تعمیرات لباسشویی

بهترین محل قرار دادن ماشین لباسشویی کجاست؟ | محل مناسب لباسشویی در آشپزخانه

لباسشویی را در کجا قرار دهیم ؟ | بهترین محل نصب لباسشویی | اتاق مخصوص ماشین لباسشویی چه نام دارد؟

یکی از مشکلات رایج خانه ها همیشه بهترین محل قرار دادن ماشین لباسشویی در خانه یا آشپزخانه است. همواره سوال های نظیر ماشین لباسشویی را در کجا قرار دهید یا در آپارتمان ها به دلیل کمبود فضا چگونه قرار دهید؟ آیا می توان  لباسشویی را در بالکن قرار دارد؟ نام اتاق ماشین لباسشویی چیست؟ از سوالات رایج به حساب می آیند که در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد لذا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

می توانید همواره و ۲۴ ساعته با پشتیبانی و تکنسین های ایبک تماس حاصل نمایید تا در مورد راه اندازی و محل قرار دادن ماشین لباسشویی به شما مشاوره داده و در صورت تمایل از متخصصین ما بخواهید تا در منزل شما این پروسه را برای شما انجام دهد. البته پیش از این موارد پیشنهاد می شود مقاله را تا انتها بخوانید شاید جواب سوال خود را مشاهده نمودید و خود از انجام آن بر آمدید.

بهترین محل نصب لباسشویی

یکی از بزرگترین دغدغه خانم ها برای چینش آشپزخانه محل قرار گیری ماشین لباسشویی است که برای آن باید نکات کلیدی زیر را توجه نمایید.

 • محل قرار دادن ماشین لباسشویی نزدیک لوله آب باشد.
 • محل قرار دادن ماشین لباسشویی نزدیک سیستم تخلیه آب باشد.
 • محل قرار دادن ماشین لباسشویی باید به پریز برق نزدیک باشد.

در خانه های بزرگ و  لوکس اتاقی به نام لاندری روم برای قرار دادن ماشین لباسشویی وجود دارد. اما این موارد و دغدغه ها برای آشپزخانه یا خانه کوچک پیش خواهد آمد. اما  در خانه های کوچک نیز می توان ماشین لباسشویی را در مکان مناسبی قرار داد که کمتر دیده شود و فضای زیادی را اشغال ننماید.

W1T1 Main

توجه نمایید هر سه نکته بالا را رعایت نمایید در غیر اینصورت بعدا دچار مشکل می شوید لذا برای انتخاب محل قرار دادن ماشین لباسشویی این موارد ضروری است. هر کدام از این موارد برای کار کرد و تمیزی خانه شما و حتی امنیت شما ضروری است توجه نمایید یک سری موارد بدیهی است و در بالا ذکر نشده است مثلا هرگز ماشین را در معرض تماس با آب قرار ندهید زیرا ابزار الکترونیکی با آب اتصالی نموده و ممکن است خسارات و صدمات جبران ناپذیری  وارد نمایند.

قرار گرفتن لباسشویی در بالکن یا سرویس بهداشتی و حمام این خطر را افزایش می دهد لذا حد المقدور محل قرار دادن ماشین لباسشویی را این مکان ها انتخاب ننمایید در غیر اینصورت نکات ایمنی نظیر پرده حمام را حتما مد نظر داشته باشید.

محل قرار دادن ماشین لباسشویی در آپارتمان های کوچک

در آپارتمان های کوچک محل قرار دادن ماشین لباسشویی معضلاتی دارد و همواره درگیری بیشتری ایجاد می نماید. زیرا در آپارتمان های کوچک آشپزخانه و بالکن و سرویس بهداشتی معمولا از فضا های کوچکی استفاده شده و این مکان ها قابلیت قرار دادن ماشین لباسشویی را در خود ندارد لذا همواره توصیه می شود از فضا های پرت خانه به خصوص در خانه های کوچک استفاده نمایید.

 •  از تک تک وسایل آشپزخانه خود بهره ببرید.
 • اگر در خانه خود فضایی که به اصطلاح پرتی داشته باشد می توانید با توجه به ابعاد ماشین آن را با هم هماهنگ نمایید.
 • از کابینت برای مخفی نمودن ماشین لباسشویی می توانید استفاده نمایید.
 • در صورتی که در مرحله نصب کابینت هستید می توانید برای ماشین لباسشویی مکان مشخصی را انتخاب نموده و در آن قرار دهید و داخل کابینت قرار دهید.
 • می توانید از سرویس بهداشتی برای نگهداری ماشین لباسشویی استفاده نمایید اما توجه نمایید محل قرار دادن ماشین لباسشویی باید از آب فاصله داشته باشد تا اتصالی ننماید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی مابه | خدمات تعمیر لباسشویی MABE

large capacity washing machines

قرار دادن لباسشویی در بالکن 

در صورتی که خانه شما کوچک است و آشپزخانه و سرویس بهداشتی فضای کافی را ندارند می توانید از بالکن برای این منظور استفاده نمایید توجه نمایید بالکن فضای مناسبی برای این منظور دارد و به شرط رعایت نکاتی یک محل قرار دادن ماشین لباسشویی است که طرفداران زیادی نیز دارد.

 • با قرار دادن ماشین لباسشویی در بالکن فضای آشپزخانه را می توانید برای منظور دیگری استفاده نمایید.
 • در صورتی که بالکن را به عنوان محل قرار دادن ماشین لباسشویی انتخاب نموده اید حتما برای آن با کابینت محفظه ایجاد نمایید
 • می توانید با کمک کابینت ساز مکان مناسب و ضد آب ایجاد نمایید و ماشین لباسشویی را در بالکن قرار دهید، انجام این امور باعث این می شود که باران و برف به ماشین لباسشویی آسیب نرساند.
 • در صورت عدم ایجاد محفظه باران و برف به مرور باعث خرابی ماشین لباسشویی می شوند.

laundryroom 10

 سرویس بهداشتی برای قرار دادن ماشین لباسشویی

اگر حمام بزرگی دارید می توان بخشی از آن را برای ماشین لباسشویی در نظر بگیرید. البته به تنهایی امکان پذیر نیست و باید کمک بگیرید. برای این منظور کافی است تا:

 • در سرویس بهداشتی کابینت ایجاد نمایید و محل قرار دادن ماشین لباسشویی را از قبل در نظر بگیرید.
 • ماشین لباسشویی نباید به هیچ وجه با آب تماس نداشته باشد در غیر اینصورت ممکن است اتصالی رخ دهد و خسارات جبران ناپذیری وارد شود.
 •  می توانید مواد شوینده، لباس های کثیف و … را در کابینتی که برای قرار دادن ماشین لباسشویی  در نظر گرفتید قرار دهید.

لازم به ذکر است در صورتی که مکانی که انتخاب نموده اید نیاز به اندکی تغییر یا مثلا کنده کاری دارد می توانید با تیم پشتیبانی ما این مورد را مطرح نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت در منزل شما حاضر شده و به شما در انجام این امور کمک کرده لذا ارائه خدمات با کیفیت را تجربه نمایید.

 پرده ی مخصوص حمام و قرار دادن لباسشویی در حمام

از حمام نیز می توانید برای محل قرار دادن ماشین لباسشویی استفاده نمایید. در صورتی که حمام بزرگ است، می توانید ماشین لباسشویی  را در گوشه ای  قرار دهید. البته باید به نکات زیر دقت کنید:

 • محل قرار دادن ماشین لباسشویی باید نزدیک به لوله کشی آب باشد.
 • ماشین لباسشویی نزدیک سیستم تخلیه فاضلاب باشد.
 • نزدیک بودن به پریز برق یکی از مهمترین نکات در انتخاب محل قرار دادن ماشین لباسشویی می باشد.
 • در صورتی که ماشین لباسشویی را در حمام قرار دادید حتما از پرده حمام استفاده نمایید تا آب  روی دستگاه نپاشد.
 •  با استفاده از کابینت های ضد آب، از بروز مشکل اتصالی جلوگیری کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای ارور e۶۰ در لباسشویی آاگ AEG

ماشین لباسشویی در زیر پله

قرار دادن ماشین لباسشویی در زیر پله یک روش عالی برای دکوراسیون منزل و استفاده حداکثری از فضا ها هستند. از فضای زیر پله  هم می توانید به عنوان محل قرار دادن ماشین لباسشویی و خشک کن استفاده کنید. این فضا همیشه بدون استفاده رها می شود و استفاده از این جاهای پرت می تواند فضای آشپزخانه بیشتری در اختیار شما قرار دهد. با توجه به اینکه لباسشویی زیاد مرتفع نیست می توانید از فضای بالای آن برای ایجاد طبقه و قفسه استفاده نمایید.

توجه نمایید قرار دادن ماشین در این نقاط نیازمند کنده کاری است و باید بعضی نقاط را بکنید و بازگشت به حالت قبل بعد از غیر ممکن باشد برای این منظور حتما مکان قرار گیری را بررسی نماید که قابلیت کنده کاری دارد و به طور مثال در این قسمت سیم های برق رد نشده باشد. برای این منظور نیز می توانید از همکاران ما کمک بگیرید و با استفاده از خدمات ایبک ماشین لباسشویی را در مکان درست قرار دهید.

01 17

محل قرارگیری ماشین لباسشویی در راهرو

راهروی منازل هم محلی برای قرارگیری ماشین لباسشویی است. کاربرد این فضا برای رفت و آمد است. اگر  افراد خانوار، کم است می توان از راهرو به عنوان لاندری روم خود استفاده کنید. فقط سه اصل همیشگی پریز برق، چاه فاضلاب و لوله آب را دقت نمایید.

در بسیاری از خانه ها راه رو ها بلا استفاده هستند و برای آن باید فکری کرد با استفاده از این فضا همواره نه تنها خانه شما متفاوت خواهد بود بلکه فضای بیشتر نیز در اختیار شما قرار می دهد.

اتاق مخصوص ماشین لباسشویی چه نام دارد؟

لاندری روم در خانه های خارج از کشور جز جدا ناشدنی است. اگر خانه بزرگ است، احتمالاً با اتاق لاندری روم یا رختشویی برخورد داشته اید.

 • این اتاق برای ماشین لباسشویی، لباس های کثیف، مواد شوینده و اتو می باشد.
 • اتاق لاندری روم بیشتر در خارج از کشور دیده می شود و کاربرد دارد.
 • لاندری روم یک اتاق مجزا است که مخصوص ماشین لباسشویی است.
 • می توانید به این اتاق سینک، اتو، میز اتو، مواد شوینده ، حتی رخت آویز و …  اضافه کنید.
می توانید برای مشخص کردن محل قرار دادن ماشین لباسشویی و نصب آن با تیم پشتیبانی ایبک تماس حاصل نموده تا تکنسین ها متخصص ما در کمترین زمان و به صورت ۲۴ ساعته در محل حاضر شده و به شما در نصب و راه اندازی و مشخص نمودن مکان لباسشویی کمک نماید.

بهترین محل قرار دادن ماشین لباسشویی کجاست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بهترین محل قرار دادن ماشین لباسشویی کجاست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا