تعمیرات یخچال

دلیل کار نکردن آبسردکن یخچال چیست

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آبسردکن در یخچال ها به منظور دسترسی راحت و آسان به آب خنک برای کاربران تعبیه شده است. گاهی امکان دارد برای این بخش از یخچال مشکل به وجود آید و نتوانید از آن استفاده کنید. برای رفع این ایراد اطلاع از دلیل کار نکردن آبسردکن یخچال کمک زیادی به شما می کند.

با یخچال های مدرن دیگر لازم نیست درب یخچال را چندین بار برای نوشیدن آب در یک شبانه روز باز و بسته کنید. این کار به یخچال آسیب می رساند. همچنین باز بودن طولانی مدت درب یخچال موجب آلودگی و نفوذ میکروب ها به فضای داخلی و در آخر خراب شدن مواد غذایی می گردد. بنابراین با معرفی یخچال های آبسردکن دار تا حدودی آسان شده است. اگر بخش آبسردکن یخچال نیاز شما به آب سرد را برآورده نمی کند، می توانید به فکر تعمیر آبسردکن باشید.

برای خرابی آبسردکن یخچال ها علت های زیادی وجود دارد که با اطلاع از این دلایل می توانید مشکلات مربوط به آبسردکن یخچال خود را برطرف کنید.

دلیل سرد نکردن آب در قسمت آبسردکن یخچال چه می باشد

اگر با ایراد سرد نشدن آب در قسمت آبسردکن یخچال مواجه شدید می توانید برای رفع آن موارد زیر را بررسی و در صورت نیاز رفع نمایید.

ترموستات دمای یخچال تنظیم نمی باشد

در مواقعی که ترموستات یخچال دچار مشکلاتی شده باشد باعث به هم ریختن تنظیمات مربوط به دمای یخچال می شود. به همین دلیل یخچال قادر به سرد کردن آب در آبسرد کن نمی شود. در زمن خرابی ترموستات یخچال باید اقدام به تعویض این قطعه نمایید. برای عوض کردن ترموستات می توانید از متخصصان حرفه ای کمک بخواهید.

برد کنترلی دیسپنسر دچار مشکل شده است

خرابی دیسپنسر یا برد کنترل آبسردکن باعث از کار افتادن این قطعه می شود. وظیفه این کارت، کنترل آبسردکن و دستگاه یخساز و نمایشگر می باشد. در مواقع وقوع مشکل در این برد، برق سراسری قطعه آبسردکن قطع می شود. بعضی مواقع خراب شدن آبسردکن به علت وجود ایراد در قسمت کوچکی از این برد می باشد که با عوض کردن این قطعه مشکل دستگاه رفع می گردد. اگر تمام یا یکی از این قطعات خراب شد، برد را از نظر سوختگی، اتصال کوتاه و خازن بررسی کنید.

دلیل روشن نشدن آبسردکن یخچال چیست

یکی از علت های عدم روشن شدن آبسردکن یخچال، قطع بودن جریان برق از شهر و یا جریان کم برق می باشد. در این مواقع اول باید پریز برق مربوطه و همچنین سیم پیچ های قطعه ترموستات را چک نمایید و بعد از اطمینان سلامت این قطعه، باید جریان برق شهر را با ولت متر کنترل کنید.

چرا آب آبسردکن یخچال قطع می شود

کلید آبسردکن خراب است

اگر کلید های آبسردکن خراب باشد، باعث می شود برق آبسردکن قطع شده و جریان برق بین کلید و آبسردکن برقرار نگردد. در این گونه مواقع باید اقدام به تعویض کلید آبسردکن نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه به ایجاد نظم در یخچال و فریزر کمک کنیم؟

کم بودن فشار سیستم آب خانگی

یکی دیگر از مشکلات آبسردکن یخچال مربوط به فشار آب خانگی است. این یکی از دلایل اصلی عدم کسب نتیجه مطلوب بخش آبسردکن یخچال می باشد. از آنجایی که شیرهای ورودی دارای حداقل و حداکثر مجاز فشار آب هستند، اگر با این استاندارد یکسان نباشد آبسردکن دچار خرابی می شود.

شیر ورودی آب در یخچال خراب است

مورد دیگری برای یک آبسردکن یخچال معیوب، دریچه های ورودی آب است. در مواقع خرابی این قطعات، شیر ورودی یخچال باز نمی شود و آب از بخش آبسردکن یخچال خارج نمی شود. برای برطرف کردن این ایراد، از مولتی متر به منظور بررسی اتصال شیر ورودی فعلی می توانید استفاده نمایید و در صورت عدم اتصال، شیر ورودی معیوب را در یخچال باید عوض کنید.

لوله های آب دچار یخ زدگی شده اند

یکی از دلایل اصلی عدم کارکرد درست آبسردکن یخچال به وجود آمدن یخ زدگی در بخش لوله ها یخچال می باشد. اگر لوله های داخل درب یخچال یخ بزنند، آب از بخش آبسردکن یخچال ها خارج نمی شود. اگر دمای یخچال نامناسب باشد، این مشکل رخ می دهد. برای پیدا کردن مشکل یخ زدگی لوله ها در یخچال خود باید لوله های مربوطه را در بخش پایینی درب دستگاه جدا نموده و درون آن بدمید، در موقعی که هیچ هوایی عبور نکرد، لوله یخ زده است. برای حل این مشکل باید یخ زدگی لوله را از بین ببرید.

فیلتر یخچال خراب است

گرفتگی و خراب بودن فیلتر آب یخچال نیز یکی از علت های عدم کار آبسردکن می باشد. اگر این فیلتر مسدود شود، جریان آب کاهش یافته یا قطع می شود. عوض کردن فیلتر هر شش ماه یکبار توصیه می شود. البته باید ذکر کنیم که با توجه به مکان زندگی تان، زمان تعویض فیلتر  آبسردکن یخچال نیز فرق می کند. اگر میزان رسوب در آب های شهری محل زندگیتان از حد مجاز فراتر رفت، باید در فاصله زمانی کمتری اقدام به تعویض فیلتر نمایید.

کلید درب یخچال خراب است

بعضی اوقات به علت اینکه درب یخچال باز است، باعث خاموش شدن یخساز و آبسردکن می شود. در صورت خراب بودن کلید درب یخچال نیز شاهد این مشکل خواهید بود. در این مواقع باید اقدام به بررسی کلید درب یخچال نموده و در صورت خراب بودن آن را تعویض کنید.

دلیل کار نکردن آبسردکن یخچال

کلید های دیسپنسر و میکروسوئیچ خراب است

امکان دارد میکروسوئیچ یا کلیدهای پخش کننده ای که برای حذف آب و یخ از آبسردکن بر روی یخچال تعبیه شده اند، دچار مشکل شده و خراب باشد. عملکرد این کلیدها مشخص کردن نوع یخ، مقدار دقیق دمای آب و سایر پارامترها است و امکان دارد اتصالات نادرست داشته باشند یا دچار سوختگی شوند.

اگر این دستگیره ها بر اثر ضربه یا حرارت از روی قاب و بدنه جدا شوند، ممکن است باعث بروز مشکلات تخصصی شود و برق از آنها عبور نکند.

گاز یخچال کم شده یا تخلیه شده است

کم شدن گاز یخچال باعث کاهش سرمای درون دستگاه نیز می شود. در مورد آبسردکن یخچال نیز این مشکل صدق می کند. کم شدن گاز باعث می شود آبسردکن نیز سرمای کافی را نداشته باشد.

چرا آب از آبسردکن یخچال چکه می کند

  • پدال آبسردکن دچار خرابی شده است.
  • شیر برقی خراب شده است.
  • در راه آبرسانی مشکل به وجود آمده است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل بوی بد در آبسردکن یخچال چیست | روش های رفع بوی بد آبسردکن

گاهی امکان دارد با مشکل چکیدن آب و نداشتن آب سرد مواجه شوید. دلیل این مشکل بیشتر ولتاژ پایین است. در مواقعی که به دلایلی ولتاژ برق مصرفی شهری کمتر از حد نرمال خود باشد، لازم است از تقویت کننده های مربوطه موجود در بازار استفاده شود.

در این مقاله به دو مشکل تازه نبودن آب یا قطع شدن آبسردکن پرداخته ایم. یکی دیگر از خرابی هایی که ممکن است هنگام استفاده از یخچال فریزر و کولرهای آبی ساید بای ساید با آن مواجه شوید سرد بودن بیش از حد آبسردکن است.

به این مشکل یعنی خنک شدن بیشتر از اندازه آب می توان مشکل کارکرد طولانی مدت کمپرسور بدون هیچ گونه توقفی را نیز اضافه کرد. علت این مشکل ممکن است مربوط به مشکل در کندانسور باشد. شاید برای شما هم پیش بیاید که کندانسور چه می باشد و چه وظیفه ای دارد. کندانسور یخچال همان رادیاتور خنک کننده دستگاه است که یکی از مهمترین قطعه سیستم خنک کننده فریزرهای ساید بای ساید و دیگر یخچال ها .است

توضیح در رابطه با کندانسور و کارکرد آن بسیار مفصل است و به همین علت امکان بحث و صحبت در این مقاله در رابطه با این قطعه وجود ندارد. اگر چنین ایرادی برای یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید شما پیش آمده است، پیشنهاد ما این است که در مورد کندانسور یخچال بیشتر پرس و جو کنید.

در این موقع ها بهتر می باشد که ابتدا کندانسور یخچال را با دقت و کامل تمیز کنید. این می تواند برخی از مشکلات یخچال را حل کند. یکی دیگر از این مشکلات کمبود گاز مبرد است. در این صورت با افزودن گاز کافی به سیستم خنک کننده دستگاه می توان خیلی از ایرادات را حل کرد.

دلیل کار نکردن آبسردکن یخچال

روش های برطرف کردن مشکل چکه کردن آب چیست

برای شروع کار تعمیرات باید پدال مربوط به آبسردکن یخچال را برای زمان شش دقیقه فشار دهید تا هوا آزاد شود. پس از آن، اتصالات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به خوبی آب بندی شده است.
در مرحله دوم اتصال لوله آب پشت یخچال و شیر برق را بررسی کنید. مخزن آب را بردارید و چک نمایید و در آخر آن را تعویض کنید. اگر مشکل برطرف نشد، باید اقدام به تعویض شیر برقی نمایید.

اگر پدال آبسردکن دچار مشکل شده است باید این قطعه را تعویض نمایید.

چرا آبسردکن یخچال یکسره شده است و آب آن قطع نمی شود

اگر از آبسردکن یخچال یکسره آب سرریز می شود و با حرکت دادن پدال خروج آب قطع نمی گردد، این ایراد از خراب بودن سوئیچ پدال و یا مشکل داشتن شیر برقی یخچال می باشد. برای رفع این مشکل باید اقدام به تعمیر و یا تعویض این قطعات نمایید.

محفظه آبسردکن و یا یخساز یخچال را نظافت کنید

حتما بعضی مواقع اقدام به تمیز نمودن محفظه مربوط به یخساز و آبسردکن نمایید. با این تمیز کاری آلودگی ها و رسوب های درون محفظه را از بین می برید. همچنین تمیز کردن مخزن باعث می شود آب مزه بدی را به خود نگیرد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلیل کار نکردن آبسردکن یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

دلیل کار نکردن آبسردکن یخچال چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا