تعمیراتتعمیرات یخچال

تنظیم درجه یخچال دوو و صدای فن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

حتما برای شما هم پیش آمده که مواد غذایی را که داخل یخچال گذاشته بودید تقریباً یخ زده شده باشد و یا کلاً گرم شده باشد همانطور که می دانید احتمالا تنظیم دمای یخچال شما به هم ریخته و نیاز به تنظیم دارد. در این مقاله از ایبک امداد می‌خواهیم برای شما روش تنظیم درجه یخچال دوو و صدای فن را توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

دمای استاندارد یخچال فریزر دوو

یخچال دوو

 

اگر شما متوجه شدید که مواد غذایی داخل یخچال شما یخ می زند و یا اینکه آنقدر گرم می شود که در اثر گرما خراب می شود احتمالا یخچال فریزر شما درست تنظیم نشده است و باید تنظیم شود. وظیفه ی یخچال این است که رشد باکتری را کندتر کند و وظیفه ی فریزر هم کند کردن رشد باکتری از طریق انجماد می باشد و اگر یخچال درست تنظیم نشود در عملکرد یخچال فریزر دوو شما اختلال بوجود می آید.

باکتری در تمام مواد غذایی وجود دارد به طور کلی می توان باکتری ها را به دو نوع تقسیم کرد

  1.  باکتری های خوب
  2. باکتری های بد

باکتری های خوب در مرحله درست کردن مواد غذایی به غذا اضافه خواهد شد تا طعم خوبی داشته باشد و معمولاً در مواد غذایی نان خمیر ترش و ماست می توانیم این باکتری را پیدا کنیم یکی از مهمترین علائم تشخیص باکتری، کپک می باشد دقت داشته باشید خوردن غذایی که کپک زده بسیار خطرناک است همیشه از فاسد شدن غذا جلوگیری کنید زیرا موجودات میکروسکوپی همیشه در حال خوردن غذای ما هستند وقتی که غذا در یخچال گذاشته می شود رشد باکتری در آن کند خواهد شد و طبق استانداردهای گفته شده، باید دمای ایده آل یخچال برای نگهداری مواد غذایی حداکثر ۸ درجه سانتیگراد و یا کمتر است و اگر در اثر باز و بسته کردن درب یخچال دما کم شود شما باید دمای یخچال را یک تا پنج درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

تنظیمات عددی که روی یخچال دوو قرار دارد به چه معنی است ؟

بعضی از یخچال ها دما را نشان نداده ولی تنظیمات آن از یک تا پنج فهرست شده ، اعدادی که بر روی صفحه ی یخچال است قدرت سرما را نشان خواهد داد . پس هرچه این تنظیمات بیشتر و بالاتر باشد یخچال هم سرد تر خواهد شد . اگر تنظیم پنج را انتخاب کنید یخچال در سرد ترین حالت قرار می گیرد ، برای اینکه بتوانید دمای یخچال را به طور دقیق بررسی کنید یک دماسنج را در قفسه میانی یخچال قرار دهید و یا می توانید از راه های دیگر هم برای اندازه گیری دما استفاده کنید .

دمای نرمال در فریزر دوو

برخلاف اطلاعاتی که ما داریم یخ زدن یا منجمد شدن مواد غذایی از رشد باکتری ها جلوگیری نخواهد کرد ، فقط سرعت این رشد را کند می کند ، از زمانی که فریزر در خانه ها رایج شد ، از آن به بعد مواد غذایی در دمای -۱۰ درجه سانتی گراد نیز منجمد شدند . اگر که مواد غذایی را در دمای پایین تری منجمد کنید رشد باکتری ها را کند می کند و حتی ویتامین سی در سبزیجات و مواد غذایی را حفظ می کند . حال -۱۸ درجه را استاندارد برای انجام مواد غذایی نیز می دانند .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت های سر و صدای یخچال | از بین بردن صدای یخچال

دلایل صدای فن یخچال فریزر دوو چه چیز هایی می باشد ؟

بیشتر وقت ها صدای یخچال دوو طبیعی است و اصلا آزاردهنده نیست . اگر که صدای فن این یخچال بیش از حد نرمال باشد باید با روش های زیر آن را عیب یابی کنید:

۱ . خراب شدن کمپرسور یخچال

۲ . در حالت بعدی یخچال صدای کلیک کامپیوتر می دهد که امکان دارد مشکل از رله ها یا شیر برق باشد .

۳ . تراز نبودن یخچال می تواند از دلایل صدا دادن این نوع یخچال ها بشود .

۴ . می تواند صدای یخساز یخچال باشد که این صدا نیز نرم است .

۵ . امکان دارد صدای سیستم برفک زدایی باشد که احتمالا خراب شده و با سر و صدا کار کند .

۶ . بسته شدن مسیر گردش گاز خنک کننده یا گاز مبرد در لوله ها

۷ . صدا ی روغن کمپرسور یخچال

۸ . یکی دیگر از دلایل می تواند فرسوده شدن فن های موتور یخچال باشد .

۹ . صدای بیش از حد و غیرعادی در موتور فن کندانسور

۱۰ . صدای بیش از حد فن یخچال

۱۱ . شلی پیچ ها و اتصالات در یخچال می تواند از دلایل سر و صدای اضافی یخچال باشد .

دلایل صدای فن یخچال فریزر دوو

اگر شما متوجه شدید که فن یخچال فریزر دوو صدای غیر عادی دارد احتمال دارد که موتور فن ایراد پیدا کرده باشد در این نوع یخچال فریزرها در قسمت فن موتوری وجود دارد که باعث می شود هوا را اطراف اپراتور به چرخش درآورد تا خنک شود به مرور زمان احتمال دارد موتور  کهنه شود در این صورت باید آن را روغن کاری کنید اگر به این مورد توجه نکنید صدا بلند تر و به صورت تق تق در فریزر شنیده خواهد شد

در ادامه برای شما بطور خلاصه تنظیم دما در یخچال فریزر دوو را هم توضیح می دهیم:

به چه دلیل دما در یخچال ما نامناسب است ؟

یخچال دوو

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث نامناسب بودن دمای یخچال می شود ، مدیریت نادرست یخچال باعث می شود که جریان هوا در یخچال متوقف شود . یعنی اینکه بعضی از قسمت ها در یخچال سرد تر از قسمت های دیگر می شود و شما باید لاستیک درب یخچال را به خوبی بررسی کنید زیرا اگر مشکلی داشته باشد باعث می شود تا هوای سرد از آن خارج شود ، یکی دیگر از این عوامل خرابی ترموستات است که اگر این قطعه دچار خرابی شود دمای یخچال شما قابل تنظیم نخواهد بود .

اگر که شما فکر می کنید یخچال شما دچار مشکل خاصی شده و یا یخچال خیلی گرم و یا خیلی سرد می شود باید برای تنظیم درست یخچال فریزر دوو از یک شخص ماهر و با تجربه کمک بگیرید .

تنظیمات به پنل یخچال فریزر دوو مربوط می شود

یخچال فریزر دوو، صفحه نمایشی به صورت لمسی و دکمه ای دارد البته در ایران این صفحات بیشتر به صورت دکمه ای می باشند تنظیمات در بیشتر  مدل های یخچال فریزر دوو به یک صورت است و شما اگر عملکرد دکمه های متفاوت را یاد بگیرید خواهید توانست با آن کار کنید بعد از یادگیری دکمه ها می توانید یخچال فریزر دوو را به صورت مناسب و درست تنظیم کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معنی کلمه های روی صفحه نمایش یخچال و فریزر

وقتی شما یخچال فریزر را خریداری کرده و برای اولین بار می‌خواهید روشن کنید تنظیمات آن به طور پیش فرض روی دستگاه اعمال می شود در این حالت معمولاً یخچال فریزر روی حالت Middle قرار می گیرد گزینه های دیگر خاموش و آیکون سرعت آن هم غیر فعال می باشد.

دکمه ی Freezer set در یخچال فریزر دوو

یکی از مهمترین دکمه ی یخچال فریزر دوو دکمه فریزر می باشد از  این دکمه برای تنظیم کردن دمای مورد نظر استفاده می کنند البته لازم به ذکر است که این مورد را هم یادآوری کنیم که دما در این یخچال فریزر می تواند در ۵ حالت قرار بگیرد که وقتی شما یخچال روشن می کنید به صورت خودکار و پیش فرض روی گزینه Middle قرار می گیرد و در این حالت درجه یخچال فریزر شما منفی ۱۹ درجه سانتیگراد خواهد بود.

هر بار که شما این دکمه را فشار می دهید دمای یخچال فریزر تغییر می کند و نهایتاً به آن دمای که می خواهید می رسید و می توانید گزینه را بر روی دمای مورد نظر خودتان تنظیم کنید. البته دقت داشته باشید هر چقدر دما به طرف منفی بیشتر باشد یعنی هوای فریزر سردتر خواهد بود و اگر به طرف مثبت باشد به این معنی است که هوای فریزر دوو شما گرم تر است.

دکمه Refrigerator Set

این دکمه برای تنظیم دمای یخچال قرار داده شده است یخچال می تواند ۵ حالت دیگر هم داشته باشد که برای دمای فریزر از آن استفاده می شود وقتی شما فریزر را روشن می کنید به صورت عادی در حالت میدل قرار می گیرد که یک تنظیم دمایی خاصی هم دارد هر بار که شما این دکمه را فشار می دهید دمای یخچال به صورت دلخواه شما تغییر خواهد کرد.

دکمه Sleep

وقتی شما این دکمه یعنی حالت خواب را انتخاب می کنید در واقع سرعت خنک کردن یخچال را هم کنترل خواهد کرد اگر دوباره این دکمه را بزنید حالت خواب در یخچال فریزر شما غیر فعال می شود وقتی این دکمه را فعال می کنید یعنی دستگاه شما تا ۱۲ ساعت سرما سازی نمی کند و بعد از ۱۲ ساعت به طور اتوماتیک دوباره شروع به کار خواهد کرد.

نتیجه گیری :

در این مقاله از ایبک امداد برای شما تنظیم درجه یخچال فریزر دوو و صدای فن را توضیح دادیم همچنین گفتیم که چرا فن یخچال فریزر دوو صدا می دهد دلایل را برای شما بیان کردیم و چند مورد از تنظیمات دمای یخچال فریزر را هم توضیح دادیم . اگر متوجه شدید که یخچال فریزر دوو شما با مشکلی مواجه شده و خودتان هم مهارتی در این زمینه ندارید سعی کنید برای عیب یابی و برطرف کردن عیب، حتماً به تکنسین های مجرب مراجعه کنید زیرا اگر خودتان در صورت نداشتن اطلاعات و مهارت، اقدام به تعمیر یخچال فریزر کنید احتمال دارد که باعث خرابی های بیشتری در دستگاه خود شوید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش های تنظیم کردن درجه یخچال دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

به چه دلیل دما در یخچال ما نامناسب است

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا