تعمیرات لباسشویی

خدمات تعمیرات و آموزش استفاده ماشین لباسشویی آریستون Ariston

لباسشویی آریستون یکی از محصولات خوب و نام آشنای کشورمان است، آریستون در لوازم خانگی مجموعه گسترده ای از محصولات با کیفیت را ارائه داده است، این محصولات کیفیت خوبی دارند و همچنین گارانتی و خدمات پشتیبانی مناسبی برای آن ها ارائه شده است، اما در صورت خرابی ماشین لباسشویی آریستون Ariston نیاز به تعمیر آن خواهید داشت، وجود یک تعمیرکار معتبر و مناسب می تواند نیاز شما را برآورده کند، در این مقاله از مجله ایبک امداد با ما همراه باشید تا با نحوه استفاده و کاربرد هر دکمه این محصول و نحوه دسترسی به مراکز پشتیبانی بصورت کامل آشنا شوید.

معرفی علامت های روی دستگاه لباسشویی آریستون

روی لباس شویی آریستون نوشته هایی درج شده اند که به آن ها علامت های روی لباسشویی می گویند، لازم است شما این علامت ها را بشناسید و معنی هر کدام از آن ها را بدانید تا در زمان استفاده دچار مشکل نشوید و بتوانید بهترین استفاده را از لباسشویی آریستون داشته باشید ، با توجه به مدل ماشین لباسشویی آریستون علامت های روی این دستگاه متفاوت خواهد بود که ما در ادامه اصلی ترین و عمومی ترین دکمه های روی این دستگاه را برایتان شرح خواهیم داد.

معنای کلمات روی ماشین لباسشویی آریستون

مصرف کنندگان در این قسمت به دکمه های پر کاربرد لباسشویی آریستون دسترسی خواهید داشت، در زیر معنای کلمه های روی دستگاه لباسشویی آریستون را بررسی می کنیم:

۱-ولوم انتخاب برنامه شستشوی ماشین لباسشویی آریستون : در این علامت، اگر ولوم را بچرخانید، برنامه ی شستشوی مورد نظر خود را می توانید انتخاب کنید. این دستگیره را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و عملیات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۲- spin /سرعت چرخش: سرعت چرخش موتور را با این دکمه می توانید انتخاب کنید.

۳- Temp / دما: با استفاده از این دکمه دمای ماشین لباسشویی را می توانید تنظیم نمایید.

۴-علامتstart/pause  شروع /توقف: با استفاده از این دکمه برنامه ی ماشین لباسشویی را شروع کنید و لباسشویی شروع به شستن لباس ها خواهد کرد و همچنین این دکمه برنامه شست و شو را متوقف می کند و شستشو را به پایان می رساند.

۵- Auxiliary Fanction عمل گرهای کمک کننده: آبکشی اضافی، اتو کشی و دیگر امکانات این قبیل را با استفاده از این دکمه می توانید در دسترس داشته باشید و استفاده کنید.

۶- on/Off  روشن / خاموش: با استفاده از این دکمه ماشین لباسشویی خود را می توانید روشن و یا خاموش ، برای پیگیری کردن برنامه شستشو در حال اجرا می توانید از این دکمه استفاده کنید.

۷- Loading Door light  چراغ بارگیری: نشان‌دهنده ی مقدار بارگیری ماشین لباسشویی می باشد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات هود آریستون Ariston | راهکار افزایش قدرت مکش

۸- Child lock   قفل کودک: اگر کودکان با دکمه های روی ماشین لباسشویی بازی کنند، تنظیمات دستگاه ممکن است به هم بخورد برای جلوگیری از این موضوع دکمه های روی لباسشویی خود را با استفاده از کلید چایلد لاک استفاده کنید.

۹-Displayصفحه نمایش: زمان باقی مانده از شستشو و دکمه های فعال و ارورهای ماشین لباسشویی، در دستگاه در نمایشگر آن نمایش داده می شود.

۱۰-  Delay تاخیر در شروع شست و شو: در ماشین لباسشویی آریستون از این دکمه برای ایجاد تاخیر در شروع شستشو می توانید از این دکمه استفاده کنید.

لباسشویی آریستون

معرفی برنامه های مختلف شستشوی ماشین لباسشویی آریستون

همه لباس ها را نمی توان با یک روش شست و هر پارچه باید متناسب با ویژگی های خود شسته شود. در لباسشویی ها برنامه های زیادی برای شستشو وجود دارد که ممکن است از آنها تاکنون استفاده نکرده باشید.

در این بخش، برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی آریستون، که مهم ترین و اصلی ترین برنامه های مربوط به این لباسشویی می باشد را بررسی می کنیم.

 • برنامه ای برای شستشوی لباس های کتان
 • برنامه ای برای شستشوی پارچه های مصنوعی
 • برنامه ای برای شستشوی لباس هایی که پشم در آن ها به کار رفته است.
 • برنامه ای برای شستشوی اقتصادی لباس ها
 • برنامه ای برای شستشوی لباس های ظریف
 • برنامه ای برای شستشوی لباس های حساس
 • برنامه ای برای شستشوی سریع  لباس ها

نکاتی برای نگهداری بهتر ماشین لباسشویی آرچلیک

ماشین های لباسشویی پس از مدتی ممکن است، دچار خرابی و فرسودگی شود، اما اگر نکات اصولی و صحیح رعایت شود تا حد زیادی می ‌توان از این خرابی ها جلوگیری کرد. چند نکته که برای نگهداری ماشین لباسشویی لازم است بدانید در زیر آورده شده است:

 • قبل از استفاده از دستگاه لباس های یک نوع را جدا کنید و سپس متناسب با نوع لباس ها از برنامه شستشوی مناسب استفاده کنید.
 • به صورت دوره‌ای محفظه مخصوص پودر لباسشویی و فیلتر دستگاه را تمیز نمایید، چون تمیز نشدن محفظه و فیلتر در مدت طولانی می تواند موجب خرابی گردد.
 • ماشین لباسشویی خود را در سطحی صاف که شیب و یا پستی و بلندی نداشته باشد، قرار بدهید. در این صورت ماشین لباسشویی بهترین عملکرد خود را خواهد داشت.
 • به صورت پیوسته و بی رویه از دستگاه استفاده نکنید و به ماشین لباسشویی خود استراحت دهید. برای شستشوی لباس‌ها برنامه زمانی مشخصی داشته باشید.
 • باید در استفاده از ماشین لباسشویی به ظرفیت آن و مقدار لباسی که می تواند شستشو دهد توجه داشته باشید. بهتر است که کمتر از ظرفیت کامل دستگاه آن را پر کنید.
 • اگر لرزش شدید غیرعادی، نشت آب از دستگاه، صداهای غیرعادی و غیره را در دستگاه مشاهده کردید، ماشین لباسشویی خود را فوراً خاموش کنید. احتمالاً دستگاه شما دچار ایراد شده است، بهتر است از افراد متخصص و کارشناس که مهارت تعمیر این گونه موارد را دارند کمک بگیرید.
 • از مواد شوینده مناسب برای دستگاه خود استفاده کنید. برای مثال اگر ماشین لباسشویی شما راندمان بالایی دارد باید از مواد شوینده که راندمان بالا دارد استفاده کنید. بعضی از مواد شوینده ها ممکن است به ماشین شما آسیب وارد کنند، بنابراین مقدار و نوع مواد شوینده که استفاده می کنید، در عملکرد دستگاه شما تاثیر مستقیمی دارد.
 • لباس های شسته شده و مرطوب را هرچه سریعتر خالی کنید. این یکی از اساسی ترین و آسان ترین مراحل نگهداری ماشین لباسشویی می باشد. اگر لباس های مرطوب برای مدت زیادی در ماشین لباسشویی بمانند، باعث ایجاد بوهای ناخوشایند خواهند شد. همچنین ایجاد قارچ و کپک می کنند. پس از استفاده از ماشین لباسشویی در آن را باز بگذارید تا با خشک شدن ماشین لباسشویی از رشد کپک جلوگیری کنید.
 • یکی از نکات ساده دیگر این است که درب ماشین را بررسی کنید. واشرها را پس از هر بار استفاده از دستگاه تمیز و خشک کنید. برای شستشوی آن می توانید از ترکیب مساوی آب و سرکه استفاده نمایید.
 • دستگاه خود را هر چند وقت یکبار تمیز کنید ماشین لباسشویی را با استفاده از مقدار مناسبی از مواد شوینده و داغ ترین دما بدون هیچ گونه لباسی اجرا کنید. این کار باعث تمیز شدن دستگاه و لوله های زهکشی از گرد و غبار، نمک های آب سخت و گریس می گردد.
 • شیلنگ ها را بررسی کنید. اگر دچار ایرادی باشد می تواند در یک ساعت آب زیادی را به خانه بریزد. برای جلوگیری از آن، باید چند بار در سال شیلنگ های ماشین لباسشویی خود را بازرسی کنید و اگر پوسیدگی و یا شکافی داشت، دستگاه را از برق جدا کرده و آنها را تعویض کنید.
 • بدنه ماشین را نیز باید تمیز کرد. از صابونی ملایم، برای شستن سطح بیرونی و همچنین کنترل و دکمه های صفحات می توانید استفاده کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از دستگاه لباسشویی ایندزیت indesit

لباسشویی آریستون

خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی آریستون

یکی از مطمئن ترین راه های عیب یابی و تعمیر این محصول استفاده از خدمات پس از فروش لباسشویی آریستون می باشد. امروزه با توجه به شرایط اقتصادی، خدماتی که توسط نمایندگی به عنوان خدمات پس از فروش  ارائه می گردد از مزایای این محصول محسوب می گردد.

تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی آریستون در محل

یکی از خدماتی که ما و همچنین نمایندگی های آریستون ارائه می دهند تعمیرات در محل است که شما با استفاده از این خدمات، قادر خواهید بود : -همه ی امکانات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آریستون را در اختیار داشته باشید.

 • موجب صرفه جویی در هزینه هایتان خواهد شد.
 • در وقت و زمان شما صرفه جویی می شود.
 •  انتقال ندادن ماشین لباسشویی به بیرون، موجب کاهش خطر آسیب رسیدن به آن خواهد شد.
 • می توانید بر عملکرد تعمیرکار نظارت داشته باشید.

چگونگی تماس با نمایندگی ماشین لباسشویی آریستون

 • ابتدا با نمایندگی تعمیرماشین لباسشویی تماس بگیرید.
 • یا به صورت آنلاین اقدام به ثبت کنید.
 • تعمیرکار مجربی در کمترین زمان به محل اعزام خواهد شد.
 • پس از عیب یابی و تعمیر دستگاه فاکتور و ضمانت نامه رسمی دریافت کنید.
 • در آخر نسبت به رضایتمندی شما نظرسنجی خواهد شد.

رایج ترین مشکلات لباسشویی آریستون و بررسی آن ها

لباسشویی آریستون آب تخلیه نمی کند:

در مواقعی که لباسشویی شما آب را تخلیه کامل نمیکند یا بصورت نیمه کاره تخلیه را انجام می‌دهد، شما باید چند مورد را که در ادامه برای شما مطرح می کنیم بررسی کنید و سپس در صورت رویت خرابی اقدام به رفع مشکل نمایید.

 1. پمپ را برداشته و بررسی کنید.
 2. اگر پمپ پاک بود با نمایندگی تماس بگیرید.
 3. قفل در به هنگام شستشو از باز شدن در جلوگیری می کند.
 4. اگر در لباسشویی چفت نداشته باشد، سوئیچ از شستشو جلوگیری می کند.
 5. قفل در به طور مکانیکی یا الکتریکی ممکن است خراب شود.
 6. برای اینکه بدانید سوئیچ در ایراد دارد یا خیر، آن را کنترل کنید.
 7. اگر سوئیچ عیب داشت آن را جایگزین کنید.
 8. اگر ماشین با تسمه آب پمپ می شود  بررسی کنید شکسته یا فرسوده نباشد.
 9. شیلنگ تخلیه را بررسی کرده و اگر مسدود شده باشد مانع را بردارید ‌و اگر پاره بود جایگزین نمایید.
 10. اگر لباسشویی به پمپ تخلیه مجهز است به صورت دوره ای بررسی و تمیز کنید تا مسدود نباشد.
حتما بخوانید:   راهنمای ماشین لباسشویی هات پوینت Hotpoint

مشکل سرو صدای ماشین لباسشویی آریستون

اگر ماشین لباسشویی شما سرو صدای زیادی دارد ممکن است دستگاه دچار خرابی شده باشد، در کوتاه ترین زمان بررسی و عیب یابی کنید. در زیر برخی علت های سرو صدای لباسشویی را بررسی کرده ایم:

 1. امکان دارد مشکل از بلبرینگ درام باشد.
 2. ممکن است اجسامی در لباسشویی و درام داخلی گیر کرده باشند.
 3.  قطعات پلاستیکی دستگاه معیوب باشد.

علت نشتی آب از لباسشویی آریستون

اگر دستگاه شما نشتی دارد تنها 4 دلیل اصلی می تواند باعث نشتی آن شود، شما لازم است ابتدا موارد زیر را بررسی کنید و در صورتی خرابی اقدام به تعمیر آن کنید.

 1. شیلنگ تخلیه  پیچ خوردگی و پارگی نداشته باشد و یا مسدود نشده باشد.
 2. پایه های لباسشویی دریک سطح باشند. نباید نامیزان باشند.
 3. محل اتصال شیلنگ و شیر به خوبی سفت شده باشد.
 4. پمپ تخلیه مسدود نباشد.

دلیل باقی ماندن کف در روی لباس ها

یکی از مواردی که می تواند آزار دهنده باشد درست شسته نشدن لباس است که یکی از حالت های درست شسته نشدن لباس ها باقی ماندن کف روی لباس ها می باشد، اگر پس از شستشو روی لباسهایتان کف باقی می ماند این موارد را بررسی کنید:

 1. از پودر مناسب استفاده کنید. در استفاده از مواد شوینده دقت کنید.
 2. به اندازه کافی از پودر استفاده کنید و زیاد نریزید.

علت بوی بد داخل لباسشویی آریستون

 1. لباس ها را پس از شستشو فورا تخلیه کنید.
 2. با دستمال نرم داخل و لاستیک دور در را خشک کنید.

لباسشویی آریستون

لکه های سخت را چگونه با لباسشویی آریستون می توان از بین برد؟

یکی از مشکلاتی که مصرف کنندگان همیشه در پی راهکار برای آن هستند وجود لکه های سخت مانند چربی روی لباس است، زمانی که لکه های سخت روی لباس دارید بهتر است پودر بیشتری استفاده کنید و همچنین دمای آب شستشو را بیشتر کنید، در این حالت قابلیت چربی زدایی و از بین بردن لکه های سخت بهتر انجام می‌گیرد، پس لازم است پودر را بر روی لکه بریزید و پس از بیست دقیقه با روشن کردن برنامه مراقبت از لباس با دمای مناسب لباس را بشویید.

علت خرابی لباس ها پس از شستشوی در لباسشویی

استفاده نامناسب از برنامه های لباسشویی و انتخاب دمای اشتباه، می تواند به لباس ها آسیب برساند، پس دقت کنید که هنگام شستشو برنامه مناسب لباس را انتخاب کنید و از شستن لباس های مشکی و رنگی تیره با لباس های روشن خودداری کنید، دمای نامناسب می تواند باعث خرابی لباس ها و از بین رفتن بافت های لباس شما شود.

سخن آخر

اگر به هنگام استفاده از ماشین لباسشویی آریستون برنامه های متناسب با نوع لباس خود را انتخاب کنید و نکات نگهداری ماشین لباسشویی را رعایت کنید، می توانید عمر مفید دستگاه خود را افزایش دهید. همچنین کیفیت لباس ها حفظ خواهد شد. استفاده از برنامه اشتباه ممکن است به لباس‌های شما آسیب برساند. همچنین استفاده از برنامه مناسب در صرفه جویی انرژی موثر خواهد بود. اگر احتیاج به تعمیرکار داشتید حتما با نمایندگی تعمیرات لباسشویی آریستون تماس بگیرید.

 

خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی آریستون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی آریستون | نمایندگی و خدمات

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا