تعمیرات اجاق گاز

عیب‌یابی و تعمیرات اجاق گاز آلتون|نمایندگی مجاز اجاق گاز آلتون

عیب‌یابی و تعمیر اجاق گاز آلتون|نمایندگی مجاز اجاق گاز آلتون، مشکلات رایج اجاق گاز آلتون

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اجاق گاز آلتون دارای کیفیت بسیار خوبی می باشد. اما در حین استفاده به دلایل گوناگونی مانند استفاده نادرست، ممکن است دچار ایرادات و مشکلاتی شود. در این مطلب مشکلات رایج اجاق گاز آلتون را مورد بررسی قرار می دهیم و راهکارهای کاربردی برای برطرف کردن آنها ارائه می دهیم در صورتی که مهارت و دانش کافی در این زمینه داشته باشید می توانید در منزل نسبت به عیب یابی و تعمیر اجاق گاز آلتون خود اقدام نمایید.

ایرادت و مشکلات رایج اجاق گاز آلتون

اجاق گازها یکی از لوازم مهم و اصلی در آشپزخانه می باشند و خراب بودن آنها موجب اذیت شدن افراد خواهد شد. به همین دلیل وقتی که متوجه ایراد و عیبی در اجاق گاز آلتون می شوید، بهتر است در کمترین زمان ممکن اقدام به عیب یابی و تعمیر اجاق گاز خود کنید. برای اینکه بتوانید تعمیر اجاق گاز آلتون را به روش صحیح و اصولی انجام دهید، باید اطلاعات کاملی در این مورد داشته باشید. به همین دلیل در در این بخش از مطلب، هر کدام از مشکلاتی که ممکن است برای اجاق گاز آلتون پیش آید، را مورد بررسی قرار می دهیم.

خاموش شدن یا کم بودن شعله اجاق گاز آلتون

کم بودن و یا خاموش شدن شعله اجاق گاز آلتون ممکن است دلایل گوناگونی داشته باشد. عوامل و دلایلی که موجب به وجود آمدن این مشکل می شود به شرح زیر می باشد:

 • در قدم اول باید شیر گاز اجاق گاز آلتون را بررسی کنید، که باز باشد. لوله اتصال به اجاق گاز نباید نشتی و پارگی نداشته باشد. در صورتی که شیر ورودی خراب باشد و یا شلنگ اتصال گاز دچار نشتی و پارگی شده باشد. شعله اجاق گاز آلتون خاموش خواهد شد.
 • در قدم بعدی باید شعله اجاق گاز آلتون را از نظر تمیز بودن مورد بررسی قرار دهید. چنانچه شعله اجاق گاز آلتون کثیف باشد موجب می شود، که شعله اجاق گاز کم باشد. در اکثر مواقع باقی مانده مواد غذایی و مایعات موجب می شوند که خروجی شعله اجاق گاز دچار گرفتگی شود و کم بودن شعله اجاق گاز در اکثر مواقع به همین دلیل اتفاق می افتد. شعله اجاق گازی که بیشتر از بقیه شعله ها مورد استفاده قرار می گیرد، بیشتر با این مشکل مواجه خواهد شد. برای برطرف کردن این ایراد باید کلاهک و شعله اجاق گاز را جدا کرده و با دقت تمیز کنید.
 • در صورتی که فشار گاز به درستی تنظیم نشده باشد، می‌تواند موجب کم شدن شعله اجاق گاز آلتون شود.
 • اختلال در عملکرد ترموکوپل اجاق گاز آلتون از دیگر دلایل کم بودن شعله و یا خاموش شدن شعله اجاق گاز آلتون است.

اجاق گاز آلتون

اجاق گاز آلتون دود می‌کند

یکی از مشکلات رایج اجاق گاز آلتون دود کردن شعله آن می باشد. اگر نسبت گاز در مخلوط هوا و گاز بیشتر باشد، موجب دود کردن شعله اجاق گاز آلتون خواهد شد. در این شرایط برای برطرف کردن مشکل باید نازل گاز را تعویض کرده و نسبت گاز در مخلوط هوا و گاز کم کنید. به این نکته باید دقت کنید، که تعویض و یا تعمیر قطعه حتی در ساده ترین حالت ممکن هم دارای خطر بوده و می‌تواند حادثه آفرین باشد. بنابراین در صورتیکه مهارت کافی در این زمینه ندارید برای تعمیر اقدام نکنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر اجاق گاز سانی | نمایندگی تعمیرات اجاق گاز Sunny

صدای شعله اجاق گاز آلتون زیاد است

اگر شعله اجاق گاز آلتون دارای وزش باشد، موجب خواهد شد، که شعله اجاق گاز صدای غیر طبیعی و غیر استاندارد داشته باشد. این مشکل به خاطر بیشتر بودن نسبت هوا در مخلوط هوا و گاز به وجود می آید. برای رفع این مشکل باید صفحه مخلوط را ببندید.

بلندی غیر طبیعی شعله‌های اجاق گاز آلتون

شعله اجاق گاز آلتون بلندی طبیعی و استانداردی داشته باشد. چنانچه نسبت هوا به گاز بیشتر باشد، شعله اجاق گاز آلتون بلندتر از حد معمول خواهد بود. برای رفع این مشکل باید این نسبت را به صورت یکسان در اجاق گاز کم کنید. با استفاده از این روش می توانید مشکل بلند بودن شعله اجاق گاز آلتون را رفع کنید.

ثابت نبودن شعله اجاق گاز آلتون

وقتی که شعله اجاق گاز آلتون پایدار نیست، احتمالاً ترموکوپل اجاق گاز آلتون دچار ایراد شده است. برای برطرف کردن این مشکل باید ترموکوپل اجاق گاز آلتون را مورد بررسی قرار دهید و چنانچه خراب بود باید این قطعه را عوض کنید. به این نکته توجه داشته باشید، که عوض کردن قطعات اجاق گاز از تخصصی ترین کارها می باشد. بنابراین توصیه می کنیم که تعویض قطعات اجاق گاز خود را به کارشناسان بسپارید.

بسته نشدن درب اجاق گاز آلتون

به مرور زمان ممکن است اجاق گاز آلتون دچار پوسیدگی شود و مشکلات دیگر را پیدا کند. یکی از این مشکلات بسته نشدن درب اجاق گاز می‌باشد. خراب بودن درزهای درب اجاق گاز و از بین رفتن آنها با گذشت زمان رخ می دهد و از دلایل اصلی بسته نشدن درب اجاق گاز آلتون محسوب می شود. برای برطرف کردن این مشکل باید لوله های ریلی و درزگیر های درب اجاق گاز آلتون را مورد بررسی قرار دهید.

مشکل حرارت شعله اجاق گاز آلتون

شما می توانید با تنظیم میزان حرارت شعله اجاق گاز انواع غذاها را طبخ کنید. در برخی موارد امکان دارد وقتی شعله اجاق گاز آلتون را در بیشترین و بالاترین میزان ممکن تنظیم کنید، باز هم حرارت شعله کم است. برای رفع این مشکل باید سه مورد را مورد بررسی قرار دهید. در برخی از مواقع آلودگی هایی که در قسمت شعله پخش کن وجود دارد موجب بروز این مشکل می شود. همچنین خراب بودن شیر اجاق گاز آلتون یکی دیگر از دلایل مشکل حرارت شعله اجاق گاز آلتون است. در صورتی که شیر اجاق گاز دچار خرابی و ایراد شده است باید آن را برطرف کنید. یکی دیگر از مواردی که در صورت مواجه شدن با این مشکل باید مورد بررسی قرار بگیرد، نشتی در شلنگ گاز می باشد. چنانچه در شلنگ گاز نشتی وجود داشته باشد، از حرارت زیاد شعله اجاق گاز آلتون جلوگیری خواهد کرد. بنابراین از سالم بودن شلنگ گاز باید اطمینان حاصل کنید.

اجاق گاز آلتون

نکات نصب اجاق گاز آلتون

برای اینکه در طول استفاده از اجاق گاز آلتون کمتر دچار مشکلات و خرابی ها شوید، باید در نصب اجاق گاز نکاتی را مد نظر داشته باشید و آنها را به صورت کامل رعایت کنید. در ادامه مطلب به برخی از نکات مهم در نصب اجاق گاز آلتون اشاره می کنیم:

 • اجاق گاز آلتون را در محیط های دربسته و کوچک نباید نصب کنید.
 • اجاق گاز آلتون در مسیر وزش باد نباید قرار داشته باشد.
 • بر روی محل اتصال لوله کشی گاز اجاق و دو سر شلنگ باید از بست با کیفیت و مرغوب استفاده شود.
 • شلنگ گاز باید طول مناسب داشته باشد. به گفته متخصصین در این زمینه، طول شلنگ بهتر است از یک و نیم متر بیشتر نباشد و شلنگی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید مخصوص گاز باشد.
 • وقتی که اجاق گاز آلتون را نصب کردید با استفاده از کف صابون محل اتصال دو سر شلنگ را تست کنید، که نشت گاز نداشته باشد.
 • همواره مراقب باشید که مواد غذایی بر روی اجاق گاز آلتون سر نروند.
 • وقتی که سینی های اطراف مشعل ها را تمیز می‌کنید، از سیم ظرفشویی استفاده نفرمایید. بهتر است برای انجام دادن این کار از پارچه نمدار که با مواد شوینده مخصوص اجاق گاز آغشته کردید، استفاده نمایید و پس از شستشو سینی ها را به صورت کامل خشک کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات اجاق گاز ماژیک شف | نمایندگی اجاق گاز Magic chef

نکات خاص تعمیر اجاق گاز آلتون

از اجاق گاز مرتب در طول روز به صورت متوالی استفاده می‌شود، به همین دلیل ممکن است که در حین استفاده با ایراد ها و خرابی هایی مواجه شود. در این صورت با رعایت کردن نکات مهم این کار، باید اجاق گاز خود را در کمترین زمان ممکن عیب یابی و تعمیر نمایید. نکته مهمی که در تعمیر اجاق گاز آلتون باید رعایت کنید، رعایت نکات ایمنی می باشد. در قدم اول حتماً باید شیر اصلی اجاق گاز را ببندید. همچنین اطمینان حاصل کنید، که اجاق گاز آلتون به برق اتصال ندارد. موضوع مهم دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد این است، که در شرایط مناسب و در محیط باز تعمیرات اجاق گاز آلتون را انجام دهید. از جمله نکات مهم برای تعمیر اجاق گاز این است، که بدون داشتن اطلاعات فنی در این زمینه نباید اقدام به عیب یابی و تعمیر اجاق گاز آلتون کنید. برای جلوگیری از خسارت های احتمالی بهتر است، که با کارشناسان تعمیر اجاق گاز آلتون تماس حاصل کنید. متخصصین در این زمینه معتقد هستند، که عدم داشتن مهارت و تخصص در تعمیر اجاق گاز آلتون امکان دارد مشکلات و آسیب های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. برای تعمیر اجاق گاز آلتون در ابتدا باید عیب یابی اجاق گاز به درستی انجام شود. وقتی که به صورت دقیق دلیل خراب شدن اجاق گاز آلتون تشخیص داده شود، قطعاً با راهکار مناسب تر و در مدت زمان کمتر می توان اقدام به تعمیر آن کرد. اما اگر عیب یابی اجاق گاز آلتون به درستی و به روش اصولی انجام نشود و علت ایراد و مشکل به وجود آمده به صورت صحیح تشخیص داده نشود، ممکن است اقداماتی که انجام می شود به اجاق گاز آلتون آسیب برساند و همچنین این اقدامات امکان دارد، که حادثه آفرین باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

عیب‌یابی و تعمیر اجاق گاز آلتون|نمایندگی مجاز اجاق گاز آلتون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر اجاق گاز آلتون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا