تعمیرات یخچال

خدمات مربوط به شارژ گاز یخچال ایکس ویژن | شارژ گاز یخچال در محل

نحوه شارژ گاز یخچال | هزینه شارژ گاز یخچال X-vision

هر خانه قلبی دارد و قلب آن آشپزخانه است. یکی از اصلی ترین لوازم آشپزخانه یخچال است. هرچند تهیه بهترین مارک و به کارگیری صحیح آن، باعث دیرتر خراب شدن و نیاز به تعمیر یخچال می شود. ولی در بعضی شرایط، علیرغم تلاش های فراوان، این وسیله پر مصرف دچار خرابی در عملکرد می شود. بنابراین دانستن اینکه یخچال چگونه سرما تولید می کند خالی از لطف نیست. چنانچه در مورد انتقال حرارت اطلاعاتی داشته باشید، متوجه می شوید سرما منتقل نمی شود بلکه گرما است که از جسمی گرفته می شود و آن را سرد می کند. برای گرفتن گرما نیاز به ماده ای است که توانایی این کار را داشته باشد. در یخچال ها از گازهای ویژه برای این منظور استفاده می شود. در زمان اتمام این گاز، شارژ گاز یخچال ایکس ویژن در محل توسط مراکز تعمیر مخصوص این کار صورت می پذیرد.

شارژ گاز یخچال ایکس ویژن در محل

برای شارژ گاز یخچال ایکس ویژن در محل می توانید با مراکز شارژ گاز یخچال تماس حاصل کنید تا به سادگی با ارسال یک تکنسین مجرب در این زمینه برای شما، در منزل شارژ گاز یخچال تان انجام شود. در این حالت دیگر نیاز ندارید تا یخچال خود را جابه جا کرده و آن را به تعمیرگاه انتقال دهید. بلکه در محل یا منزل شما تمامی مشکلات یخچال ایکس ویژن شما به ویژه شارژ گاز صورت می پذیرد.

به جهت شارژ گاز یخچال ایکس ویژن مناسبتر است که در ابتدا یخچال را بررسی کنید و چنانچه دستگاه شما دارای عمری بالای ده سال است، و با مشکل خنک نکردن مواجه شده است، باید به دنبال محل نشتی گاز از یخچال بگردید. چراکه یکی از دلایل خنک نکردن یخچال، وجود نشتی می باشد.

ممکن است چنانچه محل نشتی را پیدا کردید نگران این شوید که این نشتی می تواند مشکل آفرین باشد؟ در این مورد باید گفت، گاز درون محفظه ای بسته قرار دارد، در نتیجه بهتر است بدانید در صورت استشمام این گاز، برای افراد دارای حساسیت و بیماران دچار عارضه قلبی خطرناک است و پیشنهاد می شود کودکان هم در مجاورت این گاز قرار نداشته باشند.

حتما بخوانید:   دفترچه راهنمای فارسی یخچال نف | چگونگی نصب و راه اندازی یخچال neff

گاز یخچال چیست؟

ممکن است واژه گاز یخچال را شنیده باشید. این گاز مایعی است که در تمامی انواع یخچال ها وجود دارد، وظیفه آن هم خنک سازی یخچال است. این گاز غالباً از تلفیق یک یا چند گاز شیمیایی به وجود می آید که نوع آن را اغلب شرکت تولید کننده یخچال برطبق مدل یخچال مشخص می کند.

گاز یخچال در ابتدا به کمپرسور وارد شده و در آن گرمای زیادی را به دست می آورد. این گرما سبب بالا رفتن فشار این گاز می شود و در بالاترین دمای ممکن قرار می گیرد. بعد از آن وارد کندانسور شده و حرارت خود را از دست می دهد، که این کاسته شدن از دما گاز را تبدیل به سیال می کند.

این سیال با گذر از شیر فشارشکن، در خنک ترین حالت ممکن خود قرار می گیرد و سرانجام به محفظه یخچال وارد می شود. این سیال با حرکت در درون محفظه یخچال، حرارت آن را می گیرد و فضای محفظه را سرد می کند. سرانجام این مایع حرارت محفظه را گرفته و به گاز تبدیل می شود.

شارژ گاز یخچال ایکس ویژن در محل

هزینه شارژ گاز یخچال ایکس ویژن

صورت گرفتن هر نوع اقدام تعمیر یا نصب و شارژ گاز یخچال ایکس ویژن، به خدماتی که به شما ارائه می شود بستگی دارد. چراکه ممکن است در صورت دیده شدن هر شکلی از نشتی گاز در اولین مرحله تکنسین باید اقدام به رفع نشتی کند و احتمال دارد به عملیات جوشکاری نیاز باشد. بعد از انجام دادن این امر، کار شارژ گاز را انجام دهد. به همین دلیل هزینه ها، با توجه به میزان گازی که برای شارژ نیاز است دارای تفاوت بوده و متغیر می باشد.

علت خالی شدن گاز یخچال

در بعضی مواقع احتمال دارد که شما با خالی شدن گاز یخچال ایکس ویژن روبه رو شوید. این موضوع می تواند به دلیل موارد زیادی رخ دهد. بودن هرگونه آسیب و صدمه و فشار بر روی سیستم خنک کننده یخچال، به ویژه در قطعه کمپرسور، کندانسور و یا فن ها می تواند باعث نشتی و ایجاد سوراخ در لوله ها شده و آن را از مدار خود بیرون کند.

به هنگام شارژ گاز یخچال ایکس ویژن در محل توسط تکنسین مربوطه، قبل از اینکه کارشناس اقدام به انجام شارژ گاز کند، به دنبال نشتی گاز می گردد و چنانچه نشتی در محفظه یا دیگر قسمت ها وجود داشت، اقدام به برطرف سازی آن خواهد کرد. در بعضی موارد ممکن است در زمان جابه جایی یخچال پشت یخچال دچار آسیب شود و در سیم پیچ های رسانا سوراخ به وجود بیاید، که این موضوع نیز سبب نشتی و خالی شدن گاز یخچال می شود.

حتما بخوانید:   بررسی دلایل کار نکردن فن یخچال و راه حل آن

علائم تمام شدن گاز یخچال

همان طور که بیان شد، گاز یخچال به منظور خنک سازی محیط درونی یخچال مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه چنانچه در همه یا بخشی از محیط داخلی یخچال سرمای کافی وجود ندارد، به این معنی است که گاز یخچال درحال تمام شدن است. چنانچه محیط درون یخچال سرمای مورد نیاز را نداشته باشد، کمپرسور دائم کار می کند تا سرمای مورد نیاز را فراهم کند.

در نتیجه، در صورتی که موتور یخچال دائم در حال کار کردن باشد، به این معنی است که گاز کولر به اتمام رسیده و به سرعت باید یخچال خود را تعمیر کنید. چراکه احتمال دارد کارکرد بیش از اندازه کمپرسور سبب داغ کردن و حتی سوختن موتور شود.

ولی در بعضی مواقع امکان دارد از درون یخچال بوی مواد فاسد شده استشمام شود، در صورتی که مواد درون یخچال سالم هستند. این بوی ناخوشایند یخچال، بوی گاز یخچال است که به علت وجود نشتی، در فضای داخلی یخچال می پیچد. در این شرایط بایستی در اولین فرصت با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید و برای رفع مشکل سریعاً اقدام کنید.

علاوه براین، در یخچال های قدیمی تر که سیستم برفک زدایی ندارند، برفک بسیاری روی لوله های اوپراتور انتهای یخچال قرار می گیرد، که این موضوع نیز نشانه تمام شدن گاز یخچال می باشد.

زمان شارژ گاز یخچال

گاز یخچال را چه زمانی باید شارژ کرد؟ نشتی گاز در یخچال غالباً در زمانی رخ می دهد که لوله های کمپرسور دچار فرسودگی یا ضربه خوردگی شوند. در این شرایط گاز یخچال از این لوله ها به بیرون نشت می کند. روش دیگر برای پیدا کردن نشتی گاز این است که کمپرسور را لمس کنید. چنانچه کمپرسور حرارتی نداشت، یخچال دارای نشتی است. چراکه گاز در حالت طبیعی درون کمپرسور به شدت داغ است و لوله کمپرسور را داغ می کند. زمان دقیق شارژ گاز یخچال را نمی توان برآورد کرد و چنانچه نشتی وجود داشته باشد، ابتدا باید اقدام به رفع نشتی کرد. و بعد از آن کار شارژ گاز یخچال را انجام داد.

نحوه یافتن محل نشتی گاز یخچال

این نشتی بیشتر در فضای اتصال لوله ها رخ می دهد که محل نشت امکان دارد روغنی باشد. چراکه همزمان با گاز، روغن نیز از محل نشتی خارج می شود. برای پیدا کردن و برطرف سازی نشتی یخچال، در ابتدا یخچال را از پریز برق جدا کنید، تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری به عمل آید.

حتما بخوانید:   راهنمای کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول Whirlpool | رفع کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول

 ساده ترین شیوه برای پیدا کردن مکان نشتی، به کارگیری کف صابون است. با ریختن مقداری کف صابون بر روی لوله های کمپرسور، در محلی که حباب به وجود می آید، مکان نشتی است. شیوه های دیگری همچون مشعل هالید نیز هستند که به وسیله آن می توان مکان نشتی را یافت ولی به کارگیری این شیوه ها نیاز به دانش فنی دارد.

نحوه شارژ گاز یخچال

به منظور این کار باید تجربه و علم کافی داشته باشید. در نتیجه، چنانچه دارای تخصص کافی در این مورد نیستید، حتماً از تکنسین های مراکز شارژ گاز یخچال ایکس ویژن در محل بهره بگیرید.

پس از رفع کامل نشتی و مطمئن شدن از عدم مسدودی مسیر لوله ها، بایستی کار شارژ گاز یخچال را انجام دهید. بایستی به طور کامل مطمئن باشید که در زمان انجام کار، یخچال در پریز برق نیست. برای این منظور در ابتدا باید رطوبت و هوای موجود در لوله ها را به طور کامل خارج سازید. این کار به وسیله دستگاه وکیوم صورت می گیرد. پمپ وکیوم با به وجود آوردن خلا در لوله ها، تمامی هوا و رطوبت موجود درون لوله ها را به بیرون هدایت می کند.

پس از وکیوم، لوله گیج را به کمپرسور وصل کنید تا گاز وارد شود. سرانجام نیز با باز کردن والف گیج، گاز به داخل یخچال وارد می شود. گاز یخچال باید در اندازه ای باشد که درجه در تابستان بر روی 10 و در زمستان بر روی 7 یا 8 باشد.

شارژ گاز یخچال ایکس ویژن در محل

نتیجه گیری

در این مطلب تلاش شد اطلاعات مفید در رابطه با شارژ گاز یخچال در اختیار شما قرار بگیرد. ولی باید به خاطر داشته باشید این کار یک امر نیازمند به تخصص است. چراکه در صورت بی توجهی چنانچه گاز بیش از اندازه به یخچال وارد شود، لوله های کندانسور دچار آسیب می شوند. در نتیجه نباید به توضیحات اکتفا کنید و برای شارژ کردن گاز یخچال خود از مراکز شارژ گاز یخچال ایکس ویژن در محل بهره بگیرید.

31

شارژ گاز یخچال ایکس ویژن در محل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات مربوط به شارژ گاز یخچال ایکس ویژن در محل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x