تعمیرات کولر گازی

راهنمای کنترل کولر گازی تی سی ال | دکمه های ریموت کولر TCL

حالت های مختلف در کولرگازی | دکمه Mode در کولر گازی TCL

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از روش های کاربردی جهت رهایی از گرمای تابستان استفاده از کولر گازی است. تی سی ال از برندهای برتر کولر گازی است که کیفیت و توان بسیار بالایی دارد. و برای بالا بردن عملکرد آن لازم است نحوه استفاده از کنترل کولر گازی تی سی ال را به طور کامل بلد باشید. با استفاده از کنترل کولر گازی تی سی ال می توانید از قابلیت های بی نظیر آن بهره مند شوید.

راهنمای کنترل کولر گازی تی سی ال

جهت استفاده از کنترل کولر گازی تی سی ال باید ابتدا با دکمه های آن آشنایی کامل داشته باشید. و کارکرد هر یک را بدانید.

دکمه خاموش و روشن

در کنترل کولر گازی تی سی ال دکمه ای برای خاموش و روشن کردن دستگاه وجود دارد. برای اینکه بتوانید دستگاه را راه اندازی کنید، یا به تنظیمات و امکانات آن دسترسی داشته باشید، لازم است ابتدا کولر را روشن کنید.

دکمه روشن و خاموش در بسیاری از کولرها سریعا عمل نمی کند و ممکن است نیاز باشد چند ثانیه صبر کنید تا کولر روشن شود بنابراین از فشار دادن مداوم دکمه on/of  خودداری کنید. توجه داشته باشید کولر گازی تی سی ال اطلاعاتی که از قبل به آن داده اید را به خاطر می سپارد و پس از راه اندازی، آن را اجرا می کند.

دکمه Mode در کولر گازی TCL

بطور خلاصه، دکمه Mode در کنترل کولر گازی تی سی ال به شما اجازه می دهد که حالت کار دستگاه را بین چند گزینه مختلف تغییر دهید. این حالت ها عبارتند از:

  • Cool: برای خنک کردن محیط و تولید سرما
  • Heat: برای گرم کردن محیط و تولید گرما
  • Fan: برای جابجایی هوا و عملکرد فقط فن
  • Dry: برای خشک کردن هوا و جذب رطوبت
  • Auto: برای تنظیم خودکار دستگاه با توجه به دمای تعیین شده و دمای اتاق

فعال کردن حالت Fan در کولر گازی

برای فعال کردن حالت Fan در کولر گازی، باید دکمه Mode را روی ریموت کنترل فشار داده و تصویر یک پنکه را انتخاب کنید. در این حالت، فقط فن دستگاه به کار خواهد ادامه داد و هوای سرد یا گرم تولید نخواهد شد. شما می توانید با دکمه Fan Speed سرعت فن را تغییر دهید.

فعال کردن حالت COOL در کولر گازی

برای فعال کردن حالت COOL در کنترل کولر گازی تی سی ال باید دکمه Mode را روی ریموت کنترل فشار داده و تصویر یک برفک را انتخاب کنید. در این حالت، دستگاه شروع به خنک کردن محیط و تولید هوای سرد میکند. شما می توانید با دکمه Temp و فلش های بالا و پایین سطح دمای خروجی هوای سرد را تغییر دهید.

فعال کردن حالت HEAT در کولر گازی

برای فعال کردن حالت HEAT در کولر گازی، باید دکمه Mode را روی ریموت کنترل فشار داده و تصویر یک خورشید را انتخاب کنید. در این حالت، دستگاه شروع به گرم کردن محیط و تولید هوای گرم می کند. شما می توانید با دکمه Temp و فلش های بالا و پایین سطح دمای خروجی هوای گرم را تغییر دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل آب دادن پنل کولر های گازی هوگن

حالت AUTO در کولر گازی تی سی ال

حالت AUTO در کنترل کولر گازی TCL مفهوم اتوماتیک دارد. به این صورت که فن صرفا وقتی روشن می شود که سیستم در حال سرد کردن یا گرمایش هوای خانه باشد. به گونه ای که وقتی هوای محیط به دمای مناسب رسید، فن دستگاه به صورت اتومات خاموش می شود.

چنانچه فن کولر گازی روی حالت ON قرار داشته باشد، تا موقعی که تنظیمات ترموستات تغییر نکند، دستگاه خاموش نخواهد شد. علاوه براین جدای از اینکه هوای محیط به درجه مناسب رسیده باشد یا خیر، فن دستگاه به کار خود ادامه می دهد.

حالت DRY در کولر گازی

حالت DRY در کنترل کولر گازی تی سی ال عملکردی است که رطوبت را از هوا خارج می کند. برخی از کولرهای گازی کانالی و اسپلیت این ویژگی را دارند تا سرمایش و گرمایش کارآمد را برای خانه شما فراهم کنند و همچنین هوا را مرطوب کنند، رطوبت زدایی نمایند و امکان تهویه یا تصفیه هوا را فراهم کنند.

با فشار دادن دکمه ای روی ریموت کنترل یا دستگاه خود می توانید به راحتی حالت DRY را در کولر گازی خود فعال کنید. حالت DRY در روزهای بارانی استفاده می شود، زیرا در روزهای بارانی سطح رطوبت بسیار بالاست و این حالت با خشک کردن هوا، اتاق را خنک و خشک نگه می دارد. با حذف رطوبت از هوای داخل منزل به عنوان یک رطوبت گیر عمل می کند. در هوای مرطوب هوا را تازه می کند.

دکمه های کنترل کولر تی سی ال

دکمه Auto Clean در کولر گازی

دکمه Auto Clean یا تمیز کردن خودکار روی کنترل کولر گازی تی سی ال برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن داخل دستگاه استفاده می شود. هدف از این عملکرد جلوگیری از رشد باکتری و کپک در داخل پنل کولر گازی می باشد. این کار را با خشک کردن کویل اواپراتور پس از خاموش کردن دستگاه انجام می دهد.

به این ترتیب از تجمع رطوبت در داخل دستگاه و ایجاد محیط مساعد برای میکروارگانیسم ها جلوگیری می کند. عملکرد Auto Clean همچنین می تواند عملکرد و کارایی دستگاه را با حذف گرد و غبار و آلودگی از سیم پیچ بهبود بخشد.

دکمه Air Swing در کولر گازی

دکمه Air Swing روی کولر گازی برای تنظیم جهت جریان هوا استفاده می شود. با استفاده از این دکمه می توانید موقعیت دمپرها یا تیغه هایی که جهت باد را تعیین می کنند را تنظیم کنید یا حرکت آنها را فعال یا غیرفعال کنید.

عملکرد Air Swing می تواند به شما کمک کند هوا را به طور یکنواخت در اتاق خود توزیع کنید یا آن را مطابق با اولویت خود به یک منطقه خاص هدایت کنید. همچنین می تواند راندمان سرمایش یا گرمایش دستگاه را با جلوگیری از لکه های گرم یا سرد بهبود بخشد.

دکمه Turbo در کولر گازی

دکمه توربو در کنترل کولر گازی تی سی ال برای افزایش حداکثر قدرت دستگاه استفاده می شود. با انتخاب این دکمه دستگاه با بالاترین توان خود به کار خود ادامه می دهد. این ویژگی برای خنک کردن محیط در سریع ترین زمان ممکن طراحی شده است.

در حالت توربو، کمپرسور بدون توجه به دمای محیط به مدت ۳۰ دقیقه کار می کند. پس از ۳۰ دقیقه دستگاه از حالت Turbo خارج شده و به حالت عادی باز می گردد. در این حالت، فن حداکثر جریان هوا را تولید خواهد کرد. از این ویژگی برای تسریع خنک سازی محیط مورد نظر شما استفاده می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات کولر گازی پاناسونیک Panasonic

دکمه Temp در کولر گازی

دکمه Temp روی کولر گازی برای تنظیم دمای هوای خروجی از دستگاه استفاده می شود. معمولاً دو دکمه (+ و -) در بالا و پایین دکمه Temp وجود دارد که برای افزایش یا کاهش دما استفاده می شود. با استفاده از این دکمه می توانید دمای اتاق خود را با توجه به اولویت و سطح راحتی خود تنظیم کنید.

دکمه Temp همچنین می تواند به شما در صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه با جلوگیری از گرم شدن بیش از حد اتاق یا گرم کردن بیش از حد اتاق کمک کند.

دکمه Sleep در کولر گازی

دکمه Sleep در کولر گازی برای فعال کردن عملکردی استفاده می شود که دما و سرعت فن را با توجه به چرخه خواب شما تنظیم می کند. این دکمه دارای نام های مختلفی مانند خواب، شب یا تایمر در کنترل های مختلف از راه دور است. هدف از این عملکرد ارائه یک سرمایش یا گرمایش راحت و کم مصرف برای زمان خواب شما است.

این کار را با افزایش یا کاهش تدریجی دما در طول شب انجام می دهد، بسته به اینکه از حالت سرمایش یا گرمایش استفاده می کنید. همچنین با کاهش سرعت فن باعث کاهش نویز و مصرف برق دستگاه می شود.

کنترل کولر گازی تی سی ال

دکمه تایمر در کولر گازی

دکمه TIMER برای تنظیم زمان روشن یا خاموش شدن خودکار دستگاه استفاده می شود. این ویژگی می تواند به شما کمک کند با جلوگیری از سرمایش یا گرمایش غیر ضروری اتاق خود در مصرف انرژی و هزینه صرفه جویی کنید. همچنین می تواند یک سرمایش یا گرمایش راحت و راحت برای زمان خواب شما یا زمانی که از خانه دور هستید فراهم کند.

برای استفاده از دکمه تایمر، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا مطمئن شوید که دستگاه به برق وصل است و کنترل از راه دور دارای باتری های در حال کار است.
  • دوم، دکمه تایمر روی کنترل از راه دور را فشار دهید. نماد ساعت و یک عدد را روی نمایشگر کنترل از راه دور یا پنل دستگاه خواهید دید.
  • سوم، از دکمه های پیکان بالا و پایین برای تنظیم تعداد ساعاتی که می خواهید دستگاه بعد از آن روشن یا خاموش شود، استفاده کنید. معمولاً می توانید تایمر را از ۱ تا ۲۴ ساعت تنظیم کنید.
  • چهارم، دکمه تایمر را دوباره فشار دهید تا تنظیمات خود را تأیید کنید. صدای بوق را می شنوید و نماد تایمر را روی نمایشگر کنترل از راه دور یا پنل دستگاه می بینید.
  • پنجم، دکمه Start/Stop را فشار دهید تا عملکرد تایمر فعال یا غیرفعال شود. با فعال شدن عملکرد تایمر، یک چراغ سبز روی پنل دستگاه خواهید دید.

جمع بندی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی و معرفی عملکرد دکمه های کنترل کولر گازی تی سی ال پرداختیم. در صورتی که با مشکلی در این خصوص مواجه شدید، می توانید از طریق شماره های مندرج در صفحه با کارشناسان ایبک امداد تماس بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

کنترل کولر گازی تی سی ال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معرفی عملکرد کنترل کولر گازی تی سی ال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا