تعمیرات لباسشویی

راهنمای تعمیر لباسشویی دلمونتی Delmonti | خدمات تعمیر لباسشویی دلمونتی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در مورد عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی دلمونتی مشاهده خواهید کرد که در بسیاری از موارد ایراد فنی و جدی در لباسشویی وجود ندارد؛ کافیست با رعایت اصول و استاندارد ها از بروز آسیب‌ های جدی در لباسشویی پیشگیری کنید.در مواردی هم برای رفع آسیب وارد شده نیاز به تخصص و دانش یک تکنسین خبره وجود دارد. سرویس‌ های دوره ‌ای ماشین لباسشویی دلمونتی در رفع ایراداتی که ممکن است در آینده پیش آیند بسیار مؤثر است.

علت صدای زیاد ماشین لباسشویی؛ رفع صدای زیاد ماشین لباسشویی دلمونتی

گاهی حتی برند های معروف ماشین لباسشویی هم از لرزش و صدای آزار دهنده مصون نیستند. یکی از نارضایتی های شایع مصرف کنندگان ماشین لباسشویی، صدای زیاد این ماشین مخصوصاً حین خشک کردن لباس ها است. در این بخش به علت به وجود آمدن این صدا و نحوه کنترل آن می پردازیم.

 • مهم ترین نکته هنگام نصب ماشین لباسشویی تراز بودن آن است. حتماً بار دیگر با تنظیم کردن پیچ هایی که برای تراز ماشین لباسشویی تعبیه شده اند از تراز بودن ماشین لباسشویی خود مطمئن شوید. این مسئله در بسیاری از موارد موجب از بین رفتن صدای زیاد ناشی از عدم تعادل این وسیله می شود.
 • مورد بعدی که به راحتی توسط شما قابل برطرف شدن است رعایت فاصله استاندارد ماشین لباسشویی از اطراف است. دقت کنید که ماشین لباسشویی حداقل ۲۰ سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد.
 • خرابی یاتاقان و بلبرینگ موردی است که باعث صدای زیاد ماشین لباسشویی شده و اگر در دستگاه شما وجود داشته باشد برای برطرف شدن آن نیاز است از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

 برطرف کردن لرزش زیاد ماشین لباسشویی دلمونتی

لرزش مختصر ماشین لباسشویی مخصوصاً وقتی که در حالت خشک کن قرار می گیرد امری طبیعی است زیرا عملیات آبگیری لباس ها باید با سرعت بسیار زیاد انجام شود اما وقتی که این عمل با لرزش و سر و صدای خیلی زیاد همراه باشد باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • سطحی که ماشین لباسشویی روی آن قرار گرفته باید کاملاً هموار و عاری از هرگونه پستی و بلندی باشد تا تراز دستگاه حفظ شود هرچه لرزش دستگاه بیشتر باشد قطعات آن زودتر مستهلک می شوند.
 • اگر میزان لباسی که در لباسشویی قرار داده اید کمتر از حد استاندارد باشد شاهد لرزش های نابجا خواهید بود؛ با کم بودن این حجم، لباس ها همه در یک نقطه جمع شده و مانند یک توپ همزمان به نقاط مختلف دیگ پرتاب می شوند؛ در نتیجه به دیگ فشار وارد می کنند و باعث لرزش می شوند.
 • و دلیل فنی هم اینکه ممکن است تسمه ها شل شده یا دچار آسیب شده باشند و نیاز به حضور یک تعمیرکار باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر توستر دلمونتی Delmonti | خدمات تعمیرات توستر دلمونتی

تعمیر ماشین لباسشویی دلمونتی

دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی دلمونتی

گاهی ممکن است شاهد چنین مشکلی در ماشین لباسشویی خود باشید. دیگ ماشین لباسشویی نچرخد یا بسیار با کندی حرکت کند. برای دانستن علت این امر و برطرف کردن آن با ما همراه باشید. گاهی تنها به دلیل رعایت نکردن استاندارد ها ماشین لباسشویی دچار مشکل می شود. با رعایت این اصول می‌توانید از صدمات وارد شده به دستگاه بکاهید و کمتر شاهد بروز مشکل در ماشین لباسشویی خود باشید.

 • اگر میزان لباس ها از حد توصیه شده بیشتر باشد ممکن است دیگ ماشین لباسشویی نچرخد. از میزان حجم لباس ها کم کنید زیرا وزن زیاد لباس ها موجب می شود نیرو به موتور لباسشویی انتقال نیابد.
 • اگر قفل درب ماشین لباسشویی خراب شده باشد ممکن است دیگ در اثر این خرابی نچرخد زیرا برد الکترونیکی ابتدا باید فرمان بسته شدن درب را دریافت کند. در این شرایط باید از یک متخصص کمک خواست.
 • در صورت پارگی تسمه ها یا شل شدن آن ها دیگ نمی چرخد زیرا تسمه ها از موتور به دیگ متصل هستند و وظیفه چرخاندن دیگ را بر عهده دارند.

تعمیر ماشین لباسشویی دلمونتی وقتی که دستگاه روشن نمی شود

روشن نشدن ماشین لباسشویی شاید نگران کننده ترین حالتی باشد که در استفاده از این دستگاه ممکن است پیش بیاید. گاهی ممکن است نشانه وجود اشکال جدی در لباسشویی شما باشد و گاهی هم اشکال خاصی در میان نیست و با یک سری اقدامات جزئی برطرف می شود.

 • ابتدا از اتصال صحیح جریان برق به دستگاه مطمئن شوید. ممکن است پریز برقی که ماشین لباسشویی به آن متصل است دچار اشکال شده باشد.
 • اگر جریان برق دچار نوسان باشد ممکن است ماشین لباسشویی روشن نشود بنابراین بهتر است در زمان دیگری اقدام به روشن کردن لباسشویی خود کنید.
 • مشکل دیگر ممکن است به خاطر خرابی یا فرسودگی تایمر دستگاه باشد.
 • بدترین حالت این است که موتور دستگاه سوخته باشد. مهمترین نشانه ای که می توانید به خرابی موتور پی ببرید داغ کردن آن است. از روشن کردن متوالی دستگاه در این شرایط بپرهیزید و حتماً از یک تعمیرکار خبره کمک بگیرید.

 دلیل تخلیه  نشدن آب در ماشین لباسشویی دلمونتی

روند طبیعی کار ماشین لباسشویی این است که بعد از اتمام هر دور شستشو آب استفاده شده را تخلیه کند. اگر متوجه شدید آب اضافی تخلیه نمی شود موارد زیر را در نظر داشته باشید. با اقداماتی که از جانب شما انجام می شود ممکن است این مشکل برطرف شود.

 • ابتدا محل تخلیه آب در چاه فاضلاب را بررسی کنید. ممکن است این ناحیه دچار گرفتگی شده باشد و نیاز باشد که آن را باز کنید.
 • سپس نگاهی به شلنگ تخلیه بیندازید اگر جسمی وارد شلنگ تخلیه شده باشد احتمال انسداد آن وجود دارد. مطمئن شوید که جریان آب در شلنگ به راحتی صورت می گیرد و راه آن باز است.
 • در غیر این صورت مشکل فنی است و ممکن است پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خراب شده و نیاز به حضور یک تعمیرکار باشد.
 • مشکل فنی دیگر مربوط به برد الکترونیکی دستگاه است و توسط بازبینی یک تعمیرکار نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.
 • از آب گرم با درجه سختی کمتر استفاده کنید. خوب است بدانید عدم استفاده از شوینده با کف بسیار زیاد از بروز چنین مشکلی پیشگیری خواهد کرد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر و عیب یابی اتو دلمونتی Delmonti | نمایندگی اتو دلمونتی در تهران

تعمیر ماشین لباسشویی دلمونتی

تعمیر نشتی آب از ماشین لباسشویی دلمونتی

یکی از مشکلات آزاردهنده که ممکن است در ماشین لباسشویی وجود داشته باشد نشت آب از این دستگاه است. این ایراد ممکن است موجب خسارت های بیشتری از جمله زنگ زدگی بدنه لباسشویی شود. بنابراین بهتر است در صورت متوجه شدن ایراد هرچه زودتر آن را برطرف نمایید. برای رفع مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • ممکن است ایراد از داخل ماشین لباسشویی نباشد بلکه اتصالات پشت لباسشویی دچار نشتی آب باشند.
 • ممکن است آب ورودی به دستگاه شما دچار نشتی باشد. این مشکل هم به راحتی از جانب شما یا تعمیرکار قابل برطرف شدن است. شلنگ ورودی نه خیلی شل و نه خیلی سفت و با یک واشر جدید باید نصب شود.
 • خرابی کاسه نمد هم از دلایل شایعی است که موجب نشت آب می شود.
 • شرایطی که حتماً نیاز به حضور یک تعمیرکار است پارگی در قسمت لاستیکی است که دور درب تعبیه شده است. ممکن است این قسمت از لباسشویی شما نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

رفع مشکل آبگیری در ماشین لباسشویی دلمونتی

اگر مشاهده کردید که عمل آبگیری در ماشین لباسشویی شما به خوبی صورت نمی گیرد موارد زیر را بررسی کنید:

 • آبگیری در ماشین لباسشویی بسیار مهم است اما در صورت پایین بودن فشار آب این عمل به درستی انجام نخواهد شد.
 • ابتدا شلنگ آب ورودی را جدا کرده و از باز بودن آن اطمینان حاصل کنید. شیر آب ورودی را باز کنید تا از فشار آب و نحوه آب رسانی آن مطلع شوید.
 • هر از چند گاهی، حداقل دو ماه یکبار نگاهی به فیلتر ماشین لباسشویی بیندازید. این بررسی کار بسیار آسانی است اما از ایجاد مشکلات بیشتر در ماشین لباسشویی از جمله عدم آبگیری، ایجاد لرزش و سر و صدا جلوگیری می کند.

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم مشکلات رایج ماشین لباسشویی دلمونتی و همچنین شیوه برطرف کردن آن را برای شما عزیزان بیان کنیم، تا آگاهی شما کاربران ماشین لباسشویی دلمونتی نسبت به این دستگاه افزایش پیدا کند. به این نکته دقت کنید که ماشین لباسشویی از جمله لوازم خانگی گران قیمت محسوب می شود پس بهتر است چنانچه فنی نیستید در صورت مشاهده ایراد با یک تکنسین متخصص تعمیر ماشین های لباسشویی دلمونتی تماس بگیرید. امیدواریم مطالب بیان شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر لباسشویی دلمونتی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزش راهنمای تعمیر لباسشویی دلمونتی Delmonti

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا