تعمیرات پکیج و آب گرمکن

راهنمای عیب یابی و تعمیرات پکیج در تهرانپارس | مزایای استفاده از پکیج

عیب‌یابی و تعمیرات پکیج در تهرانپارس|مزایای استفاده از پکیج، ایرادات رایج پکیج

پکیج ها در برند ها و انواع مختلف وجود دارند و برای گرم کردن آب و ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. ممکن است در حین استفاده از پکیج با ایراداتی مواجه شود، که در این صورت باید عیب یابی و تعمیر گردد. در غیر این صورت آب مصرفی شما گرم نخواهد شد و دمای ساختمان کاهش پیدا خواهد کرد. اگر ساکن تهرانپارس هستید، برای این که بتوانید پکیج را عیب یابی و تعمیر کنید، می توانید از خدمات تعمیر در محل و تهرانپارس استفاده کنید.

مزایای استفاده از پکیج

با توجه به اینکه استفاده از پکیج دارای مزایای زیادی است. امروزه افراد زیادی از این وسیله استفاده می کنند و جایگزین مناسبی برای موتورخانه ها شده است. از جمله مزایای پکیج می توان به این موارد اشاره نمود:

 • پکیج فضای زیادی را اشغال نمی‌کند و به فضای محدود تری نیاز خواهد داشت.
 • عملکرد پکیج بی سر و صدا و آرام می باشد.
 • از پکیج می توان به صورت مستقل برای هر کدام از واحدهای مسکونی استفاده کرد.
 • راه اندازی و نصب پکیج ها آسان می باشد.
 • سرویس کردن پکیج های دیواری راحت تر است.
 • پکیج ها دارای ایمنی بالاتری می باشند.
 • مصرف انرژی پکیج ها بهینه می باشد.

خاموش شدن پکیج

از جمله مشکلاتی که ممکن است برای پکیج دیواری به وجود آید این است، که به صورت ناگهانی خاموش شود. در پکیج دیواری سوییچ ایمنی وجود دارد، که اگر در عملکرد پکیج مشکلی به وجود آید، برای اینکه حادثه‌ای پیش نیاید، پکیج را خاموش می‌کند. همچنین دلایل دیگری مانند موارد زیر نیز می‌توانند موجب خاموش شدن یکباره پکیج شوند:

 • فشار پکیج کاهش پیدا کرده و افت کرده است.
 • پمپ خرابی یا نشتی داشته باشد.
 • ترموستات پکیج مشکل و ایرادی دارد.
 • احتمال دارد، که شیرهای آب بسته باشند.
 • ممکن است، که گاز به پکیج نرسد یا به اندازه کافی به دستگاه وارد نشود.

پکیج

روشن نشدن پکیج

چنانچه در لوله ها گرفتگی و انسداد به دلیل رسوب یا هوا وجود داشته باشد، پکیج دیواری روشن نخواهد شد. همچنین امکان دارد، که فشار پکیج به درستی تنظیم نشده و موجب روشن نشدن پکیج شود. چنانچه در شمعک یا مشعل پکیج شما ایرادی وجود داشته باشد، دستگاه قادر به روشن شدن نخواهد بود. در صورتی که آب دمای زیاد داشته باشد، می تواند موجب روشن نشدن پکیج شود.

افت کردن فشار پکیج

چنانچه فشار پکیج افت پیدا کند موجب می شود، که عملکرد پکیج مختل شده و در سیستم مشکلاتی به وجود آید. چنانچه در گیج فشار و شیر اطمینان ایراد و خرابی به وجود آید، می تواند موجب کم شدن فشار پکیج شود. همچنین در صورتی که رادیاتور گرفتگی هوا داشته باشد، نیز پکیج افت فشار خواهد داشت. برای رفع مشکل باید شیر اطمینان را چک کنید و در صورتی که ایراد داشته باشد، باید آن را عوض کنید. پس از آن گیج فشار را بررسی نمایید و چنانچه این موارد ایرادی نداشتند، رادیاتور خود را هواگیری نمایید.

پکیج نشتی دارد

اگر پکیج شما نشتی دارد، باید به موقع نسبت به عیب یابی و تعمیر آن اقدامات لازم را انجام دهید. چون ممکن است، که خسارت و مشکلات زیادی را برای دستگاه شما ایجاد کند. در صورتی که در مبدل حرارتی ترکی ایجاد شود، پکیج نشتی خواهد داشت. همچنین امکان دارد، که آب از پمپ نشت کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه رفع ارور E81 پکیج ایران رادیاتور | عیب یابی انواع مدل های مختلف پکیج ایران رادیاتور

از دیگر مواردی که باید بررسی نمایید، اتصالات پکیج می باشد. چنانچه این اتصالات شل شده باشند، موجب نشتی خواهند بود.

مشکلاتی که در شیر اطمینان و منبع انبساط به وجود می‌آید، نیز موجب نشتی در پکیج می‌شوند.

برای برطرف کردن نشتی در ابتدا باید مکانی که پکیج از آن نشت می کند را به صورت دقیق بیابید و موارد گفته شده را بررسی کرده و قطعه معیوب را عوض کنید.

زمان هواگیری پکیج

در صورتی که در رادیاتورها هوا وجود داشته باشد، موجب خواهد شد، که بخشی از پکیج گرم و قسمتی از آن سرد باشد. وقتی که این اختلال دما را متوجه شدید، باید بدانید، که پکیج باید هواگیری شود.

در صورتی که آب مصرفی گرم نمی‌شود یا فشار آن کاهش پیدا کرده است و همچنین در صورتی که در لوله های پکیج سر و صدا وجود دارد، نشان دهنده فرا رسیدن زمان هواگیری می باشد.

از دیگر عواملی که موجب می‌شود در فاصله زمانی کوتاه تر هواگیری پکیج را انجام دهید، عواملی مانند ارتفاع ساختمان شما از زمین و مدت کار کرد پکیج می باشد.

در برخی از ساختمان ها که از پایین به بالا لوله کشی آب انجام شده است، در طبقه های بالا فشار آب کمتر است و در رادیاتور مقدار آب کمتر از حد استاندارد می باشد و این موجب می شود، که پکیج به هواگیری نیاز پیدا کند.

یکی دیگر از نشانه های نیاز به هواگیری در پکیج، کم شدن فشار پکیج می باشد. همواره باید عقربه فشار دستگاه خود را چک کنید. چنانچه در زیر یک قرار داشته باشد، باید پکیج را هواگیری کنید.

وقتی که فشار پکیج کاهش پیدا می‌کند، پکیج خاموش می گردد. چون در مسیر گرمایشی کمبود آب وجود خواهد داشت. این کمبود آب موجب می شود، که قطعه های درونی پکیج آسیب‌های زیادی ببینند.

دلیل هواگیری کردن پکیج

از جمله مهمترین دلایلی که باید پکیج را هواگیری کنید، می‌توان این موارد را بیان کرد:

 • اگر پکیج هواگیری نشود، وقتی که پکیج را روشن می کنید و جریان آب و بخشی از شوفاژ یا رادیاتور نیمه گرم یا سرد است.
 • در صورتی که به موقع پکیج شما هواگیری نشود، فشار آب گرم پایین بوده و یا امکان دارد، که آب گرم اصلا نداشته باشید.
 • همچنین موجب می‌شود، که در لوله های رادیاتور سر و صدای زیادی به گوش برسد.
 • چنانچه از رادیاتورها و پکیج ها برای مدت طولانی بدون هواگیری استفاده کنید، عمر مفید آن کاهش پیدا می‌کند.

نکات مهم در هواگیری پکیج

بهترین است کارهایی که به هواگیری پکیج مربوط است را هر سال انجام دهید، تا پکیج در حین استفاده به صورت تنظیم و درست کار کند. در صورتی که هوا گیری به موقع انجام شود، موجب خواهد شد، که گرمای مناسب‌تری داشته باشد و عمر مفید آن افزایش پیدا کرده و کمتر نیاز به تعویض و یا تعمیر آن داشته باشید.

سرویس به موقع و هواگیری کردن پکیج همچنین موجب می شود، که هزینه های اضافی شما کاهش پیدا کرده و مصرف گاز کمتر باشد. از دیگر فواید هواگیری کردن به موقع پکیج جلوگیری از نشت آب و خراب شدن رادیاتور می باشد. قبل از اینکه هواگیری رادیاتور ها و پکیج را انجام دهید، باید به نکات مهمی توجه داشته باشید، که در ادامه آنها را می خواهیم گفت:

 • پیش از آنکه هواگیری پکیج را انجام دهید، باید اطمینان حاصل کنید، پکیج شما روی حالت زمستانه تنظیم شده است.
 • همچنین باید مطمئن شوید، که فشار پکیج به صورت صحیح تنظیم است.
 • پمپ دستگاه را بررسی کنید و مطمئن شوید، که به خوبی در آن آب گردش داشته و سالم است.
 • همچنین قبل از هواگیری باید از ایراد نداشتن شیر برقی نیز اطمینان حاصل کنید.
 • شیرهای برگشت و رفت رادیاتور در زمان هواگیری کردن پکیج باید باز باشند.
 • وقتی که قصد دارید پکیج را هواگیری کنید باید اتصالات و قسمت‌های مختلف پکیج را بررسی نمایید، که نشتی نداشته باشد. در غیر این صورت شما مجبور خواهید بود، که پکیج را مجدداً هواگیری کنید و زحمت شما به هدر خواهد رفت.
 • همچنین وقتی که هواگیری پکیج به پایان رسید باید شیر هواگیری را به صورت کامل سفت کنید، که موجب نشتی نشود.
 • وقتی که هواگیری پکیج را انجام می‌دهید باید جریان آب و شیر ها باز باشند، تا هواگیری به طور کامل انجام شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  پمپ پکیج چیست؟ | نحوه تعمیر پمپ پکیج چگونه است؟

پکیج

نگهداری و تعمیرات پکیج

 • برای این که نوسان برق موجب آسیب دیدگی پکیج شما نشود و قسمت‌های مختلف آن و برد کنترل دچار مشکل نگردد، در قسمت ورودی برق اصلی پکیج بهتر است، که از محافظ استفاده شود. باید دقت داشته باشید، که از محافظی استفاده کنید، که دارای سیم ارت بوده و استاندارد باشد.
 • بدنه پکیج خود را هر از گاهی لمس نمایید و در صورتی که متوجه شدید به صورت غیر عادی داغ شده است، حتماً به افراد تعمیرکار اطلاع دهید.
 • هر سال باید دوبار لوله دودکش پکیج را با رعایت کردن نکات ایمنی لمس نمایید چنانچه به اندازه کافی در مسیر آن را با دقت مورد بررسی قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که انسداد و گرفتگی نداشته باشد چنانچه دیوارها و سقف اطراف پکیج تغییر رنگ داده بودند باید بدانید که در فضای ساختمان شما گازهای سمی نشت پیدا کرده است در این حالت رنگ دیوارها و سقف زرد خواهد بود در اطراف پکیج و وسایل گرمازا مانند اجاق گاز سماور برقی و غیره قرار دهید دمای آب را به گونه ای تنظیم نمایید که نیاز نباشد آن را با آب سرد مخلوط کنید این کار موجب می شود که مصرف گاز کاهش پیدا کرده و همچنین استهلاک پکیج نیز به مقدار قابل توجهی صرفه جویی خواهد شد مشکلات جزئی و سر و صداهای اضافه در پکیج ممکن است که موجب به خسارت و آسیب دیگر قسمت های دستگاه شود بنابراین در کمترین زمان ممکن این مشکلات را برطرف کنید احتمال دارد که در برخی مواقع در دمای منزل زیاد باشد و بخواهید دما را کاهش دهید بهتر است که این کار را از قسمت تنظیمات پکیج انجام دهید در صورتی که تنظیم را از شیر رادیاتور انجام دهید به پکیج شما آسیب وارد می شود.

عیب یابی و تعمیرات پکیج در تهرانپارس|مزایای استفاده از پکیج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

عیب یابی و تعمیرات پکیج در تهرانپارس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا