تعمیرات یخچالتعمیرات

آموزش تعمیر یخساز یخچال وستینگهاوس

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

تعمیر یخساز یخچال وستینگهاوس یکی از مسائل مهمی است که سعی داریم در این مقاله از ایبک امداد، روش انجام آن را برای شما توضیح دهیم. امکان دارد به دلایل مختلف، یخساز یخچال شما دچار ایراد و خرابی شود و در صورتی که شما این مشکل را رفع نکنید یخساز با مشکل جدی تری مواجه خواهد شد. در ادامه روش تعمیر یخساز وستینگهاوس را به طور کامل توضیح داده و عیب یابی مشکلات رایج آن را هم برای شما بیان می کنیم.

روش فعال کردن یخساز یخچال وستینگهاوس چگونه است؟

در یخساز یخچال وستینگهاوس مانند بقیه مدل های یخچال، برای فعال کردن و راه اندازی از یک دکمه مخصوص و یا اهرم استفاده می شود که شما باید ابتدا درب فریزر را باز کرده و یخساز را بررسی کنید و این دکمه را پیدا کنید اگر این اهرم مخصوص را به طرف پایین بکشید و یا اینکه دکمه را در حالت on بگذارید یخساز شما روشن خواهد شد.

روش خاموش کردن یخساز یخچال وستینگهاوس

امکان دارد شما به مدت طولانی از یخساز یخچال ساید وستینگهاوس خود استفاده نکنید در این صورت برای اینکه از به هم چسبیدن یخ ها و خراب شدن یخساز جلوگیری کنید بهتر است که یخساز را خاموش و غیر فعال کنید برای اینکه یخساز را خاموش کنید ابتدا باید بر روی نمایشگر یخچال کلید ice on/off را پیدا کرده و گزینه ice off را فشار دهید که به معنی خاموش شدن یخساز می باشد.

یخساز یخچال وستینگهاوس

چه زمانی باید یخساز یخچال را ریست کنیم؟

یکی از مشکلاتی که احتمال دارد در بیشتر یخچالها اتفاق بیفتد اختلال در عملکرد یخساز می باشد اگر با این مشکل روبرو شدید به هیچ وجه نگران نباشید زیرا با ریست کردن یخساز این مشکل برطرف خواهد شد. البته دقت داشته باشید برای ریست کردن یخساز حتماً باید از نیاز یخساز به ریست کردن، مطمئن شوید زیرا ریست کردن بی مورد و مداوم باعث آسیب رسیدن به دستگاه یخچال فریزر شما می شود.

زمان های مناسب برای ریست کردن یخساز عبارت می باشد از:

 • به وجود آمدن صدای بلند در هنگام یخ سازی
 •  اختلال در عملکرد یخساز در یخچال ساید بای ساید وستینگهاوس

روش ریست کردن یخساز یخچال وستینگهاوس چگونه است؟

بسیاری از مشکلاتی که معمولاً برای یخساز شما به وجود می آید با ریست کردن برطرف خواهد شد اگر شما می خواهید یخساز خود را ریست کنید باید هنگامی که یخچال روشن است درب فریزر را باز کنید و محفظه یخساز را بیرون بیاورید در قسمت پایینی یخساز دکمه ای وجود دارد به نام ریست، که شما باید آن را چند ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید به این طریق یخساز شما ریست خواهد شد.

آموزش تعمیر یخساز یخچال وستینگهاوس

آموزش تعمیر یخساز یخچال وستینگهاوس به شما کمک خواهد کرد تا مشکلات کوچک یخساز خود را در منزل برطرف کنید و نیازی هم به کمک گرفتن از تعمیرکار نداشته باشید و همچنین شما را با خرابی و ایرادات یخساز یخچال آشنا می کند اگر با راهنمایی های انجام شده موفق به تعمیر یخساز خود نشدید بهتر است که به تعمیرکار مجاز یخچال وستینگهاوس مراجعه کنید و تعمیر یخساز خود را به آنها بسپارید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  یخچال فریزر کندی و بررسی 5 ارور مهم و رایج آن

دلایل زیاد آبگیری کردن یخساز وستینگهاوس چیست؟

احتمالاً شما هم با این مشکل روبرو شده اید که یخساز یخچال وستینگهاوس شما زیاد یا کم آبگیری کند و بخواهید یخساز یخچال خود را تعمیر کنید دلایل بروز این مشکل موارد زیر می باشد:

 • اگر برای مدت طولانی فیلتر آب را عوض نکنید باعث کم شدن سرعت تشکیل یخ در یخساز خواهد شد.
 • یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل کم بودن فشار آب یخچال است که باعث می شود یخساز کم آبگیری کند.
 • دلیل دیگر بروز این مشکل این است که احتمال دارد قالب یخ بیش از حد پر شده باشد و این باعث کاهش روند یخ سازی خواهد شد در این صورت باید یخ ها را تخلیه کنید.

دلایل کار نکردن یخساز یخچال ساید وستینگهاوس چیست؟

اگر شما در یخچال خود با مشکل کار نکردن یخساز روبرو شدید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • احتمال دارد سنسور و یا برد فرمان یخساز خراب شده باشد و دستگاه کار نکند.
 • دلیل دیگر به وجود آمدن این مشکل می تواند مسدود شدن راه ورودی آب به یخساز باشد که مربوط به شیر ورودی آب است و باید آن را بررسی کنید.
 • دقت داشته باشید بررسی در بخش های فنی، نیاز به تخصص بالایی دارد و بهتر است خودتان اقدام به این کار نکنید در این مواقع از یک فرد متخصص کمک بگیرید.
 •  در آخرین مرحله باید اهرم یخساز و قالب را بررسی کنید احتمال دارد دچار خرابی و یا شکستگی شده باشد.

دلیل خارج نشدن یخ از یخساز یخچال وستینگهاوس چیست؟

اگر متوجه شدید یخ به طور کامل و درست از یخساز خارج نمی شود باید برای عیب یابی موارد زیر را بررسی کنید:

 • در صورت خراب شدن بازوهای انتقال دهنده یخ و یا اجزای داخلی این قسمت، امکان دارد یخ از یخساز خارج نشود.
 •  اگر شما از یخساز خود برای مدت طولانی استفاده نکنید باعث می شود که یک یخ ها به همدیگر چسبیده و به راحتی از یخساز خارج نشوند.
 •  چسبیدن یخ ها به همدیگر داخل یخساز به دلایل مختلف، امکان دارد باعث بروز این مشکل در یخساز شود.

یخساز یخچال وستینگهاوس

در یخساز یخچال وستینگهاوس سنسور در کجا قرار گرفته است؟

سنسور فرمان خارج شدن یخ از یخساز را صادر می کند و اگر سنسور خراب شود باعث می شود که یخساز و سایر قسمت های یخساز کار نکند شما برای اینکه سنسور را عیب یابی کنید باید محل قرارگیری آن را بدانید سنسور در قسمت پنل پشتی یخساز قرار دارد.

ترمودیسک یخساز در کجا قرار گرفته است؟

اگر شما هم در یخساز یخچال وستینگهاوس خود با مشکلی روبرو شدید و خواستید ترمودیسک را بررسی کنید باید ابتدا محل قرارگیری آن را بدانید. ترمودیسک دمای یخچال را تحمل کرده و وظیفه جلوگیری از زیاد شدن دمای المنت را بر عهده دارد این قطعه در کنار اواپراتور و المنت یخچال قرار گرفته است.

در یخساز یخچال وستینگهاوس شیر برقی در کجا قرار گرفته است؟

همانطور که می دانید شیر برقی همان شیر ورودی آب یخساز می باشد که عملیات آبگیری یخساز را انجام می دهد همچنین می تواند آب مورد نیاز یخساز را به کمک لوله های آب به قسمت یخساز برساند به همین دلیل اگر شما با مشکل آبگیری نکردن یخساز روبرو شدید باید در مرحله اول شیر برقی را چک کنید شیر برقی در قسمت پشتی یخچال قرار گرفته است.

مشکلات متداول یخساز

۱- عدم سرمای لازم در یخساز:

عدم سرمای لازم در یخساز یکی از دلایلی است که باعث درست کار نکردن یخساز یخچال شما می شود. کافی نبودن سرما در یخچال به دلیل خراب شدن کمپرسور و گاز یخچال می باشد، ولی کافی نبودن سرما در یخساز دلیل خرابی فن فریزر است پس لازم است که حتماً فن را بررسی کنید و اگر مشکلی در فن بود حتماً سریعا آن را برطرف کنید زیرا در صورت کوتاهی در این مورد باید فن را تعویض کنید. البته دقت داشته باشید که سرویس فن یخچال، شامل روغن کاری آن می شود و این فقط برای مدت کوتاهی مشکل را برطرف می کند و احتمال دارد که فن یکدفعه از کار بایستد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از یخچال فریزر لایف Life/ کارکرد دکمه ها و کلیدهای یخچال فریزر لایف
۲- ایجاد برفک در یخساز

یکی از مشکلات متداول در یخساز ها، برفک زدن یخساز می باشد و تقریبا می توان گفت یکی از دلایل از کار افتادن یخساز هم، برفک زدن یخساز است اگر با این مشکل روبه رو شدید نگران نباشید زیرا به راحتی می توانید آن را برطرف کنید. برای خروج یخ از یخساز باید درب یخساز یا همان دمپر، به سادگی باز و بسته شود دمپر با مواد خاصی پوشش داده شده که مقاومت زیادی در مقابل یخ ها دارد.

در اثر گذشت زمان، روی دمپر را گرد و غبار می‌گیرد و باعث کامل بسته نشدن دمپر می شده و هوای مرطوب خارج هم وارد یخساز می شود وقتی این هوا سرد شد باعث برفک زدن یخساز شده و به همراه این برفک هم مشکلات بسیاری برای یخساز به وجود خواهد آمد. برای برطرف کردن این مشکل باید یخساز را تمیز کنید.

۳- فعال شدن قابلیت مکث

بیشتر یخسازها دستگیره ی کنترلی دارند که بعد از پر شدن ظرف یخ، یک مکث جهت ساخت یخ، ایجاد می کنند احتمال دارد که ناگهان دستگیره ی کنترل جابجا شود و یا اینکه بیفتد و این باعث اختلال در عملکرد یخساز خواهد شد. اطلاعاتی را که به مکث مربوط می شود چک کنید و از فعال نشدن آن اطمینان پیدا کنید.

۴- قطع و یا مسدود شدن لوله آب

هر یخساز یک خط تولید دارد این قسمت را بررسی کنید و از مسدود نشدن خط تولید یخساز اطمینان پیدا کنید.

۵- مسدود شدن فیلتر آب

در یخساز ها فیلتر آب قرار داده شده است که باعث از بین بردن رسوبات و آلودگی ها می شود بیشتر فیلتر ها از جنس پارچه یا کربن درست شده است اگر این فیلتر مسدود شود باعث کم شدن جریان آب به یخساز شده و می تواند باعث کوچک شدن و یا حتی تولید نشدن یخ شود.

۶- نشت یخساز

احتمال دارد بعد از تولید یخ متوجه ی نشت آب در فریزر یا روی زمین شوید برای عیب یابی در این مورد موارد زیر را بررسی کنید:

 • یخچال و فریزر را کاملا بررسی کرده و از تراز بودن آن اطمینان پیدا کنید.
 • یخساز را هم چک کنید و مطمئن شوید که تراز می باشد.
 • سپس لوله تامین کننده آب را هم بررسی کنید احتمال دارد دچار برآمدگی، پیچ خوردگی و آسیب شده باشد.
 • بررسی کنید و ببینید که آیا مخزن با قیف آب درست تنظیم شده یا خیر؟

سخن آخر:

در این مقاله از ایبک امداد برای شما تعمیر یخساز یخچال وستینگهاوس را کاملاً توضیح دادیم و همچنین در ادامه، مشکلات کلی مربوط به تمام یخساز ها را بیان کردیم. اگر با راهنمایی های ما موفق به تعمیر یخساز خود نشدید حتماً برای رفع مشکل به تعمیرکار مجاز یخچال خود مراجعه کنید و تعمیر یخساز  وستینگهاوس خود را به آنها بسپارید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر یخساز یخچال وستینگهاوس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزشی برای یادگیری تعمیر یخساز یخچال وستینگهاوس

امتیاز کاربر: ۲.۶۵ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا