تعمیرات لباسشویی

علت نشتی ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

لباسشویی یکی از وسایل پرکاربرد در خانه ها است که اگر دچار خرابی شود، می تواند مشکلات زیادی را برای خانواده به وجود آورد. یکی از شایع ترین خرابی های لباسشویی، نشتی آب از قسمت زیر، جلو، پشت یا بالای دستگاه است که ممکن است به علل مختلفی رخ دهد. در این مقاله، قصد داریم به بررسی علت نشتی لباسشویی سامسونگ و راه های رفع آن بپردازیم.

علت نشتی ماشین لباسشویی سامسونگ

نشتی لباسشویی سامسونگ ممکن است به هر قسمت از دستگاه بستگی داشته باشد. برای تشخیص منبع نشتی، باید محل دقیق آن را پیدا کنیم.

به طور کلی، محل نشتی ممکن است از پایین، جلو، پشت یا بالای دستگاه باشد. در ادامه به برخی از علت نشتی لباسشویی سامسونگ و نحوه رفع آن ها اشاره می کنیم:

نشتی از پایین دستگاه

اگر آب از پایین ماشین لباسشویی نشت می کند، ممکن است به دلیل مشکلات زیر باشد:

شیلنگ های تخلیه

یکی از علت نشتی لباسشویی سامسونگ ، خرابی شیلنگ های تخلیه می باشد. این شیلنگ ها که از داخل وان به پمپ تخلیه و از آنجا به شلنگ خروجی آب متصل می شوند ممکن است سوراخ، پاره، شکسته یا شل شده و باعث نشتی شوند. برای رفع این مشکل باید شیلنگ ها را بررسی و در صورت لزوم تعویض کنیم.

اتصالات زیر وان

این اتصالات که شامل پیچ، حلقه، واشر و مهره است که وان را به بدنه دستگاه متصل می کند ممکن است آسیب دیده، فرسوده، شکسته یا شل شده و باعث نشتی شود. برای رفع این مشکل باید اتصالات را بررسی و در صورت لزوم سفت کنیم.

پمپ تخلیه

آسیب دیدن پمپ تخلیه هم می تواند یکی از علت نشتی لباسشویی سامسونگ باشد. این پمپ که وظیفه تخلیه آب از داخل وان را بر عهده دارد ممکن است آسیب دیده، گرفتگی، سوراخ یا شکسته شود و باعث نشتی شود. برای رفع این مشکل باید پمپ را بررسی و در صورت لزوم تعمیر و یا تعویض کنیم.

حتما بخوانید:   راهنمای ماشین لباسشویی حایرHaier | راه اندازی و تنظیم

کاسه نمدی و بلبرینگ

این قسمت هایی که در محور وان قرار دارند ممکن است فرسوده، زنگ زده، خورده یا شکسته شده و باعث علت نشتی لباسشویی سامسونگ شوند. برای رفع این ایراد، کاسه نمدی و بلبرینگ  را در صورت لزوم بررسی و تعویض کنیم.

نشتی از جلوی دستگاه

اگر آب از جلوی ماشین لباسشویی نشت می کند، ممکن است به دلیل مشکلات زیر باشد:

لاستیک دور درب

لاستیک دور درب، ممکن است در بعضی مواقع پاره، پوسیده، تغییر شکل یا شل شده و باعث علت نشتی لباسشویی سامسونگ شود. برای رفع این ایراد، باید لاستیک دور درب را بررسی و در صورت لزوم تعویض کنیم.

فیلتر تخلیه

فیلتر تخلیه در پایین درب قرار دارد ممکن است گرفتگی، سوراخ یا شکستگی داشته باشد و باعث نشتی شود. برای حل این مشکل باید فیلتر را بررسی و در صورت نیاز تمیز و یا تعویض کنیم.

نشتی از پشت دستگاه

اگر آب از پشت ماشین لباسشویی نشت می کند، ممکن است به دلیل مشکلات زیر باشد:

شیلنگ ورودی آب

این شیلنگ که از شیر آب به شیر برقی متصل می شود ممکن است سوراخ، پاره، شکسته یا شل شده و باعث نشتی شود. برای رفع این مشکل باید شیلنگ را بررسی و در صورت لزوم تعویض کنیم.

شیر برقی ورودی آب

شیربرقی، ورود آب به دستگاه را کنترل می کند ممکن است با گذر زمان آسیب دیده، گرفتگی، سوراخ یا شکسته شود و باعث نشتی شود. برای رفع این مشکلات باید شیر را بررسی و در صورت لزوم تعمیر و یا تعویض کنیم.

نشتی از بالای دستگاه

در صورتی که آب از قسمت بالای ماشین لباسشویی نشت کند، علت مشکل را باید در موارد زیر جستجو نمایید:

شیلنگ و اتصالات مخزن مواد شوینده

این شیلنگ و اتصالاتی که آب را از شیر برقی به مخزن مواد شوینده می رساند ممکن است آسیب دیده، فرسوده، شل یا مسدود شده و باعث نشتی شود. برای رفع این مشکل باید در صورت لزوم شیلنگ و اتصالات را بررسی و تمیز و یا تعویض کنیم.

مخزن مواد شوینده

این قسمت که مواد شوینده را در آب حل می کند و به وان می رساند ممکن است ترک خورده، شکسته، گرفتگی یا ناهماهنگی داشته باشد و باعث نشتی شود. برای حل این مشکل، باید به طور منظم مخزن را بررسی و در صورت نیاز آن را تعمیر یا تعویض کنید.

حتما بخوانید:   ارور ماشین لباسشویی بوش مدل NEXXT | رفع ارور لباسشویی

علت نشتی لباسشویی چیست

جلوگیری از نشت آب از ماشین لباسشویی

برای جلوگیری از نشت آب از ماشین لباسشویی سامسونگ می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

بررسی کردن شلنگ و اتصالات

شلنگ ها و اتصالات دستگاه را به طور منظم بررسی کنید و مطمئن شوید که آسیب دیده، شل یا گرفتگی ندارند. در صورت لزوم آنها را تعویض کنید.

بررسی کردن پمپ تخلیه

پمپ تخلیه و فیلتر را بررسی کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید. در صورت گرفتگی یا شکستگی آنها را تمیز یا تعویض کنید.

بررسی کردن شیر برقی

از سالم بودن شیر برقی و ورودی آب مطمئن شوید و بررسی کنید که آسیب دیده، گرفتگی یا نشتی ندارند.

بررسی کردن لاستیک اطراف درب

لاستیک اطراف درب را بررسی کنید و مطمئن شوید که پاره نشده، پوسیده، تغییر شکل داده یا شل نشده باشد.

بررسی مخزن مواد شوینده

از سالم بودن مخزن مواد شوینده مطمئن شوید که ترک خورده، شکسته، گرفتگی یا نامرتب نیست. در صورت لزوم آن را تمیز یا تعویض کنید.

بررسی کردن کاسه نمدی و بلبرینگ

وان، کاسه نمدی و بلبرینگ را بررسی کنید و مطمئن شوید که فرسوده، زنگ زده، خورده یا شکسته نیستند. در صورت لزوم آنها را تعویض کنید.

بررسی هیدروستات

 از درست کار کردن سوئیچ فشار و هیدروستات مطمئن شوید. در صورت  آسیب دیدگی آنها را تعمیر یا تعویض کنید.

استفاده از مقدار و نوع مناسب مواد شوینده

از مقدار و نوع مناسب شوینده و نرم کننده برای ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. دستگاه را با لباس یا آب زیاد نکنید. تایمر و سطح آب را طبق دستورالعمل تنظیم کنید.

ثابت نگه داشتن دستگاه

دستگاه را در سطح و ثابت روی زمین نگه دارید. در حین کار دستگاه را حرکت ندهید و تکان ندهید. از پاشیدن آب در اطراف دستگاه یا قرار دادن آن در معرض رطوبت یا گرما خودداری کنید.

نگهداری دستگاه طبق دستورالعمل

دستگاه را به طور مرتب طبق دفترچه راهنما تمیز و نگهداری کنید. برای جلوگیری از تجمع کثیفی و مواد معدنی در دستگاه از محصولات رسوب زدا و ضد آهک استفاده کنید.

خطرات ناشی از نشت ماشین لباسشویی سامسونگ

نشت آب از ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند خطرات و عواقبی داشته باشد. این خطرات عبارتند از:

حتما بخوانید:   طریقه استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی ( LG )

آسیب رساندن به دستگاه

آسیب رساندن به دستگاه و اجزای آن مانند وان، پمپ، شیلنگ ها، دریچه ها، فیلتر، لاستیک، مخزن مواد شوینده و … که باعث کاهش کارایی و طول عمر دستگاه و افزایش هزینه های تعمیر می شود.

آسیب رساندن به دیگر وسایل

آسیب رساندن به وسایل اطراف مانند کف، دیوار، مبلمان، فرش، سیم کشی برق و … که در معرض آب هستند. این امر می تواند باعث ایجاد کپک، پوسیدگی، زنگ زدگی، خوردگی، آتش سوزی و … شود و سلامت و ایمنی افراد و محیط زیست را به خطر بیندازد.

اتلاف آب و انرژی

اتلاف آب و انرژی و افزایش قبوض آب و برق، این امر همچنین می تواند به محیط زیست و منابع طبیعی آسیب برساند.

ایجاد استرس برای کاربران

با نشتی آب از لباسشویی موجب ایجاد استرس و ناراحتی برای کاربران و تحت تاثیر قرار دادن روال روزمره و بهداشت آنها می شود.

بنابراین مهم است که با بررسی، تمیز کردن و نگهداری منظم دستگاه و رفع هر گونه مشکل در اسرع وقت، از نشت آب از ماشین لباسشویی سامسونگ جلوگیری کنید.

نکات مهم درباره نگهداری لباسشویی سامسونگ

برخی از نکات مهم برای نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ عبارتند از:

ماشین لباسشویی خود را سالانه یا هر شش ماه یکبار سرویس کنید. فیلتر ماشین لباسشویی را قبل یا بعد از هر شستشو تمیز کنید. پس از فرآیند شستشو، درب را باز بگذارید تا جریان هوا جریان یابد. فراموش نکنید که لاستیک اطراف درب ماشین لباسشویی را تمیز کنید. از مواد شوینده مناسب و متوسط برای شستشو در ماشین لباسشویی استفاده کنید.

هر ماه از آب گرم و حالت تمیز کردن ماشین لباسشویی استفاده کنید. دو فنجان سرکه سفید را داخل ماشین لباسشویی بریزید و آن را روشن کنید. دوباره ماشین را فقط با آب گرم بشویید. بعد از شستشوی دوم درب را باز بگذارید تا کاملا خشک شود.

بررسی علت نشتی لباسشویی سامسونگ

جمع بندی

در این مقاله از آی بک امداد، به بررسی علت نشتی لباسشویی سامسونگ و نحوه رفع آن پرداختیم.

چنانچه قصد دارید از خدمات تعمیرات لباسشویی این مجموعه بهره مند شوید می توانید با شماره ای که در وب سایت درج شده است، تماس بگیرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

علت نشتی لباسشویی سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی علت نشتی لباسشویی سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x