تعمیرات یخچال

چرا یخچال مابه MABE سرما ندارد | سرویس یخچال مابه

امروزه یخچال یک وسیله ضروری در تمام خانه ها می باشد که به وسیله یک دانشمند خارجی درست شده و بعدها هم مدل های مختلف آن وارد بازار شده است. از تولید اولین یخچال در جهان سه قرن می گذرد.

در قدیم به صورت امروزی تکنولوژی وجود نداشت به همین دلیل یخچال ها بسیار ساده بودند و فقط مواد غذایی را سالم نگه داشته و آب را خنک می کردند و درجه ای هم برای تغییر وجود نداشت، ولی با پیشرفت فناوری در این زمینه، کشورهای پیشرفته موفق شدند تا مدل های بهتر و همچنین با کیفیت تر از یخچال ها را ساخته و وارد بازار کنند.

یکی از بهترین یخچال ها که محبوبیت زیادی بین کاربران دارد، یخچال مابه می باشد. خرابی در تمام یخچال ها به یک صورت نبوده و ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. مثلاً احتمال دارد نوسان برق به وجود آمده و یا به دلیل خرابی موتور، در یخچال مابه خرابی ایجاد شود. به هرحال در صورت به وجود آمدن مشکل برای یخچال حتماً باید به فکر رفع مشکل و تعمیر آن باشید. البته دقت داشته باشید در هنگام خرابی یخچال مابه، به تعمیرکاری مراجعه کنید که در این زمینه تخصص کافی داشته باشد.

اگر یخچال مابه سرما ندارد، می تواند به دلایل مختلفی باشد که شما می توانید به راحتی آن را رفع کنید. یخچال برند مابه دارای قطعات مرغوب و بهترین کیفیت است و روز به روز هم کیفیت آن بالاتر می رود. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای تمام یخچال ها و یخچال مابه اتفاق بیفتد، سرما نداشتن یخچال است.

یخچال مابه دارای ویژگی های زیادی است که توانسته در ایران بین کاربران محبوبیت زیادی پیدا کند. شرکت مابه جزو شرکت های معتبر و محبوب لوازم خانگی می باشد و به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و پیچیدگی قطعات، تعمیرکاران زیادی در زمینه تعمیرات یخچال مابه فعالیت می کنند.

سرما نداشتن یخچال مابه

اگر یخچال مابه شما سرما ندارد، دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود. یخچال در صورتی که سرما نداشته باشد، فایده ای نداشته و باعث از بین رفتن و فاسد شدن مواد غذایی خواهد شد؛ پس باید در صورت بروز این مشکل حتماً آن را سریعاً عیب یابی و مشکل را برطرف کنید.

یخچال مابه

دلایل سرد نکردن یخچال مابه چیست؟

وقتی می گوییم یخچال مابه سرد نمی کند یعنی دستگاه شما کار می کند ولی نمی تواند به اندازه نیاز دما را در داخل یخچال کاهش دهد و این ممکن است باعث خراب شدن مواد غذایی شده و همچنین در روی کمپرسور هم فشار وارد کند.

دلایل زیادی می‌تواند باعث سرما نداشتن یخچال مابه شود که مهمترین آنها عبارتند از:

 • خراب شدن فن یخچال
 • دمای یخچال تنظیم نباشد.
 • مانعی برای گردش هوا در یخچال وجود دارد.
 • برد الکتریکی خراب شده باشد.
 • مواد غذایی زیادی در داخل یخچال قرار گرفته باشد.
 • درب یخچال خراب شده باشد.
 • لاستیک دور درب کثیف شده است.
 • کویل های کندانسور کثیف شده باشند.
 • یخچال مابه تراز نباشد.
 • گذاشتن یخچال در جای نامناسب
 • گاز یخچال کم شده باشد.
 •  ترموستات خراب شده است.
 • کمپرسور و رله خراب شده باشد.

 

خراب شدن فن یخچال

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال مابه ایجاد شود، خراب شدن فن های یخچال مابه است. درست متوجه شده اید ما گفتیم فن ها، به دلیل اینکه یخچال مابه معمولی نبوده و دارای کیفیت و مرغوبیت زیادی است و دارای چند فن می باشد، مثل فن اواپراتور، فن کندانسور و فن کمپرسور. ابتدا توضیحات مختصری را در مورد این قطعات داده و شما را با آنها آشنا می کنیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای ارور یخچال وستینگهاوس | نمایندگی تعمیرات یخچال وستینگهاوس

کمپرسور موتور یخچال مابه با نام موتور یخچال شناخته می‌شود. موتور یخچال مابه، انواع مختلفی داشته و معمولاً افراد به مقدار استفاده خود، تلاش می کنند آن را در ظرفیت مختلف خریداری کنند زیرا هرچه ظرفیت کمپرسور یخچال مابه بالاتر باشد، کارایی آن هم بیشتری می باشد. ولی بالا و پایین بودن ظرفیت آن ربطی به نداشتن و یا داشتن سرما در یخچال ندارد. همان‌طور که گفتیم یخچال مابه دارای فن های زیادی است که اگر یکی از آنها خراب شود یخچال درست کار نکرده و ممکن است دلیل سرما نداشتن یخچال هم خرابی فن باشد.

فن ها به صورتی هستند که باعث می شوند قطعات دیگر یخچال خنک شوند و روی سرمای یخچال هم تأثیر گذار هستند.

تنظیم نبودن درجه یخچال مابه

یکی از دلایل سرما نداشتن یخچال مابه، تنظیم نبودن درست درجه یخچال است. حتماً این مشکل برای شما هم پیش آمده است. البته این جزو دلایل پیش پا افتاده محسوب می شود ولی می تواند دلیل مهمی برای سرما نداشتن این یخچال شود.

بعضی از افراد در هنگام خرید یخچال دفترچه راهنمایی آن را مطالعه نکرده و به صورت دلخواه و اشتباه هر درجه ای را که تمایل داشته باشند، یخچال را تنظیم می کنند. برای اینکه با این مشکل روبرو نشوید باید از تعمیرکار کمک بخواهید تا آن را به صورت صحیح تنظیم کند زیرا تنظیم غلط می تواند باعث گرم شدن و یا سرمای زیاد یخچال شود.

خراب شدن ترموستات

یکی دیگر از دلایلی که باعث سرما نداشتن یخچال مابه می شود خراب شدن ترموستات است. در تمام یخچال ها ترموستات وجود داشته و به کمپرسور اجازه روشن و خاموش شدن را می دهد. حتماً تا حالا متوجه شده اید که یخچال به شکل اتوماتیک خاموش و روشن می شود و اگر ترموستات خراب شود دیگر یخچال اتومات نشده و به صورت مداوم کار می کند و می تواند باعث سرما نداشتن یخچال مابه بشود.

وجود مانع و همچنین عدم گردش هوا در یخچال

دریچه های هوایی و فن در یخچال وجود دارد که هوا را در آن به گردش در می آورد. اگر شما وسایل بزرگی در داخل یخچال قرار بدهید، باعث می شود مقابل دریچه ها و فن بسته شده و هوا نتواند به راحتی در داخل یخچال گردش کند در نتیجه دمای یخچال زیاد شده و یخچال خنک نمی کند.

برد الکتریکی خراب شده باشد.

یکی دیگر از دلایل مهم خنک نکردن یخچال مابه خرابی برد الکتریکی است. وقتی برد الکتریکی خراب می شود باعث می شود فعالیت قطعات دیگر یخچال هم مختل شده و یخچال سرمای کافی نداشته باشد. در این صورت حتماً باید به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید.

قرار دادن مواد غذایی زیاد در داخل یخچال مابه

اگر شما بیش از اندازه ظرفیت یخچال، داخل آن را پر کنید، باعث می شود هوا به راحتی گردش نکرده و به کمپرسور یخچال فشار زیادی وارد شود، در نتیجه یخچال نمی‌تواند کاهش دما داشته و مواد غذایی را خنک کند و باعث گرم شدن فضای داخلی یخچال می شود.

خرابی درب یخچال مابه

اگر قفل یخچال خراب باشد باعث می شود درب درست بسته نشود. آنگاه دمای داخلی یخچال مابه نمی تواند پایدار باشد و همچنین هوای سرد هم از آن خارج می شود. پس باید ابتدا از سلامت لاستیک و واشر دور درب یخچال خود مطمئن شوید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی مابه MABE

کثیفی کویل های کندانسور

کویل های کندانسور که در قسمت پشت یخچال قرار گرفته اند، در صورت کثیفی باعث می‌شوند یخچال نتواند درست کند. یکی از مهمترین کارهایی که شما می توانید در این زمینه انجام بدهید این است که حتماً هر ۶ ماه یکبار یخچال را جلو کشیده و سیم پیچ های کندانسور یخچال را تمیز کنید. البته ممکن است شما حیوان خانگی هم داشته باشید در این صورت باید در فواصل کوتاه تری کویل های کندانسور یخچال خود را تمیز کنید، زیرا پرز و موی حیوان خانگی ممکن است باعث آلودگی کویل ها شده باشد.

تراز نبودن یخچال مابه

تراز بودن یخچال مابه از اهمیت زیادی برخوردار است و در صورتی که یخچال مابه شما تراز نباشد ممکن است درب آن درست بسته نشده و در داخل یخچال هم سرمای لازم وجود نداشته باشد.

مشکلات زیادی باعث سرما نداشتن یخچال مابه می شود که ما چند مورد مهم از آنها را برایتان توضیح دادیم.

سرویس نکردن یخچال مابه چه مشکلاتی را ایجاد می کند؟

حتماً سوال می کنید که سرویس نکردن یخچال مابه چه تأثیری در سرما نداشتن یخچال دارد؟ بعضی افراد از وقتی یخچال خود را می خرند تا زمانی که یخچال خراب می شود، آن را بررسی نمی کنند تا متوجه خرابی یخچال خود شوند و این کار کاملاً اشتباه است. باید هر چند وقت یکبار یخچال را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را به تعمیرکار نشان دهید و از به وجود آمدن مشکلات جدی در آن جلوگیری کنید.

توصیه می کنیم قطعات دستگاه یخچال مابه را حداقل هر ۱۰ ماه یک بار بررسی کنید. قطعاتی مثل کمپرسور باید همیشه تمیز شود تا باعث سرما نداشتن یخچال مابه نشود. اگر شما این کارها را به درستی انجام دهید باعث می شوید عمر دستگاه شما کم شده و نتیجه مطلوبی هم از یخچال خود نگیرید، زیرا کمپرسور می تواند گاز را در همه ی قسمت های یخچال به خوبی پخش کند و اگر یخچال سرما نداشته باشد ممکن است به دلیل یکی از موارد گفته شده باشد. بیشتر افراد هنگام خرید یخچال،  توجه زیادی به متراژ آشپزخانه و مقدار نیاز خود از یخچال نمی کنند و این کار کاملاً اشتباه است.

یخچال های مابه دارای زیبایی خیره کننده ای می باشند که این یخچال ها بسیار هم بزرگ هستند. بعضی از افراد نمی خواهند برای فریزر هزینه اضافه کنند به همین دلیل یخچال بزرگ انتخاب می کنند. اگر یخچال مابه شما سرما ندارد حتماً به تعمیرکار حرفه ای برای رفع مشکل مراجعه کنید.

یخچال مابه درجه های زیادی دارد که تنظیمات آن به راحتی قابل تغییر می باشد. برای این که بتوانید نتیجه خوبی از یخچال بگیرید، باید آن را در روی درجه مناسب بگذارید تا یخچال دمای مطلوبی داشته باشد. یخچال های مابه معمولاً دارای قابلیت انجماد سریع بوده و فضای فوق العاده ای هم دارد. شما می توانید برای سرویس یخچال مابه به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.

یخچال مابه

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم شما را با دلایل سرد نکردن یخچال مابه آشنا کنیم. همانطور که گفتیم گرم شدن و یا سرد نشدن داخل یخچال، به برند آن ربطی ندارد و تمام برندهای خارجی و ایرانی ممکن است با این مشکل روبرو شوند. اگر با راهنمایی های ما موفق به رفع مشکل یخچال مابه نشدید توصیه می کنیم حتماً به تعمیرکار ماهر در این زمینه مراجعه کنید.

چرا یخچال مابه MABE سرما ندارد

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

سرویس یخچال مابه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا