تعمیرات لباسشویی

نحوه تشخیص ظرفیت ماشین لباسشویی | انتخاب ظرفیت ماشین لباسشویی

نحوه تشخیص ظرفیت ماشین لباسشویی | انتخاب ظرفیت ماشین لباسشویی، اهمیت توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از فاکتورهای بسیار مهم که در هنگام تهیه ماشین لباسشویی باید به آن توجه داشته باشید، ظرفیت ماشین لباسشویی است، که باید متناسب با نیاز افراد باشد تا از هزینه‌ها بکاهد. ظرفیت ماشین لباسشویی در صورتی که مطابق با نیاز افراد نباشد، پس از چند بار استفاده از این دستگاه با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

ظرفیت ماشین لباسشویی و اهمیت توجه به آن

برای اینکه ظرفیت ماشین لباسشویی را بهتر درک کنید، می‌توانید به این مثال توجه کنید، اگر شما بخواهید آب درون پارچی را داخل لیوان بریزید، بیشتر آب موجود در پارچ به هدر خواهد رفت و برعکس اگر بخواهید آبی که در یک لیوان وجود دارد را درون پارچ بریزید، فضای پارچ خالی خواهد ماند. ظرفیت ماشین لباسشویی نیز همین گونه است. در صورتی که نیاز شما فقط یک لیوان باشد، نباید از کل پارچ استفاده کنید. در مورد ماشین لباسشویی نیز همین گونه است. تمام لباسشویی‌ها کارکرد یکسانی دارند اما همه افراد نمی‌توانند از ظرفیت آن به یک میزان استفاده کنند.

ظرفیت لباسشویی

انتخاب ظرفیت ماشین لباسشویی

انتخاب ظرفیت ماشین لباسشویی باید بر حسب میزان استفاده شما از این دستگاه و سبک زندگی‌ باشد. برخی از افراد به صورت هفتگی از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنند و لباس‌های خود را هفته‌ای یک بار مورد شستشو قرار می‌دهند. برخی دیگر از افراد از ماشین لباسشویی هر دو سه روز یک بار استفاده می‌کنند.

برخی دیگر نیز برای شستشوی پرده، ملحفه و پتو از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنند و در نتیجه ظرفیت مورد نیاز برای شستن چند لباس در ماشین لباسشویی با شستن پتو در این دستگاه برابر نیست. بنابراین قبل از اینکه ماشین لباسشویی خود را انتخاب نمایید، در ابتدا باید به نیاز خود و انتظاری که از این دستگاه دارید توجه نمایید و پس از آن ماشین لباسشویی مورد نظر خود را انتخاب و تهیه کنید.

تعیین ظرفیت لباسشویی با لباس خیس است یا خشک؟

لباس‌ها برای اینکه مورد شستشو قرار بگیرند، در این دستگاه قرار داده می‌شوند. بنابراین لازم نیست که آنها را در ابتدا خیس کنید و پس از آن به اندازه ظرفیت ثبت شده بر روی دستگاه لباس‌های خیس را درون آن قرار دهید. بنابراین ظرفیتی که بر روی ماشین لباسشویی درج شده است بر حسب لباس خشک می‌باشد.

ظرفیت ۷، ۸، ۱۰، ۱۲ کیلوگرمی ماشین لباسشویی

در مواقعی که می‌خواهید لباس‌های خود را درون ماشین لباسشویی قرار داده و مورد شستشو قرار دهید، باید به ظرفیت این دستگاه توجه داشته باشید. در صورتی که ظرفیت ماشین لباسشویی شما ۷ کیلو است، می‌توانید لباس‌های خشک را تا ۷ کیلوگرم درون این دستگاه قرار دهید. برای وزن‌ها و ظرفیت‌های ۸ و ۱۰ و ۱۲ کیلو نیز به همین صورت می‌باشد. وقتی که ظرفیت ماشین لباسشویی بالاتر می‌رود، می‌توانید درون این دستگاه لباس‌های بیشتر با وزن زیادتر را مورد شستشو قرار دهید.

نحوه تعیین ظرفیت لباسشویی

تعیین ظرفیت ماشین‌های لباسشویی کار پیچیده و مشکلی نیست. با فرمول ساده قادر خواهید بود که ماشین لباسشویی با ظرفیت مناسب را انتخاب نمایید. یکی از فرمول‌های مناسب برای این کار با توجه به تعداد اعضای خانواده می‌باشد. البته نحوه سبک زندگی شما نیز در انتخاب ظرفیت ماشین لباسشویی بی تأثیر نخواهد بود. یعنی انتخاب ظرفیت ماشین لباسشویی در یک خانواده چهار نفره با خانواده چهار نفره دیگر فرق خواهد داشت.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  طریقه استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی ( LG )

تأثیر تعداد افراد در انتخاب ظرفیت لباسشویی

تعداد اعضای خانواده شما با ظرفیت ماشین لباسشویی که انتخاب می‌کنید، رابطه مستقیمی دارد. در صورتی که خانواده شما پرجمعیت است باید ظرفیت ماشین لباسشویی را انتخاب کنید که بالاتر باشد. در صورتی که انتخاب ظرفیت ماشین لباسشویی با تعداد اعضای خانواده متناسب باشد، عملکرد دستگاه شما بسیار بهتر خواهد بود و نیاز به عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی کمتر خواهد شد.

برای اینکه با این موضوع آشنایی بیشتری داشته باشید ظرفیت‌های گوناگون را با توجه به اعضای خانواده در زیر آورده‌ایم:

  • اگر تعداد اعضای خانواده شما تک نفره است، ظرفیت ۵ کیلوگرم برای ماشین لباسشویی شما مناسب‌تر خواهد بود.
  • برای خانواده‌های دو نفره ظرفیت ماشین لباسشویی ۶ کیلوگرمی پیشنهاد می‌شود.
  • برای خانواده‌های سه نفره ظرفیت ماشین لباسشویی که مورد استفاده قرار می‌گیرد هفت کیلوگرم است.
  • در خانواده‌هایی که تعداد اعضای آنها ۵ نفر است، باید از ماشین‌های لباسشویی با ظرفیت ۹ کیلوگرم استفاده کنند.

لباسشویی

عادت های شما در شستشو و تعیین ظرفیت لباسشویی

عادت شست و شو در واقع مقدار لباسی می‌باشد که شما درون ماشین لباسشویی در هر شستشو قرار می‌دهید. برای نمونه هر بار ۵ عدد پیراهن را به همراه ۴ شلوار جین درون ماشین لباسشویی قرار می‌دهید که هر کدام از این شلوارها حدود ۸۰۰ گرم وزن دارند و وزن هر کدام از پیراهن‌ها حدود ۲۰۰ گرم می‌باشد.

بنابراین برای شستشو در حدود ۵ کیلو لباس خواهید داشت. در این شرایط اگر ظرفیت دستگاه شما ۴ کیلوگرم وزن داشته باشد، این لباس‌ها به صورت صحیح شسته نخواهند شد و در صورتی که ظرفیت ماشین لباسشویی شما ۶ کیلوگرم باشد، مصرف برق و آب بیشتر از اندازه خواهد بود.

در این صورت بهترین ظرفیت برای ماشین لباسشویی شما ۵ کیلوگرم است. تعیین و تشخیص ظرفیت لباسشویی با توجه به عادت‌های شما در شستشوی لباس‌ها نسبت به تعیین ظرفیت با توجه به تعداد اعضای خانواده بسیار دقیق‌تر خواهد بود.

تعیین ظرفیت برای شستشوی پرده و پتو

پرده و پتو از جمله مواردی می‌باشند که در شرایط خاص و در خانه تکانی‌ها مورد شستشو قرار می‌گیرند. بنابراین تعیین ظرفیت ماشین لباسشویی با توجه به وزن پرده و پتو کار صحیح و درستی نخواهد بود، اما اگر از ماشین لباسشویی برای شستن پرده و پتو زیاد استفاده می‌کنید، با استفاده از راهکارهایی می‌توانید ظرفیت دستگاه خود را بهتر تعیین نمایید.

هر کدام از پتوهای دونفره به طور میانگین ۵ کیلوگرم وزن دارند. یعنی ماشین لباسشویی که می‌خواهید پتوهای دو نفره را در آن مورد شستشو قرار دهید، باید ظرفیت ۶ و یا ۷ کیلوگرمی داشته باشند. در مورد شستشوی پرده در ماشین‌های لباسشویی نیز به همین صورت است. ولی در ماشین‌های لباسشویی که ظرفیت ۶ و ۷ کیلوگرمی هستند، به طور همزمان می‌توانید دو یا سه پرده را شستشو دهید.

نحوه بارگیری ماشین لباسشویی

برخی از افراد فکر می‌کنند که باید فقط لباس‌ها را درون ماشین لباسشویی قرار دهند، تا وزن دستگاه پر شود اما بارگیری این دستگاه به این سادگی نمی‌باشد. بارگذاری بیش از اندازه ماشین لباسشویی یکی از اشتباهات متداولی است که بیشتر افراد آن را انجام می‌دهند. چون آنها تصور دارند که ماشین لباسشویی باید تا آخر پر شود. در این صورت برای چرخش لباس‌ها و آب فضای کافی وجود نخواهد داشت. به همین دلیل مواد شوینده نمی‌تواند به خوبی به گردش درآید. وقتی که بیش از حد ظرفیت دستگاه را بارگذاری می‌کنید، علاوه بر اینکه با مشکلات و خرابی‌های مکانیکی روبرو خواهید شد، فرایند شست و شو نیز مختل می‌گردد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی | بررسی 10 مورد از عوامل اصلی بوی سوختگی لباسشویی

نحوه استفاده صحیح از ماشین لباسشویی

برای اینکه لباس‌ها را درون ماشین لباسشویی قرار دهید، باید در ابتدا برچسبی که بر روی آنها قرار دارد را مطالعه کنید و وقتی که مطمئن شدید آنها را می‌توانید در این دستگاه شستشو دهید، می‌توانید آنها را درون ماشین لباسشویی قرار دهید. بعضی از لباس‌ها را با سفید کننده مورد شستشو قرار می‌دهند اما در مورد برخی از لباس‌ها ممکن است که سفید کننده رنگ آنها را از بین ببرد. همچنین پارچه‌های ظریف و ابریشمی را نمی‌توان با ماشین لباسشویی مورد شستشو قرار داد. بنابراین با توجه به برچسبی که روی لباس‌ها قرار دارد، باید جداسازی آنها را انجام دهید.

یکی دیگر از مواردی که در هنگام جداسازی لباس‌ها باید به آنها توجه داشته باشید، رنگ آنها از لباس‌های رنگی که جدید تهیه شده‌اند ممکن است که در حین شستشو رنگ پس دهند و این رنگ‌ها به لباس‌های دیگر آسیب خواهند رساند و موجب رنگی شدن آنها می‌گردد.

توجه به وزن لباس‌ها از دیگر نکاتی است که در هنگام جداسازی لباس‌ها باید به آنها توجه داشته باشید. بهتر است که لباس‌های سنگین را از سبک جدا کنید تا از پاره شدن و چروک شدن بیش از اندازه در حین شست و شو جلوگیری نمایید. لباس‌هایی که درون ماشین لباسشویی قرار می‌گیرند با قدرت به این طرف و آن طرف پرت می‌شوند. بنابراین لباس‌های سنگین و سبک را بهتر است که جدا بشویید، تا لباس‌های ظریف‌تر و سبک‌تر آسیبی نرسد.

پیش از آنکه لباس‌ها را درون ماشین لباسشویی قرار دهید باید لکه‌های رنگی آن را از بین ببرید و سپس آن را درون ماشین لباسشویی قرار دهید.

با توجه به نوع و جنس پارچه‌هایی که درون ماشین لباسشویی قرار داده شده است، باید سیکل شستشویی را انتخاب نمایید که کمترین آسیب را به آنها برساند و بیشترین پاک کنندگی را نیز به همراه داشته باشد.

لباسشویی

سخن تکمیلی

برای اینکه لباس‌ها مورد شستشو قرار بگیرند از ماشین لباسشویی استفاده می‌شود. برای اینکه عملکرد دستگاه شما کاهش پیدا نکند در حین استفاده از ماشین لباسشویی باید به نکات مهمی که موجب کارایی بیشتر آن می‌شود، دقت داشته باشید. از جمله این موارد و نکات مهم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی است. بیشتر خرابی‌ها و مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی به وجود می‌آید توجه نکردن به ظرفیت این دستگاه می‌باشد.

چنانچه بیش از اندازه بار درون ماشین لباسشویی قرار دهید لباس‌های شما درست شسته نخواهند شد و همچنین ماشین لباسشویی شما آسیب خواهد دید و در صورتی که کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی درون آن بار قرار دهید، در مصرف آب و برق اصراف خواهد شد و در دراز مدت دستگاه شما آسیب می‌بیند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه تشخیص ظرفیت ماشین لباسشویی| انتخاب ظرفیت ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی طریقه تشخیص ظرفیت ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا