خدمات فاضلاب و لوله بازکنیخدمات

روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

گرفتگی لوله فاضلاب در آشپزخانه از جمله مشکلاتی می باشد که احتمال دارد حداقل سالی یکبار با آن رو به رو شوید اغلب این گرفتگی ها در فاضلاب آشپزخانه می باشد و به دلیل تجمع چربی و روغن در لوله ها این گرفتگی به وجود می آید و با گذشت زمان این چربی ها درون لوله جمع شده و کم کم حجیم می شود و در آخر باعث گرفتگی و مسدود شدن لوله فاضلاب آشپزخانه خواهد شد قبل از اینکه شما تصمیم بگیرید که با شرکتهای لوله بازکنی تماس بگیرید بهتر است که از چند روش تضمینی برای رفع این گرفتگی استفاده کنید ما در این مقاله از مجله ایبک برای شما روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه را توضیح می دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

وقتی لوله فاضلاب آشپزخانه شما می گیرد احساس بسیار بدی به شما دست خواهد داد و یا اینکه وقتی سینک یا کفشور آشپزخانه پر از آب فاضلاب بالا زده می شود حتماً بسیار عصبانی و ناراحت خواهید شد قبل از اینکه در این مواقع به شرکتهای لوله بازکنی زنگ بزنید بهتر است که از این ۹ روش را برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه استفاده کنید.

۱-استفاده از آب جوش

ساده ترین و کم هزینه ترین راه برای رفع مشکل، آب جوش می باشد و تقریبا می‌توان گفت که بهترین راه هم می باشد برای این منظور یک کتری آب را روی گاز بگذارید تا کاملاً بجوشد وقتی که آب جوش آمد آن را درون سینک ظرفشویی بطور یکجا کاملاً خالی کنید البته قبل از اینکه آب جوش را داخل سینک ظرفشویی بریزید آب هایی را که احتمالاً درون سینک جمع شده به کمک یک فنجان کوچک خالی کنید سپس کل کتری آب جوش را داخل سینک ظرفشویی ریخته و منتظر بمانید اگر آب پایین نرفت صبر کنید و وقتی آب خنک شد آب ها را از سینک ظرفشویی خالی کنید بعد از گذشت دقایقی دوباره آب جوش را داخل سینک ظرفشویی بریزید شاید لازم باشد که چندین بار این کار را تکرار کنید تا نتیجه دهد.

گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

۲- سیفون زیر سینک را بررسی کنید

امکان دارد که گرفتگی چاه آشپزخانه به دلیل گرفتگی در سیفون زیر سینک ظرفشویی باشد. قسمتی در زیر سینک قرار دارد که مخزن سیفون سینک است احتمال دارد که در آنجا آشغال و پس مانده غذا و چربی  گیر کرده باشد اگر این مواد چربی و مواد باقی مانده غذا، زیاد باشد باعث خواهد شد که لوله مسدود شود اگر با این مشکل روبرو شدید باید سیفون قسمت زیر سینک را باز کرده و از گرفتگی آن مطمئن شوید.

اگر متوجه شدید که گرفتگی در قسمت سیفون زیر سینک است اصلا نگران نباشید زیرا به راحتی می‌توانید آن را باز کرده و تمیز کنید و بشویید و دوباره سر جای خود نصب کنید به این صورت گرفتگی سینک ظرفشویی شما رفع خواهد شد.

۳- استفاده از آب جوش و نمک

اگر متوجه گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه شدید، ابتدا آب های داخل سینک را به کمک یک فنجان خالی کنید و نصف فنجان نمک خوراکی را داخل سینک ریخته و چند دقیقه صبر کنید و بعد از آن یک کتری پر از آب جوش را به داخل سینک بریزید و منتظر شوید تا گرفتگی لوله باز شود اگر متوجه شدید که هنوز گرفتگی لوله باز نشده چند بار این کار را تکرار کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین روش رفع بوی بد سینک ظرفشویی

۴- استفاده از جوش شیرین و سرکه

برای استفاده از جوش شیرین و سرکه، در مرحله اول آب داخل سینک را به طور کامل خالی کنید و یک فنجان جوش شیرین را داخل سینک ظرفشویی بریزید، بعد مقدار دو برابر آن سرکه سفید را هم به داخل لوله بریزید، در این هنگام درپوش سینک را گذاشته و ۱۵ دقیقه تامل کنید سپس آب گرم را کاملا باز کنید و چک کنید آیا گرفتگی برطرف شده یا نه؟ اگر گرفتگی برطرف نشده بود چند بار این کار را تکرار کنید.

۵- نمک و جوش شیرین

ترکیب دیگری که برای گرفتگی سینک ظرفشویی بسیار موثر می باشد ترکیب نمک و جوش شیرین است یک فنجان نمک را با یک فنجان جوش شیرین به اندازه مساوی، داخل لوله فاضلاب سینک ظرفشویی ریخته و بگذارید چند ساعت بماند بعد آب جوش را باز کنید و چک کنید ببینید گرفتگی برطرف شده یا نه؟ اگر متوجه شدید که گرفتگی برطرف نشده می توانید این کار را چند بار تکرار کنید.

۷- استفاده از فنر لوله بازکنی دستی

یکی از وسایل کاربردی برای باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه، فنر های دستی می باشد فنر دستی می تواند هرچه داخل لوله است از بین برده و داخل چاه بریزد برای این کار شما باید قسمت U شکل را که در زیر سنگ ظرفشویی قرار دارد باز کنید و فنر را به داخل لوله فرو کنید تا جایی که به قسمت مسدود شده برخورد کند بعد از آن فنر را در یک جهت بچرخانید تا وقتی که مطمئن شوید گرفتگی باز شده است این کار را برای مدتی ادامه دهید. بعد از آن می توانید لوله را به وسیله آب داغ بشویید البته برای شستن لوله بهتر است که درون یک دبه آب داغ، مقداری مایع شوینده مثل مایع ظرفشویی و یا تاید بریزید و مایع شوینده را کاملا در آب داغ حل کنید و با فشار داخل لوله فاضلاب آشپزخانه بریزید.

گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

نکته مهم: توجه داشته باشید که فنر های دستی نمی توانند رسوبات سنگین را از بین ببرند اگر مشکل گرفتگی لوله فاضلاب در آشپزخانه شما، جرم زیاد و سنگین در لوله باشد باید حتماً از فنر های برقی به وسیله متخصصین استفاده کنید.

۸- استفاده از آویز لباس به جای فنر دستی

احتمال دارد شما در منزل فنر دستی نداشته باشید در این صورت می‌توانید از یک آویز لباس استفاده کنید و خودتان فنر دستی درست کنید آویز لباس را بردارید و آن را به طور کامل صاف کنید و سر آن را مانند قلاب درست کنید البته باید این وسیله طول زیادی داشته باشد تا بتواند به گرفتگی لوله برسد اگر متوجه شدید آویز لباس به گرفتگی لوله رسیده است سعی کنید آن را چرخانده و گرفتگی را بیرون بکشید فقط دقت داشته باشید که سیم آویز باعث خراشیده شدن سینک ظرفشویی نشود و همانطور که گفتیم در آخر کار آب زیادی درون لوله بریزید و یا اینکه از محلول آب و مایع شستشو استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

۹- استفاده از فنر برقی برای باز کردن لوله

تقریبا می توان گفت بهترین روش برای باز کردن هر نوع گرفتگی استفاده از فنر برقی می باشد این روش کاملا تضمینی است و بدون مشکل شما می توانید به کمک فنر برقی گرفتگی سینک آشپزخانه خود را کاملاً برطرف کنید برای این منظور باید با شرکت‌های لوله بازکنی تماس بگیرید تا در اسرع وقت برای باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه شما با فنر برقی، اقدام کنند.

نکات مهم برای جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

برای اینکه لوله فاضلاب آشپزخانه شما هیچگاه نگیرد و نیاز به باز کردن آن هم نداشته باشید بهتر است این کارها را هر چند وقت یکبار و حتی روزانه، انجام دهید:

 • یک فنجان سرکه سفید و یک فنجان جوش شیرین را داخل لوله ریخته و چند ساعت صبر کنید سپس آب جوش ریخته و بشویید.
 • برای اینکه خرده های غذا وارد سینک ظرفشویی نشود از توری مخصوص سینک استفاده کنید بعد از اینکه ظرف ها را می شویید مقدار زیادی آب داغ درون لوله بریزید تا چربی ها شسته شده شود.
 • مقداری تاید و یا مایع ظرفشویی را داخل سینک بریزید و آب جوش را با فشار روی آن باز کنید تا داخل لوله شده و آن را شستشو دهد.
 • هیچگاه تفاله چای، قهوه و روغن را در داخل سینک نریزید زیرا باعث گرفتگی شدید در لوله خواهد شد.
 • می توانید از آب جوش و آبلیمو برای رفع گرفتگی لوله به طور مکرر استفاده کنید.

هشدار: توجه داشته باشید هیچگاه از محلول های شیمیایی و اسیدها که غلظت زیادی دارند استفاده نکنید زیرا باعث پوسیده شدن و خوردگی در لوله های فاضلاب خواهد شد و به دنبال آن باعث نشتی لوله ها می شود و هزینه ی زیادی برای شما به دنبال خواهد داشت.

گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

سوالات متداول:

دلیل گرفتن لوله فاضلاب آشپزخانه چیست؟

عوامل زیادی باعث گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه می شود ولی بیشتر این عوامل عبارت است از :

 •  رسوب
 • روغن
 • شیب کم
 • چربی
 • مو
 • اشیاء کوچک
چگونه می توانیم گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه را برطرف کنیم؟

اگر این گرفتگی سطحی باشد شما می توانید با استفاده از ۹ روشی که در این مقاله برای شما بیان کردیم به راحتی مشکل را برطرف کنید ولی اگر گرفتگی شدید باشد استفاده از روشهای خانگی اثر نخواهد داشت و شما باید با شرکتهای لوله بازکنی تماس بگیرید.

بهترین روش برای بازکردن لوله فاضلاب آشپزخانه چیست؟

تقریبا می توان گفت آخرین و بهترین راه برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه فنر برقی می باشد شما می توانید به کمک فنر برقی همه ی گرفتگی ها را باز کنید.

سخن آخر

ما در این مقاله از مجله ایبک برای شما روش های مختلف برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه را به طور کامل توضیح دادیم در این مقاله ۹ مورد از بهترین روشها را برای برطرف کردن این گرفتگی گفتیم اگر شما این موارد را امتحان کردید ولی موفق به باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه خود نشدید باید در اولین فرصت به شرکتهای لوله بازکنی مراجعه کنید و کار را به کاردان بسپارید زیرا آخرین و بهترین راه استفاده از فنر برقی می باشد که باید به وسیله شخص ماهر انجام شود.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزشی برای آشنایی با روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا