مجله لوازم خانگی

کاربرد میز کنسول چیست

کنسول در منازل ایرانیان به عنوان یک دکوری شیک استفاده می شود. در یک خانواده میز کنسول ها به عنوان یک وسیله دکوراتیو می باشند که به عنوان دراور، کمد، میز آرایش و بوفه می توان از آن استفاده کرد. در میان دیگر لوازم یکی از وسایلی که باعث زیبایی چیدمان دکوراسیون داخلی می شود، میز کنسول است. همچنین کاربرد میز کنسول در خانه بسیار زیاد است که می توان از آن برای نظم دادن به برخی وسایل استفاده نمود.

یکی از مهم ترین نقش های این وسیله در دکوراسیون منزل ایجاد فضایی چشم نواز و جذاب برای بیننده است. قرار دادن میز کنسول در هر فضایی یک نقطه کانونی ایجاد می کند. برای استفاده درست و چیدمان درست میز کنسول باید با کاربرد و روش های دکور این وسیله بیشتر آشنا شوید.

میز کنسول چیست

در سبک های مختلف دکوراسیون منزل طراحان داخلی سعی می کنند از کنسول های مختلف در انواع سبک ها استفاده نمایند. تنوع زیادی از لحاظ طرح و رنگ در کنسول ها وجود دارد. این کمد ها عرض کمی دارند و به دیوار می چسبند. به طور معمول در بالای آن یک آینه بزرگ نیز وجود دارد. جنس های مختلفی از آینه کنسول ها در بازار وجود دارد که از جمله آن می توان برنزی، چوبی، رزینی، سنگی، مسی و نقره ای را نام برد.

در لحظه ورود به هر فضایی در نگاه اول لوازم دکوراتیو به چشم می آیند. یکی از وسایل دکوری که زیبایی زیادی به محیط می بخشد، میز کنسول می باشد. برای اولین بار میز کنسول ها در قرن ۱۷ در فرانسه تولید شدند که به شکل میز های مستطیلی شیک ساخته می شدند.

این میز ها با یک آینه مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر برای پوشاندن دیوار ها از آن استفاده می شده است. اما امروزه با حفظ ماهیت دکوراتیو خود یکی وسیله کاربردی نیز به حساب می آیند. همچنین امروزه انواع مختلف کنسول های چهار پایه طراحی شده اند که بدون تکیه به دیوار می توان از آن ها در هر بخش خانه استفاده نمود.

میز کنسول های نوین حدود ۶۰ تا ۹۰ سانت ارتفاع دارد و عرض آن ها نیز حدود ۵۰ سانت است. انواع مختلف کنسول در شکل های دایره، مستطیل و مربع وجود دارند و می توانید با توجه به سلیقه و سبک دکوراسیون منزلتان هر کدام از آن ها را انتخاب نمایید.

به دلیل عرض کمی که میز کنسول ها دارند می توانید از آن در راهرو ها و ورودی ها استفاده نمایید. همچنین اگر دارای فضای پذیرایی بزرگی هستید می توانید از مدل های عریض تر میز کنسول در این فضا استفاده نمایید. خیلی از افراد در پشت مبل ها از میز کنسول استفاده می نمایند. می توانی از وسایل تزیینی مانند شمعدان، کتاب و گلدان برای دکور روی میز کنسول استفاده نمایید.

میز کنسول کلاسیک چیست

با توجه به سبک و دکوراسیون هر فضایی می توان از انواع مختلف میز کنسول ها استفاده نمود. برای مثال در دکوراسیون های کلاسیک استفاده از مبلمان و کمد های چوبی با حکاکی های خاص بیشتر استفاده می گردد. به همین دلیل باید در سبک کلاسیک از کنسول های متناسب با آن استفاده نمود. در این سبک باید توجه داشته باشید تا میز کنسولی هماهنگ با مبلمان از لحاظ رنگ و سبک کنده کاری ها انتخاب نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفترچه راهنمای فارسی مایکروفر آریستون Ariston | آموزش استفاده و نگهداری

در سبک کلاسیک مهمترین عنصر برای فضای نشیمن مبلمان می باشد و اگر تصمیم به استفاده از میز کنسول دارید باید نقوش روی کنسول و رنگ آن با مبلمان تناسب زیادی داشته باشد. در کنسول های کلاسیک از رنگ های قهوه ای فندقی و منبت کاری ها و حکاکی های طلایی رنگ استفاده می شود و می توان آنها را با استفاده از گلدان، جام ها و شمعدان ها تزیین نمود.

کاربرد میز کنسول

کنسول های ارزان قیمت چیست

با توجه به سلیقه و علاقه افراد می توانند رنگ ها، نوع چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل خود را انتخاب نمایند. اما در میان همه این موارد فاکتور دیگری نیز در انتخاب وسایل دکوراتیو منزل تاثیر گذار است و آن هزینه و بودجه ای است که برای انجام این کار در نظر گرفته اید.

بعضی مواقع علاقه به استفاده از آینه کنسول های چوبی در دکوراسیون منزل خود داریم. اما نمی توانیم هزینه بالایی برای این کار پرداخت کنیم. در این مواقع می توانید از آینه کنسول های ام دی اف استفاده نمایید که نسبت به مدل ها و چوب های دیگر قیمت ارزان تری دارند. می توانید این کنسول ها را با توجه به سلیقه تان با انواع وسایل دکوراتیو مانند گلدان، مجسمه، شمعدان و … تزیین نمایید.

آینه کنسول های مدرن چیست

میز کنسول ها همیشه همراه با آینه به فروش می رسند. آینه های میز کنسول در دو مدل روی میزی و یا دیواری تولید می شوند. امروزه مردم به دکوراسیون های سبک مینیمال و مدرن علاقه بسیار زیادی دارند. زیرا در سبک مدرن چیدمان به زیبایی و سادگی عناصر اهمیت زیادی می دهد. در دکوراسیون مدرن آینه ها علاوه بر زیبا سازی محیط عملکرد های دیگری مانند افزایش نور پردازی و همچنین روشنایی بیشتر فضا را دارند. همچنین وجود آینده در خانه باعث بزرگتر دیده شدن فضای محیط می شود. به همین دلیل می توانید در دکوراسیون مدرن به صورت های خلاقانه از آینه کنسول استفاده نمایید.

برای انجام این کار می توانید بالای کنسول از آینه های جورچینی استفاده کنید. همچنین می توانید از آینه دکوراتیو های لوزی و مربعی مانند کاشی در بالای کنسول بهره ببرید. زیرا با انجام این کار می توانید فضای محیط را بزرگتر نشان دهید. همچنین می توانید از تعدادی آینه های کوچک بالای میز کنسول استفاده کنید که جذابیت زیادی به منزل شما می دهد و می تواند جایگزین مناسبی به جای استفاده از یک آینه بزرگ باشد.

کنسول مدرن چیست

در فضا های کوچک می توانید از دکوراسیون مدرن استفاده نمایید. هرچه فضای شما کوچک تر باشد باید از وسایل می نیمال در فضا بیشتر استفاده نمایید. در این محیط ها می توانید از اشکال مدرن کنسول ها استفاده نمایید. طبق چیزی که بیان کردیم در فضا های مدرن سادگی در حین زیبایی مهم است و برای این فضا کنسول های جمع و جور و کوچک بسیار مناسب می باشد. کنسول هایی با پایه های ساده و نیمکت گونه برای دکور های مدرن انتخاب خوبی است. زیرا در گزینه اول فضای زیادی اشغال نمی کنند و دوما بسیار کاربردی هستند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  صندلی راک چیست | راهنمای خرید صندلی های راک

کاربرد میز کنسول

راهنمای خرید آینه کنسول

در زمان خرید آینه کنسول ها با استفاده از نکات زیر می توانید انتخاب و خرید بهتری را داشته باشید:

  • با توجه به سبک دکوراسیون منزلتان آینه و میز کنسول را انتخاب نمایید. باید با توجه دکوراسیون فضا طرح، جنس و رنگ کنسول خود را انتخاب نمایید.
  • پیش از این که اقدام به خرید آینه کنسول نمایید ابتدا باید فضای مورد نظر را در نظر گرفته و در ادامه بودجه مد نظر خود برای خرید کنسول را مشخص کنید. همچنین باید بدانید که کنسول های استفاده شده در پذیرایی با کنسول های راه رو ها و ورودی ها متفاوت می باشند.
  • در بازار انواع مختلف کنسول با آینه و یا بدون آینه وجود دارد. در زمان خرید توجه داشته باشید که کدام مدل را می خواهید. اگر فضای منزل شما کوچک است پیشنهاد می کنیم از مدل های آینه دار کنسول استفاده نمایید. زیرا آینه باعث انعکاس نور در محیط می شود و در نتیجه فضای خانه بزرگتر به چشم می آید.
  • اگر فضای پذیرایی شما بزرگ است می توانید از یک آینه کنسول شکیل برای نقطه کانونی منزل خود استفاده نمایید.
  • با استفاده از میز کنسول ها متناسب با دکوراسیون منزل می توانید محیط نشیمن منزل خود را بسیار زیبا جلوه دهید.
  • اگر از کنسول های بدون آینه استفاده می کنید حتما برای روی آن از گلدان ها و شمع ها استفاده نمایید تا دکور زیبایی روی آن داشته باشید.
  • همچنین می توانید برای تزیین آینه کنسول در دو طرف آن از پاف مبل و یا صندلی های عثمانی استفاده نمایید.
  • می توانید برای جذاب تر کردن فضایی که بین دو درب وجود دارد از میز کنسول های زیبا استفاده نمایید.

خرید اینترنتی آینه کنسول

برای خرید یک آینه کنسول روش های زیادی وجود دارد که یکی از راحت ترین روش ها خرید اینترنتی است. بعضی مواقع نیاز است برای خرید یک وسیله منزل هزینه های زیادی را برای رفت و آمد خرج کنیم و همچنین یک روز کامل خود را برای این کار خرج کنیم. همچنین امکان دارد در طی گشتن بازار نتوانیم وسیله مورد نظر خود را خریداری کنیم. در این مواقع می توانید به راحتی بدون صرف هزینه و وقت زیادی خرید اینترنتی انجام دهید. با جستجو در شبکه های اجتماعی و سایت ها به راحتی می توان کالای مورد نظر را یافت و خریداری نمود.

نتیجه گیری

میز کنسول ها امروزه در تنوع بسیار بالایی تولید می شوند که افراد با هر سلیقه و برای هر مدل دکوراسیونی می توانند از آن استفاده نمایند. از این وسیله علاوه بر فضای نشیمن می توان در ورودی ها، اتاق خواب ها، راهرو ها و سرویس های بهداشتی استفاده نمود. البته باید برای هر مکانی از مدل مخصوص آن فضا استفاده نمایید تا بتوانید با استفاده از یک آینه کنسول بسیار زیبا جذابیت فضا خود را چند برابر کنید.

کاربرد میز کنسول در دکوراسیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با کاربرد میز کنسول در انواع دکوراسیون ها آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا