تعمیرات کولر گازی

راهنمای فارسی کولر گازی کولر گازی وستل Vestel

در این مقاله می خواهم کولر گازی وستل را به شما معرفی کنم. وستل یکی از برندهای جدید و با کیفیت در زمینه محصولات تهویه هواست. سرمایش و گرمایش دمای محیط خانه یا هر جای دیگری در فصل های گرم و سرد سال از موارد مهمی است که بشر برای غلبه بر این مشکل وسایل گرمایشی و سرمایشی پیشرفته ای ساخته است. استفاده از تکنولوژی روز جهان و قطعات با کیفیت در ساخت کولر گازی وستل آن را به یک محصول ایده آل در عرصه رقابت با محصولات مشابه تبدیل کرده است. شرکت وستل یک کمپانی در کشور ترکیه است. وستل کار خود را در سال ۱۳۸۴ آغاز کرده است. در این شرکت انواع محصولات لوازم خانگی، ابزار آلات دفاعی و فناوری های گوناگون ساخته و تولید می شود. دفتر مرکزی برند وستل در شهر مانیسا واقع شده است و سهام این کمپانی در بازار بورس استانبول خرید و فروش می شود. در ایران هم از انواع مدل های کولر گازی وستل به دلیل کیفیت مناسب استقبال شده است. استفاده و نگهداری از کولر گازی وستل و آشنایی با خدمات این محصول نیازمند برخی اطلاعات ضروری است که این مقاله سعی دارد این آگاهی ها را در اختیار شما قرار دهد.

مشخصات کولر گازی وستل

این نوع کولر گازی در مدل با ظرفیت ۲۴۰۰۰ بی تی یو در بازار ایران فراوان است. کولر گازی وستل قابلیت دوگانه سرمایش و گرمایش دارد. به این ترتیب این دستگاه هم در فصل های گرم و هم فصل های سرد سال در محیط های بسته گوناگون قابل استفاده است. کولر گازی وستل مناسب برای فضاهای ۵۵ تا ۹۰ متر مربعی است. گاز مبرد به کار رفته در آن از نوع R410A است که از نوع گازهای مبرد کاملا بی خطر و سالم محسوب می شود. کمپرسور کولر گازی وستل دارای روتاری سوپر کم مصرف است. این ویژگی به این معناست که با توجه به دمای محیط سرعت فشار مصرف کولر کم و زیاد می شود و آن را در حالتی متعادل حفظ می کند و از مصرف بی رویه انرژی جلوگیری می شود. اینورتر این دستگاه از نوع فول دی سی اینورتر است. بر روی یونیت داخلی دستگاه برچسب ++A زده شده که به معنای قدرت بالا در عین مصرف کم است. لوله مسی و کابل برق این محصول ۵ متر است و به رایگان به همراه قطعات دیگر دستگاه تحویل داده می شود. کولر گازی وستل که یک محصول ترکیه ای است ۵ سال گارانتی پس از فروش دارد. از دیگر مشخصات قابل توجه کولر گازی وستل این است که قابلیت هوشمند وای فای WIFI دارد. پره های طلایی GOLDEN FIN آن ضد زنگ خوردگی است. پرتاب باد این دستگاه تا ۱۵ متر و در چهار سو است. فیلترهای این کولر گازی پیشرفته از نوع بهداشتی و ضد باکتریال و یونی است. کولر گازی وستل VESTEL از نوع سرمایش سریع TURBO COOL است. این ویژگی در زمانی که می خواهید خیلی سریع خانه را خنک کنید مفید است. اگر بخواهیم توان کولر گازی اسپیلت وستل را بر حسب متراژ مکان بگوییم می توان اینگونه گفت که در متراژ ۱۰ تا ۳۲ متر ظرفیت آن ۱۲ هزار بی تی یو است. در ۳۵ تا ۵۵ متر دارای توان هجده هزار بی تی یو است. در ۵۵ تا ۹۰ متر، ۲۴ هزار بی تی یو گنجایش دارد و در متراژ ۱۲۰ تا ۱۶۰ متر دارای توانی در حدود ۳۶ هزار بی تی یو می باشد. نکته قابل ملاحظه این است که اگر محیطی که کولر در آن نصب شده آفتابگیر باید باید به ظرفیت آن ده درصد افزود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علائم خرابی خازن کولر گازی | عوامل خرابی خازن کولر گازی

کولر گازی کولر گازی وستل

نصب کولر گازی وستل

قبل از نصب کولر در ابتدا باید مکان نصب پنل داخلی و خارجی مشخص شود. پنل داخلی باید بر دیواری که به اندازه کافی محکم و مقاوم باشد نصب شود. اطراف دیوار مورد نظر به ویژه پشت آن باید خالی باشد. سپس باید به مقدار لازم دیوار را سوراخ کرد تا لوله ها از آن عبور کند. برای سفت کردن لوله ها می توانید از دو آچار در دو جهت مختلف کمک بگیرید. جایی که قسمت خارجی دستگاه بر آن نصب می شود باید کاملا مسطح و هم تراز باشد. اتصال لوله ها و سیم های برق باید کاملا دقیق انجام شود تا مشکلی پیش نیاید. نصب کولر گازی وستل کاری تخصصی است که باید توسط افراد ماهر و دوره دیده انجام شود. بنابراین این مهم را به متخصصان ماهر بسپارید و این کار را به افراد ناشی که سابقه ای در آن ندارند و چون و چند دستگاه و ظرایف آن را نمی شناسند نسپارید.

راهنمای استفاده از کولر گازی وستل

از ویژگی های منحصر به فردی که دستگاه کولر گازی وستل دارد ارورهایی است که با کدهای ویژه ای روی آن نمایش داده می شود و هر کدام خبر از مشکل خاصی می دهد. حال در ادامه چند نمونه از ارورهای رایج کولر گازی وستل و معنای هر کدام از این ارورها را بیان می کنیم. ارور df، این یک هشدار است که نشان می دهد بخش خارجی کولر گازی شما در حال آب کردن یخ های ایجاد شده بر روی ان است. در این حالت کولر گازی شما روشن است و در حال تولید گرماست. این هشدار به شما تاکید می کند که تا پایان فرآیند یخ زدایی دستگاه را خاموش نکنید.

ارور RE؛ در این حالت باید عامل قطعی مدار قوس الکتریکی بررسی شود.

ارور HL، این ارور نوسانات در ولتاژ الکتریکی کولر را هشدار می دهد که ممکن است در صورت توجه نکردن به ان صدمات جدی ای به دستگاه وارد شود.

ارورهای ER13-ER11؛ این هشدارها برای محافظت دستگاه است و از فشار به کمپرسور دستگاه خبر می دهد.

ارور E1؛ در صورتی که مشکلی در میدان مغناطیسی کولر ایجاد شده باشد این هشدار نمایش داده می شود.

ارورE2؛ اگر سنسور داخلی کولر گازی دچار مشکل شده باشد این هشدار را نشان می دهد.

ارور E3؛ اگر حسگر پایپ دچار نقصی شده باشد به کندانسور ربط دارد و با این هشدار مشخص می شود.

ارور E4؛ ممکن است فن دستگاه به دلیل مشکلی در سیم کشی یا سوختگی و خرابی دچار مشکلی شده باشد که این ارور خبر از آن می دهد.

ارور E5؛ در صورتی که سرمایش کولر با مشکل مواجه شده باشد این ارور نمایشگر آن است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر کولر گازی ریوکو | نمایندگی تعمیرات کولر گازی ریوکو

ارور E6؛ اگر ولتاژ کولر گازی کم شود این کد را نشان می دهد.

ارو E7؛ ایراد در برد سیستم نمایشگر این ارور است.

ارور FL؛ فیلتر کولر گازی وستل از قطعات مهم و مفید آن است که این کد وجود نقصی در آن را هشدار می دهد.

آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی وستل

ریموت کنترل کولر گازی وستل بسیار حرفه ای طراحی شده و دارای امکانات عدیده است. از جمله این امکانات موارد زیر است.

دکمه تنظیم دما؛ به وسیله این دکمه می توانید دمای باد خارج شونده از کولر را کنترل کنید.

دکمه تنظیم توربو؛ از طریق آن می توانید با سرعت خیلی زیاد دمای محیط را کم یا زیاد کنید.

کمه نمایش دما؛ این کلید دمای اتاق را در لحظه نمایش می دهد.

سرعت فن؛ از طریق این دکمه می توانید سرعت فن را تنظیم کنید.

دکمه وضعیت خواب؛ از طریق آن تنظیم می کنید که چه زمانی دستگاه به طور خودکار به خواب رود.

دکمه پلاسما؛ هوا را از طریق از بین بردن گرد و غبار داخل یونیت داخلی تمیز می کند.

از دیگر دکمه های ریموت کنترل کولر گازی وستل دکمه شروع و لغو عملکردهای سیستم، دکمه آف و آن و دکمه تنظیم مجدد دستگاه است که تنظیمات را به حالت اولیه و پیش فرض بر می گرداند.

کولر گازی کولر گازی وستل

تعمیرات کولر گازی وستل

اجزا و قطعات کولر گازی وستل کاملا حرفه ای و پیچیده طراحی شده است و اگر دچار نقصی شود باید به متخصصان تعمیرات رجوع کنید و از اقدامات خودسرانه برای تعمیر کولر خودداری کنید. در صورتی که بوی ناخوشایندی از کولر گازی وستل حس کردید یا سر و صدای غیر معمولی شنیدید به احتمال زیاد یک مشکل جدی که نیازمند بررسی کارشناسانه است برای کولر گازی وستل شما پیش آمده. ارورهای موجود بر کولر گازی وستل کار تعمیرکار ها را به ویژه در مرحله تشخیص عیب آسان کرده است. اما به هر روی بیشتر عیوب دستگاه معمولا از نوعی است که باید توسط تکنسین های کارآزموده و دوره دیده تعمیر شود. بنابراین لزوم مراجعه به چنین تعمیرکارهایی در صورت دیدن این ارورها وجود دارد.

سخن آخر

در این مقاله شما را با کولر گازی وستل و ویژگی های آن و موارد مهمی که باید در مورد این دستگاه به آن توجه کنیم پرداختیم. پیشنهاد می کنیم که از سرویس سالانه کولر گازی وستل غافل نشوید. این کار عمر دستگاه شما را تا سالیان افزایش می دهد و از ضرر و زیان های هنگفت جلوگیری می کند. کولر گازی وستل یک برند معتبر و خوش نام است که ویژگی های مهمی دارد، مانند داشتن سیستم هوشمند وای فای و نمایش دادن ارورهای حاوی پیام هشدار در مورد نقایص و عیوب دستگاه. این کولر گازی قدرت سرمایش و گرمایش بسیار خوبی دارد. در صورت بروز مشکل و خرابی کولر گازی وستل حتما باید به تکنسین های متخصص و آموزش دیده مراجعه شود و پیچیدگی های دستگاه را بشناسند و قطعات آسیب دیده را با جایگزین های ارجینال تعویض کنند. امیدواریم مطالب بیان شده برای شما مفید واقع شده باشد, از همراهی شما متشکریم.

راهنمای فارسی کولر گازی کولر گازی وستل Vestel

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای فارسی کولر گازی کولر گازی وستل Vestel

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا