تعمیرات مایکروفر

تعمیرات مایکروفر شیائومی | مشکلات رایج در مایکروفر شیائومی

در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با مایکروفر شیائومی آشنا کنیم. مایکروفر شیائومی مزایای زیادی دارد از جمله کاهش مدت زمان پخت، پخت انواع غذاهای متنوع، یخ زدایی و… در صورتی که شما از این وسیله استفاده درست نکنید ممکن است با مشکلاتی مواجه شده و دستگاه شما دچار خرابی شود. در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با مشکلات احتمالی در مایکروفر شیائومی آشنا کنیم.

دقت داشته باشید که تعمیر مایکروفر بسیار تخصصی بوده و در صورت هرگونه اشتباهی در تعمیر، ممکن است به دستگاه خود آسیب رسانده و همچنین خطرات جانی هم برای شما در بر دارد. توصیه می کنیم در صورت خرابی مایکروفر شیائومی حتماً به نمایندگی های مجاز تعمیر مایکروفر شیائومی مراجعه کنید.

مشکلات متداول در مایکروفر شیائومی

مایکروفر شیائومی محصولی با کیفیت و محبوب می باشد که در صورت استفاده غلط می تواند مانند وسایل دیگر دچار خرابی شود. در ادامه می خواهیم شما را با مشکلات احتمالی در مایکروفر شیائومی آشنا کنیم.

توصیه می کنیم دستگاه مایکروفر شیائومی خود را بطور دوره ای سرویس کنید تا از بروز مشکلات جدی در دستگاه جلوگیری شود. شاید سرویس دوره ای برای شما کمی هزینه بر باشد ولی توجه داشته باشید که در صورت انجام ندادن سرویس، خرابی های احتمالی مایکروفر بیشتر شده و شما مجبور به پرداخت هزینه های بیشتری جهت تعمیر قطعات دستگاه خواهید شد.

مایکروفر شیائومی

برای جلوگیری از خرابی مایکروفر شیائومی چه کارهایی باید انجام دهیم؟

هر وسیله برقی نیاز به سرویس دوره ای دارد اگر شما مایکروفر شیائومی را سرویس و عیب یابی کنید می‌توانید از خرابی های احتمالی در آن جلوگیری کنید. شما فقط زمانی می توانید دستگاه را با دقت تعمیر کنید که علت خرابی آن را به درستی تشخیص داده باشید به همین دلیل توصیه می کنیم برای عیب یابی مایکروفر حتماً به نمایندگی تعمیرات مایکروفر مراجعه کنید در ادامه مواردی را برایتان بیان می کنیم تا از خراب شدن مایکروفر خود جلوگیری کرده باشید:

 • بعد از استفاده از مایکروفر حتماً داخل آن را تمیز کنید زیرا تمیز نکردن مایکروفر باعث می شود باقی مانده غذا و چربی ها باعث جذب انرژی شود.
 • هیچگاه ظرف های فلزی، آلومینیومی و یا نقره‌ای را در داخل مایکروفر شیائومی قرار ندهید.
 • در هنگام استفاده از مایکروفر، روی ظرف غذا را بپوشانید تا غذای شما خشک نشود.
 • مایکروفر شیائومی نسبت به دستگاه های دیگر باعث می شود ویتامین های غذایی کمتری از دست برود.
 • غذاهای متراکم را برای زمان طولانی و با قدرتی کمتر بپزید.
 • دقت داشته باشید که هیچگاه خروجی حرارت دستگاه مایکروفر خود را نپوشانید تا به دستگاه شما آسیب نرسد.
 • هیچ گاه آب را در داخل مایکروفر نجوشانید.

چرا دستگاه مایکروفر گرم نمی کند؟

اگر متوجه شدید که مایکروفر شیائومی شما گرم نمی‌ شود باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • ایراد در لامپ مگنترون می تواند باعث گرم نکردن مایکروفر شود.
 • در صورتی که خازن خراب شده باشد مایکروفر گرم نمی شود.
 • ایجاد مشکل در دیود مایکروفر باعث می شود ولتاژ کافی جهت ایجاد گرما تولید نشود.
 • بسته نشدن درب مایکروفر باعث گرم نشدن مایکروفر می شود.
 • قفل درب مایکروفر را چک کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر پاور تلویزیون شیائومی | مشکلات متداول پاور تلویزیون شیائومی

در صورتی که مایکروفر شما گرم نمی کند تعجب نکنید مشکلات زیادی می تواند باعث گرم نشدن مایکروفر شود مهمترین دلیل گرم نشدن مایکروفر خراب شدن مگنترون است. مگنترون برای تولید فرکانس از ولتاژ بالایی استفاده می کند اگر شما درون مایکروفر غذایی قرار ندهید و آن را روشن کنید، ممکن است مگنترون بسوزد. دقت داشته باشید که مگنترون قابل تعمیر نبوده و باید آن را تعویض کنید. مایکروفر ها از روش تابش پرتوهای الکترومغناطیسی مولکول های داخل آب، غذا را گرم خواهند کرد و گاهی امکان دارد این امواج به دلیل دیود ولتاژ بالا، نتواند غذا را گرم کند. در این صورت مایکروفر را از برق بکشید و قاب آن را درآورده و خازن دیود ولتاژ آن را هم تخلیه کنید.

به وسیله یک مولتی متر می توانید جریان داخل دیود را چک کنید. اگر جریان کمی داخل دیود قرار داشت متوجه خواهید شد که سالم است و به تعویض هم نیاز ندارد. خراب شدن سوئیچ درب مایکروفر هم می تواند از انتقال گرما به غذا جلوگیری کند در این صورت دستگاه روشن می شود ولی غذای شما را گرم نمی کند.

دلایل جرقه زدن مایکروفر شیائومی چیست؟

اگر مایکروفر شیائومی شما جرقه می زند نگران نباشید زیرا ممکن است این جرقه زدن به دلیل خرابی دستگاه نباشد و به راحتی برطرف شود. در این صورت به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا مایکروفر شیائومی خود را خاموش کنید و آن را از برق بکشید.
 • مواد غذایی داخل مایکروفر را بررسی کنید. ظروف را که در داخل مایکروفر قرار داده اید چک کنید ببینید آیا ظروف آلومینیومی و یا فلزی هستند یا خیر؟  زیرا ظروف فلزی و آلومینیومی در مایکروفر ایجاد جرقه می کنند.
 • در صورتی که غذای نیمه آماده را داخل دستگاه گذاشته‌اید لبه های آنها را چک کنید تا فلزی نباشند.

دلایل دیگری هم می تواند باعث جرقه در مایکروفر شود مانند اتصال، از بین رفتن رنگ دیواره های دستگاه، سوختگی دیود، این موارد باعث جرقه در دستگاه مایکروفر شیائومی خواهند شد. این جرقه ها ممکن است در عملکرد دستگاه اختلال به وجود بیاورد و یا حتی گاهی ممکن است باعث سوختن و یا در مواردی هم آتش گرفتن دستگاه شود.

چرا مایکروفر شیائومی در هنگام کار متوقف می شود؟

اگر غذا را در داخل فر گذاشتید و تنظیمات لازم را هم انجام دادید و دکمه شروع را زدید ولی بعد از چند ثانیه دستگاه به حالت اولیه خود برگشت باید ابتدا سوئیچ درب مایکروفر را چک کنید. زیرا ممکن است کلید های این قسمت خوب بسته نشده باشند تا مایکروفر را گرم کند. گرمای بیش از حد، نقص فنی، شل شدن قطعات درب سوئیچ می تواند باعث توقف مایکروفر شیائومی در هنگام کار شوند.

اگر در صفحه کلید لمسی مایکروفر مشکلی به وجود بیاید می تواند یکی از دلایل توقف دستگاه در حین کار باشد. بعضی از مدل های مایکروفر دارای دکمه و دستگیره هستند مدل های جدید صفحه های لمسی دارند مایکروفر هایی که دارای لمسی صفحه لمسی می‌باشند از جهت تکنولوژی حساس تر و پیشرفته تر هستند. اگر مایکروفر شما در هنگام کار متوقف می شود امکان دارد در صفحه لمسی آن، اتصال ضعیفی وجود داشته باشد.

دلایل نچرخیدن سینی مایکروفر شیائومی چیست؟

صفحه گردان در داخل مایکروفر، با چرخاندن غذا باعث می شود غذا به طور یکنواخت چرخیده و گرما به تمام قسمت های غذا برسد. چرخیدن سینی شیشه ای در داخل مایکروفر به دلیل موتور چرخنده که در زیر آن قرار گرفته است، انجام می‌شود اگر سینی دستگاه مایکروفر نچرخد، باعث می شود غذا گرم نشود و پخت انجام نگیرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مرکز تعمیرات مایکروفر آرزوم Arzum

برای اینکه دلیل نچرخیدن سینی را پیدا کنید باید در مرحله اول دستگاه را از برق بکشید، سپس سینی را بردارید و پنل زیر آن را هم باز کنید. موتور دستگاه را به وسیله یک مولتی متر چک کنید. بیشتر اوقات نچرخیدن صفحه گردان مایکروفر به دلیل گذاشتن ظروف بزرگ در روی سینی است. قبل از اینکه ظروف غذا را در روی دستگاه بگذارید ابتدا اندازه ی آن را در نظر گرفته و در صورتی که ظروف بزرگ بود از ظرف کوچک تر استفاده کنید زیرا ظروف بزرگ باعث می شود لبه های آن به دیواره مایکروفر گیر کند و از چرخیدن صفحه گردان جلوگیری کند.

همچنین محل اتصال سینی با موتور چرخ دنده را هم چک کنید اگر سینی و موتور چرخ دنده درست با یکدیگر متصل نشوند سینی حرکت نمی کند. خراب شدن موتور چرخنده باعث نچرخیدن سینی مایکروفر خواهد شد.

چرا مایکروفر شیائومی روشن نمی شود؟

گاهی امکان دارد در هنگام کار کردن با مایکروفر شما دکمه های آن را فشار دهید ولی دستگاه شما روشن نشود دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود مراحل زیر را برای عیب یابی انجام دهید:

 • ابتدا دستگاه مایکروفر را از برق بکشید و پریز و اتصالات کابل را چک کرده و از سلامت آنها مطلع شوید. ممکن است مایکروفر مشکلی نداشته باشد ولی پریزی که دستگاه را به آن وصل کرده اید خراب باشد.
 • در مرحله بعدی سوئیچ درب دستگاه را چک کنید وقتی شما درب مایکروفر را می بندید سوئیچ سیگنالی به قسمت های دیگر دستگاه می فرستد تا جریان برق را وصل کند. ولی اگر سوئیچ خوب بسته نشود جریان برق در داخل مایکروفر برقرار نخواهد شد.
 • سوئیچ درب مایکروفر دارای ترمینال هایی می باشد که شما می توانید آنها را به وسیله مولتی متر بررسی کنید اگر این اتصال برقرار باشد نشان دهنده این است که سوئیچ کار می کند.
 •  در صورتی که درب مایکروفر را بستید ولی دستگاه چفت نشد حتماً باید سوئیچ مایکروفر را عوض کنید.

اگر متوجه شدید سوئیچ درب مایکروفر شیائومی مشکلی ندارد به سراغ فیوز حرارتی بروید. فیوز حرارتی از گرم شدن زیاد مایکروفر جلوگیری می کند و حرارت دستگاه را در دمای ثابت نگه خواهد داشت. اگر فیوز حرارتی خراب شود مایکروفر شیائومی به دلیل امنیتی روشن نخواهد شد.

مایکروفر شیائومی

سخن پایانی

مایکروفر شیائومی یکی از دستگاه های پرکاربرد در آشپزخانه می باشد که خراب شدن آن می تواند فرایند آشپزی را در آشپزخانه مختل کند. مایکروفر شیائومی از قطعات کمیاب و خاصی تشکیل شده و به همین دلیل باید برای تعمیر آن بسیار دقت کنید. در صورتی که در زمینه تعمیر مایکروفر تخصصی ندارید توصیه می کنیم برای عیب یابی و تعمیر مایکروفر شیائومی حتماً به نمایندگی های تعمیرات شیائومی مراجعه کنید و از دستکاری کردن دستگاه خودداری کنید.

امیدواریم مطالب بیان شده برایتان مفید بوده باشد. می توانید مقالات مشابه را در سایت ایبک امداد مطالعه کنید.

تعمیرات مایکروفر شیائومی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا مایکروفر شیائومی روشن نمی شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا