دیجیتال

نکاتی که باید برای خرید سینما خانگی بدانید | راهنمای خرید سینما خانگی

اجزای مختلف سینما خانگی | بهترین سینما خانگی در ایران

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

با پیشرفت بشر در علم و فناوری، در کنار تلویزیون دستگاه هایی طراحی و تولید شده اند که کارایی آنها شبیه یک سالن سینمایی می باشد. سینمای خانگی یک سیستم صوتی و تصویری است که بهترین گزینه برای سرگرمی در منزل می باشد. با دانستن راهنمای برای خرید سینمای می توانید این محصول را با توجه به نیاز و کاربری خود خریداری کنید.

راهنمای خرید سینمای خانگی

برای خرید سینمای خانگی باید از اطلاعات دقیقی برخوردار باشید تا بعد از خرید بتوانید با توجه به نیاز خود از آن استفاده کنید. در این قسمت به موارد لازم برای خرید یک سینمای خانگی با کیفیت دقت کنید تا از محصول موردنظر و کارایی بالای آن لذت ببرید.

تست بخش های گیرنده

در هنگام خرید سینمای خانگی به اولین موضوعی که باید دقت کنید بخش های گیرنده دستگاه می باشد. قبل از اینکه سینمای خانگی را خریداری کنید، تمامی قسمت های ورودی و خروجی این دستگاه را تست و کنترل کنید.

تست ورودی صدا

یکی دیگر از قسمت هایی که باید در هنگام خرید سینمای خانگی به آن دقت کنید، پخش کننده ویدئو می باشد. به این صورت که لازم است تمامی ورودی صداها را کنترل نمایید.

بررسی آمپلی فایرها

برای تقویت صدا در هر نوع کانال صوتی، بهتر است آمپلی فایرهای موجود را بررسی نمایید تا کیفیت صدا افزایش پیدا کند.

از دیگر عواملی که باید در هنگام خرید کالای موردنظر به آن توجه کنید موارد زیر می باشند.

 • پروازی پیشرفته صدا در فرمتDolby
 • توانایی اتصال به کامپیوتر از طریق USB
 • داک مخصوص MP3
 • اتصال به وای فای
 • اتصال مستقیم به نت
 • تنظیم کننده صدا

تلویزیون

یکی از نکات لازم برای خرید سینمای خانگی دقت به نوع تلویزیون می باشد که باید به صورت کلی با سیستم موردنظر همخوانی داشته باشد. زمانی که قصد خرید سینمای خانگی را دارید، از متناسب بودن تلویزیون خود اطمینان حاصل نمایید. زیرا وجود یک صفحه نمایش فوق العاده می تواند شما را به تماشای فیلم موردنظر جذب گرداند.

بر این اساس فقط خرید سینمای خانگی کافی نیست. بله باید با در نظر داشتن عواملی مثل تلویزیون، کیفیت استفاده از دستگاه را افزایش دهید. با وجود تغییرات زیاد در تلویزیون ها از یک سیستم تمام کننده برای دستگاه استفاده نمایید.

داشتن یک تلویزیون با کیفیت، خیالتان را از بابت کارایی محصول آسوده خاطر می کند. زیرا با وجود با کیفیت ترین عوامل می توان سیستمی فوق العاده را برای خانه در نظر داشت.

راهنمای خرید سینمای خانگی

دستگاه پخش کننده

دستگاه پخش کننده یکی دیگر از عواملی است که باید در هنگام خرید به آن دقت کنید. زیرا در برندها و مدل های مختلفی در بازار وجود دارد. بیشتر دستگاه های پخش کننده صدا برای فرمت های متن صدا ضبط می شوند و با کیفیت عالی به نمایش گذاشته خواهند شد. وجود کیفیت بالا در این دستگاه به شما کمک می کند تا تصویر موردنظر را در ابعاد اصلی مشاهده نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش های افزایش امنیت اطلاعات و داده های کامپیوتر

چک کردن اتصالات

یکی از راهنمای مهم در هنگام خرید سینمای خانگی بررسی اتصالات می باشد که باید به خوبی بر دستگاه های دیگر هماهنگ گردد. برای بررسی اتصالات کافی است قبل از خرید تمامی قسمت های دستگاه را چک کنید. برای داشتن یک سینمای خانگی با کیفیت اتصالات زیر را بررسی کنید:

HDMI

یکی از اتصال های موجود در این سیستم که به تلویزیون اتصال پیدا می کند HDMI  می باشد که به طور معمول در هر سیستم سینمای خانگی ۳ عدد پورت از این نوع وجود دارد که در بعضی موارد بیشتر و یا کمتر خواهد بود.

Component Video

این قسمت از سیستم سینمای خانگی به صورت HD می باشد که تعداد کمی در دستگاه دارد.

Composite Video

این نوع قسمت یک اتصال تک کابلی می باشد که به صورت SD عمل می کند.

Digital Audio

یکی دیگر از اتصالات موجود در این سیستم، سیگنال های دالبی دیجیتال است که برای دستگاهی که پورتHDMI  ندارند، مناسب است.

USB

با وجود این اتصال شما به راحتی می توانید سینمای خانگی را به کامپیوتر خود متصل کنید.

راهنمای خرید سینمای خانگی

تاریخچه سینمای خانگی

سینمای خانگی شامل دستگاه هایی است که به صورت صوتی تصویری مورد استفاده می باشد. این دستگاه برای اولین بار در دهه ۱۹۸۰ به عنوان سینمای خانگی به طور رسمی شناخته شد.

سیستم های اولیه این دستگاه به گونه ای بوده که توانایی پخش فیلم ضبط شده را داشت که با نام LaserDisc در بازار موجود شد و از استقبال بالایی برخوردار گشت. این دستگاه با ویژگی منحصر به فردی که دارد، می تواند به کمک تلویزیون فیلم را نشان دهد. با نوآوری های تکنولوژی در دهه ۲۰۰۰ این سیستم به صورت پیشرفته وارد بازار شد که توسط پروژکتورهایی می توانست ویدئو را پخش کند.

با وجود این دستگاه، نمایش فیلم در منزل بسیار راحت شد و بدون رفتن به سینما افراد می توانستند فیلم موردعلاقه خود را تماشا کنند. یکی از سیستم هایی که از این دستگاه در سال ۲۰۱۶ وارد بازار شد، دستگاه گرانی به نام Blu-ray  بوده که علاقه مندان زیادی از این نوع سیستم استفاده می کردند. بعد از گذشت مدت ها این دستگاه به صورت پیشرفته و فعال تر در بازار عرضه شد که بعدها با استفاده از عینک هایی به عنوان سه بعدی می توانستند فیلم را با ابعاد شگفت انگیزتری تماشا نمایند.

سینمای خانگی از چه واحدهایی تشکیل شده است؟

برای خرید سینمای خانگی بهتر است ابتدا از راهنمای دقیق آن استفاده کنید تا با اطلاعاتی مناسب بتوانید به خرید این محصول اقدام کنید. قسمت ها و واحدهایی وجود دارد که با کنار هم قرار گرفتن آنها می توان یک سینمای خانگی را در منزل تشکیل داد.

سیستم های متعددی در این دستگاه وجود دارد که شما بر اساس کارایی و میزان استفاده خود می توانید از مدل متنوع آن استفاده نمایید. سینمای خانگی شامل برندهای متفاوتی است که بر اساس نیاز خود از برند معتبر و با کیفیت خریداری کنید.

سینمای خانگی از یک سیستم HDTV با وضوح بسیار بالا، پخش کننده دی وی دی و اسپیکر تشکیل شده است. دستگاه پخش دی وی دی از یک سری تقویت کننده و چند کانال با بلندگوهایی تشکیل شده است که کاربرد آنها بسیار بالا می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  کدام یک از بازی های کامپیوتری باعث بهبود ذهن می شوند ؟

این سیستم شامل دستگاه آمپلی فایر است که در جهت استریو سازی صدا می باشد و در تقویت صدای ایجاد شده نقشی موثر دارد. بعضی از سینماهای خانگی از یک دستگاه به نام ساب وافر تشکیل شده اند که اثرات فرکانس های پایین فیلم را کاهش می دهند و موسیقی متن فیلم را به راحتی و با کیفیت بالا پخش می کند.

اجزای تشکیل دهنده یک سینمای خانگی

واحدهایی که در تشکیل یک سینمای خانگی نقش موثری دارند شامل موارد زیر می باشند.

 • تلویزیون بزرگ یا ویدئو پروژکتور CRT
 • سیستم DLP پردازش دیجیتال نور
 • دستگاه پخش کننده دیسک
 • آمپلی فایر
 • بلندگوها
 • ساب وافر

با وجود پیشرفت در تکنولوژی های بشری، امروزه واحدهای تشکیل دهنده سینمای خانگی به صورت ترکیبی با یکدیگر ادغام می شوند تا سیستمی با کیفیت تر در اختیار کاربران قرار دهند. با ترکیب واحدهای مختلف، دستگاهی تولید می شوند که از چندین وظیفه برخوردار بوده و بر اساس کارایی کاربران می توانند از آن خریداری نمایند.

بلندگوها

یکی از اصلی ترین قسمت های یک سینمای خانگی بلندگوها می باشند که با دریافت اطلاعات لازم از راهنمای خرید سینمای خانگی می توانید با کیفیت ترین بلندگوها را برای این سیستم خریداری نمایید.

در صورتی اگر از سینمای خانگی برای پخش کننده صدا استفاده می کنید، بهتر است بلندگوهایی را استفاده کنید که در جهت پخش موزیک کیفیت خوبی داشته باشد. در سینمای خانگی به طور معمول ۴ عدد بلندگو وجود دارد که دو بلندگو در پشت سرتان و دو بلندگو دیگر در مقابل شما قرار دارد. بلندگوها، سیگنال های صوتی را به چندین کانال تقسیم می کنند تا اطلاعات دقیقی از صدا به گوش شما منتقل شود.

راهنمای خرید سینمای خانگی

آمپلی فایر

یکی از واحدهای دیگر تشکیل دهنده سینمای خانگی آمپلی فایر می باشد که در هنگام خرید باید به این واحد توجه کنید که از کیفیت خوبی برخوردار باشد. دستگاه آمپلی فایر وظیفه تقویت صدا در تمامی سیستم ها را دارد. این دستگاه  سیگنال های ورودی را دریافت و پس از تقویت آن را به دستگاه خروجی انتقال می دهد.

آمپلی فایرها از چند اجزا مختلفی تشکیل شده اند که با داشتن وظایف متعدد کارایی بالایی از خود نشان می دهند. آمپلی فایرها معمولا در بعضی از دستگاه ها به عنوان یک پخش کننده دی وی دی هستند که بر اساس نیاز کاربران به کار گرفته می شوند.

نتیجه گیری

با اطلاعات دقیق در زمینه خرید سینمای خانگی می توانید با کیفیت ترین محصول را خریداری نمایید و از کیفیت و اصالت آن مطمئن باشید. با مشاهده راهنمای خرید سینمای خانگی دیگر نگرانی برای دستگاه های این سیستم برای شما وجود نخواهد داشت. البته لازم است در هنگام خرید این دستگاه از افرادی که در این زمینه از تجربه و مهارت بالایی برخوردار هستند، کمک بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای خرید سینمای خانگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکاتی که باید برای خرید سینما خانگی بدانید | راهنمای خرید سینما خانگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا