مجله لوازم خانگی

عیب‌یابی و تعمیر ساندویچ ساز|مشکلات رایج ساندویچ ساز

عیب یابی و تعمیر ساندویچ ساز|مشکلات رایج ساندویچ ساز، نگهداری از ساندویچ ساز

با توجه به اینکه امروزه اکثر افراد شاغل هستند، به دنبال راهکارهایی برای افزایش سرعت طبخ غذا می باشند. دستگاه های ساندویچ سازی که در بازار وجود دارد موجب شده است، که پخت و طبخ کردن ساندویچ های مختلف برای افراد آسان تر باشد. در حین استفاده از ساندویچ ساز امکان دارد، که این دستگاه با مشکلات و ایراداتی مواجه شود. در این زمان شما به عیب یابی ساندویچ ساز نیاز خواهید داشت. در این مقاله مشکلات و ایرادات رایج ساندویچ ساز را مورد بررسی قرار داده و راهکارهای مناسبی برای رفع آنها ارائه خواهیم داد.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ساندویچ ساز

عیب یابی و تعمیر ساندویچ ساز به تخصص و مهارت نیاز دارد. در صورتی که دانش کافی در این زمینه داشته باشید، می توانید در منزل ساندویچ ساز خود را عیب یابی و تعمیر نمایید. در ادامه مطلب مشکلات رایج ساندویچ ساز را بیان کرده و نحوه عیب یابی و تعمیر آن را توضیح خواهیم داد، تا بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.

حرارت ساندویچ ساز کمتر شده است

 • از جمله مشکلات رایج ساندویچ ساز کم شدن حرارت این دستگاه می باشد. در این شرایط باید قسمت های مختلف دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید.
 • توجه داشته باشید، که احتمال دارد اتصالات و المنت دستگاه ساندویچ ساز دچار ایراد و مشکل شده باشد، که در این صورت باید برای رفع مشکل به وجود آمده آنها را تعویض نمایید.

ساندویچ ساز

خروجی که برای ساندویچ ساز استفاده می شود کار نمی کند

اگر خروجی ساندویچ ساز شما قدرت کافی را نداشته باشد، ساندویچ ساز گرم نمی شود. برای رفع ایراد به این ترتیب عمل کنید:

 • در ابتدا خروجی ساندویچ ساز را چک کنید اگر مشکلی در آن دیدید، باید آن را رفع نمایید.
 •  در صورتی که ساندویچ ساز شما همچنان مشکل گرم نشدن را داشت، برای اینکه مطمئن شوید خروجی سالم است، دستگاه دیگری را به آن وصل نمایید.
 • اگر دستگاه دوم هم کار نکرد، باید خروجی را تعمیر نمایید.

اتصالات ساندویچ ساز خراب است

 •  در صورتی که سیم ساندویچ ساز آسیب دیده و یا پاره شده باشد، دچار اتصالات خواهد شد. در این شرایط ساندویچ ساز نمی تواند گرم شود.
 •   برای برطرف کردن این مشکل در صورت امکان سیم را باید تعمیر و در صورت لزوم آن را تعویض نمایید.

ساندویچ ساز روشن نمی شود

 •  دلایل مختلفی می تواند سبب روشن نشدن ساندویچ ساز شما شود. در ابتدا باید از سالم بودن پریز و دوشاخه برق ساندویچ ساز خود مطمئن شوید.
 •  از دیگر دلایلی که موجب روشن نشدن ساندویچ ساز می گردد، مشکل داشتن ترموستات دستگاه می باشد. ترموستات در ساندویچ ساز بسیار حساس است و عیب یابی و تعمیر آن بهتر است، که توسط تعمیرکاران و تکنسین حرفه ای انجام شود.

درب ساندویچ ساز باز نمی‌شود

 • چنانچه درب ساندویچ ساز شما باز نمی شود احتمالا ایراد و خرابی مربوط به قفل ساندویچ ساز است.
 •   ضربه و فشار زیاد ممکن است، که به درب دستگاه شما آسیب‌هایی برساند. بنابراین اگر نتوانستید درب ساندویچ ساز خود را باز نمایید پیشنهاد می گردد، که برای رفع مشکل از تعمیرکار کمک بگیرید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  چیدمان کتابخانه با استفاده از 15 ایده مختلف جهت دگرگونی فضا

ساندویچ ساز

وقتی ساندویچ ساز روشن می شود فیوز خانه می پرد

 • وقتی که این مشکل برای دستگاه ساندویچ ساز شما پیش می آید، احتمالاً بین سیم های دستگاه شما اتصالی به وجود آمده است. در ابتدا باید از قسمت ورودی کابل برق دستگاه و دوشاخه آن اطمینان حاصل کنید و روکش دستگاه خود را باز کنید و سیم کشی داخلی آن را چک کنید.
 •   در هر جایی که اتصال میان دو سیم برق غیرعادی است، باید عایق بندی شود. اگر در سیم ها ایرادی مشاهده نشد، دستگاه خود را به تکنسین متخصص نشان دهید.

چراغ سبز ساندویچ ساز روشن نمی‌شود

 •  وقتی که متوجه شدید چراغ سبز ساندویچ ساز روشن نمی‌گردد، در ابتدا باید از سالم بودن چراغ دستگاه خود اطمینان حاصل نمایید.
 • وقتی که سطوح ساندویچ ساز گرم می شوند، در برخی مواقع چراغ سبز روشن می شود. چنانچه ساندویچ ساز شما به صورت صحیح به برق متصل است و سطوح ساندویچ ساز شما گرم هستند ولی چراغ سبز دستگاه شما روشن نمی شود، در این شرایط احتمالاً سوئیچ حرارتی دستگاه دچار ایراد و خرابی شده است.
 • برای برطرف کردن این مشکل باید سوئیچ ساندویچ ساز را چک کرده و در صورتی که مشکل داشته باشد باید آن را تعمیر کنید.

نکته های مهم در نگهداری از ساندویچ ساز

 1. هر وسیله الکتریکی مانند ساندویچ ساز نباید با مایعاتی مانند آب تماس داشته باشد. وقتی که ساندویچ ساز خود را تمیز می کنید، باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید. چون اگر آب به ناحیه هایی که به مدار الکترونیکی وصل هستند نفوذ کند موجب ایرادات و مشکلاتی در دستگاه شما خواهد شد.
 2. وقتی کار شما با دستگاه ساندویچ ساز به اتمام رسید، اجازه دهید، که دستگاه شما خنک گردد و سپس آن را جمع کنید.
 3. وقتی از ساندویچ ساز استفاده می کنید باید مراقب دست خود باشید. چون سینی و صفحات درونی ساندویچ ساز بسیار داغ هستند و امکان سوختن دست شما وجود دارد.
 4. وقتی می خواهید از ساندویچ ساز ها استفاده نمایید بهتر است، که مکان مناسب برای قرارگیری آن در نظر بگیرید. این مکان باید مستحکم باشد و پارچه و رومیزی برای آن قرار نگرفته باشد.
 5.  از قرار دادن ساندویچ ساز در معرض نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید.
 6. درب ساندویچ ساز خود را با احتیاط باز و بسته نمایید. چون در اجزای قفل دستگاه شما ظرافت خاصی وجود دارد.
 7. وقتی که ساندویچ ساز شما خنک شد باید آن را از برق کشیده و اقدامات لازم برای تمیز کردن آن را انجام دهید.
 8. ساندویچ ساز باید از وسیله های دیگر مانند یخچال با فاصله مناسب قرار بگیرد.
 9.   به این نکته توجه ویژه داشته باشید، که پس از تمام شدن کارتان با دستگاه ساندویچ ساز، بلافاصله بعد باید آن را از برق جدا کنید.
 10.   وقتی که ساندویچ ساز شما به برق متصل است، نباید اقدام به تمیز کردن آن کنید.
 11. وقتی ساندویچ ساز روشن است و از آن استفاده می کنید نباید آن را حرکت دهید.
 12. قبل از استفاده از ساندویچ ساز بهتر است، که سطح آن را کمی چرب کنید، تا روکش آن به صورت مقاوم باقی بماند. سپس باید اجازه دهید، که دستگاه شما کمی گرم شود. البته توجه داشته باشید، که بیشتر از حد دستگاه را روشن نگذارید. چون روکش آن آسیب خواهد دید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  آشنایی با برند لوازم خانگی کندی | برند لوازم خانگی Candy ساخت کجاست ؟

نکات مهم تمیزکاری ساندویچ ساز

برای اینکه دستگاه ساندویچ ساز شما خراب نشود و بتواند برای مدت طولانی عملکرد و کارایی خوبی داشته باشد، باید با نحوه تمیز کردن آن آشنا بوده و اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. ساندویچ ساز امروزه توسط ایرانیان زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. برای اینکه عملکرد این دستگاه کاهش پیدا نکند، باید به صورت مرتب آن را تمیز کنید. در ادامه مطلب نحوه صحیح تمیز کردن دستگاه ساندویچ ساز را توضیح می دهیم.

بهتر است پس از هر بار استفاده از دستگاه ساندویچ ساز اقدام به پاکسازی آن نمایید و اجازه ندهید، که مواد غذایی و ذرات درون ساندویچ ساز شما خشک و سخت نشوند. قبل از اینکه بخواهید ساندویچ ساز خود را تمیز کنید باید مطمئن شوید، که دستگاه شما به برق متصل نیست. با استفاده از حوله و دستمال نرم و نمدار ذرات مواد غذایی که درون دستگاه باقی مانده است را تمیز کنید و پس از آن می توانید سطح ساندویچ ساز خود را به روش های زیر پاک کنید.

ساندویچ ساز

نحوه تمیز کردن ساندویچ ساز با استفاده از مایع ظرفشویی

اگر ساندویچ ساز شما از نوعی است که سطح آن جدا نمی شود، باید دستمال نرمی را به آب گرم و چند قطره مایع ظرفشویی آغشته نمایید و سطح ساندویچ ساز را نمناک کنید. می توانید از مسواک نرم به جای دستمال یا حوله استفاده کنید.

وقتی که سطح ساندویچ ساز شما به خوبی پاک شد، باید با یک دستمال و حوله دیگر سطوح دستگاه خود را با دقت خشک کنید و مطمئن شوید، که اثری از مواد شوینده و رطوبت در دستگاه شما باقی نمانده است. چون سطح ساندویچ ساز نچسب است، نباید از اجسام تیز و زبر برای تمیز کردن دستگاه خود استفاده کنید.

تمیز کردن ساندویچ ساز با استفاده از جوش شیرین و سرکه

از دیگر راهکارهای کاربردی برای تمیز کردن ساندویچ ساز استفاده از جوش شیرین و سرکه می باشد. برای استفاده کردن از این روش باید اسفنج، حوله یا دستمال را به سرکه آغشته کرده و بر روی سطوح ساندویچ ساز خود بکشید و سپس جوش شیرین را به آن اضافه نمایید و اجازه دهید، که این مواد تاثیر خود را بر روی صفحه ساندویچ ساز بگذارند. در آخر باید با استفاده از پارچه تمیز و مرطوب، صفحه های ساندویچ ساز خود را از جوش شیرین و سرکه به صورت کامل تمیز کنید.

سخن تکمیلی

در این مقاله به صورت کامل نحوه عیب یابی کردن و تعمیر نمودن ساندویچ ساز را توضیح دادیم. در صورتیکه از ساندویچ ساز خود به صورت صحیح و اصولی استفاده کنید، دستگاه شما کمتر دچار ایراد و خرابی خواهد شد. به همین دلیل نکات مهمی را در مورد نگهداری و استفاده از ساندویچ ساز و شیوه صحیح تمیز کردن آن ارائه دادیم، تا با استفاده از آن بتوانید استفاده بهینه از ساندویچ ساز خود داشته باشید و کمتر نیاز به تعمیر کردن دستگاه خود داشته باشید.

عیب‌یابی و تعمیر ساندویچ ساز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی ایرادات و مشکلات رایج ساندویچ ساز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا