تعمیرات لباسشویی

نکات استفاده از مایع لباسشویی | محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

به طور معمول افرادی که به تازگی یک دستگاه لباسشویی خریداری کرده اند این سوال را می پرسند که از کدام قسمت مایع لباسشویی درون دستگاه بریزیم، تا مشکلی برای لباسشویی ایجاد نگردد؟ با اطلاع از نکات استفاده از مایع لباسشویی می توانید پاسخ این سوال را پیدا کنید و از دستگاه خود به درستی استفاده نمایید.

این سوال امکان دارد برای بسیاری از افراد که چندین سال است از لباسشویی استفاده می کنند نیز به وجود آید زیرا خیلی از آن ها همچنان جای درست مواد شوینده را در لباسشویی نمی دانند. برای اطلاع از روش درست ریختن مایع لباسشویی درون دستگاه، نکات استفاده از مایع لباسشویی را بخوانید.

محل دقیق مایع لباسشویی کجاست

دستگاه های لباسشویی امروزی برای ریختن نرم کننده ها و انواع شوینده ها محفظه مخصوصی دارد. به طور معمول دستگاه های لباسشویی پیشرفته برای پودر، مایع نرم کننده، مایع لباسشویی و سفیده کننده ها به صورت جداگانه محفظه دارند. محفظه ای که در سمت چپ دستگاه قرار دارد مربوط به یکبار شستشو است و به عنوان محفظه اصلی به شمار می آید. در محفظه اصلی باید مایع لباسشویی یا پودر را بریزید و آن را با علامت «II» نشان می دهند. در خیلی از لباسشویی ها محفظه اصلی بزرگت از دو محفظه دیگر است.

در ادامه نوبت به شرح محفظه وسط می رسد که با علامت «*» نمایش داده می شود. در این قسمت نرم کننده یا خوشبو کننده لباس را می ریزند. در آخر محفظه طرف راست با علامت اختصاری «I» وجود دارد که مربوط به شستشو های بیشتر و بلند مدت است. دقت نمایید که پودر شستشوی اصلی را باید در اولین محفظه بریزید. با رعایت این موضوع علاوه بر تمیز شسته شده لباس ها، سلامت دستگاه نیز تضمین می شود.

آیا می توان مایع لباسشویی را در خود درام دستگاه ریخت

در جواب این سوال باید بگوییم که پاسخ این سوال نه است. باید پودر لباسشویی و یا مایع لباسشویی را باید در قسمت جا پودری دستگاه بریزید تا این مواد بتواند به خوبی درون دستگاه حل گردد. با این روش به میزان کافی مایع و پودر لباسشویی میان تمامی لباس ها به صورت یک نواخت پخش می گردد. همچنین با دانستن محل ریختن جای مایع لباسشویی باعث افزایش طول عمر لباسشویی می گردد.

در مواقعی که مایع و پودر اگر به صورت مستقیم درون محفظه درام ریخته شود باعث ایجاد کف زیادی در درام لباسشویی می گردد. به همین دلیل باعث ایجاد مشکل در چرخه شستشوی لباسشویی می شود. با انجام این کار بدون توجه به مارک لباسشویی شما در دراز مدت دستگاه خراب می گردد و نیاز به تعمیرات دستگاه خواهید داشت.

نکات استفاده از مایع لباسشویی

در لباسشویی ال جی محل ریختن مایع لباسشویی کجاست

به این علت که یکی از برند های پرطرفدار در دستگاه لباسشویی برند ال جی است، در این بخش از مقاله محل ریختن مایع لباسشویی این دستگاه را بررسی می نماییم. در دستگاه های مختلف مکان ریختن جاپودری کمی تفاوت دارد. در لباسشویی های ال جی محل قرار گرفتن مایع و پودر لباسشویی به صورت زیر است:

 • بخش یک به پیش شستشو مربوط می باشد. در این بخش باید نیمی از مواد شوینده را بریزید.
 • بخش دوم به محفظه اصلی مربوط است که باید در آن مایع لباسشویی و پودر را اضافه نمایید.
 • بخش سوم برای مایع سفید کننده استفاده می شود.
 • بخش چهارم را خوش بو کننده یا مایع نرم کننده می ریزند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  صدا هنگام تخلیه آب در ماشین لباس شویی

به طور معمول وقتی به تازگی لباسشویی خریده اید، به طور کامل این موارد داخل دفترچه دستگاه نوشته شده است. با توجه به اینکه هر برندی از دستگاه لباسشویی جا پودری متفاوتی دارد، باید دفترچه راهنما را برای پیشگیری از خرابی دستگاه مطالعه نمایید. با رعایت این موارد می توانید از لباسشویی خود مراقبت کنید، تا خرابی و مشکلاتی نداشته باشد. در صورت ایجاد مشکلاتی در دستگاه می توانید برای تعمیرات آن از افراد حرفه ای و متخصص کمک و راهنمایی بگیرید.

در لباسشویی بوش محل ریختن مایع لباسشویی کجاست

در جواب به این سوال که کجا مایع لباسشویی بریزیم تصمیم به بررسی محل ریختن مایع لباسشویی دستگاه های بوش را نیز بررسی می نماییم. در این دستگاه شوینده اصلی را در محفظه I  می ریزند. مایع پیش شستشو را باید در بخش II ریخت و محفظه * هم مناسب برای ریختن مایع نرم کننده می باشد. برای اینکه در دستگاه مایع لباسشویی به خوبی پخش گردد و مایعات هیچ گونه نشتی نداشته باشند توصیه می نماییم که تراز بودن لباسشویی را بررسی کنید و مطمئن گردید. برای این منظور می توانید آموزش تراز بودن لباسشویی را مطالعه نمایید.

مهم ترین نکات در ریختن مایع لباسشویی چیست

با توجه به آموزش ریختن مایع لباسشویی در دستگاه نیاز است نکات مهمی را نیز در این رابطه بدانید که در ادامه برخی از مهم ترین نکات کاربردی را ذکر کرده ایم:

 • برای شستشوی معمولی البسته تنها کافیست پودر یا مایع لباسشویی را درون قسمت  (II) بریزید.
 • با توجه به حجم لباس هایی که درون دستگاه قرار می دهید و با توجه به برنامه شستشوی لباسشویی مقدار مایع یا پودر لباسشویی را اندازه گیری کنید، اما به هیچ عنوان بیشتر از اندازه ماکزیموم درون این محفظه پودر نریزید.
 • به هیچ عنوان پودر یا مایع لباسشویی را درون دیگ دستگاه نریزید و فقط آن را در قسمت محفظه اصلی بریزید.

پیشنهاد ما به شما این است که نوار پلاستیکی و دیگ را بعد از هربار شستشو با استفاده از یک دستمال مناسب خشک کنید. اگر در این قسمت ها کثیفی و جرم باقی بماند باعث می شود عمر دستگاه کمتر گردد. در رابطه با تمامی برند های ماشین لباسشویی این نکات را باید رعایت نمایید تا هیچ گونه مشکلی برای دستگاه به وجود نیاید.

در لباسشویی های درب از جلو محل ریختن مایع شوینده کجاست

 • در این دستگاه ها باید در محفظه مخصوص نرم کننده مایع لباسشویی را بریزید. در بخش درونی کشوی شوینده می توانید این قسمت را ببینید.
 • اگر در دستگاه شما برای مایع شوینده محفظه ای وجود نداشته باشد می توانید آن را در محفظه اصلی بریزید.

در لباسشویی های درب از بالا محل ریختن مایع شوینده کجاست

اگر اطمینانی در رابطه با محل قرار گیری انواع شوینده ها در دستگاه لباسشویی خود ندارید بهتر است دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید. اگر کشوی لباسشویی شما مخصوص باشد در استفاده از شوینده ها به رعایت نکات ویژه ای نیاز ندارید. اما اگر دستگاه کشو یا مخزنی ندارید به راحتی می توانید انواع شوینده ها را درون به صورت مستقیم درون دیگ لباسشویی بریزید.

البته توجه داشته باشید که بهترین راهنمای دستگاه دفترچه درون آن است.

