تعمیرات پکیج و آب گرمکن

چرا آب پکیج گلدیران گرم نمی شود؟

اگر آب گرم منزل شما حرارت مورد نیاز را نداشته و در هنگامی که از آن استفاده می کنید، ناگهان سرد می شود، حتماً مشکلی در پکیج گلدیران شما ایجاد شده است. در صورتی که شما بخواهید پکیج گلدیران را از جهت سیستم گرمایشی و خروجی آلاینده‌ها تقسیم بندی کنید، باید بگوییم که می‌توانید آن را در گروه دستگاه‌های فن‌دار و دستگاه‌های دو مبدله قرار بدهید. دستگاه هایی که دو مبدله هستند همانطور که از نام آنها پیداست، دارای دو مبدل جداگانه جهت آماده کردن آب گرم برای مصرف روزانه و همچنین شوفاژ می باشد. این پکیج ها برای مناطقی مناسب اند که آب آنها دارای سختی و املاح زیادی است. پکیج های فن دار هم به وسیله دودکشی دوجداره مواد حاصل از سوختن و همچنین دود را بیرون می دهد و باعث می شود هوای تازه وارد دستگاه شود. نکته مهم دیگری که شما باید در مورد این پکیج بدانید این است که این دستگاه در ظرفیت های متفاوتی ساخته شده است، ولی این تفاوت باعث نمی شود که تعمیرات پکیج باهم فرق کند. تمام پکیج های گلدیران از جهت دلایل گرم کردن و تعمیر آن، با یکدیگر مشابه هستند.

چرا آب پکیج گلدیران گرم نمی شود؟

پکیج یکی از وسایل تجهیزات گرمایشی در ساختمان است که به طور مداوم کار می کند. این دستگاه علاوه بر اینکه آب گرم مورد نیاز را آماده می کند، می تواند در وسایلی مثل ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی هم تأثیر بگذارد. پکیج گلدیران مثل تمام دستگاه ها ممکن است گاهی دچار خرابی شود. یکی از مشکلاتی که برای پکیج گلدیران امکان دارد به وجود بیاید این است که آب را به اندازه کافی گرم نکند.

گرم نشدن آب در پکیج گلدیران مخصوصاً در فصل سرد سال و حتی در فصل گرم هم می تواند برای شما ایجاد دردسر کند. البته شاید شما در فصل گرم با مشکل زیادی مواجه نشوید ولی مسلماً در فصل سرد سال که نیاز بیشتری به آب گرم دارید، مشکلات زیادی برای تان ایجاد خواهد شد. موارد زیادی می تواند باعث اختلال در عملکرد پکیج گلدیران شود که شما را با آنها آشنا خواهیم کرد.

۱- به وجود آمدن مشکل در منبع گاز و برق پکیج

گاهی امکان دارد که گاز و برق به پکیج گلدیران شما نرسد. در این صورت است که پکیج قادر نیست آب را گرم کند به همین دلیل باید در ابتدا از وصل بودن برق و گاز پکیج خود اطمینان پیدا کنید، زیرا احتمال دارد گاز قطع شده باشد و یا فیوز برق پریده باشد و این می‌تواند در عملکرد پکیج شما اختلال ایجاد کند.

پکیج گلدیران

۲- کم شدن فشار آب و یا بسته بودن شیر آب

گاهی دیده شده که به اشتباه شیر پکیج را می بندند و این باعث می شود که آب در پکیج کم شود. در تابستان که مصرف مقدار آب بین مردم به اوج می رسد، ممکن است فشار آب کاهش پیدا کند که البته در هر دو صورت هم باید پکیج گلدیران خود را کاملاً بررسی کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مرکز تخصصی تعمیرات پکیج در غرب شهر تهران

۳- خراب شدن فوسوییچ

یکی از متداول ترین دلایل برای گرم شدن آب پکیج می تواند خراب شدن فوسوییچ باشد. اگر وقتی شما آب گرم را باز می کنید، به پکیج نگاه کنید، متوجه خواهید شد که نشانگری در روی پکیج چشمک می زند. این نشانگر می‌تواند فوسوییچ  پکیج باشد که احتمال دارد به مرور خراب شود. برای اینکه از سلامت این قطعه اطمینان پیدا کنید، چند لحظه آب گرم را باز بگذارید و سپس به پکیج خودتان نگاه کنید. اگر این نشانگر روشن نشد، پس مشکل از قسمت فوسوییچ می باشد.

۴- سنسور دما کار نمی کند.

یکی از قطعات مهم در پکیج، قطعه NTC است که اگر خراب شود می تواند مشکلاتی برای پکیج ایجاد کند . NTC سنسور تشخیص دما بوده و در هنگام خرابی، باعث خواهد شد که دمای آب در پکیج یکسان باشد . برای اینکه از سلامت NTC اطمینان پیدا کنید می توانید از اهم متر استفاده کنید.

۵- خراب شدن ترموستات و کنترلر

ترموستات و کنترلر قطعاتی مهم در پکیج هستند که تأثیر بسیار زیادی در عملکرد پکیج گلدیران دارند . ترموستات وظیفه کنترل دما را در پکیج برعهده دارد و اگر خراب شود پکیج شما نمی تواند آب را گرم کند.

۶- هواگیری ساده

معمولاً وقتی آب گرم می شود شما به دنبال خرابی های قطعات پکیج هستید ولی گاهی می توانید با یک هواگیری ساده ، مشکل گرم نکردن آب در پکیج را به راحتی رفع کنید . اگر زمانی که از آب استفاده می کنید در لوله های پکیج صدای زیاد شنیدید ، احتمالاً هوا به لوله ها وارد شده است و شما باید هواگیری کنید. برای این منظور باید پیچی را که در پایین پکیج قرار گرفته باز کنید و کمی صبر کنید تا درجه آن به ۱.۵ برسد در صورتی که بعد از هواگیری مشکل رفع شد ، دیگر نیازی نیست به تعمیرکار مراجعه کنید.

۷- خراب شدن شیر سه طرفه

اگر شیر سه طرفه در پکیج خراب شود آب سرد نمی تواند به آب گرم تبدیل شود . برای اینکه این شیر را بررسی کنید و از خراب شدن آن مطمئن شوید باید به روش زیر عمل کنید :

  • برق را چک کنید .
  • پکیج را در حالت زمستانه خود قرار دهید.
  • شیر موتوری و آب گرم را باز کنید.

۸- سوختن برد پکیج گلدیران

ممکن است در اثر نوسانات برق و یا حتی به مرور زمان، برد پکیج گلدیران بسوزد و یا خراب شود. دقت کنید که تعویض و یا تعمیر برد پکیج ، کاری کاملاً تخصصی بوده و حتماً باید به وسیله افراد ماهر و متخصص انجام شود . اگر شما مهارتی در این زمینه ندارید به هیچ وجه اقدام به تعمیر و یا تعویض برد پکیج گلدیران نکنید.

۹- پمپ پکیج گلدیران کار نمی کند.

گاهی ممکن است پمپ پکیج درست کار نکند و باعث شود که پکیج آب را گرم نکند. در این صورت باید حتماً پمپ را چک کرده و از سلامت آن اطمینان پیدا کنید . برای اینکار وقتی که پکیج شما روشن است صدای کمی از پمپ به گوش می رسد. باید دست خودتان را روی بدنه پمپ بگذارید و حرکت آن را احساس کنید.

۱۰- آب ورودی بسیار سرد است.

در بعضی از مناطق احتمال دارد هوا خیلی سرد باشد و آبی که وارد پکیج می شود سرمای زیادی داشته باشد ، به همین دلیل پکیج برای اینکه آب را گرم کند به زمان بیشتری هم احتیاج دارد . برای اینکه مشکل را رفع کنید باید در فصل سرد دمای ترموستات را زیاد کنید این کار باعث می شود که آب سردی که وارد مخزن شده ، بیشتر گرم شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید رادیاتور و پکیج | انواع مختلف پکیج

۱۱- درجه ترموستات کم باشد.

معمولاً افراد برای اینکه در انرژی صرفه جویی کنند ، ترموستات را در دمای متوسط قرار می دهند. این کار باعث می شود که آب گرم در زمان اوج مصرف خالی شود و شما به اندازه کافی آب گرم نداشته باشید . برای رفع مشکل بهتر است درجه ترموستات را کمی بالاتر ببرید. البته دمای ۱۴۰ درجه فارنهایت می تواند برای ترموستات پکیج مناسب باشد. این درجه باعث می شود آب گرم به راحتی در شیر و یا دوش آب در دسترس شما قرار بگیرد.

۱۲- خراب شدن ترموستات پکیج گلدیران

وقتی شما دمای پکیج را زیاد می کنید ، ولی هیچ تغییری در آن احساس نمی کنید، نشان می‌دهد که ترموستات پکیج گلدیران شما خراب شده است. معمولاً این مشکل در پکیج های برقی دیده می شود اگر با این مشکل روبرو شدید، ترموستات خراب را تعویض کنید.

۱۳- ایجاد رسوب در مخزن

گاهی ممکن است داخل مخزن پکیج، رسوباتی ایجاد شده باشد و این باعث خواهد شد که آب در پکیج گرم نشود. رسوبات باعث می‌شوند که فشار آب کاهش پیدا کند و حتی گاهی اجازه نمی‌دهند که شعله پکیج روشن شود. اگر رسوب خوردگی و زنگ زدگی در مخزن آب وجود داشت ، می تواند دلیلی برای گرم نشدن آب باشد. در این صورت باید پکیج را رسوب گیری کنید. بهتر است در فواصل زمانی معینی شستشوی مخزن آب را انجام بدهید و آن را از زنگ زدگی و رسوب پاک کنید.

۱۴- خراب شدن فلومتر در پکیج دیواری گلدیران

اگر پکیج گلدیران شما آب را گرم نکرد، حتماً باید فلومتر آن را چک کنید زیرا فلومتر در گرم کردن آب پکیج گلدیران نقش مهمی دارد. برای این کار می توانید از ولت متر کمک بگیرید. اگر فلومتر خراب شده باشد نمی توانید آن را تعمیر کنید. وقتی از خرابی آن مطمئن شدید باید آن را عوض کنید.

۱۵- خراب شدن عنصر گرمایش

دو عنصر گرمایش در پکیج هایی که برقی هستند ، وجود دارد که آنها را در مخزن قرار داده اند و ممکن است دچار فرسودگی شوند. تشخیص خرابی عنصر گرمایش راحت است اگر همیشه آب ولرم باشد یعنی عنصر گرمایشی خراب شده است . در این صورت باید آن را تعویض کنید.

پکیج گلدیران

۱۶- فرسوده شدن پکیج‌ گلدیران

اگر پکیج گلدیران شما طول عمری در حدود ۸ الی ۱۲ سال داشته باشد، هر چقدر هم که شما در مراقبت و نگهداری از آن تلاش کرده باشید ، باز هم امکان دارد که در پکیج رسوبات ایجاد شود. این رسوبات باعث می شود آب گرم کاهش پیدا کند. برای اینکه از ایجاد این رسوبات در پکیج خود جلوگیری کنید، توصیه می‌کنیم به طور دوره ای پکیج را سرویس کنید.

سرویس مرتب پکیج گلدیران از خرابی های احتمالی آن جلوگیری می کند و باعث بهبود عملکرد پکیج می شود.

چرا آب پکیج گلدیران گرم نمی شود؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خراب شدن فوسوییچ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا