ایرانگردی

فیلبند مازندران کجاست / بالاتر از ابرها /زیباترین طبیعت

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

استان مازندران دارای دیدنیهای طبیعی زیادی می باشد که یکی از زیباترین این مناطق، روستای فیلبند در ارتفاعات چلاو است. قدم زدن در بین ابرها یکی از قشنگترین جاذبه‌های این روستای دیدنی است. دریای ابر فیلبند هر ساله بسیاری از گردشگران و مسافران زیادی را جذب این منطقه می کند و این پدیده توانسته فیلبند را به یکی از نقاط دیدنی و محبوب شمال کشور تبدیل کند. در این مقاله از مجله ایبک می خواهیم شما را با روستای فیلبند مازندران آشنا کرده و اطلاعات کافی را جهت سفر به این ییلاق زیبا در اختیار شما بگذاریم.

معرفی روستای فیلبند مازندران

یکی از زیباترین روستاهای مرتفع در استان مازندران، روستای فیلبند است. این روستا به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص و همچنین قرار گرفتن در ارتفاعات کوهپایه ای، دارای چشم‌اندازی زیبا به روستاها و مناطق اطراف است. فیلبند مازندران با طبیعت زیبا و بکر خود در نیمی از سال به وسیله ابرها احاطه شده است و طبیعت دوستان زیادی هم در فصل گرما به منطقه خوش آب و هوای فیلبند سفر می کنند.

دریای ابر فیلبند در اکثر روزهای سال تشکیل شده و تماشای حرکت این ابرها لحظات به یادماندنی را می تواند برای گردشگران خلق کند. یلاق روستای فیلبند مازندران که بین اهالی اطراف محبوبیت زیادی دارد و در فصل‌های گرم سال، از روستای اطراف به فیلبند آمده تا از آب و هوای مطبوع و عالی آن بهره مند شوند ولی در زمستان و سرما ساکنین روستا ی فیلبند به مناطق دیگر رفته و تقریباً روستا خالی از سکنه می شود. ساکنین تهران و اطراف تهران به دلیل نزدیک بودن روستای فیلبند به پایتخت بسیار به این منطقه علاقه مندند. از زیباترین مناظر فیلبند مازندران می توان طلوع و همچنین غروب زیبای خورشید را در این روستا نام برد.

اشخاصی که به کوهنوردی علاقه‌مند می‌توانند در این روستا از کوهنوردی لذت ببرند روستای فیلبند ارتفاعی حدودا ۲.۳۰۰ متر از سطح دریا داشته و بلند ترین روستای قسمت شرقی مازندران است و به همین دلیل به آن بام شرقی مازندران هم می گویند.

به زبان مازندرانی این روستا را «فلبن» یا «فلبند» می گویند «فل» یعنی خستگی و «بند» هم یعنی بند آمدن، به گفته ی اهالی این منطقه،  راه سخت این روستا باعث شده که این نام را در روی آن بگذارد.

فیلبند مازندران

روستای فیلبند در کجا قرار دارد؟

روستای فیلبند در استان مازندران کیلومتر ۲۵ جاده هراز قرار دارد که از طرف آمل به پلور،  فرعی روستای فیلبند قرار دارد. این روستا از جاهای دیدنی بابل و همچنین از توابع این شهرستان در مازندران می باشد. روستای فیلبند در ۵۷ کیلومتری جنوب شهر و همچنین شرق رودخانه هراز قرار گرفته است مسیر دسترسی به روستای فیلبند از سمت جاده هراز بوده و مسیر فرعی هم به طرف فیلبند، در بین جنگل الیمستان همچنین روستای رزکه قرار گرفته است. چشم اندازهای این جاده فرعی بسیار زیبا و دیدنی می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  جاهای دیدنی گلوگاه مازندران | راهنمای سفر به گلوگاه

روستای فیلبند جهت شمال غربی روستای کنگچال در آمل و از جهت جنوب به روستای «ورزنه» و «نشل» و همچنین به یلاق «ونه بن» و همچنین از جنوب شرقی هم به روستاهای «گلیران»، «نیراسم» و «شیخ موسی»  می‌رسد. اهالی این روستاها در فصل گرم سال با اسب و یا پای پیاده و یا گاهی با قاطر به فیلبند رفت و آمد می‌کنند الیته این مسیر بسیار خطرناک می باشد و فقط افرادی که به مسیر مسلط هستند می‌توانند این راه را طی کنند.

روستای فیلبند آخرین روستای جنگل « چلاو» می باشد که پدیده اقیانوس ابر هم در این روستا گردشگران زیادی را جذب این منطقه می کند.

مسیر دسترسی به فیلبند مازندران

همانطور که گفتیم یکی از جاهای زیبا و دیدنی مازندران روستای فیلبند مازندران است که مسیر دسترسی به این روستا از راه جاده هراز امکان پذیر است فاصله تهران تا این روستا ۱۷۰ کیلومتر بوده ولی پیچ و خم های جاده های فرعی کوهستانی روستا باعث می شود تا این راه حدود ۴ ساعت طول بکشد. برای رفتن از تهران به فیلبند باید از خروجی های شمال شرقی تهران به طرف بزرگراه تهران پردیس بروید و با گذشتن از رودهن به خروجی جاده هراز برسید.

فیلبند مازندران، روستایی بالاتر از ابرها

همانطور که گفتیم فیلبند روستایی ییلاقی می باشد که در منطقه بندپی شهرستان بابل قرار گرفته است روستای فیلبند در سال های اخیر به دلیل جذابیت های بصری و طبیعی و همچنین ویژگی های منحصر به فردی که دارد، تبدیل به یک مقصد مطلوب برای بومگرد ها و گردشگران شده است اگر بخواهیم این منطقه را برای شما توصیف کنیم باید بگوییم شما در این منطقه خودتان را در بین ابرها تصور خواهید کرد.

روستای فیلبند دارای ارتفاع زیادی از سطح دریا می باشد و محلی برای تجمع مه و ابر است دارای هوای مطبوع و خنک بوده که برای ییلاق فوق العاده مناسب است. در کنار جاذبه های طبیعی که دارد می توانید از استرس ها و تنش های شهری و همچنین آلودگی های صوتی و هوایی رها پیدا کرده و یک زندگی ساده و زیبا را تجربه کنید.

آب و هوای روستای فیلبند در فصل های مختلف چگونه است؟

همانطور که گفتیم این روستا از سطح دریا ارتفاع زیادی دارد و باید این نکته را فراموش نکنید. نکته دیگری که باید به آن دقت کنید قابل پیش بینی نبودن آب و هوای این روستا است. فصل بهار که تکلیف معلوم است زیرا در بهار آب و هوای بیشتر جاها قابل پیشبینی نیست مخصوص روستای فیلبند که از این قاعده مستثنی نیست. ولی به هرحال فیلبند در بهار آنقدر زیبا است که شما فرصت نمی کنید به آب و هوای آن فکر کنید.

در تابستان این روستا آب و هوای واقعاً دلچسبی دارد و می توان گفت یک جای ویژه جهت استراحت ییلاقی می باشد. ارتفاع زیاده این روستا از سطح دریا باعث می شود آب و هوای این منطقه نسبت به مناطق دیگر خنک تر و معتدل تر باشد. در فصل پاییز هم هوا در این منطقه رو به سردی رفته و فقط در فصل زمستان روزهای سرد و سخت، برف سنگین و سرمای سوزناکی دارد که شاید دلتان بخواهد آن را هم تجربه کنید زیرا زمستان این روستا هم زیباست.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  سفر به منطقه دیدنی سرعین اردبیل

بهترین زمان برای سفر به روستای فیلبند

همانطور که گفتیم حتماً متوجه شدید که کدام فصل برای سفر به روستای فیلبند مناسب است اواسط فصل بهار و همچنین اوایل پاییز بهترین زمان برای سفر به فیلبند می باشد هر چقدر هوا گرم تر باشد برای رفتن به فیلبند زمان مناسب تر است پس توصیه می کنیم اواسط ماه اردیبهشت و یا اواخر شهریور را برای سفر به فیلبند انتخاب کنید. دقت داشته باشید که زمستان فیلبند با کسی شوخی ندارد.

جاهای دیدنی در نزدیک فیلبند مازندران

در صورتی که به فیلبند مازندران مسافرت کردید حیف است که به فکر طبیعت گردی نباشید. فیلبند در فصل بهار واقعا منحصر به فرد است زیرا می توانید به طور رسمی در دریایی از ابر سیر کنید. تجربه ای که هیچگاه در هیچ نقطه ای پیدا نخواهید کرد.

در کنار این زیبایی ها چشمه های آب معدنی هم در نزدیک روستا وجود دارد و همچنین دشت های سرسبزی نیز جهت چرای دام ها می باشد. چشمه لار فیلبند یکی از مکان هایی است که حتماً اسم آن را شنیده اید این چشمه در کنار چشمه های دیگر این منطقه خواص درمانی زیادی دارد برای استخوان ها و کلیه ها بسیار مفید است.

گزینه دیگری که در روستای فیلبند می توانید از آنجا دیدن کنید کلبه های چوبی می باشد آداب و رسوم و مراسم محلی همچنین جشن ها و پوشش خاص مردم منطقه، موردی است که حتماً به چشم شما خواهد آمد زیرا دارای جذابیت فوق العاده ای می باشد.

امامزاده قاسم و امامزاده یحیی مکان هایی هستند که در این روستا قرار دارد و در صورتی که به فیلبند مازندران سفر کردید توصیه می‌کنیم به این امامزاده ها هم بروید البته این امامزاده ها مسیر سخت و طولانی دارند.

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی در این روستا منطقه ۲ گودال بزرگ است این جاذبه طبیعی در اثر برخورد شهاب سنگ ها به وجود آمده در صورتی که به فیلبند سفر کردید حتماً از این صحنه هم دیدن کنید.

هتل های نزدیک فیلبند مازندران

اگر می خواهید در هتلی مجهز و زیبا اقامت کنید می توانید با جستجوی ساده در اینترنت، هتل های اطراف این روستا را مشاهده کنید در اطراف این روستا اقامتگاه های لوکسی وجود دارد. البته می توانید از اقامتگاه های آپارتمانی و کوهستانی در روستا هم استفاده کنید.

رستوران های نزدیک فیلبند مازندران

در اطراف این روستا رستوران های نسبتاً شناخته شده ای وجود دارد که شرایطی یکسان دارند و غذاهایی با کیفیت خوب و محلی ارائه می دهند.

فیلبند مازندران

جمع بندی

در این مقاله از مجله ایبک تلاش کردیم شما را با روستای فیلبند مازندران آشنا کنیم. آب و هوای فیلبند را در فصل زمستان و بهار برای تان به طور کامل توضیح دادیم تا در صورت نیاز بتوانید زمانی مناسب را برای سفر به فیلبند مازندران انتخاب کنید.

شماهم اگر تجربه سفر به فیلبند مازندران را دارید می توانید تجربه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

فیلبند مازندران کجاست ؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آب و هوای روستای فیلبند در فصل های مختلف چگونه است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا