تعمیرات کولر گازی

راهنمای رفع خطا و ارور کولر گازی وستل Vestel

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

کولرهای گازی یا اسپیلت ها که نسل جدیدی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی محسوب می شوند از ابتدای ساخت تا کنون دستخوش تغییرات و پیشرفت هایی در سیستم خود شده‌اند. امروزه کولرهای گازی با کیفیت و عملکرد بالاتری تولید شده و از امکانات بهتری برخوردار میباشند. کولر گازی یا همان اسپیلت وستل دارای برنامه های کاربردی و کیفیت عملکرد خوبی می باشد؛ کولر گازی وستل در سیستم خود دارای کدهای خطا می باشد که این کد ها توسط برد دستگاه و در صفحه نمایش کولر گازی نشان داده شده و هر کدام از این کدهای خطا در اسپیلت وستل دلیل و مفهوم خاصی را برای ما به همراه دارند، این کدهای خطا به شکل حروف و اعداد انگلیسی بوده و شامل کدهای E1، E2، E3، E4، E5، E6، E7، FL، de، RE، HL و همچنین کدهایی که به شکل نماد Er به همراه اعداد از ۰۱ تا ۲۰ می باشند. البته هنگام مواجهه با این کد ها ممکن است بدون دریافت راهنمایی نتوانید از مفهوم آنها آگاه شوید؛ این مقاله در ایبک امداد قصد دارد شما را با مفهوم این کدهای خطا آشنا کند، هر یک از این کد ها نشان دهنده یک نقص در عملکرد سیستم دستگاه می باشند، برخی از این نقص ها را بدون نیاز به تخصص میتوانید خودتان برطرف کنید تا دستگاه به عملکرد صحیح خود بازگردد اما بعضی از این ایرادات نیاز به مهارت فنی در این زمینه دارد بنابراین در صورت بروز مشکل بهتر است که هر چه سریعتر از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید تا به قطعات داخلی دستگاه کولر گازی آسیب بیشتری وارد نشود. این کد های خطا ابتدا به شکل چشمک‌ زن ظاهر شده و پس از آن حدود ۳۵ تا ۴۰ ثانیه به  شکل ثابت نمایش داده می‌شوند و بعد از آن تا زمانی که مشکل رفع شود باقی می مانند.

 مفهوم کدهای خطا در کولر گازی وستل:

 • کد خطای E1 در کولر گازی وستل: نقصی در میدان مغناطیسی دستگاه به وجود آمده است.
 • کد خطای E2 در کولر گازی وستل:  نشان دهنده این است که سنسور دمای محیط یا ترمیستور  و اتصالات آن دچار آسیب شده و باید بررسی شود.
 • کد خطای  E3 در کولر گازی وستل: سنسور کندانسور در بخش خارجی دچار اشکال و نقض شده.
 • کد خطای  E4 در کولر گازی وستل: عملکرد فن دچار اشکال شده و باید به همراه اتصالات آن بررسی شود و در صورتی که فن آسیب دیده تعویض گردد.
 • کد خطای E5 در کولر گازی وستل: زمانی که این کد نمایش داده می شود به این معنی است که به دلیل اشکالی که در عملکرد برد به وجود آمده سرمایش کولر نیز دچار مشکل شده که در این صورت برد دستگاه باید تعمیر گردد البته این یک کار تخصصی میباشد و نیاز به تعمیرکار ماهر در این زمینه دارید.
 • کد خطای E6 در کولر گازی وستل: مفهوم این کد آن است که ولتاژ جریان برقی که کولر گازی به آن متصل است، ضعیف بوده و باید علت آن مشخص و رفع گردد.
 • کد خطای E7 در کولر گازی وستل : این کد به ما اعلام می‌کند که قطعه برد یا صفحه ی الکترونیکی دستگاه دچار مشکل شده است.
 • کد خطای FL در کولر گازی وستل: این کد نشان دهنده مشکلی در فیلتر هوای کولر می باشد معمولاً این مشکل در فیلتر کولر گازی مربوط به آلودگی ها و گرد و غبار های چسبیده به فیلتر است؛ لازم است که فیلتر هوا در فواصل زمانی کوتاهی شستشو و تمیز گردد; این کار را می توانید خودتان در خانه انجام دهیم.
 • کد خطای df در کولر گازی وستل : در هنگام شروع به کار دستگاه، در بخش خارجی کولر گازی یخ شکل می گیرد که دستگاه برای آب کردن یخ موقتاً در حالت گرمایش قرار خواهد گرفت. زمانی که این کد فعال شود و دستگاه به حالت گرمایش رود نباید دستگاه را خاموش کنیم، اما پس از اتمام این حالت  و وقتی کولر در حالت سرمایش قرار گرفت می توان آن را خاموش کرد.
 • کد خطای RE در کولر گازی وستل: این کد نشان دهنده نقص در سیستم برق دستگاه است و برای حل این مشکل باید  از تکنسین های مربوطه کمک بگیرید.
 • کد خطای HL در کولر گازی وستل: این کد بیان میکند که ولتاژ جریان برق ورودی به دستگاه دچار نوسان شده و باید صبر کنیم تا مشکل رفع شود؛ اما برای اینکه نوسانات برق به دستگاه آسیب وارد نکند می توان از محافظ مخصوص کولر گازی نیز استفاده کرد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خرابی شیر برق کولر گازی | علل و نشانه های خرابی شیر برق کولر گازی

کولر گازی وستل

کدهای هشدار دهنده ER 11 و ER 13 در کولر گازی وستل:

در کولر گازی وستل، این کد ها کدهای خطا نیستند و زمانی که این کد ها ظاهر می شوند دستگاه به دلیل جریان بالای کمپرسور و نقص در عملکرد آن در حالت حفاظتی قرار گرفته تا از این طریق به دیگر بخش های کولر گازی صدمه وارد نشود. پس از اینکه دستگاه در این حالت قرار گرفت خاموش میشود تا به شرایط عادی برگردد و پس از آن می توان دستگاه را توسط ریموت کنترل روشن کرد.

راه رفع کدهای خطا و هشدار دهنده در کولر گازی وستل: 

زمانی که با این کد ها مواجه می شوید برای درک مفهوم یا علت نمایش آن ها می توانید از این مقاله در ایبک امداد یا دفترچه راهنمای محصول کمک بگیرید.با آگاهی از مفهوم این کدها متوجه می شوید که برخی از اشکالات را می‌توان در خانه برطرف کرد اما بعضی از این کد ها نشان دهنده مشکلات و خرابی های مهم در دستگاه هستند که در این صورت باید از تعمیرکاران متخصص در این زمینه کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد با تخصص و مهارت خود می‌توانند در این زمینه کمک رسان شما باشند.

 نکاتی درباره استفاده از کولر گازی وستل: 

 1. کولرهای گازی را در فواصل معین سرویس کنید تا از خرابی های احتمالی جلوگیری شود و در صورتی که نقص کوچکی در دستگاه وجود دارد برطرف گردد و آسیب بیشتری به دستگاه وارد نشود. برای  این کار از سرویس کاران کولر گازی کمک بگیرید.
 2.  فیلترهای هوا در کولر گازی نقش مهمی دارند، کار این فیلترها گرفتن آلودگی و ذرات معلق در هوا و جلوگیری از ورود آنها به داخل کولر می باشد. این فیلتر ها باید در فواصل زمانی کوتاهی جدا شده و شست و شو شوند. می توانید این کار را در خانه انجام دهید.
 3. در صورتی که برق ورودی به دستگاه دائماً در نوسان باشد آسیب جدی به کولر گازی شما وارد می شود سعی کنید از جریان برقی قوی و یا از محافظ برای کولر گازی استفاده کنید.
 4. میزان گاز کولرگازی را بررسی کنید، زمانی که کولر گازی عملکرد درستی نداشته باشد یکی از علت های آن نشت گاز کولر میباشد.
 5. کندانسور یا بخش بیرونی کولر که در هوای آزاد قرار دارد، همواره در معرض گرد و غبار است و پس از مدتی این گرد و غبار مانع از جریان صحیح هوا شده و عملکرد کولر گازی کاهش می یابد، لازم است هر چند وقت یکبار سرویس و غبار روبی شود تا به دستگاه فشار نیاید .
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تخصصی تعمیر کولر گازی تولیپس | ارائه خدمات تعمیر در محل

کولر گازی وستل

در ادامه نکاتی راجب نگهداری از کولر گازی در فصل زمستان را بیان خواهیم کرد

سرویس کولر گازی در فصل زمستان

لازم است که در ابتدای استفاده از کولر در حالت گرمایش سرویس دستگاه خود را انجام دهید. چنانچه محیط گرد و خاک زیادی داشته و یا زمان زیادی است که سرویس نشده لازم است که کولر سرویس شود. هنگامیکه دستگاه را در حالت گرمایش روشن میکنید به علت گرمای داخل پنل، آلودگی بیشتر داخل آن منتشر میشود و سبب گرفتگی بیشتر پنل میشود. این موضوع سبب میشود بازده کولرگازی کاهش پیدا کند. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که حتما سرویس دستگاه را انجام دهید چون بسیار مفید خواهد بود و از بروز ارور جلوگیری خواهد کرد.

تنظیمات دما کولر گازی

نکته ای مهم در این مورد که لازم است از آن اطلاع داشته باشید این است که آیا کولر گازی شما به سیستم گرمایشی مجهز هست یا خیر. در مورد عدم اطلاع از این موضوع میتوانید به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه نمایید.
چنانچه کولر گازی شما دارای حالت گرمایش است، حالت گرمایش را انتخاب نمایید که این کلید با اسم Mode یا با علامت علامت چهار شکل مشخص است. به منظور تنظیم درجه حرارت میتوانید با کلید Temp که در واقع همان علامت‌ مربوط به تنظیم درجه حرارت هستند، دما را انتخاب کنید. دمای ۳۰ درجه سلسیوس گرم‌ ترین حالت و ۱۶ درجه سلسیوس خنک ترین حالت می باشد.

سخن آخر

هر چند وقت یکبار کولر گازی خود را سرویس کنید تا عملکرد دستگاه کاهش نیابد. در هنگام مواجه شدن با کد های خطا طبق دستورالعمل پیش بروید در صورتی که مشکل جدی بود از فرد متخصص کمک بگیرید تا از آسیب های بیشتر جلوگیری شود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمایی رفع خطا و ارور کولر گازی وستل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمایی رفع خطا و ارور کولر گازی وستل Vestel

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا