خودرو

سرامیک خودرو یعنی چه | خدمات نانو سرامیک خودرو

سرامیک خودرو و هرآنچه که در این خصوص باید بدانید

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه صحبت از سرامیک خودرو بسیار داغ است طوری که افراد را به شدت به انجام این کار تشویق کرده است. معمولا افرادی که تازه ماشین خریده اند به زیبایی و درخشندگی بدنه آن بسیار اهمیت می دهند. تا در مقابل ضربه برایش مشکلی ایجاد نگردد. هر کسی دوست دارد بدنه ماشین تازه خریداری شده، تا آخر همینطور براق و شیک بماند و مشکلی برایش رخ ندهد. امروزه روشی ایجاد شده است که کمک می کند بدنه خودرو ماشین های خارجی تا مدت زمان طولانی در برابر هرگونه ضربه و خط و خشی مقاوم باشد. روش پیشنهادی ما استفاده از سرامیک خودرو است. این روش به صورت حرفه ای بر روی ماشین های خارجی نصب شده و مانع از برخورد اشیا به بدنه ماشین می شود. در ادامه برایتان شرح داده شده که سرامیک خودرو چیست و چه مزایا و معایبی می تواند داشته باشد.

سرامیک خودرو چیست؟

برای اینکه به صورت کلی با سرامیک خودرو و مزایا و معایب آن آشنا شوید، باید ابتدا بدانید که سرامیک خودرو چیست. از بخش های مهم خودرو، بدنه آن می باشد که به دلیل در ارتباط بودن با عوامل فیزیکی و شیمیایی ممکن است دچار مشکلاتی گردد.

یکی از پرکاربرد ترین روش، برای حفظ درخشندگی و براق بودن خودرو، روش سرامیک کردن خودرو می باشد که اجازه برخورد عوامل فیزیکی به بدنه را نمی دهد. البته سرامیک خودرو یک پلیمر مایع محسوب می شود که توسط افراد ماهر در این زمینه بر بدنه خودرو قرار می گیرد.

هنگام نصب این پلیمر، درون رنگ فابریک، یک ماده ای اضافه می شود که لایه هیدروفوبیک را در بدنه خودرو ایجاد می کند که خاصیت آبگریزی دارد. با استفاده از این روش می توان ظاهری براق و درخشنده را برای خودرو به وجود آورد. و از وجود ضربه و یا حتی گردوغبار بر بدنه خودرو جلوگیری کرد.

سرامیک کردن خودرو باید توسط افراد ماهر صورت گیرد تا به مرور زمان دچار شکستگی و پریدگی نگردد. استفاده از سرامیک خودرو می تواند به صورت طولانی مدت رنگ اصلی بدنه خودرو را حفظ کند و در برابر عوامل شیمیایی دچار مشکلاتی نگردد.

نانو سرامیک خودرو

نانو سرامیک یک پلیمر مایع می باشد که به صورت یک گلس بر روی بدنه خودرو قرار می گیرد و سبب ترمیم خط و خش ایجاد شده بر روی بدنه می شود. نانو سرامیک در هنگام نصب بر روی خودرو شما به صورت جزئی، تو رفتگی های جزئی در سطح بدنه را به طور کامل صاف می کند. و زیبایی خاصی را به بدنه خودرو می دهد. نانو سرامیک با پولیش تفاوت مهمی دارد که می تواند نظر افراد را نسبت به انجام نانو سرامیک جلب کند.

نانو سرامیک بر بدنه خودرو از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است در صورتی که پولیش ممکن است سریع از بین برود. به صورت کلی ماشین های لوکس و گران قیمت از نانو سرامیک برای محافظت از بدنه ماشین خود استفاده می کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  سنسور اکسیژن خودرو چیست و چه عواملی موجب خرابی این قطعه می شوند؟

به جای هزینه های پی در پی برای پولیش معمولی، می توان از یک روشی ماندگار و دائمی برای محافظت از بدنه خودرو در برابر گردوغبار و ضربه استفاده کرد که این روش تضمینی، استفاده از نانو سرامیک می باشد.

فایده سرامیک کردن خودرو چیست؟

افرادی که قصد دارند بدنه خودرو آن ها تا مدت های طولانی براق و درخشنده باشد، می توانند از سرامیک خودرو استفاده کنند تا علاوه بر زیبایی از ضربه های ناشی از محیط بیرون به بدنه جلوگیری نمایند. همچنین ماشین هایی که بدنه آن ها توسط سرامیک پوشیده شده است به راحتی حتی با یک دستمال می توان آن را تمیز کرد.

در هنگام سرامیک کردن خودرو، در بدنه لایه ای به عنوان هیدروفوبیک ایجاد می شود که نوعی پلیمر آب گریز است. با این حال می تواند خودرو شما را در برابر عوامل شیمیایی همچون رطوبت، باران و یا گردوغبار حفظ گرداند. به صورت کلی استفاده از این روش جذابیت منحصر به فردی به خودروهای لوکس شما می دهد که تا حدود زیادی در ماندگاری بدنه خودرو هم نقشی موثر دارد.

در صورت خریداری یک ماشین نو و لوکس بهتر است از همان ابتدا با سرامیک کردن بدنه آن تا مدت طولانی براق بودن و درخشندگی خودرو را حفظ کنید. با استفاده از سرامیک خودرو می توان از آسیب هایی همچون ضربه، آفتاب سوختگی و … جلوگیری کرد.

هنگامی که از روش سرامیک کردن خودرو برای ماشین خود استفاده می کنید، سبب پایداری و ثابت ماندن رنگ فابریک در برابر هرگونه عوامل می شوید که همین علت سبب نو ماندن و زیبایی ماشین شما خواهد شد.

سرامیک خودرو چیست

سرامیک خودرو از چه جنسی می باشد؟

قبل از اینکه سرامیک خودرو را بر روی بدنه ماشین ایجاد کنید، باید اطلاعات کافی در مقابل جنس سرامیک خودرو داشته باشید. سرامیک خودرو با کیفیت، از بهترین متریال موجود در بازار همچون پلیمرها، کوارتز و یا ترکیبی از این دو موارد ساخته می شود.

 وجود کوارتز یک خاصیت منحصر به فردی ایجاد می کند که می توان توسط آن یک نانو سرامیک بسیار فوق العاده ساخت، که از کیفیت بالایی برخوردار است. یکی دیگر از خواص کوارتز این است که در برابر مقاومت بالایی که دارد، حالت ارتجاعی داشته و در هنگام تولید سرامیک خودرو بسیار کمک کننده است.

همچنین در هنگام ساخت سرامیک خودرو از پلیمری به عنوان اورتان استفاده می شود که ضد خش بوده و خاصیت آبگریزی دارد. در هنگام نصب این روش حتما به این دو ماده دقت کنید که هرکدام از آن ها ویژگی های خاصی را دارا می باشند.

انواع سرامیک خودرو

حال باید به انواع سرامیک های خودرو موجود در بازار پرداخت تا شما راحت تر بر اساس سلیقه و کاربرد موردنظر خود از سرامیک های موجود برای خودرو استفاده کنید. انواع مختلفی از سرامیک های خودرو به شرح زیر می باشد:

سرامیک پلیمری

یکی از منحصر به فردترین سرامیک های موجود در بازار برای استفاده در بدنه خودرو سرامیک پلیمری می باشد که می تواند در تثبیت رنگ نقشی فوق العاده ایجاد کند.

همچنین با استفاده از این نوع سرامیک می توان از آسیب های مختلفی در بدنه جلوگیری کرد، زیرا سرامیک به کار رفته شده از مقاومت بسیار بالایی برخوردار بوده و رضایت بالایی از مشتریان را به خود جلب کرده است.

سرامیک کوارتزی

یکی دیگر از سرامیک های موجود برای خودرو که نسبت به سرامیک پلیمری از مقاومت بالاتری برخوردار می باشد، سرامیک کوارتزی است. این سرامیک بر روی بدنه خودرو یک پوشش سخت در برابر ضربه ایجاد می کند که هیچ گونه مشکلی برای بدنه و همچنین خود سرامیک ایجاد نمی شود. با استفاده از این نوع سرامیک می توان تا طولانی مدت از شفافیت و براق بودن بدنه ماشین لذت برد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چرا باد کولر ماشین کم شده است؟ | راهکارهای افزایش قدرت کولر خودرو

سرامیک هیبریدی

زمانی که سرامیک پلیمری و کوارتزی با یکدیگر ترکیب شوند نوعی سرامیک به عنوان هیبریدی به وجود می آورند که جزء بهترین کاورهای موجود برای بدنه محسوب می شوند. این نوع سرامیک نیز مقاومت بالاتری نسبت به موارد قبلی دارد که به راحتی از هرگونه آسیب جلوگیری می کند.

مزایای استفاده از سرامیک خودرو

سرامیک خودرو شامل یک سری مزایا خاصی می باشد که به شما کمک می کند تا در انجام این روش هیچ تردیدی نداشته باشید. و از مزایا منحصر به فرد این پوشش برای خودرو خود استفاده کنید. سرامیک خودرو بسیار پرکاربرد و ضروری است که با دانستن مزایای آن به انجام این روش افراد مصمم خواهید شد. مزایای سرامیک خودرو به شرح زیر می باشد:

  • سرامیک خودرو خاصیت آبگریزی دارد که با این وجود در برابر هرگونه عوامل شیمیایی از مقاومت بالایی برخوردار بوده و کارایی خوبی را از خود نشان می دهد. همچنین با این خاصیت به هیچ عنوان اجازه نمی دهد لکه بر روی بدنه بماند.
  • شما با سرامیک کردن خودرو خود می توانید از خوردگی های بدنه ماشین نسبت به رطوبت بسیار جلوگیری کنید. زیرا ممکن است بارش های باران اسیدی نقش چشمگیری در ضربه به بدنه داشته باشند.
  • همچنین این روش می تواند سبب جلوگیری از برخورد اشعه های خورشیدی به بدنه شود و از آفتاب سوختگی تا حدود زیادی جلوگیری می کند.
  • یکی از مهم ترین مزایای سرامیک خودرو که افراد بیشتر به آن اهمیت می دهند، درخشندگی و براق ماندن بدنه می باشد. اگر کیفیت سرامیک خودرو خوب باشد، تا مدت های طولانی سبب زیبایی و براق ماندن بدنه خودرو شده و سبب لوکس تر نشان دادن ماشین می شود.

سرامیک خودرو چیست

معایب استفاده از سرامیک خودرو

البته در کنار مزایای بالایی که این پوشش دارد، معایب کوچکی را از خود نشان خواهد داد. معایب سرامیک خودرو شامل:

  • برای انجام این روش باید یک زمان طولانی را در نظر گرفت، اگر تایم کافی برای این کار ندارید، از انجام آن منصرف شوید. زیرا به دلیل خوب نبودن کیفیت ممکن است نتیجه ای معکوس برای خودرو شما ایجاد کند.
  • هزینه سرامیک خودرو نسبت به روش های دیگر بسیار بالا می باشد. اما باید در نظر داشت که این روش از ماندگاری بالایی برخوردار است و تنها یکبار هزینه خواهد شد.
  • ممکن است در بعضی موارد سرامیک خودرو توسط افراد بی تجربه صورت گیرد که در این مواقع ممکن است نتیجه مطلوبی رخ ندهد و در سریعترین زمان ممکن سرامیک به خودی خود از سطح ماشین جدا گردد.

نتیجه گیری

استفاده از این روش برای جذابیت و زیبایی ماشین های شما بسیار مناسب بوده و می تواند گزینه خوبی در برابر ضربه های محیط بیرون باشد. اینکه سرامیک خودرو چیست و چه مزایا و ویژگی دارد، بسیار مهم می باشد. زیرا افراد با داشتن تجربه کافی خیلی راحت می توانند از این پوشش برای بدنه خودروهای خود استفاده نمایند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

سرامیک خودرو چیست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

انواع سرامیک خودرو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا