تعمیرات لباسشویی

علت طولانی شدن چرخه شستشو در ماشین لباسشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در مواقعی که ماشین‌های لباسشویی عملکرد درستی دارند، لباس‌ها را در مدت زمان معینی شسته و خشک می‌کنند. اما در برخی مواقع امکان دارد که چرخه شستشو مدت زمان بیشتری طول بکشد. برای ایجاد مشکل طولانی شدن چرخه شستشو در ماشین لباسشویی چندین دلیل وجود دارد که می‌توانید خودتان برخی از آنها را امتحان کنید تا ببینید که دستگاه شما به عملکرد قبلی و درست خود برمی‌گردد و یا خیر.

طولانی شدن چرخه شستشو در ماشین لباسشویی

چنانچه در ماشین لباسشویی شما نیز مشکل طولانی شدن چرخه شستشو به وجود آمده است، باید هر کدام از دلایلی که گفته می‌شود را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید این مشکل را برطرف نمایید. توجه داشته باشید که اگر مهارت و تجربه کافی در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی ندارید، بهتر است که از افرادی که در زمینه تخصص دارند، کمک بگیرید. چون در صورتی که بدون داشتن دانش کافی اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی خود کنید، ممکن است که صدمات بیشتری به آن وارد نمایید.

در درام ماشین لباسشویی کف بیش از اندازه وجود دارد

در چرخه شستشوی لباس‌ها در ماشین لباسشویی وجود کف صابون بخش طبیعی است با این حال اگر کف بیش از اندازه وجود داشته باشد، طبیعی نخواهد بود و نشان دهنده این است که مشکلی در دستگاه وجود دارد. چنانچه ماشین لباسشویی شما به اندازه زیادی کف باقی بگذارد، امکان دارد که لباس‌ها به صورت مناسب شسته نشوند و در این صورت مجبور می‌شوید که دوباره لباس‌های خود را مورد شستشو قرار دهید.

در صورتی که کف بیش از اندازه وجود داشته باشد، مانع از شستشوی کامل لباس‌ها می‌شود. این عمل موجب طولانی شدن چرخه شستشو در ماشین لباسشویی خواهد شد.

در ماشین‌های لباسشویی جدیدتر سنسورهای تعبیه شده است که بر میزان کف درون درام آن نظارت دار.د در صورتی که حسگر دستگاه شما پس از چرخه شستشو تشخیص دهد که داخل آن کف بیش از اندازه وجود دارد، شستشو برای مدت طولانی‌تری انجام خواهد شد، تا به صورت کامل کف از بین برود. در حالی که این ویژگی بسیار مناسب و خوب است، اما موجب خواهد شد که مصرف آب بیش از اندازه بالا برود. به همین علت باید اطمینان حاصل نمایید که ماشین لباسشویی شما دارای کف بیش از اندازه نیست.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده ماشین لباسشویی جنرال GENERAL

طولانی شدن چرخه شستشو در ماشین لباسشویی

ناهموار بودن لباس‌ها در درام ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی باید بتواند به صورت صحیح بچرخد تا شستشوی لباس‌ها را بدون مشکل انجام دهد و همه کف‌های آنها را شسته و تخلیه کند. در صورتی که به صورت یکنواخت لباس‌ها در ماشین لباسشویی قرار نگرفته باشند، دستگاه سعی خواهد کرد که درام را مجدداً از آب پر کرده و به این ترتیب موجب طولانی شدن چرخه شستشو ماشین لباسشویی خواهد شد.

در مواقعی که به ظرفیت ماشین لباسشویی توجه کافی نمی‌شود و داخل آن بیش از اندازه لباس قرار داده می‌شود، چرخه شستشو طولانی‌تر خواهد شد. در این شرایط علاوه بر اینکه شستشوی لباس‌ها به صورت صحیح انجام نمی‌شود و قبض انرژی و آب افزایش پیدا می‌کند، موجب طولانی شدن چرخه شست و شو در ماشین لباسشویی نیز می‌شود. بنابراین باید همیشه لباس‌های خود را به صورت مساوی بارگیری نمایید و در همه قسمت‌های درام وزن را به حالت متعادل نگه دارید.

افزایش زمان چرخه شست و شو با آسیب دیدگی شلنگ سوئیچ سطح آب

ارسال نیرو از کنترل تایمر دستگاه به سوئیچ دمای آب و شیر ورودی توسط سوئیچ سطح آب انجام می‌شود. در مواقعی که برای چرخه شستشو نیاز است وان از آب پر شود، این ارسال نیرو انجام می‌شود.

وقتی که چرخه شستشو به اتمام می‌رسد وظیفه برداشتن آب از درام را شلنگ سوئیچ سطح آب بر عهده دارد. پس از آن فاضلاب و آب کثیف به شلنگ تخلیه هدایت می‌شود. در صورتی که شلنگ سوئیچ سطح آب آسیب دیدگی داشته باشد، می‌تواند در ماشین لباسشویی انواع خرابی‌های دیگر را نیز ایجاد کند و موجب طولانی شدن چرخه شستشو در ماشین لباسشویی شود.

اگر در شلنگ سوئیچ سطح آب ساییدگی وجود داشته باشد، موجب خواهد شد که ماشین لباسشویی در مورد آبی که در درام مانده است اطلاعات نادرستی را دریافت کند. به این صورت تشخیص می‌دهد که چرخه‌های شستشوی زیادتری نیاز می‌باشد. چون به صورت صحیح معین نشده است که در درام چه مقدار آب مانده است.

همانطور که می‌توان تصور نمود، این مشکل موجب استفاده بیش از اندازه برق و آب خواهد شد و علاوه بر اینکه بر ماشین لباسشویی فشار غیر ضروری وارد خواهد شد، می‌تواند موجب کم شدن طول عمر مفید آن نیز شود.

حتما بخوانید:   معایب استفاده از پودر دستی به جای پودر ماشین لباسشویی | تفاوت پودر دستی و ماشینی

برای رفع این مشکل باید شلنگ سوئیچ سطح آب ماشین لباسشویی خود را بیابید و آن را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که نمی‌توانید مشکلی در آن مشاهده نمی‌کنید، شلنگ را به سینک ظرفشویی برده و در آن آب بریزید. اگر در طول شلنگ آب نشت آب وجود دارد، نشان دهنده این است که سوئیچ سطح آب معیوب شده است و باید آن را عوض کنید.

فرسودگی میله‌های تعلیق

در ماشین لباسشویی میله‌های تعلیق موجب کاهش حرکت درام می‌شوند. همچنین موجب تعادل دستگاه نیز می‌گردند. اگر در ماشین لباسشویی این میله‌های تعلیق دچار شکستگی شوند، ماشین لباسشویی شما تکان خورده و لرزش بیش از اندازه خواهد داشت. به دلایل گوناگونی برای ماشین لباسشویی این حرکات اضافه مناسب نخواهد بود که یکی از این دلایل طولانی شدن چرخه شستشو در ماشین لباسشویی است.

همچنین معیوب بودن میله‌های تعلیق در طولانی مدت آسیب‌های جبران ناپذیری به ماشین لباسشویی وارد می‌شود. بنابراین در کمترین زمان ممکن باید تعمیر و یا تعویض آن را انجام دهید تا از هزینه‌ها و آسیب دیدگی‌های بیشتر جلوگیری نمایید.

رفع مشکل ماشین لباسشویی خود را روی پهلو یا صورت قرار دهید. فنرهایی در پایین دستگاه مشاهده می‌کنید. باید شلنگ باغبانی را به قطعات ۲ اینچی ببرید. وقتی این قطعات آماده شدند، آنها را از قسمت کنار ببرید تا باز شوند. سپس دو قطعه را در اطراف هر چهار میله تعلیق قرار دهید و در آخر برای محکم کردن شلنگ باغ از زیپ‌های کوچک در اطراف میله‌ها استفاده نمایید.

در این شرایط باید مشکل حرکت اضافه و لرزش ماشین لباسشویی شما باید برطرف شده باشد، اما راهکار بهتر این است که میله‌های تعلیق ماشین لباسشویی خود را عوض نمایید.

عملکرد نادرست سنسور در ماشین لباسشویی

اگر در عملکرد سنسور لرزش ماشین لباسشویی نقصی وجود داشته باشد، خطای لباسشویی در دستگاه رخ می‌دهد و موجب می‌شود که در طول چرخه‌های شستشو، ماشین لباسشویی ثابت بماند. در اغلب مواقع مشکل و ایرادی که در دسته سیم وجود دارد، موجب می‌شود که این حسگر از کار افتاده و لباسشویی شما تشخیص دهد که چرخه شستشو تمام نشده است و باید آن را کامل کند.

برای رفع این مشکل باید ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید و چند لحظه اجازه دهید که به همان حالت بماند و سپس مجدداً آن را به برق بزنید تا ببینید آیا مشکلی که در زمانبندی ماشین لباسشویی به وجود آمده است، رفع می‌گردد یا خیر.

در صورت برطرف نشدن مشکل، باید دسته سیم و سیم کشی پایین را از برد تا حسگر لرزش مورد بررسی قرار دهید. در مواقعی که این سنسور خرابی دارد، بهترین راهکار این خواهد بود که آن را به صورت کامل تعویض نمایید. برای عیب یابی برد کنترل اصلی و سنسور می‌توانید از مولتی متر کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   دلیل خرابی گیربکس ماشین لباسشویی دوقلو و نحوه تعویض آن

مشکلات مربوط به تأمین آب

یکی دیگر از دلایلی که موجب طولانی شدن چرخه شستشو در ماشین لباسشویی می‌شود، مشکلات مربوط به تأمین آب است. در ابتدا باید فشار آب را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه فشار در حد نرمال نباشد، چرخه شستشو طولانی‌تر خواهد شد. چون برای تأمین آب به زمان بیشتری نیاز خواهد بود.

این احتمال نیز وجود دارد که توری فیلتر شیر ورودی دچار انسداد شده باشد. در این حالت باید فیلتر دستگاه خود را با دقت تمیز نمایید و یا آن را عوض کنید.

چنانچه شیر ورودی آب ایرادی داشته باشد، باید آن را عوض کنید.

در برخی مواقع نیز احتمال تا خوردگی شلنگ آب ورودی ماشین لباسشویی وجود دارد بنابراین باید این مورد را نیز بررسی نمایید.

سیستم گرمایش ایراد دارد

از دلایل رایجی که سبب طولانی شدن چرخه شستشو در ماشین لباسشویی می‌شود، مشکل در سیستم گرمایش آب است. خرابی‌هایی که مربوط به قطعات مختلف ترموستات و المنت است، حتماً باید توسط افراد متخصص مورد بررسی قرار بگیرد. در مواقعی که آب در مدت زمان طولانی‌تری گرم می‌شود، فرایند شستشو نیز در مدت زمان بیشتری انجام خواهد شد و به این ترتیب چرخه شستشو در ماشین لباسشویی طولانی‌تر می‌شود.

ممکن است که المنت ماشین لباسشویی با رسوبات پوشیده شده باشد. در این صورت آب ماشین لباسشویی در مدت زمان مناسب گرم نمی‌شود.

این امکان وجود دارد که المنت سوخته باشد. در این حالت باید المنت جدید را به جای المنت سوخته جایگزین نمایید. قبل از تعویض المنت بهتر است که با کمک مولتی متر آن را چک نمایید.

لباسشویی

سخن تکمیلی

در مواقعی که ماشین‌های لباسشویی بدون هیچ عیب و نقصی کار می‌کنند، بسیار کمک کننده هستند. اما وقتی که اجزای گوناگون آن مشکلی پیدا کرده و عملکرد درستی ندارند، مشکل ساز خواهد بود. وقتی که متوجه طولانی شدن چرخه شستشو در ماشین لباسشویی می‌شوید، باید همه مواردی که گفته شده را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که نتوانستید خودتان این مشکل را برطرف کنید، حتماً از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی مراکز معتبر استفاده نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

طولانی شدن چرخه شستشو در ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

دلایل طولانی شدن چرخه شستشو در ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x