آموزش

یخچال تلویزیون جهیزیه عروس چی بخریم

راهنمای جامع خرید تلویزیون برای جهیزیه عروس

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از دغدغه های خانواده‌هایی که در حال خرید جهیزیه هستند این است که دائم می پرسند که یخچال تلویزیون جهیزیه عروس چی بخریم ؟ چه برندی برای جهیزیه مناسب است که از قیمت مناسبی هم برخوردار باشد؟ ما در این مقاله از مجله ایبک می خواهیم برای شما معیارهای لازم برای خرید انواع یخچال و تلویزیون های مناسب را بیان کنیم تا بتوانید برای این منظور بهترین را انتخاب کنید.  لطفاً با ما همراه باشید.

انتخاب یخچال مناسب برای جهیزیه عروس

یکی از دغدغه های خانواده ها خرید یخچال برای جهیزیه عروس است یخچال های امروزی از تنوع زیادی برخوردارند و قیمت ها و کیفیت آنها هم با یکدیگر متفاوت است پس باید تحقیق کنید و یخچال مناسب را برای جهیزیه عروس انتخاب کنید.

برای اینکه شما بتوانید یخچال فریزر مناسب برای جهیزیه عروس پیدا کنید باید نسبت به آنها اطلاعات کافی داشته باشید در این مورد بهتر است عواملی را در نظر بگیرید که در ادامه برای شما بیان می کنیم:

۱- مقدار بودجه شما:  بودجه مهمترین موضوع در انتخاب یخچال فریزر می باشد که شما برای خرید یخچال در نظر گرفته اید، اگر شما بودجه متوسطی برای خرید یخچال فریزر در نظر دارید پس بهتر است مدل یخچال فریزر های قیمت بالا را از لیست خود خارج کنید ولی اگر بودجه شما محدود نیست می توانید به موارد دیگر هم توجه کنید.

۲- فضای آشپزخانه: یکی از مهمترین عواملی که باید برای انتخاب یخچال فریزر به آن دقت کنید فضای آشپزخانه و محلی می باشد که شما می خواهید یخچال فریزر را در آنجا قرار بدهید. باید یخچال فریزری انتخاب کنید که با فضای آشپزخانه شما متناسب باشد اگر آشپزخانه کوچک است پس یخچال فریزر بزرگ انتخاب نکنید.

۳– میزان نیاز خانواده: برای اینکه بتوانید برای  جهیزیه عروسی یخچال مناسب تهیه کنید باید حتماً به میزان نیاز خانواده هم دقت داشته باشید اگر خانواده جمعیت زیادی داشته باشند و یا پر رفت و آمد باشند بهتر است که یخچال بزرگ تهیه کنید ولی اگر تعداد افراد خانواده کم بوده و پر رفت و آمد هم نیستند می توانید از یخچال کوچکتر یا متوسط استفاده کنید.

اگر یک یا دو نفر در یک خانه زندگی می کنند یخچالی با اندازه ۷ تا ۱۲ فوت برای آنها کافی است اگر سه و چهار نفر زندگی می کنند یخچال ۱۲ تا ۱۸ فوت کافی می باشد و تعداد بیشتر هم می توانند از یخچال های بزرگ طرح ساید بای ساید، درب فرانسوی و دوقلو استفاده کنند. البته احتمال دارد که تعداد افراد خانواده کم باشد ولی رفت و آمد زیادی داشته باشند در اینصورت می توانند از یخچالهای بزرگتر استفاده کنند.

۴- عادات غذایی و سبک زندگی: شاید به نظرتان کمی عجیب بنظر برسد و پیش خود بگویید که سبک زندگی و عادات غذایی چه ربطی می تواند به خرید یخچال فریزر داشته باشد با یک مثال این مورد را برای شما کاملا توضیح می دهیم:

اگر شما در منطقه ای ساکن هستید که از مراکز خرید و مغازه دور می باشد و مجبورید که مواد غذایی زیادی را بخرید و در یخچال ذخیره کنید پس یخچال شما باید فضای کافی برای رفع  این نیاز را داشته باشد. یا اگر جزو افرادی هستید که از سبزیجات زیاد استفاده می کنند پس برای خرید سبزیجات بیشتر مجبور به خرید یخچال بزرگتری هستید. البته به طور کلی توصیه می کنیم که مواد غذایی را کم کم بخرید و تازه آن را مصرف کنید ولی اگر از مراکز خرید دور باشید مجبور هستید که سبزیجات و مواد غذایی بیشتری تهیه کنید و آنها را در یخچال نگهداری کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه ی دریافت اینترنت رایگان برای دهک پایین

۵- مقدار مصرف : برای تهیه یخچال جهت جهیزیه عروس، توجه به مقدار مصرف انرژی این وسیله بسیار اهمیت دارد تا بعداً از هزینه زیاد برق شکایت نکنید. شما می توانید در روی یخچال خود برچسب مصرف انرژی را ببینید.

ما در این مقاله چند دسته یخچال فریزر را به شما معرفی می کنیم:
 1. یخچال فریزر دوقلو
 2. یخچال فریزر ساید بای ساید
 3.  یخچال فریزر بالا پایین
 4. یخچال تکی
 5. یخچال فریزر درب فرانسوی

یخچال های دوقلو

جهیزیه عروس

یخچال های دوقلو برای جهیزیه عروس بسیار مناسب است این یخچال ها جادار و مناسب برای خانواده است و برای مدت طولانی می شود از آن استفاده کرد از عمر زیادی برخوردار می باشد تنوع یخچال های دوقلو بسیار زیاد است و در برندها و مدل های مختلفی در بازار عرضه می شود در بعضی از کشورها یخچال فریزر های دوقلو زیرمجموعه‌ای از یخچال فریزر های ساید بای ساید به حساب می آیند یخچال های دوقلو از یکدیگر جدا هستند و شما می توانید آنها را به صورت جداگانه در آشپزخانه بگذارید این یخچال فریزر بسیار خوب عمل می‌کند و کار انجماد را به درستی انجام می دهد فضای زیادی برای فریز کردن در آن وجود دارد و یخچال آن هم بسیار جادار بوده و کشوهای بزرگی دارد و شما می توانید مواد غذایی زیادی در آن بگذارید سیستم یخساز آبدهی در روی بدنه یخچال فریزر قرار گرفته است که بسیار کاربرد دارد بعضی از مزایای یخچال فریزر دوقلو موارد زیر است:

 •  فضای بزرگ و جادار
 • قیمت مناسب
 •  فضای بزرگ و جادار برای فریزر
 • عمر طولانی و دوام زیاد
 • قابلیت جدا کردن فریزر و یخچال در قسمت های مختلف آشپزخانه

البته این یخچال فریزر های دوقلو معایبی هم دارند یکی از معایب مهم آن مصرف برق بالای دستگاه می باشد یخچال های دوقلو به دلیل داشتن موتور مجزا بیشتر از یخچال های دیگر برق مصرف می کنند اگر آشپزخانه شما فضای زیادی ندارد بهتر است خریدن یخچال دوقلو را فراموش کنید زیرا این یخچال ها کمی جاگیر هستند و نیاز به فضای بیشتری دارند.

انواع یخچال فریزر جهیزیه

در ادامه مطالب انواع یخچال فریزر هایی را که می توانند برای جهیزیه عروس مناسب می باشند برای شما همراه با مزایا و معایب بیان می کنیم:

یخچال تکی:

از اولین مدل های یخچال فریزر هستند که بدنه آنها طراحی یکپارچه دارد شما روی آن دربی برای فریزر مشاهده نمی کنید فریزر داخل یخچال با یک فضای کوچک قرار داده شده است

مزایا:
 • بسیار مقرون به صرفه
 •  مناسب برای آشپزخانه های بزرگ و کوچک
 معایب:
 • فضای فریزر آن نسبت به مدلهای دیگر یخچال فریزر بسیار کوچک است.

یخچال فریزر بالا پایین

در این یخچال فریزر ها، فریزر در قسمت بالا قرار گرفته است و یخچال هم در پایین قرار دارد با اینکه این مدل ها قدیمی می باشد ولی هنوز هم جایگاه خود را بین کاربران حفظ کرده زیرا مزایای زیادی دارد. اندازه فریزر و یخچال تقریباً برابر می باشد و گاهی هم فریزر کمی کوچکتر از یخچال است. به نسبت اینکه چه مقدار می خواهید از مواد غذایی تازه و یا فریز شده استفاده کنید می توانید یکی از انواع این یخچال فریزر را انتخاب کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  یخچال توکار بهتر است یا یخچال معمولی؟
مزایا:
 • قیمت کاملا مناسب
 •  امکان قرار دادن ظروف بزرگ داخل یخچال
 •  فضای کافی برای نگه داشتن مواد غذایی
معایب:
 • جا میوه ای در پایین قرار دارد به همین دلیل برداشتن میوه با سختی صورت می گیرد.

یخچال فریزر درب فرانسوی:

این یخچال فریزر از زیبایی و طراحی خاصی برخوردار است اگر شما از جهت بودجه و فضای آشپزخانه با مشکلی روبرو نیستید به شما توصیه می کنیم برای جهیزیه عروس از این یخچال فریزر خریداری کنید این یخچال ، دو قسمت یخچال در طبقه بالا و یک قسمت فریزر هم در پایین دارد این یخچال فریزر برای خانواده های پر رفت و آمد و با تعداد بالا بسیار مناسب می باشد.

یخچال فریزر درب فرانسوی طرفدارهای زیادی بین کاربران دارد اگر از جهت فضای آشپزخانه و بودجه مشکلی ندارید می توانید این یخچال فریزر را برای جهیزیه عروس تهیه کنید.

مزایا:
 • طراحی بسیار زیبا
 • طبقه بندی مناسب فریزر
 • مصرف انرژی پایین
 •  فضای زیاد و کافی برای نگه داشتن مواد غذایی
 •  دسترسی کامل و راحت به تمام قسمتهای یخچال
معایب:
 • مزایای این یخچال فریزر حتما شما را برای خرید آن وسوسه می‌کند فقط دقت داشته باشید که اندازه آن بزرگ و قیمت آن هم بالا می باشد و این جزو معایب این یخچال فریزر است.

خرید تلویزیون برای جهیزیه عروس

جهیزیه عروس

نکات مهمی که قبل از خرید تلویزیون برای جهیزیه عروس باید بدانید:
۱- تلویزیون های OLED از LED بهتر است:

باید بدانید که کیفیت تصویر در تلویزیون هایOLED بهتر از تلویزیون های LED می باشد.

۲- انتخاب سایز مناسب:

برند سامسونگ ۸ سایز مختلف تولید کرده، برند سونی ۱۱ سایز و برند ال جی هم ۱۲ سایز مختلف تولید کرده است شما می توانید سایز مناسب و دلخواه خود را با توجه به محیط زندگی انتخاب کنید مثلا توجه داشته باشید که تلویزیون را برای اتاق خواب می خواهید یا پذیرایی و سپس با توجه به فضای منزل خود سایز مناسب را انتخاب کنید.

۳- ورودی HDMI و وروی های دیگر

به شما توصیه می کنیم تلویزیونی خریداری کنید که ورودی های بیشتری داشته باشد زیرا این ورودی ها کاربرد زیادی دارند مثلاً : گجت قابل حمل Roku، کنسول بازی، باند، کروم کست و غیره

۴- توجه به طراحی تلویزیون:

توجه به طراحی تلویزیون هم از اهمیت زیادی برخوردار است مخصوصاً اگر برای جهیزیه عروس می خواهید تلویزیون را تهیه کنید ولی بیشتر از آن، کیفیت صدا و تصویر تلویزیون مهم است پس سعی کنید اولویت تان برای کیفیت صدا و تصویر a باشد.

سخن آخر

اگر شما تصمیم گرفتید که برای جهیزیه عروس یخچال و تلویزیون تهیه کنید ما در این مقاله از مجله ایبک برای شما معیارهای مناسب و لازم را برای انتخاب این دو وسیله بیان کردیم و همچنین گفتیم که برای خرید یخچال و تلویزیون چه نکاتی را باید در نظر داشته باشید. قبل از اینکه یخچال و تلویزیون را تهیه کنید این مقاله را به خوبی مطالعه کنید تا بتوانید بهترین و مناسبترین وسیله را انتخاب کنید امیدواریم مطالب بیان شده برای شما مفید بوده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

یخچال تلویزیون جهیزیه عروس چی بخریم

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

انواع یخچال فریزر جهیزیه

امتیاز کاربر: ۴.۴ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا