تعمیرات تلویزیون

رایج ترین مشکلات تلویزیون سونی | عیب یابی و تعمیر تلویزیون سونی

علت ایجاد لکه‌ های رنگی در تصویر تلویزیون سونی | دلیل وجود خط افقی در تلویزیون sony

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی از پر طرفدارترین لوازم خانگی هستند. از این تلویزیون های هوشمند در گذشته تنها در خانه ها استفاده می شد. ولی اکنون مشاهده می کنیم که از آنها در هتل ها، محیط های کاری، راه آهن و … استفاده می شود. یکی از این تلویزیون های هوشمند برند سونی است که دارای طراحی و کیفیت بی نظیری است. با توجه به اینکه تلویزیون سونی دارای کیفیت مطلوبی است، به ندرت دچار مشکل می شود. ولی آشنایی با خرابی های رایج تلویزیون سونی سبب می شود در زمان بروز ایراد در تلویزیون سونی شما، راحت تر بتوانید راهکار برطرف سازی آن را پیدا کنید. چرا که بعضی از این خرابی ها تنها توسط منوی عیب یاب و تغییر تنظیمات دستگاه قابل برطرف شدن هستند. ولی در بعضی مواقع نیز بایستی اقدام به تعویض قطعه کنید.

خرابی های رایج تلویزیون سونی

وجود امکان عیب یابی در تلویزیون های سونی یکی از ویژگی های منحصربه فرد این دستگاه ها به حساب می آید که کمک شایانی به مصرف کنندگان و تعمیرکاران تلویزیون های سونی، در تعمیر این تلویزیون کرده است. به دلیل بودن این سرویس قادر خواهیم بود به سادگی ایرادات و خرابی های رایج تلویزیون سونی را شناسایی کرده و در اسرع وقت آنها را رفع کنیم.

عیب یابی درونی self-check تلویزیون سونی، زمانی دارای کارایی مفید است که شما در رابطه با آن دارای اطلاعات مناسب و کافی باشید. در این شرایط، افزون بر تعمیر به هنگام، قادر هستید کیفیت عملکرد تلویزیون را هم به مقدار چشمگیری بالا ببرید و استفاده بهتر و مناسب تری از آن داشته باشید. در ادامه مقاله اطلاعات مفیدی را در رابطه با سیستم عیب یابی تلویزیون سونی در اختیار شما قرار داده و به نحوه استفاده از این سیستم می پردازیم.

 بدین گونه شما می توانید علاوه بر تشخیص مشکل تلویزیون و رفع آن، از بیشتر شدن ایرادات دستگاه و بالا رفتن هزینه های تعمیر آن پیشگیری کنید.

عیب یابی تلویزیون سونی

نسل جدید تلویزیون های سونی، از لوازم خانگی های معروفی هستند که به دلیل داشتن خصوصیات و امکانات مختلف، اکثریت افراد آنها را به جهت دیدن فیلم و سریال و یا گذراندن اوقات فراغت خود برمی گزینند. در حالت کلی تلویزیون های برند سونی کالایی با کیفیت و دارای خصوصیات بی نظیر و صفحه نمایشگر بسیار خوب هستند.

با این حال، بایستی مد نظر داشته باشید که در بعضی از شرایط امکان دارد اتفاقات پیش بینی نشده ای رخ دهد. از همین رو، در ادامه به تعدادی از خرابی های رایج تلویزیون سونی و نحوه عیب یابی و رفع آنها می پردازیم.

دلیل قطع شدن صدای تلویزیون سونی

در این مشکل تلویزیون در حالت نرمال روشن می شود ولی صدای آن با کمی وقفه وصل می شود که زمان این وقفه با گذشت زمان افزایش می یابد. در اولین مراحل خرابی، بخش پاور تلویزیون دچار ایراد می شود و با گذر زمان این خرابی به قسمت سیستم مدیریت هم انتقال پیدا می کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  قیمت و هزینه نصب تلویزیون روی دیوار و ستون

دلیل به وجود آمدن لکه‌ های رنگی در تصویر تلویزیون سونی

این ایراد اغلب در مدل های ۵۰ و ۶۰ اینچی بروز می کند و دلیل این ایراد نیز، وجود مشکل در قسمت ال سی دی های RGB تلویزیون است. این مشکل از جمله مشکلاتی است که در زمان استفاده به مدت طولانی از تلویزیون به وجود می آید. به وجود آمدن لکه های رنگی در نمایشگر از خرابی های رایج تلویزیون سونی است که برای برطرف سازی آن بایستی از تعمیرکاران مجرب مجموعه ایبک امداد کمک بگیرید.

دلیل ایجاد نوار صورتی رنگ در بالای تصویر تلویزیون سونی

زمانی که این مشکل بروز می کند، نوار افقی دارای پهنای ۱۰ سانتی متر در قسمت بالای نمایشگر به رنگ صورتی مشاهده می شود. پهنای این نوار با گذشت زمان افزایش می یابد و به مرور زمان و سپری شدن مدت زمان بیشتر به قسمت پایین نمایشگر نیز سرایت می کند. این نوار چنانچه نور تصویر کم شود، کمتر قابل رویت است.

از همین رو، گاهی اوقات پس از عوض کردن لامپ تصویر دستگاه (بازگشت نور به وضعیت اول) مشاهده می شود و کاربران گمان می کنند که با تعویض لامپ تصویر این اتفاق رخ داده است. به وجود آمدن رنگ قرمز در قسمت بالای نمایشگر تلویزیون پروجکشن سونی به دلیل وجود خرابی در قسمت بلاک نوری تلویزیون است.

خرابی های رایج تلویزیون سونی

دلیل خاموش و روشن شدن پی در پی تلویزیون سونی

خاموش و روشن شدن پی در پی تلویزیون سونی می تواند به دلیل ایجاد مشکلات نرم افزاری و یا سخت افزاری در آن باشد. علل زیر ممکن است سبب بروز این مشکل شوند.

 • وجود ایراد یا خرابی در Main Board سبب چشمک زدن چراغ آماده به کار آن می شود، ولی علیرغم روشن بودن چراغ، تلویزیون روشن نمی شود.
 • خراب شدن مدار استندبای ممکن است موجب اختلال در تشخیص وضعیت استندبای شده و تلویزیون را در این وضعیت حفظ کند.
 • به کارگیری کابل های بی کیفیت HDMI، می تواند سبب ایجاد قطع و وصلی های کوچک شده و در نهایت تلویزیون روشن نمی شود.
 • ممکن است با اتصال فلش های آلوده، تلویزیون هوشمند ویروسی شده باشد، در نتیجه سبب می شود تلویزیون خاموش شده و روشن نشود.

دلیل وجود خط افقی در تلویزیون سونی

از دیگر خرابی های رایج تلویزیون سونی ایجاد خطوط افقی در نمایشگر است. چنانچه خط یا نواری در بین منوی OSD و تمامی ورودی های امواج تصویری از اثر یکسانی برخوردار باشد، نمایانگر خراب شدن صفحه ال سی دی تلویزیون است. به این معنی که قسمت هایی از صفحه نمایش صدمه دیده و نیازمند تعمیر هستند. در بیشتر مواقع تعمیر قطعات امکان پذیر است، ولی در برخی شرایط بایستی پنل به کلی تعویض شود.

دلیل چشمک زدن های مکرر

شمار چشمک زدن در تلویزیون سونی بیانگر وجود ایراد در دستگاه است. چنانچه دستگاه شش مرتبه چمشک بزند، یعنی که بک لایت دچار ایراد شده است. باید توجه داشت که بک لایت از تعداد زیادی لامپ فلورسنت ۱۰ الی ۱۸ تشکیل شده است. هنگامی که بعضی از این لامپ ها دچار ایراد و خرابی می شوند، مدارهای پروتکتور فعال می شوند و برق قسمت مورد نظر را به کلی قطع می کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آشنایی با انواع صفحه نمایش تلویزیون|ویژگی‌های صفحه نمایش تلویزیون

این موضوع در بیشتر مواقع با چشمک زدن دستگاه نشان داده می شود. در زمان تنظیم تلویزیون در تنظیمات تلویزیون سونی در قسمت عیب یابی این گزینه ها قابل مشاهده است.

دلیل خطای ۴۰۵۷ تلویزیون سونی

این خطا در مواقع زیر بروز می کند:

 • هنگامی که تلویزیون خود را به‌روزرسانی می کنید.
 • هنگامی که آخرین ورژن نرم افزارها را دانلود می کنید.
 • هنگامی که دانلود به‌روزرسانی های شما تمام شده است.
 • هنگامی که می خواهید چه به صورت وای-فای یا توسط کابل به نقاط دسترسی اینترنت متصل شوید.
 • هنگامی که در حال نصب یا متصل کردن نرم افزارها هستید.

برطرف سازی خطای ۴۰۵۷ تلویزیون سونی

برای برطرف سازی این خطا بایستی مراحل زیر را انجام دهید. قبل از همه اطمینان حاصل کنید که تلویزیون به اینترنت اتصال دارد.

 • از روی کنترل تلویزیون کلید خانه را فشار دهید.
 • تنظیمات را تعیین کنید.
 • در منوی تنظیمات ترجیحات ها را تعیین کنید.
 • نصب و راه اندازی را تعیین کنید.
 • در این قسمت شبکه را انتخاب کرده و پس از آن نصب شبکه را تعیین کنید.
 • در این مرحله حالت شبکه و تنظیمات شبکه را انتخاب کنید.
 • بررسی وضعیت اتصال را انتخاب کنید.

امکان دارد این مرحله به زمان بیشتری نیاز داشته باشد، آن را لغو نکنید و تلویزیون را هم روشن بگذارید.

منوی عیب یاب تلویزیون سونی

تلویزیون های سونی از ویژگی سیستم عیب یاب داخلی برخوردار هستند و اجزا یا قسمت دچار ایراد شده توسط کدگذاری چشمک زدن چراغ آماده به کار، در قسمت جلوی تلویزیون نمایش داده می شود. در این صورت به سادگی می توان ایراد را یافته و تلویزیون را با کمک مجموعه ایبک امداد تعمیر کرد.

چشمک زدن چراغ آماده به کار تلویزیون سونی در منوی مخصوصی که در قسمت سرویس مد تلویزیون وجود دارد، در دسترس است و توسط آن می توانید متوجه شوید که پیش از این چه گزینه هایی نشانه وجود ایراد در دستگاه بوده است.

به بیانی ساده، چنانچه تلویزیون دچار مشکلی شود که قسمت پروتکتور را فعال کند این کد در قسمتی از منوی درونی تلویزیون درج می شود و در صورت نیاز به آن می توان دسترسی داشت، و با خواندن آن متوجه ایراد و مشکل قبلی دستگاه می شوید و می توانید نسبت به تعمیر آن قسمت اقدام کنید.

خرابی های رایج تلویزیون سونی

نتیجه گیری

در نتیجه گیری از این مقاله بایستی بیان کرد تلویزیون های هوشمند و به روز، قسمتی جدا نشدنی از زندگی های پیشرفته امروزی هستند. در این بین، از مشهورترین تلویزیون ها که دارای طرفداران بسیاری نیز هست، تلویزیون سونی است که دارای کیفیت بالا و طراحی خاص و ویژه ای است. مدل های متنوع  این مارک ممکن است دچار مشکلات مختلفی شوند که در این مقاله خرابی های رایج تلویزیون سونی را برای آشنایی بیشتر شما توضیح دادیم.

بنابراین در صورت بروز یکی از این ایرادات می توانید مطابق با گفته های این مقاله عمل کرده و مشکل را رفع کنید. ولی چنانچه مشکل به این طریق قابل حل نبود، بهتر است از تعمیرکاران ماهر مرکز تعمیرات ایبک امداد برای رفع آن کمک بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خرابی های رایج تلویزیون سونی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خرابی های رایج تلویزیون سونی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا