تعمیرات لباسشویی

علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

به طور کلی، ماشین لباسشویی ها در هر برند و مارکی باشند،با کیفیت هم باشند، اما ممکن است در طول استفاده از دستگاه شاهد خراب شدن آن باشید؛در این صورت باید از یک کارشناس ماهر در این زمینه کمک بگیرید.اکثر لباسشویی ها در آخر کار خود،لباس ها را خشک و تخلیه نمی کنند.این علت به خاطر نچرخیدن لباس ها در لباسشویی است،برای سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی خود با مجموعه ما تماس بگیرید.

چرا ماشین لباسشویی لباس ها را خشک نمی کند

اگر با خشک نشدن لباس های خود، درون لباسشویی مواجه شده اید، ابتدا از وصل بودن برق به دستگاه مطمئن باشید، سپس به حجم لباس هایی که در ماشین لباسشویی قرار داده اید توجه کنید، زیرا اگر حجم زیادی داشته باشد دستگاه قابلیت چرخاندن آن را ندارد.

اگر به این امر بی توجهی کنید، قطعه ی بلبرینگ و موتور لباسشویی آسیب می بیند، در نتیجه باعث می شود لباس های شما را به خوبی خشک نکند و یا اصلا کار نکند. همچنین پیش از استفاده از لباسشویی، برنامه مناسبی را برای شستشو انتخاب کنید و اگر هر خطایی را از جانب دستگاه مشاهده کردید، با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید، تا در کوتاه ترین زمان ممکن حضور خود را به شما برسانند.

حالا می خواهیم چند نمونه از مشکلاتی که باعث خشک نشدن لباس های شما می شود را بگوییم، مانند: وصل نبودن سیم ها و خراب شدن قطعه ی تایمر و همچنین دستگیره های مکانیکی، وصل نبودن جریان برق و خراب شدن کلید پریز. در اکثر موارد ممکن است بسته به شرایط زندگی شما، ولتاژ برق ساختمان یا قطعه برد به درستی کار نکند و جریان برق کافی، به قطعه ی موتور ماشین لباسشویی نرسد.

چند دلایلی که باعث نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی و خشک نشدن لباس ها می شود

اگر محیط زندگی شما بسیار گرم و شرجی است این اتفاق می افتد، زیرا گرما باعث می شود آب لباس های شما بخار شود. به طوری که اگر جریان هوای کافی وجود داشته باشد باعث خروج بخار از بخش خشک کن ماشین لباسشویی می شود، در نتیجه لباس هایتان خشک می شود.

حتما بخوانید:   رفع بوی بد ماشین لباسشویی و پیدا کردن منبع بوی نامطبوع | علت بوی بد لباسشویی

در مطالب قبل هم ذکر کردیم بیش از حد مورد نیاز، در ماشین لباسشویی لباس قرار ندهید. زیرا اجازه خروج هوا را به ماشین لباسشویی نمی دهد در نتیجه آب لباس ها بخار می کند و خشک نمی شود. و اگر لباس ها طولانی مدت در لباسشویی بمانند، زمینه را برای رشد باکتری ها و قارچ ها فراهم می کند.

از عوامل دیگری که باعث خیس ماندن لباس ها در لباسشویی می شود، خراب شدن قطعه ی دریچه ی خروجی است که با شن و ماسه ها مسدود شده است. اگر دریچه را تمیز نکنید باعث داغ شدن خشک کن و قطعه ی ترموستات می شود. با عمل تخلیه اشکال این دریچه رفع خواهد شد.

اگر قطعه ی خازن دستگاه، آسیب ببیند در خشک نکردن لباس ها تاثیر دارد. و همچنین ماشین لباسشویی قطعه ای به اسم ترانس برد را دارا می باشد، با سوختن این قطعه مشکلاتی در قسمت خشک کن لباسشویی ایجاد می شود. در لباسشویی های مدل قدیمی با خراب شدن قطعه ترانس برد و پاره شدن تسمه، خشک کن ماشین لباسشویی کلا متوقف می شود.

از دلایل دیگر خشک نشدن لباس ها، ریست شدن دستگاه است. اگر با این مشکل مواجه شدید ماشین لباسشویی را یک بار ریست کنید تا مشکلتان رفع شود. در هنگام راه اندازی دستگاه خود، برنامه شستشوی مناسبی را برگزینید و متناسب با آن برنامه، به حجم لباس ها، دمای آب و شدت کثیفی لباس ها دقت کنید.

همچنین ایجاد مشکل فنی در دستگاه هم می تواند باعث بروز این اشکال شود.مانند: نوسانات برق، از کار افتادن کلید خشک کن دستگاه و حجم زیادی از لباس ها است. اگر موتور ماشین لباسشویی به درستی کار نکند، بر قسمت خشک کن هم تاثیر می گذارد. به این نکته توجه داشته باشید، پشت سر هم و مدام ماشین لباسشویی را روشن نکنید، زیرا باعث داغ شدن موتور دستگاه می شود، ولی اگر با فاصله دستگاه را روشن می کنید و همچنان با خشک نشدن لباس ها مواجه می شوید با مجموعه ایبک امداد می توانید تماس بگیرید.

در لباسشویی قطعه ی فیوز حرارتی یا ترموستات وجود دارد که ممکن است خراب شوند. برای تعمیر این قطعات، از تکنسین های با تجربه ایبک امداد کمک بگیرید.

علل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

اگر قسمت آبگیری دستگاه، به خوبی کار نکند لباس ها همچنان خیس باقی می مانند. قبل از به کار گیری ماشین لباسشویی از فشار آب ورودی به دستگاه مطمئن شوید. اگر فشار آب ورودی کم باشد، عمل آبگیری به درستی کار نمی کند، البته عامل دیگری هم در کار نکردن عمل آبگیری موثر است، مانند: بسته بودن شیر آب ورودی است.

حتما بخوانید:   ترفندهای کاربردی برای از بین بردن کپک ماشین لباسشویی

از موارد دیگر کار نکردن خشک کن لباسشویی، گرفتگی شلنگ تخلیه و فیلتر کف است. هر ۲ ماه یک بار سعی کنید شلنگ تخلیه و فیلتر را تمیز کنید. چون اگر هر چیزی باعث مسدود شدن آن ها شود. آب لباسشویی به درستی تخلیه نمی شود و باعث خشک نشدن لباس ها می شود. مطمئنا، از کاربرد المنت آگاه هستید، اگر المنت دستگاه آسیب ببیند باعث تولید باد گرم می شود، در نتیجه برای تعمیر این قطعه بایستی اقدام کنید.

ما در این مطالب چندین نمونه را برای خشک نشدن لباس ها عرض کردیم؛ اما موارد دیگری هم هستند مانند: قفل شدن شیر برقی لباسشویی، اشکال در بخش ذغال های موتور، سوختن پمپ و گرفتگی آب باعث متوقف شدن خشک کن ماشین لباسشویی شما می شود.

همه این موارد بالا را گفتیم تا بدانید، بهتر است برای جلوگیری از خراب شدن لوازم خانگی خود آن ها را به صورت دوره ای سرویس کنید و در صورت نیاز به تعمیر، آن را تعمیر کنید. اقدامات سرویس، تعمیر و تعویض لوازم خانه و برقی خود را به مجموعه با تجربه ایبک امداد بسپارید.

علل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

چند نکته مهم برای استفاده از خشک کن لباسشویی

  • از چرخه دور متوسط خشک کن استفاده کنید: لباسشویی های مدرن برنامه های شستشوی متفاوتی دارند. در نتیجه خشک کن ها، چرخه و تنظیمات متعددی دارند مانند، ملایم، متوسط و تند است. یکی از چرخه ها به اسم Permanent press است. با به کار بردن از این چرخه، لباس هایی که با هوای گرم خشک شده اند در معرض هوای سرد قرار می گیرند، در نتیجه کمتر چروک می شوند. و این که هرگز خشک کن را از تعداد زیادی لباس پر نکنید، چون باید فضای کافی برا چرخیدن دیگ باشد تا به خوبی خشک شوند.
  • سعی کنید خشک کن را تمیز نگه دارید: ماشین لباسشویی فیلتر تصفیه ای دارد که هر ۶ ماه یک بار بایستی آن را تمیز کنید، اگر کثیف باشد خشک کن به خوبی کار نمی کند و لباس ها خیس می مانند.
  • درب لباسشویی را باز بگذارید: پس از شستشوی لباس ها، درب دستگاه را باز بگذارید، یکی از اشتباهات رایجی که عموم مردم انجام می دهند درب لباسشویی را پس از شستشو می بندند، در این صورت هوای داخل دستگاه، گرم و مرطوب می شود. و محل بسیار مناسبی برای رشد قارچ ها و باکتری ها است. در نتیجه این آلودگی ها مستقیما به لباس های شما منتقل می شود، و آن ها را آلوده و بد بو می کند. توجه کنید پس از هر بار استفاده از لباسشویی، درب دستگاه را باز بگذارید، تا همه رطوبت های آن خارج شود از این رو،با این روش می توانید از لباسشویی خود، در زمان طولانی مدتی استفاده کنید.
  • داخل ماشین لباسشویی را تمیز نگه دارید: اکثرا فکر می کنند ماشین لباسشویی که مدام با شوینده ها و آب سر و کار دارد تمیز است، اما اشتباه می کنید، لباس هایی را که داخل دستگاه می شویید انواع آلودگی ها را به دستگاه منتقل می کنند. از این رو با استفاده از محلول آنتی باکتریال داخل لباسشویی و داخل لاستیک را به خوبی تمیز کنید و سپس خشک کنید. با این روش، دیگر لباس هایتان آلوده نمی شود.
  • ماشین لباسشویی را تراز کنید: اگر دستگاه شما تراز نباشد، هنگام کار کردن دچار لرزش می شود، این لرزش ها مطمئنا به قطعات داخلی دستگاه و سطح زمین فشار وارد می کند، و همچنین باعث کوتاه شدن عمر لباسشویی می شود. هنگام نصب ماشین لباسشویی دقت کنید پایه های آن به خوبی تراز شده باشند. اگر با تراز شدن مشکلتان حل نشد، می توانید از یک پایه چوبی با ضخامت دو سانتی متر استفاده کنید، آن پایه را در زیر دستگاه قرار دهید تا لرزش های ناشی از دستگاه را بگیرد.
  • لباسشویی خود را تعمیر دوره ای کنید: همه لباسشویی ها دارای لوله ای خرطومی به رنگ سیاه را دارا می باشند، این لوله ها با مرور زمان کهنه و تکه تکه می شوند و باعث می شود آب از دستگاه لباسشویی نشت کند. اگر لوله های دستگاه به ظاهر سالم هستند، شما دریغ نکنید و هر ۲ سال یک بار آن ها را تعویض و با لوله های استیل جایگزین کنید. لوله های استیل عمر بسیار بالایی دارند و همچنین با دوام هستند. اما لوله های لاستیکی فقط دو سه سال دوام می آورند. در نتیجه برای تعویض لوله های ماشین لباسشویی خود می توانید با کارشناسان مجموعه ایبک امداد تماس بگیرید و از آن ها کمک و یاری بجویید.
حتما بخوانید:   ویژگی‌های ماشین لباسشویی دوو | راهنمای خرید لباسشویی دوو

31

علل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x