در لباسشویی جنرال الکتریک مایع لباسشویی را کجا می ریزند

در این دستگاه محفظه مربوط به مواد شوینده در بخش بالایی لباسشویی تعبیه شده است که دارای دو محفظه است:

 • بخش مخصوص سفید کننده
 • بخش مخصوص نرم کننده های پارچه
پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونگی کار کردن با ماشین لباسشویی پاکشوما

در این دستگاه باید مواد شوینده مایع را درون محفظه ای که مشخص شده با علامت مایع است بریزید و مواد شوینده پودری را در قسمت مشخص شده با علامت پودر بریزید. در ادامه باید البسه کثیف را درون لباسشویی بریزید و چرخه شستشو را انتخاب کرده و در ادام دستگاه را روشن نمایید.

مهم ترین نکات استفاده از مواد شوینده در لباسشویی جنرال الکتریک چیست

 • باید مواد شوینده مایع را در محفظه مخصوص خود بریزید و از ریختن آن در قسمت پودر خودداری کنید.
 • در صورت استفاده زیاد از مواد شونده امکان دارد که این مواد به بیرون از دستگاه نشت پیدا کند.
 • بعد از ریختن مواد شوینده درون دستگاه باید درب کشو را محکم ببندید تا این مواد در زمان کار دستگاه به بیرون نشت پیدا نکند.

در لباسشویی سامسونگ محل ریختن مواد شوینده کجاست

پاسخ این سوال را می توانید در دفترچه راهنمای دستگاه بیابید اما اگر برای مطالعه آن وقت کافی ندارید می توانید از این بخش مقاله استفاده کنید. در لباسشویی های درب بالای برند سامسونگ محفظه مربوط به مواد شوینده در سمت چپ دستگاه می باشد. در این دستگاه به آسانی می توانید هر مواد شوینده ای را درون محفظه بریزید.

اما لباسشویی های درب از جلو برند سامسونگ یک مخزن مواد شوینده در سمت چپ دارند. اما ساختار آن با مدل های درب از بالا کمی فرق دارد. همچنین برخی از مدل های لباسشویی دارای محفظه مواد شوینده در پایین دستگاه می باشند. می توانید با توجه به مدل دستگاه خود مایع لباسشویی را در محل مناسب آن بریزید.

نکات استفاده از مایع لباسشویی در لباسشویی سامسونگ

آیا می توان از مایع لباسشویی و پودر شوینده به صورت همزمان در دستگاه استفاده کرد

برخی افراد اعتقاد دارند که بهترین انتخاب ریختن پودر لباسشویی در قسمت مخزن اصلی و نرم کننده های مایع لباس در بخش دیسپنسر می باشد. البته نمی توان این روش را در تمامی لباسشویی ها استفاده کرد و بهتر است قبل از استفاده با یک فرد حرفه ای در این رابطه مشورت نمایید.

اگر لباسشویی شما برای ریختن مواد مایع جایی ندارد بهتر می باشد که آن را به صورت دستی بریزید و البته دقت کنید که مقدار مواد را با توجه به دستورالعمل روی بطری استفاده نمایید.

برای ریختن مایع لباسشویی چه زمانی بهتر است

یکی از سوال های بیشتر افراد در این رابطه است که قبل از قرار دادن لباس ها درون لباسشویی مواد شوینده را بریزیم و یا بعد از قرار دادن لباس ها این کار را انجام دهیم؟ البته که پاسخ این سوال به نوع مواد شوینده بستگی زیادی دارد.

به صورت معمول بر روی بطری مواد شوینده دستور العمل مربوط به آن ذکر می شود. با مطالعه روی ظرف می توانید محل ریختن مایع لباسشویی و زمان ریختن آن را نیز به خوبی بدانید.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم تا حدودی شما را با نکات استفاده از مایع لباسشویی آشنا کنیم تا با استفاده درست از آن بتوانید از دستگاه خود مراقبت کرده و سلامت آن را حفظ کنید. با اطلاع از محل ریختن مایع لباسشویی علاوه بر شستشوی درست لباس ها عمر دستگاه تا مدت زیادی بالا می رود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

جای مایع لباسشویی کجاست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با روش های استفاده از مایع لباسشویی و محل ریختن آن آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا