تعمیرات مایکروفر

عیب یابی و تعمیر ماکروفر وستینگ هاوس | رفع خرابی ماکروفر

عیب یابی و تعمیر ماکروفر وستینگ هاوس | رفع خرابی ماکروفر، مشکلات رایج ماکروفر وستینگ هاوس

ماکروفر وستینگ هاوس نیز مثل دیگر لوازم خانگی امکان دارد در حین استفاده با خرابی هایی مواجه شده و عملکرد آن مختل شود. در برخی مواقع می‌توانید معایبی که در این دستگاه وجود دارد را در منزل برطرف نمایید، اما برخی دیگر از مشکلاتی که در ماکروفر وستینگ هاوس به وجود می‌آید، حتماً باید توسط افرادی که در زمینه تعمیرات ماکروفر وستینگ هاوس آموزش دیده اند بررسی شوند.

روشن نشدن ماکروفر وستینگ هاوس

 • ابتدا باید پریز برق، دوشاخه و سیم ماکروفر وستینگهاوس را مورد بررسی قرار داد. در صورتی که هر کدام از آنها عملکرد درستی نداشتند و با ایراد و خرابی مواجه شده بودند، مشکل آنها را برطرف کنید. در صورتی که برای ماکروفر وستینگ هاوس از محافظ برق استفاده می کنید،  باید اطمینان حاصل نمایید، که محافظه برق عملکرد صحیح دارد.
 • احتمال دارد، که قفل کودک ماکروفر وستینگ هاوس فعال شده باشد. در این حالت وقتی هر دکمه را فشار دهید، یک پیام را دریافت خواهید کرد. برای اینکه بتوانید ماکروفر وستینگ هاوس را روشن کنید، قفل کودک آن را غیر فعال نمایید.
 • امکان خراب بودن کلید خاموش و روشن ماکروفر وستینگ هاوس وجود دارد. بنابراین از صحت عملکرد کلید پاور ماکروفر مطمئن شوید.
 • یکی دیگر از دلایل بسیار مهمی که می تواند موجب روشن نشدن ماکروفر وستینگ هاوس شود این است، که اتصالات درونی دستگاه قطعه است. در این صورت حتماً باید افراد تعمیرکار دستگاه شما را بررسی نمایند.

ماکروفر وستینگ هاوس خاموش می‌شود

در برخی مواقع که ماکروفر وستینگ هاوس را روشن می کنید امکان دارد در حین کار کردن خاموش شود که در این صورت برای این که بتوانید ماکروفر وستینگ هاوس را بررسی نمایید این موارد را چک کنید:

 • چنانچه در خازن برد یا سوئیچ ها ی ماکروفر وستینگ هاوس ایراد و خرابی وجود داشته باشد، ماکروفر خاموش خواهد شد.
 • اگر فن موتور دستگاه ایرادی داشته باشد، موتور بیش از اندازه داغ شده و در نتیجه خاموش خواهد شد.
 • اگر تاچ پد ماکروفر وستینگ هاوس ایراد و مشکلی داشته باشد احتمال خاموش شدن دستگاه بسیار زیاد است.
 • در برخی مواقع که قفل درب ماکروفر وستینگ هاوس خرابی پیدا کند، می تواند موجب بروز این مشکل در ماکروفر وستینگ هاوس شود.
 • یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ماکروفر وستینگ هاوس در حین کار کردن اتصالی داشتن مدار دستگاه می باشد.

مواردی که ذکر شد، حتماً باید توسط افرادی که در زمینه تعمیرات ماکروفر تخصص دارند بررسی شده و دلیل خراب شدن دستگاه شما را پیدا کنند و آن را برطرف نمایند. در صورتی که هر کدام از موارد گفته شده برای ماکروفر وستینگ هاوس به وجود آید، احتمال برق گرفتگی برای کاربران وجود خواهد داشت.

ماکروفر وستینگ هاوس غذا را خوب گرم نمی‌کند

در برخی مواقع کاربرانی که از ماکروفر وستینگ هاوس استفاده می کنند از اینکه دستگاه نمی تواند مواد غذایی را به خوبی گرم کند، شکایت می‌کنند. برای این که بتوانید مشکل خوب گرم نشدن غذا در ماکروفر وستینگ هاوس برطرف نمایید، این موارد را چک کنید:

 • احتمال دارد، که دیود و لامپ ماکروفر وستینگ هاوس ایراد و مشکلی پیدا کرده باشند. در این صورت ماکروفر وستینگ هاوس قادر نخواهد بود، که غذای شما را به خوبی گرم کند.
 • خراب بودن برد، ترانس های ولتاژ، مگنترون و سوئیچ درب ماکروفر وستینگ هاوس از دیگر دلایل بروز این مشکل در ماکروفر وستینگ هاوس می‌باشد.
 • به مقدار مواد غذایی که درون ماکروفر وستینگ هاوس قرار می دهید، دقت کنید. چون اگر بیش از اندازه زیاد باشد، خوب گرم نخواهد شد.
 • به نظافت و تمیز بودن محفظه درون ماکروفر توجه داشته باشید. چون در صورت کثیف بودن این مشکل برای دستگاه شما به وجود خواهد آمد.
 • چنانچه مشکل به وجود آمده به خاطر خرابی برد خازن و لامپ دستگاه است، باید تعمیر کاران آن را برطرف کنند و اگر ایراد به دلیل نحوه استفاده شما مانند گذاشتن مواد غذایی زیاد یا تمیز نکردن دستگاه است، می‌توانید آن را خودتان برطرف کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از مایکروفر لایف Life/کارکرد برنامه‌های مختلف مایکروفر لایف

ماکروفر وستینگ هاوس جرقه می‌زند

وقتی که ماکروفر وستینگ هاوس جرقه می‌زند باید بدانید، که در اکثر مواقع می توانید با توجه بیشتر داشتن به نحوه استفاده خود از این دستگاه این مشکل را برطرف کنید، اما در برخی مواقع نیز وقتی برخی قطعه‌هایی که در ماکروفر وستینگ هاوس به کار برده شده مشکلی پیدا می کنند، موجب بروز جرقه می شوند.

 • در صورتی که از ظرف‌های فلزی در ماکروفر وستینگ هاوس استفاده نمایید، در ماکروفر جرقه ایجاد خواهد شد.
 • اگر در این دستگاه از ظرف هایی که آسیب دیده و لب پریده هستند، استفاده نمایید، احتمال ایجاد جرقه در آن زیاد خواهد بود.
 • چنانچه در هر کدام از قطعه های درونی ماکروفر وستینگ هاوس خرابی وجود داشته باشد، در حین کار ماکروفر جرقه می‌زند.
 • وجود اتصالی در مدار درونی ماکروفر از دیگر دلایل جرقه زدن این دستگاه می باشد.

وقتی که در ماکروفر خود جرقه را مشاهده کردید، حتماً دستگاه خود را بلافاصله خاموش نمایید و آن را از برق بکشید و درون محفظه ماکروفر وستینگ هاوس خود را بررسی نمایید، چنانچه در آن کثیفی وجود دارد، آنها را تمیز کرده و از وجود نداشتن فلز درون آن اطمینان حاصل کنید. در صورتی که با برطرف کردن این موارد همچنان ماکروفر جرقه می‌زند احتمال دارد، که در اتصالات درونی آن مشکلی وجود داشته باشد و یا قطعه های درونی آن خرابی پیدا کرده باشند.

سینی ماکروفر وستینگ هاوس به راحتی نمی‌چرخد

 • اولین دلیلی که می‌تواند موجب شود ماکروفر وستینگ هاوس به راحتی نچرخد این است، که بر روی غلتک به صورت درست قرار نگرفته است. بنابراین باید این مورد را چک کنید و آن را به صورت صحیح بر روی غلطک سوار کنید.
 • یکی دیگر از دلایل رایج به وجود آمدن این مشکل این است، که در زیر سینی جرم و کثیفی وجود دارد و این کثیفی ها مانع چرخیدن سینی ماکروفر می شوند.
 • همچنین در صورتی که موتور گردان ایراد و خرابی پیدا کرده باشد، احتمال بروز این مشکل در ماکروفر وستینگ هاوس بیشتر است.

برای رفع مشکل در ابتدا دستگاه خود را به خوبی تمیز نمایید و پس از آن از درست قرار گرفتن سینی بر روی غلطک اطمینان حاصل نمایید. اگر این موارد را بررسی نموده اما همچنان سینی ماکروفر نمی تواند خوب بچرخد، احتمالاً موتور فن دستگاه شما ضعیف شده یا خراب است. در این حالت حتماً باید تعمیرکار، ماکروفر وستینگ هاوس را مورد بررسی قرار دهد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای ریست کردن فیلتر یخچال وستینگهاوس

ماکروفر وستینگ هاوس صدای زیادی دارد

چنانچه در حین کار کردن متوجه شدید، که ماکروفر وستینگ هاوس صدای غیر طبیعی و زیادی دارد این موارد را بررسی نمایید:

 • احتمال دارد، که سینی ماکروفر وستینگ هاوس در محل خود به صورت صحیح قرار نگرفته باشد.
 • اگر ظرفی که درون ماکروفر وستینگ هاوس قرار می‌دهید، بیش از اندازه سنگین است، موجب ایجاد صدای زیاد در این دستگاه خواهد شد.
 • ریل، سینی و زیر آن را چک کنید، که کثیفی و چربی نداشته باشد. چنانچه در این مکان ها جرمی وجود داشته باشد، می‌تواند موجب ایجاد صدا در ماکروفر وستینگ هاوس شود.
 • چنانچه شما صدا را از قسمت پشت ماکروفر وسط می‌شنوید بهتر است، که فن دستگاه را نیز بررسی نمایید.

در یشتر مواقع وقتی صدای زیادی از ماکروفر وستینگ هاوس به وجود می‌آید، دلیل آن مربوط به شفت، سینی و ریل دستگاه است، که به صورت خوب و صحیح قرار نگرفته است و احتمال دارد، که در قسمت پایین آنها آلودگی‌هایی وجود داشته باشد، که در زمان چرخیدن موجب ایجاد صدای بیشتر شود.

ماکروفر وستینگ هاوس دود می‌کند

دلیل مهم و اصلی بروز این مشکل در ماکروفر وستینگ هاوس آلودگی و چربی در سطح درونی این دستگاه می باشد. وقتی که دستگاه ماکروفر وستینگ هاوس تمیز می شود، معمولاً این مشکل برطرف شده و به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. اما اگر با تمیز کردن، دستگاه همچنان دود می‌کند، این موارد احتمالاً موجب ایجاد دود در ماکروفر وستینگ هاوس شما شده است.

 • چنانچه در مدار داخلی این دستگاه اتصالی به وجود آمده باشد، می‌تواند موجب دود کردن ماکروفر وستینگ هاوس شود.
 • اتصالی داشتن هر کدام از سیم های ماکروفر از دلایل ایجاد دود در این دستگاه می باشد.
 • خازن ها و مقاومت ها را چک کنید، که نیم سوز نشده باشند.
 • اگر برد ماکروفر وستینگ هاوس اتصالی پیدا کرده باشد، احتمال دود کردن ماکروفر وستینگ هاوس بسیار زیاد خواهد بود.
 • در برخی مواقع نیز خراب بودن و ایراد داشتن موتور گردان ماکروفر وستینگ هاوس موجب دود کردن این دستگاه می شود.

در صورتی که با تمیز کردن ماکروفر وستینگ هاوس و از بین بردن آلودگی ها و جرم‌ها دستگاه شما همچنان دود می‌کند و بوی سوختگی از آن می آید، باید ماکروفر خود را خاموش نمایید و آن را از برق جدا نمایید، تا افراد متخصص آن را بررسی کرده و مشکل به وجود آمده را برطرف کنند.

سخن تکمیلی

در صورتی که با مشکلات و ایرادات رایج ماکروفر وستینگ هاوس آشنایی کافی داشته باشید، می توانید برخی از آنها را خودتان برطرف نمایید. در صورتی که در این زمینه مهارت و تجربه کافی ندارید پیشنهاد می‌شود، که این کار را به افرادی که تخصصشان در این زمینه است، بسپارید، تا مشکلات بیشتری برای ماکروفر وستینگ هاوس به وجود نیاید. برای اینکه کمتر ماکروفر شما با ایرادات و خرابی ها مواجه گردد، قبل از استفاده از دستگاه، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کرده و به صورت صحیح و اصولی از آن استفاده نمایید.

عیب یابی و تعمیر ماکروفر وستینگ هاوس | رفع خرابی ماکروفر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی مشکلات و ایرادات رایج ماکروفر وستینگ هاوس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا