تعمیرات لباسشویی

راهنمای ماشین لباسشویی وستل Vestel

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

شست و شوی لباس ها از مهم ترین کارهای نظافتی ای است که در منزل انجام می شود. این کار به شکل سنتی و با دست کار بسیار دشواری است. انواع ماشین لباسشویی وستل با تکنولوژی روز دنیا در جهان عرضه شده است. شرکت وستل یک شرکت تولید لوازم خانگی و تکنولوژی است که در ترکیه تأسیس شده. این کمپانی از سال ۱۳۸۴ شروع به کار کرده و در جهان در تولید محصولات خانگی خوش نام است. کیفیت محصولات وستل از جمله ماشین لباسشویی وستل به دلیل بهره گیری از دانش روز و قطعات پیشرفته و تیم مهندسی نیرومند آن است. در این مقاله می خواهم شما را با این ماشین لباسشویی و ویژگی های آن آشنا کنم.

ویژگی های ماشین لباسشویی وستل

این لباسشویی کاملا پیشرفته و با تکنولوژی جدید است. معمولا لباسشویی وستل از درب جلو باز می شود که این امر باعث می شود انرژی و آب کمتری مصرف شود. برچسب +++A روی ماشین لباسشویی وستل میزان کارکرد بالا در عین مصرف انرژی پایین را نشان می دهد. ال سی دی نمایشگر روی ماشین لباسشویی وضعیت تنظیمات آن را نشان می دهد. همچنین از ویژگی های دیگر ماشین لباسشویی وستل نمایش کدهای ارور بر روی آن است که هر کدام مورد یا مشکلی را هشدار می دهد. نمایش این ارورها باعث می شود در صورت آشنایی کامل با آن ها بتوانیم وجود هر نقصی را زود تشخیص دهیم و از خرابی بیشتر دستگاه جلوگیری کنیم.

معنی کلمات روی لباسشویی وستل

هر دکمه بر روی لباسشویی یک قابلیت است که باید با آن آشنا شوید تا بتوانید به درستی از آن استفاده کنید. حال شما را با برخی از آن ها آشنا می کنیم.

Reset: این دکمه قابلیت بازنشانی تنظیم مجدد دستگاه شماست. با زدن این دکمه همه تنظیمات به حالت اولیه و پیش فرض در میاید. البته دکمه of on هم می تواند همین کار را انجام دهد و فقط کافی است سه ثانیه دست خود را روی آن بگذارید تا دستگاه شما ریست شود.

Temp: این دکمه دمای آب را تغییر می دهد و می توانید با استفاده از آن دمای آب را در حد مناسبش قرار دهید.

Daily: بعضی پارچه ها یا لباس ها شاید خیلی کثیف نباشند و شما می خواهید زود به زود آن ها را بشویید در این صورت می توانید از این دکمه استفاده کنید تا انرژی کمتری برای شست و شو مصرف شود.

Per wash: برای شستن لباس های خیلی کثیف لازم است که ابتدا با آب یک دور چرک اولیه آن ها گرفته شود و بعد مرحله اصلی شستن شروع شود. این دکمه مرحله پیش از شست و شوی اصلی اینگونه لباس ها را فعال می کند.

Spin: این دکمه چرخش دستگاه و سرعت دور آن را تنظیم می کند که می تواند جهت خشک کردن یا غیر از آن کاربرد داشته باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش BOSCH

Child lock: این قفل که به قفل کودک معروف است باعث می شود که تنظیمات دستگاه در حالتی که قرار داده اید بماند و به طور اتفاقی تغییر نکند.

ماشین لباسشویی وستل

انواع برنامه شستشوی لباسشویی وستل

ماشین لباسشویی وستل دارای تعداد قابل توجهی برنامه گوناگون است. شناختن این برنامه ها و نحوه استفاده کردن از آن ها به خانه داران کمک می کند که به بهترین شکل ممکن از این وسیله پیشرفته بهره ببرند. حال شما را با برخی از این برنامه های کاربردی آشنا می کنیم.

Cotton Eco: تنظیم لباسشویی روی این برنامه زمانی است که می خواهید لباس های پنبه ای و کتان و لباس هایی با رنگ ثابت را در آن قرار دهید.

Mix: ممکن است لباسی که می خواهید بشویید از پارچه های مختلفی باشد، مثلا امکان دارد مخلوطی از پنبه و الیاف مصنوعی دیگر باشد. در این صورت این تنظیمات برای شست و شو مناسبتر است.

Duvet: این برنامه مناسب برای شستن پتو و رو تختی است. البته باید دقت کنید که وزن پتو یا روتختی نصف وزن لباسشویی باشد و بیش از این ممکن است به دستگاه صدمه وارد کند.

Wood: در هنگام شست و شوی لباس های پشمی و بافت حتما این تنظیمات را انجام دهید، زیرا در غیر این صورت ممکن است بافت شما با شستن وا برود و شکل ظاهریش تغییر کند.

Drum Clean: این تنظیمات برای زمانی است که می خواهید محفظه داخل لباسشویی را بشویید. برای این کار محفظه باید کاملا خالی باشد. پودر مخصوص شست و شوی محفظه را در آن بریزید و این برنامه را فعال کنید و منتظر باشید تا محفظه تمیز شود.

Rinse + spin: ماشین لباسشویی وستل تمام اتوماتیک با این برنامه، پس از آبکشی لباس ها را به طور اتوماتیک خشک می کند.

Baby Care: این برنامه مخصوص شست و شوی لباس کودک است. لباس های کودک لطافت خاصی دارد و حساسیت پوست کودک هم بیشتر است و این برنامه با دقت به این موارد طراحی شده است.

Synthetic: لباس هایی که جنس الیاف آن ها کاملا مصنوعی است بهتر است با تنظیم این برنامه شسته شود.

White: برای اطمینان از این که لباس های سفید و روشنتان رنگ نمی گیرد و کدر نمی شود، آن ها را جدا و با تنظیم این برنامه بشویید.

Automatic: این برنامه به طور هوشمند تشخیص می دهد که لباس های شما چه جنس و چه وزنی دارد و براساس آن زمان شست و شو و سایر ویژگی ها را به شکل خودکار تنظیم می کند.

Color wear: شست و شوی لباس های رنگی بدون این که رنگ ها به هم آمیخته شود از طریق این برنامه به راحتی صورت می گیرد.

نکات مهم در استفاده از ماشین لباسشویی وستل

 • نصب ماشین لباسشویی وستل را به یک تکنسین کارآزموده که با چند و چون آن به خوبی آشناست بسپارید.
 • در صورت در دسترس نبودن متخصص راهنمای ماشین لباسشویی وستل را که در آن نکات مربوط به نصب دستگاه گفته شده با دقت مطالعه کنید.
 • ماشین لباسشویی را در جایی به دور از رطوبت قرار دهید تا قطعات آن پوسیده نشود و آسیب نبیند.
 • به اتصالات آن و عدم پارگی و صدمه سیم ها و لوله ها توجه کنید.
 • ماشین لباسشویی وستل را در نزدیکی سینک قرار دهید تا بتوانید برای ورود یا خروج آب راحت باشید.
 • ماشین لباسشویی باید فاصله کافی از دیوار و سایر لوازم آشپزخانه داشته باشد و هوا در اطراف آن به راحتی گردش داشته باشد.
 • سیم برق ماشین لباسشویی را به طور مستقیم به پریز برق یا محافظ وصل کنید و از سه راهه و اتصالاتی از این دست استفاده نکنید.
 • فاصله ماشین لباسشویی تا پریز برق باید حدود ۱ متر باشد.
 • زیر ماشین لباسشویی باید خالی باشد و از گذاشتن فرش یا موکت یا هر نوع زیراندازی در زیر آن خودداری کنید.
 • وسایل گرمایشی مثل اجاق گاز یا آب گرم کن نباید نزدیک ماشین لباسشویی قرار گیرد.
 • در صورت بروز مشکلاتی مانند عدم تخلیه آب، لرزش، سرو صدای غیرمعمول، پوسیدگی و… هر چه زودتر ماشین لباسشویی را به تعمیرکار مجرب و مطمئن نشان دهید.
 • از شوینده مناسب در جای مخصوص خود استفاده کنید.
 • تنظیمات ماشین لباسشویی وستل را به خوبی یاد بگیرید و برای شستن هر لباس با جنس پارچه خاص آن را تنظیم کنید.
 • ماشین لباسشویی وستل با ظرفیت های ۷ کیلویی، ۸ یا ۱۰ کیلویی در بازار است. از ریختن لباس، پتو و روفرشی فراتر از ظرفیت لباسشویی خود در آن خودداری کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل پرز گرفتن لباس‌ها در ماشین لباسشویی و جلوگیری از آن

ماشین لباسشویی وستل

تعمیرات و تأمین قطعات فابریک

تعمیرات لباسشویی بسیار کار حساس و تخصصی ای است. اگر کسی که می خواهد لباسشویی وستل را تعمیر کند با پیچیدگی های این وسیله پیشرفته آشنا نباشد، ممکن است نتواند از پس کار برآید و هزینه بیشتری برایتان بتراشد. همچنین تعمیرکاران مربوطه باید بتوانند در صورت نیاز به تعویض قطعه ای از لباسشویی وستل آن را با قطعات فابریک تعویض کنند. توجه به این نکات برای کسی که وسایل برقی گران و پرکاربردی در خانه دارد ضروری است.

کدهای خطای لباسشویی وستل

انواع ارورها روی دستگاه لباسشویی وستل ممکن است دیده شود. اگر آب درون ماشین از اندازه مجاز بیشتر باشد خطای E01، در صورت قطعی آب یا کم بودن فشار آب خطای E02، توقف پمپ یا مسدود شدن فیلتر خطای E02، خطای E05، مربوط به اشکالی در هیتر و حسگر گرمایی دستگاه است و خطای E06 نشان می دهد که موتور ماشین لباسشویی خراب شده است. دیگر کدهای خطای لباسشویی وستل هم هر کدام خبر از مسأله ای می دهند.

سخن آخر

وستل یکی از معتبرترین برندها در حوزه تولید لوازم خانگی و محصولات فناوری است. لباسشویی وستل دارای امکانات پیشرفته ای است که شناختن آن ها کار با آن را راحتتر و مفیدتر می کند. رعایت نکاتی در نصب لباسشویی وستل و نگهداری درست آن باعث می شود که عمر طولانی ای داشته باشد. بر روی این لباسشویی در صورت وجود مشکلی ارورهایی به نمایش درمی آید که با شناخت و تشخیص درست می توان عیب های احتمالی دستگاه را شناسایی کرد. اگر لباسشویی وستل شما دچار مشکل شد. مثلا ریختن آب در محفظه پودر، سر و صدای بی رویه، روشن نشدن دستگاه یا دمای بیش از حد آب و هر مشکل فنی دیگری، می توانید با سپردن کار تعمیرات به تکنسین های ماهر و متخصص با خیالی آسوده لباسشویی خود را تعمیر کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای ماشین لباسشویی وستل Vestel

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای ماشین لباسشویی وستل Vestel

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا