تعمیرات کولر گازی

نحوه روشن و خاموش کردن کولرهای گازی بدون ریموت کنترل

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

تصور کنید یک روز داغ تابستانی از محل کار به خانه برگشته‌ اید و قصد دارید که با روشن کردن کولر گازی کمی از گرمای شدیدی که با آن مواجه بوده‌ اید را کم کنید ولی متوجه می‌ شوید ریموت کنترل کولر گازی شما کار نمی‌ کند و یا در دسترستان نیست و نمی‌ توانید کنترل را پیدا کنید. در واقع این بدترین اتفاقی می‌ تواند باشد که در این مواقع پیش می‌ آید. در این شرایط چه کاری باید انجام دهید؟ از نحوه روشن و خاموش کردن کولرهای گازی بدون ریموت کنترل آگاهی دارید؟ آیا می‌ دانستید که حتی بدون ریموت کنترل هم می‌ توانید از کولر گازی خود استفاده کنید؟

نحوه روشن و خاموش کردن کولرهای گازی بدون ریموت کنترل

همانطور که گفتیم گاهی اوقات ممکن است ریموت کنترل کولرهای گازی خراب شده باشد و یا در دسترس کاربران وجود نداشته باشد که در این صورت با روش‌ هایی که در ادامه به آنها می‌ پردازیم می‌ توانید اقدام به روشن و خاموش کردن کولر گازی خود کنید.

به کار بردن دکمه power

امروزه بیشتر تولید کنندگان کولر گازی در تلاش هستند تا کولرها را با ظاهری براق و چشم نواز طراحی کنند به همین خاطر سعی می‌ کنند که در سطح پنل داخلی هیچ دکمه ای قرار ندهند تا از این طریق باعث زیباتر و ظریف‌ تر دیده شدن کولر شوند. با این حال باید دقت کنید که این نوع طراحی دلیلی بر این موضوع نیست که تولید کننده هیچ دکمه‌ ای را بر روی کولر شما طراحی نکرده است.نحوه روشن و خاموش کردن کولرهای گازی بدون ریموت کنترل در حقیقت سازندگان به صورت بسیار زیرکانه دکمه on/off را جهت روشن و خاموش کردن کولر گازی در قسمت زیر روکش فلزی که در صفحه فیلتر هوا وجود دارد قرار داده‌ اند. گاهی اوقات برخی از مدل‌ ها دستیابی سخت‌ تری دارند و باید به بررسی دقیق آن بپردازید. معمولاً کلمه on/off زیر دکمه power نوشته شده است و به راحتی می‌ توانید آن را پیدا کنید. برخی از کولر‌های گازی با برند دایکین، گری، میتسوبیشی، فونیکی و … دارای دکمه power هستند و در کنار آن یک چراغ نشانگر نیز وجود دارد و معمولاً این دکمه سمت چپ پره یونیت قرار داده شده است. برندهای دیگری مانند ال جی، هیتاچی، پاناسونیک طوری ساخته شده‌ اند که به راحتی نمی‌ توانید دکمه power آن را پیدا کنید زیرا این دکمه زیر فیلتر در یونیت داخلی پنهان شده است. برای آنکه این دکمه را پیدا کنید باید فیلتر کولر گازی را بلند کرده و به دکمه on/off دسترسی پیدا نمایید. ساده‌ ترین روشی که هنگام گم کردن و یا خراب شدن ریموت کنترل کولرهای گازی می‌ توانید جهت روشن نمودن دستگاه مورد استفاده قرار دهید به کار بردن دکمه power می‌ باشد.

استفاده نمودن از تلفن همراه برای روشن کردن کولرهای گازی

علاوه بر روشی که در بالا در مورد آن صحبت کردیم و نحوه دسترسی پیدا کردن به دکمه power را در یونیت داخلی کولر گازی توضیح دادیم می‌ توانید تلفن همراه هوشمند خود را هم وسیله‌ ای جهت روشن کردن کولرهای گازی مورد استفاده قرار دهید.برای انجام این کار باید اپلیکیشن ریموت کنترل دستگاه خود را بر روی تلفن همراه نصب نمایید و از طریق این اپلیکیشن و همچنین سنسور مادون قرمز کولر گازی خود را روشن و یا خاموش کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  عیب یابی و تعمیرات کولرگازی توشیبا TOSHIBA

روشن و خاموش کردن کولرهای گازی با به کار بردن کلیدهای قطع کننده مدار

از دیگر راهکارهای ساده جهت روشن و یا خاموش کردن کولرهای گازی بدون ریموت کنترل به کار بردن کلیدهای قطع کننده مدار می‌ باشد. اگر ریموت کنترل دستگاه شما خراب شده و یا آن را پیدا نمی‌ کنید و از هیچ کدام از روش‌ هایی که در بالا آنها را ذکر کردیم نتوانستید استفاده کنید بهتر است کلید قطع کننده مدار را مورد استفاده قرار دهید و اقدام به روشن کردن و یا خاموش کردن کولر نمایید‌. گاهی اوقات این کلید بر روی حالت خاموش قرار دارد و باعث می‌ شود که کولر گازی شما روشن نشود. چنانچه دمای کولر خود را تغییری نمی‌ دهید و از درجه مشخصی برای خانه خود و یا اتاق‌ ها استفاده می‌ نمایید می‌ توانید یک قطع کننده مدار را به صورت جداگانه داخل اتاق نصب نمایید و به راحتی از آن جهت روشن کردن و خاموش کردن کولرهای گازی استفاده کنید. در این شرایط دیگر نگران گم کردن و یا خراب شدن کنترل کولر گازی نخواهید بود.

روشن و یا خاموش کردن کولرهای گازی بدون ریموت کنترل در انواع برندها

این روزها بیشتر تولید کنندگان کولرهای گازی تلاش می‌ کنند تا این دستگاه‌ ها را طوری طراحی کنند که دکمه‌ ای بر روی پنل و یا یونیت دستگاه مشخص نباشد تا به زیبایی آن اضافه کند.نحوه روشن و خاموش کردن کولرهای گازی بدون ریموت کنترل بنابراین ممکن است که شما در نگاه اول نتوانید دکمه power را پیدا کنید به همین خاطر در ادامه مطلب روش روشن کردن و خاموش کردن کولرهای گازی را بدون کنترل با انواع برندها توضیح می‌ دهیم.

روشن و خاموش کردن کولرهای گازی جنرال بدون ریموت کنترل

برای آنکه کولر گازی جنرال را بدون آنکه به ریموت کنترل دسترسی داشته باشید روشن و یا خاموش کنید باید دکمه on/off را که در طرف چپ و یا راست به شکل یک دکمه سفید، قرمز و یا سیاه و یا یک شاسی کوچک می‌ باشد را پیدا نمایید. این دکمه معمولاً کنار دکمه Auto تعبیه شده است. برخی از مدل‌ ها هم طوری طراحی شده که شاسی مربوطه داخل سوراخی قرار گرفته است. به همین خاطر جهت روشن کردن و یا خاموش کردن کولرهای گازی باید این شاسی را بفشارید.

روشن و خاموش کردن کولرهای گازی ال جی بدون ریموت کنترل

برای آنکه بتوانید کولرهای گازی ال جی را بدون دسترسی پیدا کردن به ریموت کنترل روشن و یا خاموش کنید باید بدانید که پیدا کردن دکمه مربوطه کار زیاد آسانی هم نیست. تولید کنندگان برند ال جی برای آنکه سطح زیبایی پنل کولر گازی خود را بالا ببرند این دکمه را زیر فیلتر یونیت داخلی مخفی نمودند و برای روشن و خاموش کردن باید به این دکمه دسترسی پیدا کنید به همین خاطر ابتدا باید فیلتر کولر گازی را بلند کرده و پس از آن به این دکمه دست پیدا کنید.

خاموش کردن کولرهای گازی سامسونگ بدون ریموت کنترل

برای آنکه دکمه خاموش کردن کولرهای گازی سامسونگ را پیدا کنید و بدون دست پیدا کردن به ریموت کنترل این کار را انجام دهید باید به روکش فلزی که در صفحه فیلتر هوا وجود دارد مراجعه کرده و دکمه on/off را در آنجا پیدا کنید و با فشردن این دکمه خیلی راحت می‌ توانید کولرهای گازی سامسونگ خود را بدون ریموت کنترل روشن و یا خاموش نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت کار نکردن یکی از کمپرسور های دو قلو کولر گازی

چرا ریموت کنترل کولرهای گازی کار نمی‌ کند؟

اگر با این مشکل در ریموت کنترل کولر گازی خود مواجه شدید و متوجه شدید که ریموت کار نمی‌ کند دلایل مختلفی می‌ توانند باعث بروز آن شده باشند.

  • تمام شدن باتری ریموت

برای آنکه جریان برق داخل ریموت کنترل وجود داشته باشد نیاز به باتری می‌ باشد. چنانچه باتری ریموت کنترل ضعیف و یا خراب شده باشد این جریان داخل مدار برقرار نمی‌ گردد و ریموت کنترل کار نمی‌ کند. باتری یک وسیله مصرفی است و پس از گذشت مدت زمانی به تعویض نیاز پیدا خواهد کرد. حتماً باید در مرحله اول این کار را انجام دهید و باتری را تعویض کنید. چنانچه ریموت کار کرد متوجه می‌ شوید که باتری‌ ها تمام شده بودند در غیر این صورت باید دلایل دیگر را بررسی نمایید.

  • خراب شدن ریموت

گاهی اوقات ریموت کنترل کولرهای گازی خراب شده و کار نمی‌ کند و در این شرایط باید علت خراب شدن ریموت را پیدا کنید. این خراب شدن می‌ تواند دلایل مختلفی نیز داشته باشد که مهمترین آن آسیب دیدن کریستال و یا عدم کارکرد لامپ ال ای دی ریموت می‌ باشد. نحوه روشن و خاموش کردن کولرهای گازی بدون ریموت کنترلچنانچه ضربه‌ ای به پایه کریستال وارد شده باشد و یا شکسته باشد کارایی آن از دست می‌ رود و هیچ کدام از دکمه‌ های ریموت عملکرد درستی نخواهد داشت. برای برطرف کردن مشکل می‌ توانید لامپ ال ای دی را تعویض کنید.

  • خراب شدن برد ریموت

گاهی اوقات نیز علت خراب شدن ریموت کنترل می تواند وجود مشکلی در برد آن باشد. چنانچه هر کدام از اجزای داخل برد مثل ترانزیستور و یا آی سی بسوزد و یا مشکلی برای آن به وجود آید برد ریموت کنترل کار نمی‌ کند و کنترل کارایی اصلی خود را از دست خواهد داد. اگر ریموت کنترل قابل تعمیر باشد می توانید آن را تعمیر نمایید در غیر این صورت بهتر است ریموت جدیدی خریداری کنید.

سخن پایانی

کولر گازی یک وسیله سرمایشی می‌ باشد که اساس کار آن انبساط و تراکم گاز مبرد است. همه کولرهای گازی دارای یک ریموت کنترل هستند که جهت روشن و خاموش کردن، تنظیم برنامه سرمایشی، تنظیم دما و … از آن استفاده می‌ شود. برای انجام این برنامه‌ ها در کولر گازی به ریموت کنترل نیاز است اما گاهی اوقات ممکن است که ریموت کنترل کولر گازی شما خراب شده باشد و یا در دسترستان نباشد که در این صورت برای روشن کردن و خاموش کردن کولرهای گازی بدون ریموت کنترل می‌ توانید از دکمه power، کلید قطع کننده مدار و یا تلفن همراه هوشمند خود استفاده کرده و این کار را انجام دهید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه روشن و خاموش کردن کولرهای گازی بدون ریموت کنترل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه روشن و خاموش کردن کولرهای گازی بدون ریموت کنترل، علت خراب شدن ریموت کنترل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا