تعمیرات لباسشویی

توپ ماشین لباسشویی چیست و نحوه عملکرد آن چگونه است؟

قبل از اینکه از توپ ماشین لباسشویی به عنوان یک شوینده استفاده کنید باید در مورد آن اطلاعات لازم را به دست بیاورید. ایبک امداد در این مقاله به سوالات زیر پاسخ می دهد، توپ ماشین لباسشویی چیست؟ عملکرد توپ ماشین لباسشویی چگونه است؟ انواع توپ های لباسشویی کدامند؟ روش استفاده از توپ ماشین لباسشویی چگونه است؟ مزایای استفاده از توپ ماشین لباسشویی چیست؟

چنانچه شما هم خواهان کسب اطلاعاتی در این باره هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

پاکیزگی لباس ها با مواد شوینده

همه ما به دنبال روشی هستیم تا بتوانیم پاک پاکیزگی و تمیزی را به صورت ساده تر و آسان تری به خانه های خود وارد کنیم و در این بین تمیزی لباس ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا طراوت و پاکیزگی لباس ها تاثیر زیادی در زیبایی ما نیز دارد. با در نظر گرفتن فناوری و پیشرفت تکنولوژی، تولید کنندگان همیشه به دنبال برطرف کردن نیازهای مردم می باشند تا بتوانند زندگی را برای بشر آسان تر سازند. یکی از این محصولات که در این مطلب به بررسی آن می پردازیم توپ های شوینده مخصوص ماشین لباسشویی می باشد. این توپ ها از ابزارهای جدیدی می باشند که در دنیای تکنولوژی وارد شده و طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است.

توپ ماشین لباسشویی چیست؟

آیا شما هم به بوی مواد شوینده شیمیایی حساسیت دارید؟ آیا شما هم از طرفداران محیط زیست می باشید و می دانید که استفاده کردن مداوم از مواد شوینده شیمیایی می تواند به محیط زیست صدمه بزند؟ آیا به دنبال روشی جهت جایگزینی مواد شوینده با موادی هستید که آسیب کمتری می رسانند؟ در این صورت ما به شما استفاده از توپ های ماشین لباسشویی را پیشنهاد می کنیم. توپ ماشین لباسشویی و یا توپ شوینده مخصوص ماشین لباسشویی این روزها به جای مواد شوینده ای مانند صابون، پودر و مایع لباسشویی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. توپ های ماشین لباسشویی دارای اشکال و انواع مختلفی می باشند و جایگزین بسیار خوبی برای شوینده شیمیایی می باشند.

توپ ماشین لباسشویی چیست و نحوه عملکرد آن چگونه است؟

مقایسه مواد شوینده شیمیایی و توپ های مخصوص ماشین لباسشویی

مواد شوینده قدیمی ماشین لباسشویی که به صورت مایع، پودر و نرم کننده در بازار موجود می باشند دارای مواد شیمیایی هستند که هم برای محیط زیست و هم برای پوست های حساس بسیار مضر بوده و با گذشت زمان می توانند آسیب هایی به پارچه و یا به پوست دست انسان برسانند. اما با استفاده از توپ ماشین لباسشویی می توانید هزاران بار لباس های خود را در ماشین لباسشویی شسته و آنها را بدون استفاده از پودر یا مایع تمیز، براق و شفاف کنید. توپ ماشین لباسشویی مواد شیمیایی ندارد و هیچ گونه اثری از ماده شیمیایی بر روی لباس باقی نمی ماند. به همین‌خاطر توپ ماشین لباسشویی برای اشخاصی که آلرژی دارند یا دارای پوست حساس می باشند مخصوصاً برای کودکان بسیار مناسب است.

حتما بخوانید:   انواع ارور ماشین لباسشویی هیتاچی HITACHI | نحوه رفع عیب ارور لباسشویی هیتاچی

انواع و اشکال مختلف توپ های لباسشویی

توپ های ماشین لباسشویی دارای انواع مختلفی می باشد که در زیر آنها را نام برده ایم.

  • دیسک شستشو
  • توپ بیضی شکل
  • گوی های لباسشویی

بعضی از توپ های لباسشویی دارای موادی مثل ذرات سرامیکی، مایعات رنگی و یا مواد مغناطیسی می باشند. تولیدکنندگان این توپ ها می گویند که قسمت های درونی این حباب ها مانند پودر لباسشویی عمل می کند. بعضی از توپ های لباسشویی را می توان با شوینده های مخصوصی که پودری شکل هستند پر کرد.

روش استفاده از توپ های ماشین لباسشویی

توپ ماشین لباسشویی را به همراه لباس ها باید در ماشین لباسشویی بگذارید. برنامه شستشوی مناسب را جهت لباس ها انتخاب کنید. پس از اتمام شستشو می توانید لباس ها را از دستگاه خارج کنید و توپ های لباسشویی را جهت استفاده های بعدی کنار بگذارید.

نحوه عملکرد توپ های ماشین لباسشویی

توپ ماشین لباسشویی باعث قلیایی کردن محیط شستشو می گردد و مصرف پودر لباسشویی و مواد شوینده را تا میزان ۹۰ درصد کاهش می‌دهد. روش مصرف این محصول بسیار آسان می باشد و فقط کافی است آن را به همراه لباس ها داخل ماشین لباسشویی گذاشته و ماشین را روشن کنید. گفته شده است که توپ های ماشین لباسشویی با استفاده از اشعه مادون قرمز می ‌توانند پیوند هیدروژنی مولکول های آب را به پیوند های کوچک تقسیم کنند و مولکولهای کوچک آب را با این روش فعال کنند. به کمک این عملکرد باعث افزایش حرکت مولکولهای آب شده و قدرت شستشو را افزایش می‌دهند. جهت نرم کردن لباس ها نیز یون های منفی از توپ های ماشین لباسشویی ساطع می شود و در نهایت آلودگی ها و میکروب ها بدون نیاز به مواد شوینده و پودر لباسشویی پاک می گردند.

مزایای استفاده از توپ ماشین لباسشویی چیست؟

  1.  بهتر تمیز کردن لباس ها
  2. صرفه جویی در مصرف آب و برق
  3. صرفه جویی در هزینه ها
  4. مناسب برای افرادی که آلرژی دارند
  5. مناسب جهت پوست های حساس و کودکان
  6. جلوگیری از پوسیده شدن و فرسوده شدن لباس ها به علت شستشوی زیاد
  7. سازگار با محیط زیست

در ادامه به بررسی هر یک از این مزایا می پردازیم.

حتما بخوانید:   دلیل ارور ce در ماشین لباسشویی ال جی LG

بهتر تمیز کردن لباس ها 

توپ ماشین لباسشویی از خودش یون های منفی ساطع می کند. در نتیجه پارچه لباس ها نرم تر می شود و دیگر به نرم کننده نیازی ندارید. علاوه بر آن ها، آلودگی ها را به راحتی از روی لباس پاک می کند. یکی دیگر از مزایای استفاده از این توپ ها این است که برخلاف پودر های شستشوی موجود در بازار باعث تعادل در سطح ph می شوند و به پاک شدن بیشتر کثیفی ها و لکه ها بر روی لباس ها و همچنین نرم کردن آنها کمک می کنند. این توپ ها باعث افزایش قدرت پاک کنندگی لباس نیز میشود.

صرفه جویی در هزینه ها

شما می توانید به جای خرید مداوم مواد شوینده مانند مایع و پودر های لباسشویی از یک توپ ماشین لباسشویی استفاده کنید که باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود و مصرف مواد شوینده را تا میزان ۹۰ درصد کاهش می دهد. توپ های ماشین لباسشویی برای مدت زمان سه سال یعنی حدود هزار بار شستشوی لباس ها مناسب می باشند. علاوه بر آن با استفاده از این توپ ها دیگر نیازی به نرم کننده و یا سفید کننده لباس ندارید. در صورتی که پودر لباسشویی جهت شستشو استفاده نکنید پس نیاز شما به آب گرم نیز از بین خواهد رفت. در نتیجه در مصرف آب و برق نیز صرفه جویی خواهد شد. زیرا به علت عدم استفاده از مواد شوینده نیازی به آبکشی دوباره لباس ها نیز ندارید. این به آن معناست که در هر چرخه شستشو حدودا ۴۰ لیتر در مصرف آب صرفه جویی می کنید.

งานออกแบบที่ไม่มีชื่อ 92

مناسب جهت افرادی که مبتلا به آلرژی هستند.

اگر شما هم از آن دسته افرادی باشید که به بوی مواد شوینده حساسیت دارید و استفاده از آن‌ها می‌تواند باعث بیماری شما شود پس توپ ماشین لباسشویی گزینه بسیار مناسبی برای شما می باشد. زیرا بعد از شستشوی لباس ها هیچگونه ماده شیمیایی را بر روی لباس باقی نخواهد گذاشت. علاوه بر آن استفاده از توپ ماشین لباسشویی راهی آسان و سریع جهت حذف الکتریسیته از لباس ها خواهد بود و نیازی به اسپری های گران قیمت جهت از بین بردن الکتریسیته نخواهید داشت.

مناسب جهت کودکان و پوست های حساس

توپ های ماشین لباسشویی برای کودکان و افرادی که دارای پوست های حساس و آلرژیک می باشند بسیار مناسب است. به همین علت توصیه می‌شود جهت شستن لباسهای نوزادان از توپهای ماشین لباسشویی استفاده کنید. زیرا باعث تمیز شدن لباس ها بدون اثری از مواد شیمیایی می شوند و همچنین به رفع برطرف کردن بوی نامطبوع نیز کمک خواهد کرد.‌

جلوگیری از پوسیده شدن و فرسوده شدن لباس ها

در اثر شستشوی زیاد با استفاده از این توپ ها هیچ مشکل و آسیبی به دستگاه ماشین لباسشویی شما وارد نخواهد شد و امکان آسیب دیدن قطعات درون ماشین لباسشویی وجود نخواهد داشت و همچنین به حفظ بافت و رنگ لباس ها کمک می کند و از فرسودگی و پوسیده شدن لباس ها در اثر شستشوی زیاد جلوگیری خواهد کرد.

حتما بخوانید:   میزان مصرف برق ماشین لباسشویی چقدر است؟

سازگار با محیط زیست

ماشین لباسشویی توپ های جادویی هستند که با محیط زیست نیز سازگار می باشند. توپ های ماشین لباسشویی مواد شیمیایی مضر ندارند و به محیط زیست آسیب نمی رسانند. توپ های لباسشویی می تواند برای بیشتر از ۱۰۰۰ بار شستشو مناسب باشد.  اگر شما هر روز از ماشین لباسشویی خود استفاده می کنید این محصول می تواند تا سه سال نیاز شما را به هرگونه ماده شیمیایی جهت شستشوی لباس ها برطرف کند و بسیار مقرون به صرفه می باشد. توپ های ماشین لباسشویی از پلاستیک های غیر سمی ساخته شده اند که سازگار با محیط زیست بوده و برای محیط و انسان ها خطرناک نمی باشند. این توپ ها مانند پودرهای ماشین لباسشویی مواد سمی و مضر را وارد محیط زیست نمی کنند. همچنین در قیاس با پودر های شستشو این توپ ها واکنش آلرژیک ایجاد نمی کنند.

روش شارژ کردن توپ های ماشین لباسشویی

جهت شارژ کردن توپ شوینده مخصوص ماشین لباسشویی و استفاده کردن بیشتر از آن می توانید آن را با ترکیبی از سرکه و آب شستشو داده و به مدت ۵ دقیقه در معرض آفتاب قرار دهید تا خشک شود.

روش شستشوی لباس های بسیار کثیف و چرک با توپ ماشین لباسشویی

برای آن که عملکرد بهتری از توپ ماشین لباسشویی جهت شستن لباس های خیلی کثیف داشته باشید، بهتر است زمان شستشو را طولانی تر کنید. به این معنا که لباسها مدت زمان بیشتری با این توپک ها خیس بخورند. هر چقدر این مدت زمان بیشتر شود کیفیت و عملکرد شستشو بهتر خواهد بود. اگر لباس ها خیلی چرک و کثیف بودند می‌توانید مقداری پودر شوینده در مخزن مخصوص پودر ریخته و به همراه توپ ماشین لباسشویی استفاده کنید.

نتیجه گیری

همه ما به پاکیزگی لباس های خود اهمیت می دهیم و همیشه در جستجوی مواد شوینده ای با کیفیت می باشیم. شستشوی اصولی و دقیق و تمیز نگه داشتن لباس ها می تواند باعث جلوگیری از بیماری های پوستی در برابر باکتری های خطرناک شود. شستشوی لباس ها در اکثر مواقع با پودرهای شوینده معمولی کافی نمی باشد. چرا که قدرت پاک کنندگی خیلی بالایی در برابر از بین بردن میکروب ها و باکتری ها ندارند. توپ های ماشین لباسشویی یکی از ابزاری هستند که جهت برطرف کردن این مشکل به بازار عرضه شده اند. این توپ‌ها با بالا بردن خاصیت قلیایی با آب و همچنین خاصیت ضد باکتریایی باعث از بین رفتن باکتری های مضر و جرم ها شده و شستشوی بهتری را انجام می‌دهند. امیدواریم این مقاله از ایبک امداد برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و توانسته باشید پاسخ سوالاتتان را دریافت کنید.

توپ ماشین لباسشویی چیست و نحوه عملکرد آن چگونه است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مزایای استفاده از توپ ماشین لباسشویی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا