دیجیتال

عملکرد دکمه share ایکس باکس | ثبت و اشتراک‌گذاری ویدیوها و عکسها در ایکس باکس

ویژگی جدید xbox دکمه share است.

اگر گیمر هستید و تمایل دارید از صفحات بازی خود عکس بگیرید و آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید، می توانید از دکمه share ایکس باکس استفاده کنید. حال ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که دکمه share ایکس باکس چیست؟ و در کجا قرار دارد؟

دکمه share ایکس باکس

دکمه share ایکس باکس یکی از ویژگی های جدید کنترلر بی سیم ایکس باکس سری ایکس و اس است که به شما اجازه می دهد تا به راحتی عکس گرفته و ویدئو ضبط کنید و آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. دکمه share ایکس باکس در قسمت چپ کنترلر، بین دکمه های View و Menu قرار دارد.

برای استفاده از دکمه share ایکس باکس می توانید روش های زیر را دنبال کنید:

 • برای گرفتن عکس از صفحه بازی، کافی است دکمه share را یک بار فشار دهید. عکس گرفته شده در محل ذخیره سازی ذخیره می شود و شما می توانید آن را در منوی Capture & Share مشاهده کنید.
 • برای ضبط ویدئو از صفحه بازی، کافی است دکمه share را نگه دارید. ویدئو ضبط شده در محل ذخیره سازی save می شود و شما می توانید آن را در منوی Capture & Share مشاهده کنید.
 • برای به اشتراک گذاری عکس یا ویدئو، کافی است پس از فشار دادن دکمه Xbox، گزینه Capture & Share را انتخاب کنید. سپس گزینه Share Last Capture یا Recent Captures را انتخاب کنید. پس از آن، شبکه ای را که می خواهید به آن به اشتراک بگذارید، مثل Twitter یا YouTube، را انتخاب کنید.

تغییر تنظیمات دکمه share ایکس باکس

برای تغییر تنظیمات دکمه share ایکس باکس لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • با فشاردادن دکمه Home وارد منوی ایکس باکس شوید. گزینه Capture and Share را انتخاب کنید. پس از آن، گزینه Capture Settings را انتخاب کنید. در این قسمت، شما می توانید تعداد فریم های ویدئو، زمان ضبط و حجم فضای ذخیره سازی را تغییر دهید.
 • با استفاده از نرم افزار Xbox Accessories در کامپیوتر یا تلفن همراه خود، شما می توانید عملکرد دکمه share را سفارشی کنید. برای این کار، باید کنترلر خود را به دستگاه خود وصل کرده و نرم افزار Xbox Accessories را باز کنید. سپس گزینه Configure را انتخاب کنید.
 • در این قسمت، می توانید دکمه share را به عملکردهای دیگری مثل باز کردن منوی Xbox یا روشن و خاموش کردن کنترلر اختصاص دهید.

شیر تصاویر در ایکس باکس

نحوه به اشتراک گذاری تصاویر در ایکس باکس

به اشتراک گذاری تصاویر در ایکس باکس یکی از ویژگی های جذاب و سرگرم کننده این کنسول بازی است که به کاربر اجازه می دهد تا لحظات خاص و مهیج خود را در بازی های مختلف ثبت و با دوستان خود به اشتراک بگذارد.

کاربر می تواند با استفاده از دکمه share کنترلر بی سیم ایکس باکس سری ایکس و اس، به راحتی عکس گرفته و ویدئو ضبط کند و آنها را در شبکه های اجتماعی مانند YouTube, Twitter, Twitch و … بارگذاری نماید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نکات مهم پیش از خرید مانیتور | ویژگی های یک مانیتور خوب

برای این کار لازم است مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

برای گرفتن عکس از صفحه بازی، کافی است دکمه share را یک بار فشار دهید. عکس گرفته شده در محل ذخیره سازی خود ذخیره می شود و شما می توانید آن را در منوی Capture & Share مشاهده کنید.

برای ضبط ویدئو از صفحه بازی، کافی است دکمه share را نگه دارید. ویدئو ضبط شده در محل ذخیره سازی خود ذخیره می شود و شما می توانید آن را در منوی Capture & Share مشاهده کنید.

برای به اشتراک گذاری عکس یا ویدئو، کافی است پس از فشار دادن دکمه Xbox، گزینه Capture & Share را انتخاب کنید. سپس گزینه Share Last Capture یا Recent Captures را انتخاب کنید. پس از آن، شبکه ای را که می خواهید به آن به اشتراک بگذارید، مثل YouTube, Twitter, Twitch و … را انتخاب کنید.

برای تغییر تنظیمات دکمه share ایکس باکس، شما می توانید با فشاردادن دکمه Home وارد منوی ایکس باکس شوید. گزینه Capture and Share را انتخاب کنید. پس از آن، گزینه Capture Settings را انتخاب کنید. در این قسمت، شما می توانید تعداد فریم های ویدئو، زمان ضبط و حجم فضای ذخیره  سازی را تغییر دهید.

برای سفارشی کردن عملکرد دکمه share ایکس باکس، شما می توانید با استفاده از نرم افزار Xbox Accessories در کامپیوتر یا تلفن همراه خود، دکمه share را به عملکردهای دیگری مثل باز کردن منوی Xbox یا روشن و خاموش کردن کنترلر اختصاص دهید.

چگونه از دکمه share ایکس باکس استفاده کنیم؟

همانطور که گفتیم، دکمه share ایکس باکس یک دکمه جدید است که در کنترلر بی سیم ایکس باکس سری ایکس و اس وجود دارد و به شما امکان می دهد تا به راحتی عکس گرفته و ویدئو ضبط کنید و آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. شما می توانید با فشار دادن، نگه داشتن یا دوبار فشار دادن دکمه share، کارهای مختلفی را انجام دهید:

 • برای گرفتن عکس از صفحه بازی، کافی است دکمه share را یک بار فشار دهید. عکس گرفته شده در محل save ذخیره می شود و می توانید آن را در منوی Capture & Share مشاهده کنید.
 • برای ضبط ویدئو از صفحه بازی، کافی است دکمه share را نگه دارید. ویدئو ضبط شده در محل ذخیره سازی خود ذخیره می شود و می توانید آن را در منوی Capture & Share مشاهده کنید.
 • برای به اشتراک گذاری عکس یا ویدئو، کافی است پس از فشار دادن دکمه Xbox، گزینه Capture & Share را انتخاب کنید. سپس گزینه Share Last Capture یا Recent Captures را انتخاب کنید. پس از آن، شبکه ای را که می خواهید به آن به اشتراک بگذارید، مثل YouTube, Twitter, Twitch و … را انتخاب کنید.
 • برای تغییر تنظیمات دکمه share ایکس باکس، شما می توانید با فشاردادن دکمه Home وارد منوی ایکس باکس شوید. گزینه Capture and Share را انتخاب کنید. پس از آن، گزینه Capture Settings را انتخاب کنید. در این قسمت، شما می توانید تعداد فریم های ویدئو، زمان ضبط و حجم فضای ذخیره سازی را تغییر دهید.
 • برای سفارشی کردن عملکرد دکمه share ایکس باکس شما می توانید با استفاده از نرم افزار Xbox Accessories در کامپیوتر یا تلفن همراه خود، دکمه share را به عملکردهای دیگری مثل باز کردن منوی Xbox یا روشن و خاموش کردن کنترلر اختصاص دهید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین مانیتورهای خمیده

دکمه share ایکس باکس کجاست؟

دکمه share ایکس باکس در قسمت چپ کنترلر، بین دکمه های View و Menu قرار دارد. البته در دسته های جدیدتر این دکمه در بخش زیرین دکمه Home تعبیه شده است. این دکمه با فلش رو به بالای آن روی کنترلر ایکس ‌باکس قابل تشخیص بوده و استفاده از آن به شما اجازه می ‌دهد به سادگی زمان اجرای بازی‌، و قسمت های مختلف آن اسکرین‌ شات گرفته و یا تصاویر ویدئویی ضبط کنید.

دکمه share ایکس باکس در کجا قرار دارد

نکات مهم در مورد اشتراک گذاری گیم

اشتراک گذاری گیم یک روش است که به شما اجازه می دهد تا با دوستان خود از سرویس گیم مایکروسافت بهره ببرید. با این روش، شما می توانید هزینه اشتراک گیم پس را با دوستان خود تقسیم کنید و به صدها بازی مختلف دسترسی داشته باشید. اما برای اشتراک گذاری گیم ، باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

 • شما باید نوع اشتراک خود را به گیم پس آلتیمیت (Game Pass Ultimate) ارتقا دهید. این نوع اشتراک شامل گیم پس برای کنسول، گیم پس برای PC، لایو گلد و EA Play است.
 • بعد از خرید گیم پس آلتیمیت، شما باید کنسول خود را به عنوان Home Xbox خود تنظیم کنید. این کار باعث می شود که هر کس که روی کنسول شما وارد شود، بتواند از گیم پس استفاده کند.
 • سپس شما باید حساب خود را روی کنسول دوست خود وارد کنید و آن را به عنوان Home Xbox خود تنظیم کنید. این کار باعث می شود که دوست شما هم بتواند از گیم پس استفاده کند.
 • در نهایت، شما و دوستانتان می توانید با حساب های خود وارد شوید و از صدها بازی گیم پس لذت ببرید.

اشتراک گذاری به کمک اپلیکیشن Xbox

اپلیکیشن Xbox یک نرم افزار رایگان است که شما می توانید آن را روی تلفن همراه یا کامپیوتر خود نصب کنید و با آن به کنسول Xbox خود متصل شوید. با استفاده از این اپلیکیشن، شما می توانید عکس ها و ویدئوهایی که با دکمه share ایکس باکس ثبت کرده اید را مشاهده، ویرایش و به اشتراک بگذارید.

 • برای این کار لازم است ابتدا دستگاه ایکس‌ باکس را به اینترنت متصل کنید.
 • حالا می‌ توانید از طریق نرم افزار به فیلم ها و عکس های داخل گوشی خود دسترسی داشته باشید.

چنانچه به دلایل مختلف امکان به اشتراک گذاری عکس و فیلم توسط اپلیکیشن ایکس باکس برای شما مقدور نیست، می توانید از کارشناسان ایبک امداد کمک بگیرید.

دکمه share ایکس باکس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معرفی دکمه share ایکس باکس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا