تعمیرات اجاق گاز

راهنمای تعمیر اجاق گاز هیمالیا | نمایندگی اجاق گاز هیمالیا

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اجاق گاز یکی از ضروری ترین و مهمترین ابزار موجود در آشپزخانه می باشد که بروز خرابی و اشکال در آن می تواند در روند کلی آشپزخانه اختلال ایجاد کند. بنابراین تشخیص به موقع هرگونه مشکل در اجاق گاز و برطرف کردن آن بسیار مهم می باشد. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی خدمات تعمیر اجاق گاز هیمالیا پرداخته و مشکلات رایج آن را بیان کرده ایم و در ادامه راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آن‌ها ارائه داده ایم. چنانچه شما نیز از کاربران اجاق گاز هیمالیا می باشید و یا قصد خرید این محصول را دارید پیشنهاد ما به شما این است که تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

آموزش عیب یابی اجاق گاز هیمالیا

تشخیص درست عیب و ایراد در اجاق گاز یکی از مهارت های اساسی در برطرف کردن مشکل می باشد. با توجه به اینکه اجاق گاز یکی از وسایل پرکاربرد و مهم در آشپزخانه به شمار می‌آید تشخیص ایراد و اشکال آن در کمترین زمان ممکن می تواند باعث جلوگیری از بهم خوردن روال آشپزی شود. عیب یابی سرشعله ها، فندک و … در حوزه عیب ‌یابی اجاق گاز قرار دارد. در این مطلب می خواهیم ضمن بیان مشکلات رایج اجاق گاز هیمالیا نکات و ترفندهایی جهت برطرف کردن آنها ارائه دهیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. از مشکلات رایج اجاق گاز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خراب شدن فندک
 • روشن نشدن اجاق گاز
 • روشن نشدن فر اجاق گاز
 • جرقه نزدن فندک
 • خاموش شدن شعله اجاق گاز
 • دود کردن شعله ها
 • زرد سوختن شعله ها
 • ایجاد صدا در شعله ها
 • داغ شدن صفحه نمایش و ولوم اجاق گاز

چرا مشعل اجاق گاز هیمالیا روشن نمی شود؟

یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکن است اجاق گاز هیمالیا با آن مواجه شود روشن نشدن مشعل می باشد در بروز این مسئله عوامل گوناگونی می توانند به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم تاثیر داشته باشد. راهنمای تعمیر اجاق گاز هیمالیا| نمایندگی اجاق گاز هیمالیا

مسدود شدن و کثیف شدن سوراخ های مشعل و یا پیلوت و همچنین خرابی ترموکوپل از مهمترین دلایل روشن نشدن مشعل به شمار می‌آیند. در مواقعی نیز روشن نشدن مشعل می تواند به علت انسداد و گرفتگی نازل گاز یا ژیگلور باشد. جهت برطرف کردن این مشکل باید به رفع گرفتگی و انسداد این قطعات پرداخت. برای این کار می‌توان از یک سوزن کمک گرفته و سوراخ های مشعل را باز کرد. تمیز کردن و رفع انسداد سوراخ های مشعل به وسیله یک برس نیز می‌تواند از راهکارهای موثر جهت رفع مشکلات اجاق گاز هیمالیا باشد.

علت نرسیدن گاز به مشعل اجاق گاز هیمالیا چیست؟

یکی دیگر از مشکلات مربوط به اجاق گاز هیمالیا می‌تواند نرسیدن گاز به مشعل آن باشد در بروز این مشکل یکی از مهمترین دلایل آن می تواند ایراد در فندک و مسیر گاز رسانی باشد. کارکرد صحیح اجاق گاز بر اساس ورود جریان گاز به مشعل یا پیلوت صورت می گیرد در صورتی که در این روند اختلال ایجاد شود مستقیماً در رسیدن گاز به مشعل نیز تاثیر می گذارد. جهت برطرف کردن این مشکل باید موارد زیر را مورد بررسی قرار داد:

 • نخست از وجود جریان گاز اطمینان حاصل کنید.
 • اگر مشکل از جریان گاز نبود باید فندک و نازل مورد بررسی قرار گیرند.
 • گرفتگی و انسداد ژیگلور یا نازل می تواند مانع از عبور جریان گاز و درنهایت روشن نشدن مشعل شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی هیمالیا Himalia | تعمیرات هیمالیا در کرج

علت انتشار بوی گاز از اجاق گاز هیمالیا چیست؟

یکی دیگر از مشکلات متداول در اجاق گاز هیمالیا می تواند انتشار بوی گاز از آن باشد همانطور که می دانید وجود بوی گاز در محیط خانه می‌تواند بسیار خطرآفرین باشد به همین خاطر به محض اینکه با این مشکل مواجه شدید باید هر چه سریعتر جهت رفع آن اقدام کنید. شل شدن یا پارگی بست و یا اتصالات شیر سوپاپ می تواند از مهم ترین علل بروز انتشار بوی گاز باشد. همچنین بسته نشدن شیر گاز و یا فرسودگی شلنگ و تا خوردن آن می تواند باعث انتشار بوی گاز شود. جهت رفع این مشکل باید تمامی اتصالات و بست ها به دقت مورد بررسی قرار گیرند. در صورت مشاهده پارگی و یا تاخوردگی در شلنگ گاز باید نسبت به تعویض آن ها اقدام کرد. علاوه بر آن جهت جلوگیری از شل شدن بست ها باید از بست های با کیفیت و استاندارد استفاده کرد.

علت روشن نماندن شعله اجاق گاز هیمالیا چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است کاربران اجاق گاز هیمالیا با آن روبه‌رو شوند روشن نماندن شعله های اجاق گاز می باشد.راهنمای تعمیر اجاق گاز هیمالیا| نمایندگی اجاق گاز هیمالیا

این مشکل می تواند به دلایل مختلفی بروز کند که در ادامه به آنها اشاره شده است:

 • خراب شدن مشعل
 • خراب شدن پیلوت
 • خراب شدن ترموستات
 • جابجا شدن الکترود های جرقه زن
 • تنظیم نبودن تایمر
 • قرارگیری نامناسب سرشعله ها

چنانچه ترموستات خراب شده بود باید نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام کرد و دقت کنید که سرشعله ها و الکترود های جرقه زن به صورت کامل در جای خود قرار گرفته باشند.

علت جرقه نزدن اجاق گاز هیمالیا چیست؟

یکی دیگر از مواردی که بسیار مهم می باشد و از مشکلات رایج در اجاق گاز هیمالیا به شمار می‌آید جرقه نزدن آن می باشد. خراب شدن فندک مهمترین دلیل بروز این مشکل است. فندک در ایجاد تشکیل شعله نقش مهمی دارد و جرقه نزدن فندک می تواند باعث روشن نشدن شعله شود. جهت بررسی این مشکل باید به سراغ اتصالات فندک و سیم ها بروید و از راهکارهای کاربردی جهت برطرف کردن این مشکل استفاده کنید. چنانچه فندک از مدار خارج شده باشد و یا سیم های آن دچار اشکال شده باشد با تعویض سیم مشکل برطرف می شود. جهت اطمینان از وجود جریان برق در فندک از دستگاه مولتی متر استفاده کنید.

دلیل تغییر رنگ شعله ها در اجاق گاز هیمالیا چیست؟

در شرایط نرمال شعله های اجاق گاز باید به رنگ آبی بسوزد و همچنین دارای ارتفاع مناسب باشد. کثیف شدن سر شعله ها یکی از دلایل تغییر رنگ شعله می باشد همچنین عدم تنظیم مقدار گاز و هوا در بروز این مشکل تاثیر گذار است. جهت برطرف کردن این مشکل بهتر است مقدار گاز و هوا به طور درست تنظیم شود و همچنین سر شعله ها را از باقی مانده های مواد غذایی و چربی پاک کنید. پس از انجام این راهکارها شعله اجاق گاز دوباره به رنگ آبی خواهد شد.

علت ایجاد صدای زیاد در اجاق گاز هیمالیا چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای اجاق گاز هیمالیا به وجود آید ایجاد صدای زیاد در آن می باشد از دلایل اصلی بروز این مشکل می توان به اختلال در هوا رسانی اشاره کرد. جهت برطرف کردن این مشکل باید به تنظیم جریان هوای ورودی اقدام کرد و با این اقدام می توان سر و صدای شعله ها را به حداقل رساند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل ترکیدن زود پز بر روی اجاق گاز چیست؟

علت کار نکردن فندک اجاق گاز هیمالیا چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که در اجاق گاز هیمالیا دیده می شود کار نکردن فندک می باشد. به طور معمول دلیل بروز این مشکل را می‌توان به نوسانات برق مرتبط دانست. آسیب رسیدن به فندک خیس شدن و یا مرطوب بودن سر شعله های اجاق گاز، کثیف شدن سرشعله ها، نیم سوز شدن فندک و بروز نشتی در اتصالات فندک می تواند از دلایل ایجاد این مشکل باشد. گاهی اوقات ممکن است قفل کودک اجاق گاز فعال شده باشد و باعث کار نکردن فندک شود.

علت داغ شدن صفحه نمایش و ولوم های اجاق گاز هیمالیا چیست؟

داغ شدن صفحه نمایش و ولوم های اجاق گاز از مشکلات متداول در اجاق گاز هیمالیا می باشد. این مشکل یکی از مهمترین و جدی ترین مشکلات مربوط به اجاق گاز است و در صورت مواجه شدن با آن باید هر چه سریعتر نسبت به برطرف کردن آن اقدام کرد تا به دستگاه آسیب های دیگری وارد نشود. نصب کردن اجاق گاز بدون در نظر گرفتن استاندارد ها و همچنین عایق بندی نادرست آن می تواند از متداول ترین دلایلی باشد که باعث ایجاد این مشکل می شود. جهت برطرف کردن آن باید از یک تعمیرکار حرفه ای اجاق گاز کمک بخواهید تا دوباره عایق بندی را بر روی اجاق گاز انجام دهد.راهنمای تعمیر اجاق گاز هیمالیا| نمایندگی اجاق گاز هیمالیا

کارشناسان ایبک امداد آماده خدمات رسانی به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس اجاق گاز هیمالیا می باشند. چنانچه نیاز به مشاوره داشتید می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و با کارشناسان ما مشورت کنید.

علت خروج دود از اجاق گاز هیمالیا چیست؟

گاهی اوقات ممکن است کاربران با مشاهده دود از اجاق گاز مواجه شوند یکی از دلایل بروز این مشکل می تواند کثیف بودن سر شعله ها و ریختن روغن در اطراف آن باشد. جهت برطرف کردن این مشکل باید سرشعله ها را پس از هربار استفاده کاملا تمیز کرده و سوراخ های آن را از وجود هرگونه گرفتگی پاک کنید. وجود باقیمانده های مواد غذایی روی اجاق گاز علاوه بر مسدود کردن سرشعله ها و کثیف شدن اجاق گاز می تواند باعث ایجاد دود نیز شود. پس بهتر است پس از پخت غذا نسبت به تمیز کردن شعله ها اقدام کنید.

سخن آخر

اجاق گاز یکی از پر کاربرد ترین وسایل موجود در هر آشپزخانه می باشد که نگهداری اصولی از آن می تواند کاربران را از صرف هزینه های زیاد تعمیر و یا تعویض قطعات بی‌نیاز کند. ایبک امداد در این مقاله به بررسی خدمات تعمیر اجاق گاز هیمالیا پرداخته و مشکلات رایج آن را بیان کرده است و در ادامه راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام پیشنهاد داده است. گاهی اوقات مشکلات مربوط به اجاق گاز بسیار ساده بوده و کاربران می‌توانند خودشان به رفع مشکل بپردازند اما گاهی نیز تعمیر اجاق گاز تخصصی است و نیاز به تعمیرکاران حرفه ای جهت تعمیر و سرویس دستگاه می باشد. کارشناسان ایبک امداد می‌توانند در این زمینه به شما کاربران عزیز کمک کنند تا با خیال راحت کار سرویس و تعمیر اجاق گاز خود را به آنها بسپارید. جهت دریافت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر اجاق گاز هیمالیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای تعمیر اجاق گاز هیمالیا | نمایندگی اجاق گاز هیمالیا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا