تعمیرات کولر گازی

خدمات نمایندگی و تعمیرات کولرگازی آرچلیک arcelik | نگهداری اسپلیت آرچلیک

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله از سایت ایبک ما قصد داریم شما را با انواع کولر آرچلیک و بررسی ایرادات این کولر آشنا کنیم. آرچلیک (arcelik) یکی از برندهای تولید کننده لوازم خانگی و متعلق به کشور ترکیه است. یکی از محصولات این برند، کولر گازی بوده که در نوع خود ویژگی‌های منحصر به فردی دارد.

اگرچه این برند متعلق به کشور ترکیه است، اما کارخانه‌های تولیدی کولر گازی آرچلیک در سایر کشورها نیز فعالیت می‌کنند و در این مقاله قصد داریم به خدمات نمایندگی تعمیر کولر گازی آرچلیک در تهران بپردازیم.

مدل‌های مختلف اسپلیت های آرچلیک

تولیدکنندگان کولرهای گازی آرچلیک در تلاشند تا با نوآوری در تولید این محصول، راحتی را برای مشتریان خود به ارمغان آورند از این رو اقدام به تولید این کولرها با ویژگی‌های منحصر به فرد کرده‌اند.

در این قسمت به انواع مختلف کولرهای گازی آرچلیک و ویژگی‌های خاص هر مدل می‌پردازیم.

اسپلیت‌ اینورتر آرچلیک مدل ۱۲۴۴۱۰

این نوع از کولرهای آرچلیک به سبب طراحی زیبا و به‌کارگیری تکنولوژی‌های پیشرفته در ساخت آن بسیار مورد توجه مشتریان قرار گرفته و از طرفی ویژگی‌های خاص این دستگاه بر محبوبیت آن در میان کاربران می‌افزاید که از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره داشت:

مصرف انرژی تا ۵۰ درصد کمتر نسبت به کولر کلس A، فعالیت در حالت خواب و با صدای ۱۹ db، خنک‌کنندگی مناسب در گرم‌ترین روزهای تابستان، فعالیت گرمایشی بالا در دماهای بسیار پایین، استفاده از گاز R-410A به عنوان گاز هوشیار زیست‌محیطی، دارا بودن از فیلترهای مختلف اعم از فیلتر تصفیه، فیلتر آنتی باکتریال، فیلتر ضد حساسیت، دارای کنترل از راه دور، برنامه‌ریزی و حالت تنظیم ۲۴ ساعته و سیستم عامل هوشمند در ساختار کولر.

اسپلیت اینورتر آرچلیک مدل ۱۸۴۴۱۰

این مدل نیز تقریباً ویژگی‌های ‌مشابهی با کولرهای گازی آرچلیک مدل قبلی دارد و اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین این مدل و مدل ۱۲۴۴۱۰ داشته باشیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

کولر گازی آرچلیک مدل ۱۸۴۴۱۰ همچون مدل ۱۲۴۴۱۰ دارای قابلیت صرفه‌جویی در مصرف انرژی است با این تفاوت که میزان صرفه‌جویی این کولر تا ۴۵ درصد و میزان صرفه‌جویی مدل قبلی تا ۵۰ درصد نسبت به کلاس A است.

تفاوت دیگر این دو محصول در میزان خنک کنندگی آن‌ها است که در مدل اول ۱۳۵۰۰ BTU و در این مدل ۱۹ BTU می‌باشد.

یکی از ویژگی‌هایی که در هر دو مدل دیده می‌شود عملکرد گرمایشی و سرمایشی مناسب آن هاست به طوری که در دماهای بسیار بالا و دماهای بسیار پایین عملکرد سرمایشی و گرمایشی خوبی را از خود نشان می‌دهند.

در آرچلیک مدل ۱۸۴۴۱۰ نیز همانند آرچلیک مدل ۱۲۴۴۱۰ از گاز R-410A استفاده شده و همچنین این کولر نیز دارای تنظیمات ۲۳ ساعته، سیستم هوشمند، فیلتر تصفیه، ضد باکتری و ضد آلرژی، مرطوب کنندگی، کنترل از راه دور و حالت sleep است.

 

اسپلیت اینورتر آرچلیک مدل ۲۵۴۴۱۰

ویژگی‌های نوآورانه‌ای که در ساخت مدل ۲۵۴۴۱۰ به کارگیری شده، این کولر گازی را از سایر کولرها متمایز می‌کند.

این مدل کولر گازی دارای ظرفیت خنک کردن بیشتری نسبت به دو مدل قبلی بوده و میزان خنک کنندگی آن ۲۵۵۰۰ BTU است.

با توجه به خنک کنندگی بالا در این مدل میزان صرفه‌جویی در مصرف انرژی آن نسبت به دو مدل قبلی پایین‌تر بوده و نسبت به کلاس A صرفه‌جویی آن ۴۰ درصد است.

در مدل سوم نیز مانند دو مدل قبلی از گاز سازگار با محیط زیست استفاده شده است.

از دیگر ویژگی‌های مطلوب این محصول می‌توان به صدای پایین آن، فیلترهای متنوع اعم از فیلتر تصفیه، ضد باکتری و ضد آلرژی، حالت خواب، سیستم هوشمند، کنترل از راه دور، فعالیت سرمایشی و گرمایشی با عملکرد بالا در روزهای گرم و سرد سال، قابلیت برنامه‌ریزی ۲۴ ساعته و رطوبت ساز اشاره داشت.

در این قسمت با ۳ مدل مختلف از کولرهای گازی آرچلیک آشنا شدیم. همان‌گونه که عنوان شد در ساخت این کولرها از تکنولوژی‌های منحصر به فردی استفاده شده و بنابراین بررسی دستگاه در زمان بروز مشکل نیازمند فردی با دانش لازم در این حیطه و تجربه کافی است.

لازم به ذکر است که تعمیرکاران نمایندگان تعمیر کولرهای گازی آرچلیک در پی کسب تجربه تعمیر این دستگاه طی سال‌های متمادی، توانسته‌اند مشکلات رایج کولرها را شناسایی کرده و در قالب راهنمای سوالات متداول در اختیار مشتریان قرار دهند.

در بخش پیش‌رو با برخی از سوالات متداول، ایرادات رایج دستگاه و نحوه حل مشکل کولر آشنا خواهیم شد.

نحوه تعمیر کولر گازی آرچلیک در صورت عدم کار کردن دستگاه

نحوه تعمیر کولر گازی آرچلیک در صورت عدم کار کردن دستگاه

چنانچه کولر گازی آرچلیک روشن نمی‌شود در گام نخست می‌بایست باتری‌های ترموستات کولر را بررسی کرده و از سالم بودن باتری اطمینان حاصل کنید. چرا که ممکن است دلیل کار نکردن کولر از کار افتادن باتری ترموستات آن باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر جارو شارژی آرچلیک Arcelik |علت خاموش شدن ناگهانی

در صورتی که باتری ترموستات کولر را بررسی کرده و باتری سالم بود، باید بخش دیگری از دستگاه را بررسی نمایید. از این رو فیوز مدار کولر گازی آرچلیک خود را بررسی کنید.

اگر خودتان موفق به تعمیر دستگاه با استفاده از راهنمای ایرادات متداول نشدید، حتماً با تعمیرکاران نمایندگی کولر گازی آرچلیک تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت برای حل مشکل در محل حضور یابند.

نحوه تعمیر کولر آرچلیک در صورت عدم خنک کنندگی یکنواخت

زمانی که از عدم خنک کنندگی یکنواخت صحبت می‌کنیم بدین معناست که کولر روشن بوده و کار می‌کند اما تنها یک ناحیه از فضایی که کولر در آن نصب شده سرد بوده و ناحیه‌ای دیگر هنوز گرم مانده و هوا در این فضا به طور همگن پخش نمی‌شود.

در وهله اول یکی از دلایلی که سبب بروز این مشکل برای مشترکان می‌شود، عدم عایق‌بندی کامل خانه و یا محل کار و وجود درزها است. از این رو پیشنهاد می‌شود در صورت بروز این مشکل ابتدا این مورد بررسی شود.

بروز مشکل در سیم‌کشی کولر و اتصالات آن را نیز می‌توان از جمله دلایل عدم خنک کنندگی یکنواخت کولرهای گازی آرچلیک دانست. بنابراین پیش از حضور یافتن تعمیرکار در محل، نسبت به بررسی اتصالات و اطمینان حاصل کردن از سالم بودن سیم‌کشی ها اقدام کنید.

روش تعمیر کولر آرچلیک در صورت یک‌سره شدن فعالیت آن

سیستم فعالیت کولرهای گازی آرچلیک به این صورت است که بعد از مدتی روشن بودن باید خاموش شود که این خاموشی‌ها نیز لحظه‌ای است. اما اگر کولر یکسره کار کند و خاموش نشود، این امر احتمالاً می‌تواند نشانگر وجود اختلال در فن کولر باشد. از این رو برای رفع این مشکل ابتدا باید فن ترموستات خاموش شده و بررسی شود.

پس از بررسی موارد فوق و استمرار مشکل، باید به سراغ بررسی مقدار مبرد(مبرد همان گاز کولر است که می‌تواند HFC، CFC یا  کولر گازی و همچنین سوئیچ رله کولر (رله، سوئیچی الکترومکانیکی و کوچک در برد کولر و سایر وسایل بروید.

نحوه تعمیر کولر  در صورت روشن و خاموش شدن پیوسته آن

این ایراد، حاکی از وجود یک مشکل مهم در دستگاه است. چنانچه کولر گازی آرچلیک شما دچار این مشکل شده و به طور پیوسته خاموش و یا روشن می‌شود، احتمال می‌رود بخش کندانسور دستگاه به علت کثیف شدن مسدود شده و کارایی مطلوب خود را از دست داده باشد. از این رو برای حل این ایراد باید ابتدا کندانسور و اواپراتور را بررسی کنید تا دچار گرفتگی نشده باشد.

به یاد داشته باشید که با تمیز کردن کولر و زدودن هر گونه مواد زائد از درون دستگاه می‌توانید به عملکرد بهتر آن کمک کنید.

نحوه تعمیر کولر  در صورت درست کار نکردن ترموستات آن

این مشکل معمولاً هنگامی بروز می‌دهد که مشکلی در قسمت ترموستات کولر گازی ایجاد شده است و پس از بروز مشکل در این قسمت، دمای مدنظر شما که کولر را در آن دما قرار داده‌اید و دمای تنظیم شده، متفاوت به‌ نظر می‌رسد‌. این مسئله به دلیل بروز اختلال در تنظیمات کولر گازی آرچلیک است که باید توسط نمایندگی مجدداً تنظیم شود.

اما همانطور که پیش تر گفته شد این مشکل در اثر وجود ایراد در ترموستات بروز می‌دهد. بدین ترتیب باید ترموستات دستگاه به درستی کالیبره شود.

البته در برخی مواقع ترموستات کولر گازی پس از کالیبره شدن هم باز عملکرد گذشته را ندارد و مجدداً از حالت تنظیم خارج خواهد شد. که در این مواقع باید دوباره عمل کالیبراسیون تکرار شود.

اما چنانچه کالیبراسیون مجدد ترموستات نیز تأثیری در عملکرد آن نداشت، باید ترموستات قدیمی کولر با بک ترموستات جدی تعویض شود. چرا که ترموستات‌های جدید و دیجیتالی معایب ترموستات‌های قدیمی را نداشته و دقت و کیفیت بیشتری نسبت به مدل‌های قدیمی دارند. از طرفی این ترموستات‌های دیجیتالی به کالیبره کردن مجدد نیاز پیدا نمی‌کنند.

روش رفع ایراد کولر آرچلیک در زمان خنک نکردن دستگاه

روش رفع ایراد کولر آرچلیک در زمان خنک نکردن دستگاه

نکته‌ای که باید بدانید این است که خنک کردن کولر گازی شما رابطه مستقیمی با فیلتر هوای دستگاه دارد. پس چنانچه کولر گازی آرچلیک شما هوای محوطه را به خوبی خنک نکرد، باید فیلتر هوای دستگاه توسط تعمیرکاران چک شده و در صورتی که عملکرد خود را از دست داده نسبت به تعویض فیلترها اقدام شود.

نکته دوم هنگام خنک نکردن کولر گازی پس از بررسی فیلتر هوای دستگاه، چک کردن ترموستات کولر است. زمانی که فیلتر هوای دستگاه تعویض شد اما مشکل همچنان باقی بود باید ترموستات را بررسی کرد.

چنانچه در ترموستات مشکلی مشاهده نشود و سالم باشد، آن‌گاه باید تکنسین نمایندگی تعمیر کولر گازی آرچلیک، برد الکترونیکی دستگاه را بررسی کرده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کند.

اگر تعویض فیلتر هوا، بررسی ترموستات و همچنین چک کردن و رفع ایراد در برد الکترونیکی کولر گازی آرچلیک انجام شد اما مشکل خنک نکردن آن همچنان پابرجا بود، با تعمیرکاران نمایندگی تماس بگیرید تا اقدامات دیگر جهت رفع این مشکل را انجام دهند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیر دستگاه قهوه ساز آرچلیک Arcelik

نحوه تعمیر کولر گازی آرچلیک هنگام نشت آب

نشت آب در کولر گازی می‌تواند نشئت گرفته از عوامل مختلفی باشد.

ابتدایی ترین دلیل نشت آب از کولر را می‌توان وجود شکاف در لوله خارج کننده آب دانست.

از طرفی انسداد لوله و یا انسداد فیلتر هوا نیز می‌تواند از دیگر دلایل بروز مشکل نشتی آب در کولرهای گازی باشد.

همچنین یکی دیگر از دلایل ایجاد نشتی از بین رفتن عایق اطراف لوله‌های مبرد کولر است.

با توجه به مواردی که ذکر شد پس همه موارد بالا باید توسط مشترک و یا تعمیرکار به دقت بررسی و رفع ایراد شود.

رفع مشکل یخ‌زدگی کویل‌های کولر گازی آرچلیک

کویل کندانسور کولر گازی یکی از قطعات مؤثر در کیفیت و میزان رطوبت هوا بوده و نیاز به شستشوی مرتب دارد. حال در این بخش به راهکار تعمیر کولر در صورت منجمد شدن کویل‌ها می‌پردازیم.

منجمد شدن کویل گازی کولر می‌تواند در اثر عواملی همچون کم بودن مبرد در کولر و یا وجود محدودیتی در مقابل جریان هوا باشد.

برای بررسی موارد فوق ابتدا باید ببینید چیزی مانع جریان هوا در فیلتر هوا است یا خیر.

اگر فیلتر کثیف بوده و یا مواد زائدی روی آن قرار گرفته آن‌ را بزدایید تا فیلتر هوا عملکرد بهتری داشته باشد و چنانچه نیاز به تعویض دارد، نسبت به تعویض فیلتر هوای کولر اقدام کنید.

در برخی موارد ممکن است یخ‌زدگی کویل‌ها ناشی از اتصالات و سیم‌کشی کولر باشد که در این صورت برای بررسی سالم بودن سیم‌کشی و رفع قطع شدگی احتمالی در آن باید با تعمیرکاران نمایندگی تماس بگیرید.

روش رفع ایراد کمپرسور کولر آرچلیک

زمانی که کمپرسور کولر گازی آرچلیک دچار مشکل شده و یا کار نکند، احتمال می‌رود مشکلی در اتصالات دستگاه به وجود آمده و یکی از سیم‌های اتصال آن سوخته باشد.

البته ممکن است عوامل دیگری هم در روشن نشدن کمپرسور کولر گازی دخیل باشد که از جمله آنان می‌توان به وجود مشکل در خازن استارت و یا معیوب بودن کمپرسور دستگاه اشاره داشت.

یکی از اقداماتی که می‌توان برای رفع این مشکل انجام داد، بررسی کردن خازن استارت و پاک کردن کویل‌های کولر است‌.

همچنین می‌توانید با تماس گرفتن با نمایندگی تعمیرات کولر گازی آرچلیک از تکنسین‌های مربوطه بخواهید تا شارژ مبرد را بررسی کرده و اقدامات لازم جهت تنظیم شارژ مبرد را انجام دهند.

اگر تمامی مراحل بالا انجام گرفت اما مشکل کمپرسور کولر گازی آرچلیک به پایان نرسید، با نمایندگی تعمیر کولر گازی آرچلیک تماس حاصل نمایید.

مزیت‌های ارائه خدمات در نمایندگی تعمیر کولرهای گازی آرچلیک

در بخش پیشین با برخی از ایرادات متداول کولرهای گازی آرچلیک و روش رفع مشکل‌های رایج آشنا شدیم. حال در این بخش به مزیت‌های استفاده از خدمات نمایندگی کولر گازی آرچلیک می‌پردازیم.

همانطور که پیش تر عنوان شد نمایندگی تعمیرات کولر گازی آرچلیک با استفاده از کادری باتجربه نسبت به ارائه خدمات به مشتریان اقدام می‌کند. و یکی از مزیت‌های ارائه خدمات توسط این نمایندگی بهره‌گیری تکنسین‌های آن از قطعات اصل با قیمت‌های مناسب در عین حال صرفه‌جویی در هزینه است.

با توجه به سابقه تعمیرکاران در عیب یابی کولرها، زمان کمتری صرف تعمیر آن خواهد شد. از طرفی این تکنسین‌ها در کمترین زمان در محل حضور می‌یابند و بدین ترتیب نیازی به حمل دستگاه به تعمیرگاه نیست.

از دیگر مزیت‌های بهره‌گیری از خدمات این نمایندگی، تضمینی بودن کار آنان و ارائه ضمانت‌نامه است.

کولر گازی آرچلیک و هزینه تعمیرات آن

هزینه‌های تعمیر کولر گازی آرچلیک توسط نمایندگی تعمیرات آن

تعمیر کولر گازی آرچلیک در نمایندگی با هزینه‌های مقرون به صرفه‌تری انجام می‌شود. چرا که در تعمیر دستگاه‌ها از قطعات اصلی کولر با قیمت عادلانه استفاده خواهد شد و اولویت نمایندگی تعمیر کولر گازی آرچلیک، تعمیرات قطعات است. از طرفی در زمان تنظیم فاکتور تعمیر کولر گازی، تمامی هزینه‌ها بر اساس نرخی که در اتحادیه به تصویب رسیده، درج می‌شود.

بسیاری از مشترکان کولرهای گازی آرچلیک سوالاتی درباره هزینه‌های تعمیر دارند که در این بخش از مقاله به چند مورد از سوالات رایج آنان در  این زمینه پاسخ می‌دهیم.

یکی از سوالات متداول مشتریان، شیوه محاسبه هزینه تعمیرات است.

پس از ثبت درخواست تعمیر و حضور تکنسین در محل، تکنسین نسبت به عیب یابی دستگاه اقدام می‌کند و میزان هزینه‌ نیز بستگی به نوع ایرادی دارد که در کولر گازی به وجود آمده است. و این هزینه مطابق تعرفه مصوب اتحادیه برای مشتریان ثبت می‌شود.

نحوه پرداخت هزینه از دیگر سوالات رایج مشترکان است. و پرداخت هزینه تعمیر بدین صورت است که چنانچه مشتری از تعمیر انجام شده توسط تکنسین نمایندگی رضایت داشت، آن‌گاه هزینه تعمیر به وی پرداخت خواهد شد.

همچنین ارائه ضمانت‌نامه برای تعمیر کولرهای گازی آرچلیک از دیگر مواردی است که توسط مشترکان سوال می‌شود.

یکی از مزیت‌های ارائه خدمات توسط نمایندگی تعمیر کولرهای گازی آرچلیک، ارائه گارانتی برای تعمیرات است. مدت زمان این گارانتی تضمینی ۳ الی ۱۲ ماهه بوده و چنانچه در این بازه دستگاه شما به تعمیرات مجدد نیاز داشت، انجام تعمیرات مجدد کولر گازی آرچلیک شما بدون دریافت هزینه انجام خواهد شد.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا