تعمیرات کولر گازی

بهترین درجه دما برای کولر گازی | تنظیم کولر گازی

بهترین درجه دما برای کولر گازی | تنظیم کولر گازی، عملکرد صحیح کولر گازی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

کولر های گازی در طول زمان پیشرفت ها و تحولات زیادی داشته اند. این پیشرفت‌ها موجب شده اند، که ویژگی ها و امکانات گوناگونی در این کولرها به وجود آید. ولی باید بدانید، که برای اینکه کولر های گازی بهترین عملکرد را داشته باشند، در زمستان و تابستان باید در دمای مناسب تنظیم شوند.

کولرهای گازی اسپیلت از پرطرفدارترین نوع این دستگاه ها می‌باشند، که استقبال زیادی در سال‌های اخیر از آن شده است. افراد نسبت به گرما و سرما حساسیت متفاوتی دارند و امکان دارد در دماهای مختلف راحت باشند. کولر های گازی به گونه ای طراحی شده اند، که می‌توان آنها را در دمای مورد نظر تنظیم نمود و در دماهای مختلف قرارداد.

نحوه عملکرد کولرهای گازی

کولرهای گازی دستگاه‌های تهویه‌ای هستند، که بر اساس سیستم تبرید عمل می‌کنند. کولر گازی دارای اجزای گوناگونی است، که هر کدام از این قطعه ها در کنار هم موجب می‌شوند، چرخه تبریز آغاز به کار کرده و کولر گازی ایجاد کند. قطعات مختلفی که در کولرهای گازی به کار برده شده است، که می‌توان به کندانسور، کمپرسور، اواپراتور، شیر انبساط و لوله مویین اشاره کرد، که هر کدام در کولر گازی وظیفه خاصی دارند.

اسپیلت ها میزان خنک کنندگی بالایی داشته و فضای زیادی را اشغال نمی کنند. به همین دلیل افراد زیادی از این کولر گازی استفاده کرده و در ساختمان های گوناگون به چشم می خورد. اسپیلت ها هوای خنک را به صورت یکنواخت پخش می‌کنند و به این ترتیب محیط مورد نظر شما بصورت یکپارچه خنک خواهد شد.

در اسپیلت ها و کولرهای گازی سیستم گرمایشی نیز علاوه بر سیستم سرمایشی وجود داشته و می توان از آن استفاده کرد. سیستم گرمایشی اسپیلت ها و کولرهای گازی نیز مثل خنک کردن آنها با کیفیت و خوب می باشد.

طریقه عملکرد کولر گازی این گونه می باشد، که گازی که در کولر گازی وجود دارد به مایع تبدیل می شود و این مایع مجدداً به گاز تبدیل شده و خنک می شود. گاز در کمپرسور کولر قرار گرفته و گرمای خود را با فشار کندانسور از دست می‌دهد و به مایع تبدیل می شود. مایعی که به دست آمده است از قسمت شیر انبساط عبور می کند و به اواپراتور وارد می گردد، که در آخر موجب می شود فضای مورد نظر خنک شود.

مناسب ترین درجه دما برای کولر گازی

در اسپیلت ها و کولر های گازی می توان دما را تنظیم کرد و افرادی که از این وسیله سرمایشی استفاده می کنند، می توانند دمای آن را  با توجه به عوامل مختلف تغییر دهند. عواملی مثل سرمایی یا گرمایی بودن فرد، نوع محیط مورد نظر، میزان حرارت محیط و… از جمله عواملی می باشند، که در زمان تنظیمات کولر گازی باید در نظر داشت.

باید توجه داشته باشید، که تنظیم درست درجه دمای اسپیلت ها و کولر های گازی موجب می‌شوند، که در مصرف انرژی صرفه جویی شود و به این ترتیب نیز هزینه برق کمتری را پرداخت کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت خروج بخار از کولر گازی | عیب یابی و رفع مشکل خروج بخار از کولر گازی

همانطور که می دانید اسپیلت ها و کولر های گازی دو منظوره هستند و در زمستان و تابستان به عنوان وسیله سرمایشی و گرمایشی استفاده می‌شوند. بنابراین باید بدانید، که در هر فصل دمای کولر گازی را در چه درجه ای تنظیم نمایید.

بهترین درجه دمای اسپیلت و کولر گازی در تابستان

با توجه به عوامل متعددی باید دمای اسپیلت و کولر های گازی تنظیم شود. امکان دارد، که بعضی از افراد  ترجیح دهند، که در فصل گرم تابستان از دمای بسیار پایین کولر گازی استفاده کنند. هر اندازه که دمای کولر گازی پایین تر تنظیم گردد، توسط کولر گازی انرژی بیشتری مصرف خواهد شد و هزینه بیشتری در قبض برق شما خواهد آمد.

اما برخی از افراد امکان دارد، که بخواهند در انرژی صرفه جویی کنند و دما را به حالت متعادل نگه دارند. با توجه به این توضیحات بهترین درجه برای کولر گازی در فصل گرم تابستان معمولاً بین بیست و دو الی بیست و پنج درجه سانتی گراد می باشد.

کولر

بهترین درجه دما در فصل زمستان

در فصل زمستان نیز می‌توان از قابلیت گرمایشی کولر های گازی استفاده کرد. برای اینکه در فصل زمستان دمای کولر گازی را تنظیم کنید، عوامل گوناگونی دخیل هستند.

سلیقه شخصی از عوامل بسیار مهم در تنظیم کردن درجه کولر گازی در فصل زمستان می باشد و همچنین حتماً باید میزان مصرف انرژی را نیز در نظر داشته باشید. در فصل زمستان بهترین درجه دما بین بیست و شش الی بیست و هشت درجه است، که این دما را می توانید تغییر دهید.

تنظیم کردن درجه دمای کولر گازی در ساعت های مختلف شبانه روز متفاوت خواهد بود و در وسط روز در فصل تابستان بیشترین مصرف انرژی وجود دارد و در ساعت های ابتدایی روز کمترین انرژی مصرف می گردد. چون در وسط روز هوا خیلی گرم می‌شود، افراد دمای کولر گازی را در کمترین مقدار تنظیم می کنند.

مصرف انرژی اسپیلت و کولر گازی

در زمان خرید اسپیلت و کولرگازی نکات مختلفی وجود دارد، که با در نظر گرفتن آنها می‌توانید صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی داشته باشید.

محل نصب اسپیلت و کولر گازی از عوامل مهمی هستند، که در مصرف انرژی بسیار اهمیت دارند.

باید به ظرفیت کولر گازی و فضای مورد نظر خود توجه ویژه داشته باشید، که کولر گازی برای محیط مورد نظر شما بزرگ یا کوچک نباشد. در غیر این صورت به کولر گازی فشار زیادی وارد شده و مصرف انرژی بسیار بیشتر خواهد بود.

نصب استاندارد و صحیح کولر گازی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار می‌باشد، که باید در زمان نصب به این نکته توجه داشته باشید. در صورتی که نصب کولر گازی به صورت صحیح و اصولی انجام نشود، مصرف انرژی بسیار افزایش خواهد یافت.

برای اینکه از اسپیلت و کولر گازی در هر فصل استفاده کنید بهتر است، که قبل از استفاده آنها را سرویس کنید، تا اگر مشکلی در آنها وجود دارد برطرف شود.

گاز کولر گازی را بررسی کنید و در صورتی که نیاز بود، حتماً آن را شارژ کنید. در غیر این صورت مصرف انرژی بسیار زیادتر از حد خواهد بود. برخی از افراد فکر می‌کنند، که چند درجه پایین یا بالا بودن دمای کولر گازی در مصرف انرژی تأثیر زیادی نخواهد داشت. ولی باید بدانید، که وقتی یک درجه دما را کم می کنید، پنج درصد در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهکارهای کلیدی جهت جلوگیری از یخ زدگی کولر گازی | چرا کولر گازی یخ می زند؟

وقتی که اسپیلت و کولرگازی خریداری می‌کنید، به برچسب آن دقت نمایید و کولری را انتخاب نمایید، که مصرف کمی داشته و انرژی آن رده A باشد. در زمان هایی که مصرف برق به اوج خود می رسد بهتر است، که اسپیلت و کولر گازی را روشن نکنید و حداقل درجه حرارت آن را کمتر کنید.

تنظیمات دمای کولر گازی و مصرف انرژی

همان طور که گفته شد، با رعایت کردن نکاتی می‌توانید مصرف انرژی را پایین تر آورده و به صرفه جویی در انرژی ها کمک کنید.

چنانچه در ساختمان مورد نظر پنجره وجود دارد، باید منافذ و درزهای آن گرفته شود، تا از درون ساختمان هوایی به بیرون هدایت نگردد و هوای گرم بیرون نیز به داخل ساختمان وارد نشود.

وقتی که منافذ پنجره ها و درب ها عایق می شوند، کمک بسیار زیادی به پیشگیری از مصرف زیاد انرژی خواهد شد.

در صورتی که پرده های پنجره ها را بکشید، نور آفتاب به داخل ساختمان می آید و فضای درونی بیش از اندازه گرم نخواهد شد. در این صورت نیاز نخواهد بود، که کولر گازی را در دمای پایین تنظیم نمایید.

همچنین در زمستان می توانید پرده ها را باز کنید، تا گرمای خورشید وارد ساختمان شده و بتوانید از گرمای طبیعی آن استفاده نمایید.

چنانچه هوای خارج از ساختمان بیش از اندازه گرم است، نباید ترم دمای ترموستات را کم کرد. در کنار کولر گازی در این مواقع می توانید از پنکه استفاده کنید.

برای اینکه مصرف انرژی کمتر شود، وقتی در ساختمان نیستید، باید کولر گازی خود را خاموش کنید.

کولر

اهمیت تنظیم دمای کولر گازی

همان طور که گفته شد وقتی که دمای کولرهای گازی در زمستان و تابستان به بهترین حالت تنظیم می‌شود، از استهلاک کولر گازی، پرداخت هزینه های اضافه و… جلوگیری خواهد شد. علاوه بر این موارد علت‌های دیگری نیز وجود دارد، که نشان می‌دهد تنظیم صحیح دمای کولر گازی در فصل های گوناگون بسیار ضروری می باشد:

  • بر کیفیت خواب تأثیر می‌گذارد: چنانچه اتاق خواب بیش از اندازه گرم یا سرد باشد، موجب می‌شود در خواب اختلال به وجود آید و خواب افراد مختل شود و در طول روز سرحال نخواهند بود. به همین دلیل باید دمای کولر در بهترین درجه تنظیم شود.
  • بر خستگی و دردهای عضلانی تأثیرگذار است: چنانچه برای مدت طولانی بدن افراد تحت فشار کار و استرس باشد و برای خود استراحت بدنی ایجاد نکنند و دمای کولر در زمستان و تابستان به خوبی تنظیم نباشد، موجب خواهد شد، که دردهای عضلانی در بدن افراد ایجاد شده یا تشدید یابد و افراد احساس خستگی کنند.
  • دمای کولر گازی بر تمرکز افراد تأثیر می‌گذارد: در صورتی که دمای هوای محیط بیش از اندازه گرم یا سرد باشد، افراد تمرکز خوبی نخواهند داشت. برای اینکه افراد در زمان کار کردن و دانش آموزان در حال درس خواندن به تمرکز بالایی نیاز دارند، شکی نیست، بنابراین باید درجه دمای کولر گازی به بهترین شکل تنظیم گردد.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

بهترین درجه دمای کولر گازی | تنظیم کولر گازی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی بهترین درجه دمای کولر گازی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا