تعمیراتتعمیرات یخچال

نحوه خاموش کردن یخ ساز ال جی و جزئیات آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یخ ساز ال جی یکی از بهترین و ارزشمندترین یخ سازها در جهان می‌باشد. این یخ ساز با استفاده از فرمولاسیون استثنایی خود به قدری محبوب شده است که بیشتر مردم در جهان با این نوع یخ ساز سر و کاردارند. اما برخی از افراد نمی‌دانند که چگونه یخ ساز ال جی را خاموش کنند و یا اصلا با یخ ساز ال جی آشنایی ندارند. نگران نباشید ما در این مقاله در رابطه با نحوه خاموش کردن یخ ساز ال جی و جزئیات آن با شما عزیزان بحث می‌کنیم. با ما تا پایان این مقاله منحصر به فرد همراه باشید.

یخ ساز ال جی

یخ ساز ال جی چگونه کار می‌کند؟

اکثر یخ سازها از موتور الکتریکی ، یک شیر آب با کارکرد الکتریکی و یک واحد گرمایش الکتریکی استفاده می‌کنند. برای تامین برق همه این عناصر، باید یخ ساز را به مدار الکتریکی تغذیه کننده یخچال خود وصل کنید. شما همچنین باید یخ ساز را به لوله کشی خانه خود وصل کنید تا آب تازه برای تکه‌های یخ تهیه کنید. خط برق و لوله آب ورودی هر دو از سوراخی در پشت فریزر عبور می‌کنند. یخ ساز ال جی مرحله به مرحله کار می‌کند که شامل مراحل زیر می‌باشد:

فرستادن کلید زمان بندی شده

در ابتدای چرخه، یک کلید زمان بندی شده در مدار به طور خلاصه جریان را به یک شیر برقی آب می‌فرستد. در اکثر طرح‌ها، شیر آب در واقع پشت یخچال قرار می‌گیرد، اما از طریق سیم‌های برق به مدار مرکزی متصل می‌شود. هنگامی که مدار جریان را به این سیم‌ها می‌فرستد، شارژ یک شیر برقی (نوعی آهنربای الکتریکی ) را به حرکت در می‌آورد که دریچه را باز می‌کند.

پرکردن قالب یخ ساز ال جی

دریچه فقط برای حدود هفت ثانیه باز است. به اندازه کافی آب وارد می‌کند تا قالب یخ را پر کند. قالب یخ یک چاه پلاستیکی با چندین حفره متصل است. به طور معمول، این حفره‌ها یک شکل منحنی و نیم دایره دارند. هر یک از دیواره‌های حفره دارای یک بریدگی کوچک در خود هستند. بنابراین هر مکعب یخ به مکعب کنار آن متصل می‌شود.

یخ ساز ال جی

کار کردن واحد خنک کننده یخ ساز ال جی

پس از پر شدن قالب، دستگاه منتظر می‌ماند تا آب درون قالب یخ بزند. واحد خنک کننده در یخچال کار واقعی یخ زدن آب را انجام می‌دهد. یخ ساز دارای یک ترموستات داخلی است که سطح دمای آب در قالب‌ها را کنترل می‌کند. هنگامی که دما به یک سطح خاص کاهش می‌یابد. به عنوان مثال ۹ درجه فارنهایت ترموستات کلیدی را در مدار الکتریکی می‌بندد.

عبور کردن سیم پیچ گرمایشی

با بستن این کلید، جریان الکتریکی از طریق یک سیم پیچ گرمایشی در زیر یخ ساز ال جی عبور می‌کند. همان‌طور که سیم پیچ گرم می‌شود، کف قالب یخ را گرم و تکه‌های یخ را از سطح قالب شل می‌کند.

فعال شدن موتور چرخ دنده یخ ساز ال جی

سپس مدار الکتریکی موتور یخ ساز را فعال می‌کند. موتور یک چرخ دنده را می‌چرخاند که این چرخ دنده به یک شفت پلاستیکی بلند متصل است. شفت دارای یک سری تیغه‌های اجکتور است که از آن خارج می‌شوند. همان‌طور که تیغه‌ها می‌چرخند، تکه‌های یخ را بیرون می‌کشند و از قالب بیرون می‌آورند. همچنین آن‌ها را به سمت جلوی یخ‌ساز هل می‌دهند. از آن‌جایی که مکعب‌ها به یکدیگر متصل هستند، به صورت یک واحد حرکت می‌کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای شارژ گاز یخچال دوو Daewoo

چگونه یخ ساز ال جی را خاموش کنیم؟

در یخچال را باز کنید و یخ ساز را روشن کنید. دستگیره را به سمت پایین بکشید تا محفظه یخ باز شود. یخ ساز دارای کلید پاور روی آن است. کلید یخ ساز باید روشن یا خاموش باشد. هنگام بستن درب محفظه یخ دستگیره را به سمت بالا بکشید.

یخ ساز ال جی خاموش نمی‌شود

بازوی خاموش یا دسته حسگر ممکن است در موقعیت پایین گیر کرده باشد. تکه‌های یخ می‌توانند در آن گیر کنند و از بالا رفتن آن جلوگیری کنند تا یخ ساز خاموش شود. بنابراین، یخ ساز را خاموش کنید و بازو را تکان دهید. اگر گیر کرد آن را شل کنید. قبل از روشن کردن مجدد یخ ساز مطمئن شوید که در حالت بالا یا پایین می‌چسبد.

اما اگر یخ ساز دارای کلید برق است، مطمئن شوید که گیر نکرده است. آن را فشار دهید تا ببینید آیا خاموش می‌شود. در غیر این صورت، ممکن است مجبور شوید سوئیچ یا یخ ساز را تعویض کنید.

یخ ساز ال جی

پنج مورد از مشکلات رایج یخ ساز ال جی

در این بخش به بررسی پنج مورد از شایع‌ترین مشکلات یخ ساز ال جی می‌پردازیم.

پر نشدن آب در یخ ساز ال جی

اگر اخیراً فیلتر آب را عوض کرده‌اید و متوجه شده‌اید که یخ ساز شروع به نشتی کرده است، ممکن است مشکل از فشار آب باشد. با یک فیلتر جدید، آب آزادانه‌تر جریان می‌یابد و زمانی که به یخ ساز می‌رسد ممکن است پاشیده شود. مقداری آب در محفظه یخ ساز تا انتهای آن نشت می‌کند و در نهایت روی زمین قرار می‌گیرد.

اگر شیر آب توپی پشت یخچال دارید، سعی کنید فشار آب ورودی به یخچال را با چرخش در ۴۵ درجه یا کمتر کاهش دهید. برای رسیدن به فشار آب معقول باید با آن بازی کنید. برای انجام این تنظیم، شیر آب را تا ۴۵ درجه بچرخانید و اجازه دهید کسی با استفاده از فنجان بزرگ یا چیزی شبیه به آن، تلگراف آب را فشار دهد.

به این ترتیب شما قادر خواهید بود فشار آب را تا حد مطلوب کاهش دهید. مشکل دیگر می‌تواند زمانی باشد که یخ ساز نشت می‌کند، زمانی که یخ ساز یخ را در سطل می‌ریزد، ممکن است چند تکه یخ در سینی گیر کند. همچنین هنگامی که آب شیرین یخ ساز را پر می‌کند، در واقع بیش از حد پر می‌شود و مقداری آب روی سینی می‌ریزد. در این حالت، یخ ساز را بیرون بکشید و قسمت داخلی سینی را از تجمع کلسیم تمیز کنید.

تولید نکردن یخ

یکی از دلایل خرابی فن یخ ساز است که در قسمت فریزر قرار دارد. این فن هوای سرد را به داخل محفظه یخ ساز می‌دمد و آب را منجمد می‌کند. اگر دمای محفظه یخ ساز بالاتر از -۱۲ درجه سانتیگراد باشد، یخ تولید نخواهد شد. برای بررسی اینکه آیا این فن کار می‌کند، باید از آهنربا برای شبیه سازی درب بسته استفاده کنید. اگر احساس کردید هوای سرد از دریچه‌ها خارج می‌شود، وضعیت فن عالی است.

یخ ساز ال جی

عمر کوتاه یخ ساز ال جی

برای اینکه یخ ساز برای مدت طولانی کار کند، نیاز به مراقبت دارد. اول از همه باید به کیفیت آب لوله کشی که برای تهیه یخ استفاده می‌شود توجه کرد. در صورت امکان بهتر است یک فیلتر مخصوص روی شیر آب نصب شود که آب از آن وارد یخچال شود.
کلر اضافی طعم یخ را به میزان قابل توجهی مختل می‌کند. نمک‌های سخت حاصل از آب با کیفیت پایین، رسوبی را تشکیل می‌دهند که به سختی حل می‌شوند. اگر این مورد رخ دهد در تمام قسمت‌های یخ ساز ال جی کارکرد دشوار می‌شود. بسیاری از مدل‌های یخ ساز ال جی دارای عملکرد خود تمیز شونده اختصاصی هستند. باید هر از چندگاهی اجرا شود تا کل سیستم در وضعیت خوبی قرار گیرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  لیست کامل ارورهای یخچال فریزر دوو DAEWOO

خرابی سنسور نوری

یک سنسور نوری معیوب یکی از دلایلی است که یخ ساز ممکن است یک چرخه را کامل کند اما به طور خودکار کار نکند. برای بررسی سنسور نوری موارد زیر را انجام دهید:

  • ظرف یخ را از محفظه خارج کنید.
  • در سمت چپ را ببندید.
  • ۳ دقیقه با درب فریزر باز صبر کنید.
  • دکمه یخچال و دکمه قفل را همزمان فشار دهید.

یخ به طور ناهموار یخ می‌زند

اگر متوجه شدید که یخ در قطعات ناهموار یخ می‌زند، ممکن است مشکل در نازل‌های مسدود شده باشد که آب از طریق آن وارد سینی می‌شود. در این حالت، تکه‌های یخ دارای تراشه‌ها، ترک‌ها و ظاهر نامتقارن هستند. برای رفع مشکل، ارزش تمیز کردن نازل ها را دارد. اگر مشکل در قسمت تمیز کردن ادامه داشت، ممکن است پمپ یخ ساز معیوب باشد.

نحوه‌ی ریست کردن یخ ساز ال جی

در بعضی از مواقع پیش می‌آید که یخ ساز برای کارایی بهتر نیاز به ریست کردن داشته باشد. برای تنظیم مجدد یخ ساز با سینی چرخشی ، باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • مطمئن شوید که یخ ساز روشن است. دکمه روشن و خاموش کردن دستگاه را در سمت چپ دستگاه خود پیدا کنید. اگر دکمه خاموش بود، به سادگی آن را روشن کنید و ۲۴ ساعت صبر کنید تا دستگاه شروع به تولید یخ کند.
  • وقتی مطمئن می‌شوید که یخ ساز روشن است و هنوز چیزی در سینی یخ زده نیست، باید به فکر تنظیم مجدد روند باشید.
  • اطمینان حاصل کنید که تمام منبع آب کارآمد است و هیچ چیز راه آن را مسدود نمی‌کند.
  • پس از بررسی منبع آب، دکمه (تست / پر کردن) دستگاه را فشار داده و نگه دارید. تا زمانی که احساس کنید چرخه شروع شده است.
  • صدای پر شدن آب در قالب را خواهید شنید.
  • حداقل ۲۴ ساعت صبر کنید تا ببینید که آیا دستگاه یخ را تولید می کند یا خیر.

یخ ساز ال جی

سینی یخ ساز ال جی نمی‌چرخد

اگر سینی یخ ساز ال جی شما کاملاً نمی چرخد، باید برای تعمیر تماس بگیرید. اگر عنوان سینی بیش از یک ساعت است، باید آن را ریست کنید.

یخ ساز پایین فریزر ال جی کار نمی‌کند

اگر یخ ساز پایین فریزر شما کار نمی‌کند، آن را بازنشانی کنید و منتظر بمانید. پس از تنظیم مجدد دوباره شروع به کار می‌کند.

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله بهره و استفاده کافی را برده باشید. ما در این مقاله سعی بر این کرده‌ایم تا به طور کامل یخ ساز ال جی و نحوه خاموش کردن آن را برای شما شرح دهیم. با استفاده از این مقاله می‌توانید به راحتی از یخ ساز ال جی خود محافظت کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خاموش کردن یخ ساز ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای یادگیری نحوه خاموش کردن یخ ساز ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا