تعمیرات لباسشویی

دلایل صدای زیاد در ماشین لباسشویی اسنوا چیست؟

ممکن است بعد از اینکه ماشین لباسشویی اسنوای خود را روشن می‌کنید متوجه شوید که سر و صدای زیادی تولید می‌کند. دلایل این سر و صدای زیاد ممکن است پوسیده شدن تسمه پمپ، شل شدن پایه لباسشویی، خراب شدن گیربکس، خراب شدن تسمه و… باشد که شما را با این موارد به طور کامل آشنا خواهیم کرد.

محتوا پنهان

بلبرینگ های دیگ لباسشویی دلیل صدای زیاد

بلبرینگ دیگ لباسشویی برای چرخیدن دیگ و همچنین سبد در روی لباسشویی قرار داده شده است. بیشتر مواقع دلیل سر و صدای لباسشویی اسنوا به علت بلبرینگ‌های دیگ می‌باشد. وقتی بلبرینگ‌ها برای مدت طولانی کار کنند و پوسیده شوند و یا اینکه لباس‌های زیادی در داخل دیگ بریزید و یا حتی اگر از مواد شوینده نامرغوب استفاده کرده باشید، باعث می‌شود عملکرد لباسشویی دچار اختلال شده و سر و صدای زیادی ایجاد کند. در صورتی که این صدا در هنگام خشک کردن و یا کار کردن دور تند ایجاد شود، نشانه این است که بلبرینگ‌ها شکسته است و اگر بلبرینگ‌ها بشکند، شما متوجه نشت آب به لاستیک دیگ خواهید شد.

راه حل:

برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید لاستیک دور دیگ و بلبرینگ را عوض کنید. اگر خودتان مهارت این کار را ندارید حتماً از تکنسین ماهر برای این کار کمک بگیرید.

چگونه گیربکس باعث سر و صدا در لباسشویی اسنوا می‌شود؟

گاهی ممکن است گیربکس باعث سر و صدا در ماشین لباسشویی شود. البته احتمال آن بسیار کم است و این مورد را بهتر است در آخرین مرحله بررسی کنید.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات جاروبرقی اسنوا SNOWA

راه حل:

اگر گیربکس باعث سر و صدای ماشین لباسشویی شما شده بود، حتماً گیربکس فرسوده شده است باید آن را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود.

تسمه پمپ دلیل سر و صدا در ماشین لباسشویی اسنوا

همانطور که می‌دانید تسمه پمپ وظیفه دارد پمپ تخلیه را به حرکت در بیاورد و اگر این تسمه پاره شده و یا پوسیده شود، باعث به وجود آمدن سر و صدا در لباسشویی خواهد شد. در این صورت نه تنها شما از لباسشویی خود سر و صدای زیادی می‌شنوید، بلکه تخلیه آب هم درست انجام نمی‌شود و تمام لباس‌ها خیس می‌مانند و یا اینکه ممکن است بوی لاستیک به مشامتان برسد. اگر یکی از این علائم را مشاهده کردید باید تسمه را بررسی کنید زیرا احتمالاً تسمه پمپ مشکل دارد.

ماشین لباسشویی اسنوا

راه حل:

برای برطرف کردن مشکل کافیست که تسمه پمپ را عوض کنید.

موتور لباسشویی دلیل سر و صدا در ماشین لباسشویی اسنوا

همانطور که می‌دانید یکی از اصلی‌ترین قطعات لباسشویی موتور است زیرا دیگ لباسشویی به وسیله موتور می‌چرخد. اگر از لباسشویی خود صدای هووووم و یا وزوز شنیدید و بوی سوختگی هم به مشامتان رسید، احتمالاً موتور دستگاه ایراد پیدا کرده است و باید آن را تعمیر کنید.

راه حل:

اگر موتور مشکل پیدا کرده باشد، خودتان نمی‌توانید آن را تعمیر کنید و حتماً باید به یک تعمیرکار حرفه‌ای مراجعه کنید زیرا موتور جزو قطعات پیچیده لباسشویی بوده و تعمیر و یا تعویض آن نیاز به تخصص دارد.

کمک فنر دلیل سر و صدای زیاد در ماشین لباسشویی اسنوا

ماشین لباسشویی‌هایی که درب از جلو هستند، دارای کمک فنر می‌باشند که برای جلوگیری از برخورد کردن دیگ با قسمت‌های دیگر ماشین لباسشویی، در دستگاه قرار داده شده است. گاهی ممکن است کمک فنر ها ضعیف و یا پوسیده شده باشند و این باعث سر و صدای زیاد خواهد شد. اگر این مشکل را برطرف نکنید، ممکن است قطعات دیگر ماشین لباسشویی اسنوای شما هم آسیب ببینند.

راه حل:

در صورت خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی، حتماً باید آن را تعمیر و در صورت نیاز کمک فنر را عوض کنید. کمک فنر معمولاً در اثر فرسودگی ممکن است تولید سر و صدا کند. اگر آن را تعویض کنید مشکل لباسشویی شما رفع می‌شود.

تسمه لباسشویی دلیل صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا

تسمه یکی از قطعاتی می‌باشد که باعث وصل شدن موتور به دیگ خواهد شد و اکثراً جنس آن هم از لاستیک است. گاهی اوقات که متوجه سر و صدای زیادی دستگاه لباسشویی اسنوا شدید، باید تسمه را بررسی کنید زیرا بریدن تسمه می‌تواند ایجاد سر و صدا کند.

راه حل:

اگر تسمه بریده بود، باید برای برطرف شدن مشکل آن را عوض کنید.

ورودی آب دلیل سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا

یکی دیگر از دلایل سر و صدا در ماشین لباسشویی اسنوا، خراب شدن شیر ورودی و یا مسدود شدن شیر است. اگر در هنگام آبگیری لباسشویی متوجه سر و صدای زیاد شدید، احتمالاً ورودی آب مشکل دارد. ممکن است شیر ورودی آب دچار رسوب شده و یا مسیر ورودی مسدود شده باشد

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات اسنوا در کرج

راه حل:

برای اینکه مشکل را برطرف کنید، شیر ورودی را تعویض کنید.

پمپ تخلیه دلیل سر و صدای ماشین لباسشویی اسنوا

پمپ تخلیه جزو قطعاتی از لباسشویی است که در هنگام آب کشیدن لباس فعالیت خود را شروع می‌کند و اگر خراب شود، در هنگام آبکشی صدای زیادی را تولید خواهد کرد. و علاوه بر آن لباس‌ها هم درست آبکشی نمی‌شود.

راه حل:

اگر پمپ تخلیه دچار مشکل شده بود باید به وسیله متخصص مشکل را برطرف کنید، زیرا پمپ تخلیه قطعه‌ای پیچیده بوده و بسیار گران قیمت است.

کلاچ دلیل سر و صدا در ماشین لباسشویی اسنوا

یکی از قطعاتی که بین گیربکس و دیگ لباسشویی قرار گرفته، کلاچ نام دارد و باعث چرخیدن دیگ لباسشویی می‌شود. گاهی ممکن است کلاچ باعث سر و صدا در لباسشویی شود. اگر شما برای مدت زیادی از لباسشویی استفاده کرده باشید، امکان دارد کلاچ فرسوده شده باشد.

راه حل:

در صورت فرسودگی کلاچ باید بدانید که این قطعه قابل تعمیر نبوده و حتماً باید برای برطرف شدن سر و صدای لباسشویی اسنوا، کلاچ را عوض کنید.

پولی موتور، پمپ و شفت دلیل سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا

پولی موتور قطعه‌ای است که به تسمه متحرک یا تسمه پمپ کمک می‌کند تا بهتر کار خود را انجام بدهد. اگر دلیل سر و صدای لباسشویی اسنوا به پولی موتور مربوط شود، دستگاه در هنگام خشک کردن، آبکشی و راه‌اندازی صدایی مانند جیغ می‌دهد. دلیل این صدا هم می‌تواند پرز، خاک، تکه‌های لاستیک و انباشته شدن گریس در پولی موتور باشد.

راه حل:

در صورتی که مشکل از پولی موتور باشد، باید آن را عوض کنید تا صدای ماشین لباسشویی شما برطرف شود.

خراب شدن نگهدارنده درام دلیل سر و صدای ماشین لباسشویی اسنوا

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند باعث سر و صدا در ماشین لباسشویی اسنوا شود، شکسته شدن و یا خراب شدن نگهدارنده‌های درام می‌باشد. اگر یکی از این پایه‌های نگهدارنده خراب شده و یا بشکند، احتمال دارد که یاتاقان‌ها خرد شوند و به دیگ و هیتر دستگاه آسیب بزنند. در این صورت صدای زیادی هم به وجود می‌آید.

راه حل:

اگر دستگاه شما در هنگام کار کردن، سر و صدا داشت ابتدا لباسشویی را خاموش کنید و سپس با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی اسنوا تماس بگیرید.

نکاتی مهم برای استفاده صحیح از ماشین لباسشویی اسنوا

ماشین لباسشویی جزو لوازم خانگی مهم بوده و حتماً باید از آن به خوبی مراقبت کنید. اگرچه لباسشویی عمر زیادی دارد ولی قطعات آن دارای عمر محدودی هستند و ممکن است بعد از گذشت مدتی خراب شوند، ولی اگر از آن درست استفاده نکنید مسلماً قطعات آن زودتر خراب خواهند شد. برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی اسنوا به موارد زیر توجه کنید:

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA | تعمیر در محل

۱- محل قرارگیری ماشین لباسشویی اسنوا

توصیه می‌کنیم برای نصب لباسشویی اسنوا، آن را در مکان خنک و خشک قرار دهید، زیرا گرما و رطوبت عمر قطعات آن را کم می‌کند. مکان قرارگیری ماشین لباسشویی باید کاملاً صاف بوده و لباسشویی شما تراز باشد زیرا در صورتی که لق بزند، ممکن است در هنگام روشن شدن، دیگ لباسشویی شکسته و از کف آن هم آب بیرون بیاید.

۲- از برنامه‌های ماشین لباسشویی اسنوا درست استفاده کنید.

اگر می‌خواهید لباس‌های شما در هنگام شستشو آسیب ندیده و قطعات لباسشویی خراب نشوند، بهتر است که متناسب با لباس خود برنامه ای را برای شستشو انتخاب کنید. در نظر گرفتن دما، زمان و برنامه ی مناسب برای شستشوی لباس‌ها کاری ضروری است .

۳- از ورود نوسانات برق جلوگیری کنید.

نوسانات برق می‌تواند باعث آسیب دیدگی شدید قطعات داخلی لباسشویی مانند موتور و برد شود. توصیه می‌کنیم زمانی از لباسشویی استفاده کنید که کمترین زمان مصرف برق است. استفاده از محافظ برق هم می تواند از آسیب دیدن لباسشویی در هنگام نوسانات برق جلوگیری کند.

۴- استفاده از شوینده مناسب برای ماشین لباسشویی اسنوا

نکته مهم دیگری که برای حفظ و نگهداری از لباسشویی اسنوا باید رعایت کنید استفاده از مواد شوینده با کیفیت و مرغوب است. زیرا شوینده‌ های غیر استاندارد بیش از اندازه کف کرده و ممکن است به لباس‌ها آسیب بزند و باعث خراب شدن قطعاتی مانند پمپ تخلیه، سنسور دما، هیتر و… شود. گاهی هم احتمال دارد شوینده‌ های غیر استاندارد به شکل جامد در داخل دیگ بمانند و باعث شوند مسیر تخلیه و پمپ و حتی فیلتر مسدود شده و تخلیه به درستی انجام نشود. این می‌تواند باعث نشتی آب از لباسشویی شود.

۵- تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا

یکی از قطعاتی که اهمیت زیادی در ماشین لباسشویی دارد، فیلتر است. فیلتر در پایین لباسشویی قرار گرفته و از وارد شدن مو، پرز، نخ و آشغال‌های دیگر به پمپ جلوگیری می‌کند. اگر شما فیلتر را در زمان مناسب تمیز نکنید ممکن است فیلتر مسدود شده و آب در داخل دیگ بماند.

ماشین لباسشویی اسنوا

۶- نگهداری صحیح از درب ماشین لباسشویی اسنوا

شاید تصور کنید که درب لباسشویی نیاز به نگهداری خاصی ندارد، ولی باید بدانید که درب ماشین لباسشویی نقش مهمی در عملکرد صحیح آن دارد. اگر درب ماشین لباسشویی اسنوا به خوبی بسته نشود، باعث نشتی آب خواهد شد. به همین علت باید هنگامی که درب را باز و بسته می‌کنید کاملاً دقت داشته باشید که لولای آن نشکند و یا با روش غیر اصولی بستن درب، به آن ضربه وارد نکنید، زیرا اگر درب ترک بخورد آب از دیگ خارج خواهد شد.

31

دلایل صدای زیاد در ماشین لباسشویی اسنوا چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه گیربکس باعث سر و صدا در لباسشویی اسنوا می‌شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x