مجله لوازم خانگی

مزایا و معایب استفاده از میز تلویزیون دیواری | انواع مختلف میز تلویزیون دیواری

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از اجزای دکوراسیون مینیمال، میز تلویزیون دیواری می باشد که دارای زیبایی خاصی بوده و از هر جهت می تواند باعث صرفه جویی در فضای محیط خانه شود. در سبک دکوراسیون مینیمال شما می توانید از فضای خالی که روی دیوار قرار دارد استفاده کنید. میز تلویزیون دیواری مخصوص خانه ها و آپارتمان هایی می باشد که دارای متراژ کمی هستند و فضای کافی ندارند. همچنین می توان از این سبک در اتاق خواب نیز استفاده کرد. در این مطلب مزایا و معایب میز تلویزیون دیواری را بیان می کنیم و انواع مختلف آن را توضیح می دهیم.

میز تلویزیون دیواری چیست؟

همانطور که از نامش پیداست میز تلویزیون دیواری از دسته میزهایی می باشد که روی دیوار نصب می گردد. این نوع میز در ارتفاع بیشتری نسبت به سطح زمین قرار می‌گیرد و روی دیوار نصب شده و جزئی از دکوراسیون دیوار و منزل به شمار می آید. میز تلویزیون دیواری در خانه های کوچک کارایی دارند و کاربردشان فراتر از دکور و زیبایی می باشد زیرا به عنوان راهکاری جهت بهره بردن از فضای کوچک خانه شناخته می‌شود. وجود میز تلویزیونی دیواری علاوه بر آنکه میزان فضای اشغال شده را کاهش می دهد به زیبایی دیوار نیز اضافه خواهد کرد. اندازه میز تلویزیون دیواری بر اساس اندازه تلویزیون مشخص می شود. چنانچه فضای کافی جهت قرار دادن میز تلویزیون معمولی در خانه خود نداشته باشید می توانید از میز تلویزیون دیواری استفاده کنید. طرح میز تلویزیون دیواری در واقع بر حسب امکان نصب تلویزیون مدرن بر روی دیوار طراحی می شود. این نوع میزها فضایی در کف منزل شما اشغال نمی کنند. به همین خاطر می توانید آن فضا را برای مواردی که ضروری تر هستند اختصاص دهید.

نحوه قرار دادن میز تلویزیون دیواری در طراحی و دکوراسیون خانه

میز تلویزیون دیواری بیشتر برای خانه هایی که فضای اندکی دارند و البته دارای طرح مینیمال و مدرن می باشند استفاده می شود. ایجاد توازن جهت تکمیل فضای خالی خانه کار راحتی نیست. بنابراین در این مرحله لازم است به دکوراسیون منزل بر اساس سبک مورد نظر توجه شود. نحوه قرار دادن میز تلویزیون دیواری طوری است که فقط فضایی روی دیوار اشغال خواهد شد.مزایا و معایب استفاده از میز تلویزیون دیواری/انواع مختلف میز تلویزیون دیواری بنابراین می‌توانید هر دیواری را که دوست دارید جهت نصب انتخاب کنید. چنانچه فضای کافی روی زمین برای قرار دادن میز تلویزیون ندارید، بهترین انتخاب میز تلویزیون دیواری می باشد. میز تلویزیون دیواری معمولاً در مهمترین قسمت خانه که معمولاً پذیرایی می باشد قرار می گیرد و در نتیجه در معرض دید میهمان و اعضای خانواده است. نحوه قرار دادن میز تلویزیون باید طوری باشد که افراد تسلط کافی به آن داشته باشند.

انواع مختلف میز تلویزیون دیواری

میز تلویزیون از مواد اولیه گوناگونی ساخته می شوند و دارای ساختار متنوعی هستند. بنابراین می‌توان آنها را به دسته های مختلفی تقسیم بندی کرد.

میز تلویزیون مدرن دیواری: میزهای تلویزیون مدرن دیواری دارای ظاهری ساده می باشند که زوایای مشخصی دارند و به طور معمول در خانه هایی که سبک مینیمال دارند استفاده می شود. میز تلویزیونی مدرن در عین حال که سادگی ظاهری دارد کاربردی نیز می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیر محصولات کنمور | خدمات پس از فروش Kenmore

میز تلویزیون ساده دیواری: این میزها دارای طراحی ساده هستند و برای محیط های کاری و خانه‌ هایی که مدرن می باشند بسیار مناسب هستند. یک میز تلویزیون دیواری ساده می‌تواند ظاهر شکیل و زیبایی به خانه شما بدهد.

میز تلویزیون ام دی اف دیواری: ساخت میز تلویزیونی با چوب هزینه بسیار زیادی در بر خواهد داشت. بنابراین سازندگان مصنوعات چوبی از ام دی اف به جای چوب استفاده می کنند تا بتوانند هزینه‌ها را کاهش دهند. یکی از مزایایی که می توان برای میز ام دی اف به آن اشاره کرد این است که این ورق ها دارای تنوع رنگ زیادی هستند بنابراین با خیال راحت می توانید بر اساس دکوراسیون خانه خود میز تلویزیون انتخاب کنید.

میز تلویزیون کمد دار دیواری: از انواع مختلف میز تلویزیون دیواری نوع کمد دار آن می باشد. وجود کمد در میز تلویزیون می تواند کارایی آن را تا حد زیادی افزایش دهد و می توانید لوازم دوست‌ داشتنی و اشیای قیمتی خود را در آن قرار دهید. کشوها و کمدهای این میزهای دیواری بهترین مکان جهت مرتب کردن لوازم شما می باشد.

متریال مختلف میز تلویزیون دیواری

برای ساخت و طراحی میز تلویزیون دیواری از متریال گوناگون استفاده می شود که از آن جمله می‌توان به ام دی اف، هایگلاس، ممبران، پی وی سی، شیشه و فلز اشاره کرد. به علت آنکه ساخت میز دیواری با چوب هزینه زیادی دارد بنابراین تولید کنندگان جهت ساخت میز ترجیح می دهند که از ام دی اف و دیگر متریال نام برده شده استفاده کنند تا هزینه‌های نهایی آنها کاهش پیدا کند.

مزایای به کار بردن میز تلویزیون دیواری

همانطور که گفتیم میز تلویزیون دیواری دارای کاربرد زیادی در دکوراسیون خانه های کوچک و مدرن می باشد. از مزایای به کار بردن این نوع میز می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

نصب میز تلویزیون دیواری در هر جای خانه

احتمالاً برای قرار دادن میز تلویزیون معمولی در خانه دچار محدودیت های خواهید شد اما میز تلویزیون دیواری را می‌توانید در هر کجای خانه که دوست داشته باشید نصب کنید. مزایا و معایب استفاده از میز تلویزیون دیواری/انواع مختلف میز تلویزیون دیواریتصور کنید که قصد دارید تلویزیون را در بخشی از پذیرایی قرار دهید که آن قسمت برای قرار دادن میز تلویزیون معمولی فضایی نداشته باشد. در این شرایط میز تلویزیون دیواری می تواند به شما کمک کند.

مرتب کردن سیم ها داخل میز تلویزیون دیواری

یکی از مهمترین مزایای استفاده از میز تلویزیون دیواری پوشش دادن کابل ها و سیم های تلویزیون می باشد. در میز تلویزیون معمولی، سیم ها و کابل ها از پشت تلویزیون دیده می‌شود که چهره زیبایی نخواهد داشت. در میز تلویزیون دیواری کابل ها و سیم ها به خوبی جمع شده و بسیار منظم هستند.

اشغال فضای کمتر در خانه

مهمترین مزیت میز تلویزیون دیواری این است که فضای کمی در خانه اشغال می کند. به علت آنکه این میزها روی دیوار نصب می شوند، بنابراین می توان از فضای زیر آن به بهترین شکل استفاده کرد. چنانچه متراژ خانه شما زیاد نیست اندازه میز تلویزیون دیواری نمی تواند برای شما نگران کننده باشد زیرا قرار است آن را روی دیوار نصب کنید نه روی زمین. به علت آنکه میز تلویزیون روی دیوار نصب می شود ایده های بیشتری برای دکوراسیون آن قسمت از خانه می توانید اجرا کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر لوازم خانگی ایندزیت indesit در کرج

نصب راحت میز تلویزیون دیواری

میز تلویزیون دیواری به نوعی طراحی می‌شود که نصب آن بسیار راحت است. با استفاده از پیچ ها و حفره هایی که در قسمت پشتی میز تلویزیون قرار دارد به آسانی می توانید میز را روی دیوار نصب نمایید. بهتر است نصب میز تلویزیون دیواری به یک فرد متخصص سپرده شود تا از بابت امنیت آن خیالتان آسوده باشد.

امنیت میز تلویزیون دیواری

افرادی که دارای خانه های کوچک می باشند و همچنین حیوان خانگی و یا فرزند کوچک در خانه دارند انتخاب میز تلویزیون دیواری برای آنها ایده فوق العاده ای می باشد. دسترسی کودکان و یا حیوانات خانگی به میز تلویزیونی دیواری کم است و در نتیجه احتمال واژگون شدن تلویزیون نیز کاهش پیدا می‌کند. از طرف دیگر به علت آنکه کودکان نمی توانند به میز تلویزیون دیواری دسترسی داشته باشند با خیال راحت می توانید لوازم تزئینی با ارزش خود را روی میز قرار دهید.

نظافت آسان میز تلویزیونی دیواری

تمیز کردن میز تلویزیون معمولی همیشه برای افراد چالش برانگیز است و جهت تمیز کردن سرامیک و پارکت اطراف میز معمولاً مشکل وجود دارد. اما با نصب میز تلویزیون روی دیوار فضای روی زمین آزاد خواهد بود و به آسانی می توانید با تی و جارو آن را تمیز کنید. با داشتن میز تلویزیون دیواری، نگران خراشیده شدن میز و پایه های آن در اثر برخورد جاروبرقی نخواهید بود.

تنظیم ارتفاع مناسب میز تلویزیون دیواری

شما می‌توانید میز تلویزیون دیواری را در هر ارتفاعی که دوست دارید نصب کنید و همین مورد موجب می شود که دید بهتری نسبت به تلویزیون داشته باشید و کاملاً به آن مسلط باشید. میز تلویزیون معمولی ارتفاع استاندارد و از پیش تعیین شده ای دارد و ثابت است اما در میز دیواری این شما هستید که تعیین می کنید ارتفاع میز چقدر باشد.

معایب میز تلویزیون دیواری

همانطور که از مزایای میز تلویزیون دیواری گفتیم در اینجا می‌خواهیم برخی از معایب آن را نیز توضیح دهیم.

  • برای نصب میز تلویزیون معمولی شما هزینه پرداخت نمی کنید و فقط آن را در هر قسمتی که دوست دارید قرار می دهید اما میز تلویزیون دیواری باید توسط فرد متخصص و با پرداخت هزینه نصب گردد.

مزایا و معایب استفاده از میز تلویزیون دیواری/انواع مختلف میز تلویزیون دیواری

  • برای نصب میز تلویزیون دیواری به اتصالات قوی نیاز می باشد. اگرچه این میزها سبک هستند اما جهت اطمینان از عدم واژگون شدن آن نیاز به اتصالات محکم و بسیار قوی می باشد.
  • پس از نصب کردن میز تلویزیون دیواری دیگر امکان جابجا کردن آن نیست زیرا سوراخ هایی روی دیوار باقی خواهد ماند.

سخن آخر

میز تلویزیون یکی از اجزای مهم دکوراسیون خانه به شمار می آید بنابراین ظاهر و ساختار آن دارای اهمیت ویژه‌ای است. میز تلویزیون های مدرن امروزی به دو دسته دیواری و زمینی تقسیم می شوند. در این مقاله به مزایا و معایب میز تلویزیون دیواری پرداختیم و انواع مختلف آن را بیان کردیم. چنانچه فضای خانه شما کوچک است می توانید از میز تلویزیون دیواری استفاده کنید و از مزایای آن بهره مند شود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

میز تلویزیون دیواری

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مزایا و معایب استفاده از میز تلویزیون دیواری | انواع مختلف میز تلویزیون دیواری

امتیاز کاربر: ۴.۳۵ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا