مجله

معایب و مزایای یخچال الکترواستیل

معایب و مزایای یخچال الکترواستیل چیست ؟

معایب و مزایای یخچال الکترواستیل چیست ؟ همانگونه که می دانید الکترواستیل یکی از کارخانه های قدیمی یخچال سازی در ایران می باشد . الکترواستیل یخچال های خانگی ، یخچال های صنعتی و همچنین یخچال های اداری تولید می کند و امروزه با تکنولوژی های پیشرفته دنیا محصولات سرمایشی را به قیمت مناسب در بازار عرضه می کند بیشتر محصولات این کارخانه شامل یخچال های ساید بای ساید و یخچال های دوقلو و یخچال های دو تیکه می باشد محصولات جدید این کارخانه امکاناتی مثل فیلتر تصفیه آب ، یخ ساز اتوماتیک و موتور قدرتمند ، دارند و ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما توضیحاتی در مورد مزایا و معایبی که احتمال دارد یخچال الکترواستیل داشته باشد را بیان خواهیم کرد لطفاً با ما همراه باشید .

مزایای یخچال الکترواستیل

مشخصات یخچال الکترواستیل چیست ؟

یخچال الکترواستیل به انواع سیستم های به روز شده و تکنولوژی ها و لوازم جانبی کاربردی و حتی فیلترهای تصفیه هم مجهز می باشند یکی از ویژگی هایی که بسیار مهم است و این یخچال از آن ویژگی برخوردار است دکمه‌هایی برای تنظیم کردن دیجیتالی  و پنل های لمسی می باشد . ویژگی بسیار مهم دیگر این یخچال مقدار مصرف آن در انرژی است که بسیار بهینه سازی شده است در ادامه مطالب می‌خواهیم این مشخصات  را برای شما بیان کنیم :

 • فیلتر تصفیه آب
 •  کمپرسور خطی
 • لامپ های ال ای دی داخلی
 • لاستیک دور درب ضدباکتری
 •  سیستم خنک کننده با یون سبز

در ادامه هر کدام از این موارد را برای شما توضیح خواهیم داد :

1- کمپرسور خطی

کمپرسور خطی صدای یخچال را به اندازه ی قابل توجهی کم می کند و باعث می شود که عمر یخچال شما زیاد شود به وسیله کمپرسور خطی ، کمپرسور به طور مستقیم به موتور وصل خواهد شد و این باعث می شود که صدای یخچال کم شود . و به غیر از  مطالبی که برای شما گفتیم مصرف انرژی در یخچال هایی که کمپرسور خطی دارند به مقدار ۳۰ درصد کمتر از یخچال هایی می باشد که دارای کمپرسور معمولی هستند .

حتما بخوانید:   روز جهانی برنامه نویس چه روزی است؟

2-  فیلتر تصفیه آب

همانطور که می دانید کار فیلتر تصفیه آب این است که آب را تصفیه کند و آلودگی هایی که در آب وجود دارد از بین ببرد البته مواد معدنی موجود در آب را حفظ خواهد کرد . فیلتر تصفیه آب ، به طور معمول باید سالی یکبار عوض شود و اگر متوجه شدید که رنگ آن تغییر کرده است باید آن را تعویض کنید.

3- لاستیک دور درب ضد باکتری

در یخچال های الکترواستیل از لاستیک ضد باکتری برای درب یخچال استفاده شده است لاستیک ضد باکتری باعث خواهد شد باکتری ها در یخچال تجمع نکنند و دیگر لازم نیست که شما لاستیک درب یخچال را تعویض کنید

4- لامپ های ال ای دی داخلی

در یخچال های الکترواستیل از لامپ های ال ای دی استفاده شده است که این باعث می‌شود شما برای داخل یخچال ، دید بیشتر و بهتری داشته باشید .

ویژگی های لامپ های ال ای دی :
 • کم مصرف می باشد
 •  گرمای کمتری تولید می کنند
 • همچنین عمر زیاد آن می باشد

 5- سیستم خنک کننده با یون سبز

در  یخچال های الکترواستیل از سیستم خنک کننده با یون سبز استفاده شده است  که برای ایجاد هوای خنک و تمیز  در یخچال از آن استفاده خواهد شد در این نوع سیستم ، هوایی که تسویه نشده است از مجرایی که دارای کاتیکان می باشد ،  عبور کرده و باعث می شود که باکتری ها از بین بروند و ضمناً باعث از بین رفتن بوی بد یخچال نیز می شود .

با استفاده از یون سبز هوای تمیز و سرد ، در همه نقاط مختلف یخچال به صورت یکنواخت پخش خواهد شد این باعث می‌شود که مواد غذایی شما عمر بیشتری درون یخچال داشته باشد .

مزایای یخچال الکترواستیل

معرفی و بررسی مزایای یخچال الکترواستیل

یکی از مهمترین مزیت های یخچال الکترواستیل  این است که از موتور های اروپایی در آن استفاده شده است .  تکنیک هایی که در این یخچال از آن استفاده شده ، باعث می شود که راندمان یخچال بالا رود و احتمال ورود مایع هم به درون کمپرسور کم شود و اینها همه در نهایت باعث می شوند که عمر یخچال شما زیاد شود . همچنین در ساختن یخچال الکترواستیل از ورق های گالوانیزه استفاده شده که مقاومت بالایی دارند و باعث درخشندگی بدنه یخچال می شوند .

در ادامه مطالب می‌خواهیم به مزایای یخچال الکترواستیل بپردازیم لطفاً با ما همراه باشید

مزایای یخچال الکترواستیل

 •  داشتن فضایی استاندارد
 • دارای ابعاد و ظرفیت مناسب
 • داشتن یخساز اتوماتیک
 • طراحی جذاب و زیبا
 • مجهز بودن به سیستم سرمایشی و انجماد خیلی سریع
 • کم مصرف بودن
 • مجهز بودن به آبسردکن
 • مجهز بودن به سیستم عیب یابی هوشمند
 • داشتن صفحه نمایشگر
 •  روشن و خاموش کردن یخساز اتوماتیک
 • داشتن سیستم نوفراست
 • امکان تنظیم کردن دما
 • داشتن قفل کودک
 •  استفاده از قطعات بسیار با کیفیت در ساخت بدنه یخچال
 • داشتن سیستم گردش هوای چندگانه
 • استفاده کردن از درب هایی که دارای زاویه ۹۰ درجه می باشند و باعث هدر نرفتن انرژی می شوند
 •  بعضی از مدل های این یخچال دارای سیستم یخساز اتوماتیک نیز می باشند
 • بعضی از مدل های این یخچال دارای درب بار می باشند
 • طراحی زیبا و جذاب
 • داشتن خدمات پس از فروش
 •  داشتن سیستم سرمایشی و انجماد سریع
 • سیستم کنترل  الکترونیکی
 • بعضی از مدل های این یخچال صفحه نمایش دارند
حتما بخوانید:   تاریخچه درب ضد سرقت آپارتمان و خانه در ایران و دنیا

1- کم مصرف

یکی از مهمترین ویژگی های  یخچال الکترواستیل این است که کم مصرف هستند تقریبا می توان گفت که یکی از کم مصرف ترین یخچالهای بازار می باشند بعضی از مدل های این یخچال به یخساز اتوماتیک مجهز هستند و به آب شهری هم وصل می شوند

2- نوفراست

در این یخچال ها صد در صد از سیستم  نوفراست استفاده شده ، برفک نمی زنند و ضد برفک هستند و شما نیازی به برفک زدایی نخواهید داشت . این یخچال اولین برند ایرانی تولید یخچال های بدون برفک می باشد .

3- استفاده از قطعات بسیار با کیفیت

در یخچال های الکترواستیل از قطعاتی استفاده شده که مربوط به کشورهایی است که در عرضه ی لوازم خانگی پیشرفته می باشند .کندانسور و موتور آن از کشور های ایتالیا و اتریش تهیه شده است ورق هایی که برای ساختن یخچال از آن استفاده شده متعلق به کشور کره جنوبی می باشد

4-سیستم گردش هوای چندگانه

در این یخچال از سیستم گردش هوای چندگانه استفاده شده که باعث خواهد شد هوای سرد به راحتی در یخچال گردش کرده و به طور یکنواخت سرما به همه جای یخچال منتقل شود

6- استفاده کردن از فناوری نانو

در یخچال الکترواستیل از فناوری نانو استفاده شده که باعث می شود این یخچال آنتی باکتریال باشد و عمر مواد غذایی در آن زیاد شود .

معرفی و بررسی عیب های یخچال الکترواستیل

در ادامه می خواهیم عیب هایی را که ممکن است برای یخچال الکترواستیل شما پیش بیاید ، برای شما بیان کنیم :

1-صدای آزاردهنده و زیاد

گاهی امکان دارد یخچال های الکترواستیل سر و صدای بلند و آزار دهنده ای داشته باشند  چیزهایی که می تواند باعث به وجود آمدن این سروصدا شود عبارت می باشد از : خراب شدن موتور یخچال ، خراب شدن فن ، لرزش موتور ، تراز نبودن یخچال ، خرابی کندانسور و ….

حتما بخوانید:   چگونه جای جوش را از روی صورت پاک کنیم؟ | آرا نیک

2- یکسره کار کردن یخچال الکترواستیل

یکی از مشکلات و عیب هایی که در این یخچال ممکن  است ایجاد شود این می باشد که یکسره کار کند . مواردی که باعث خواهد شد تا یخچال شما به صورت یکنواخت کار کند عبارت می‌باشد از : خراب شدن ترموستات ، گرم بودن بیش از حد اطراف یخچال ، خراب شدن لاستیک دور درب یخچال ، کم بودن فاصله یخچال تا دیوار ، خراب بودن کمپرسور و …

3- خراب شدن موتور یا کمپرسور

یکی دیگر از عیب های یخچال الکترواستیل را می توان خراب شدن موتور نامید . عمر مفید موتورهای این یخچال تقریبا هشت سال می باشد و بهتر است سعی کنید که سالی یک بار آن را سرویس کنید

4- از کار افتادن یخساز یخچال

یکی دیگر از عیب هایی که ممکن است در یخچال الکترواستیل به وجود بیاید از کار افتادن یخساز یخچال است . دلایلی که باعث ایجاد این مشکل می شود : کم بودن گاز یخچال ، بسته شدن فیلتر یخ ساز ، خراب شدن کمپرسور و …. را می توان نام برد . که این موارد باعث می شود یخساز یخچال خراب شود

5- سرد نشدن مواد غذایی

سرد نشدن مواد غذایی دلایل مختلفی در این یخچال ، می تواند داشته باشد مانند تنظیم نبودن دمای یخچال ، و شکستگی درجه یخچال ، این دو مورد می‌تواند باعث شود که غذاها در یخچال خنک نشود . البته خراب بودن لاستیک درب یخچال و خراب شدن فن کمپرسور هم می تواند باعث سرد نشدن مواد غذایی باشد . در مورد تنظیم نبودن درجه ی  یخچال دقت داشته باشید باید دمای یخچال با دمای محل زندگی شما ، و همچنین با فصل سال ، متناسب باشد . با استفاده از دفترچه ی راهنمای دستگاه خود ، می توانید یخچال را درست تنظیم کنید .

نتیجه گیری :

یخچال فریزر در زندگی روزانه ما نقش بسیار مهمی دارد پس باید در سلامت و نگهداری آن حداکثر کوشش را بکنید . مادر مقاله بالا از ایبک امداد ، معایب یخچال الکترواستیل و مزایای آن را هم برای شما بیان کردیم . اگر مشکلی برای یخچال فریزر شما به وجود آمد سعی کنید حتما به تعمیرکار متخصص و ماهر مراجعه کنید و هرگز خودتان بدون آگاهی ، به تعمیر یخچال نپردازید زیرا باعث خواهد شد که یخچال شما و تمام قطعات دیگر هم آسیب ببیند.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

 

معایب و مزایای یخچال الکترواستیل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای بررسی معایب و مزایای یخچال های الکترواستیل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا