مجله لوازم خانگی

خدمات تعمیر جارو شارژی آرچلیک Arcelik |علت خاموش شدن ناگهانی

در این مقاله از سایت ایبک ما قصد داریم به بررسی تعمیر جارو شارژی آرچلیک و تعدادی از مشکلات آن بپردازیم. یکی از پرکاربرد ترین وسایل مورد استفاده در منازل، جارو شارژی می باشد. این وسیله طوری طراحی شده است که شما با استفاده از آن می توانید در کوتاه ترین زمان، نظافت منزل خود را انجام دهید.

اما اگر روزی متوجه اختلال در کارکرد جارو شارژی خود شدید، می توانید با کمک گرفتن از یک متخصص باتجربه آن را نیز تعمیر کنید. جارو شارژی برند آرچلیک، یکی از صد ها برند جارو شارژی می باشد. از آنجا که این وسیله امکان تعمیر کردن را به مصرف کنندگان می دهد، باعث شده است تا محبوبیت زیادی در میان خریداران پیدا کند.

هزینه ی تعمیر جارو شارژی آرچلیک

میزان هزینه ای که برای تعمیر جارو شارژی آرچلیک در نظر گرفته می شود به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 • میزان قیمت و هزینه تعمیر جارو شارژی آرچلیک به قیمت قطعات کاربردی در آن بستگی دارد.
 • بنابراین مدل جارو شارژی آرچلیک مانند قدیمی و یا نو بودن آن نیز در میزان قیمت تعمیر دستگاه، موثر می باشد.
 • در صورتی که می خواهید برای تعمیر جارو شارژی خود از قطعات باکیفیت تر استفاده کنید، این را نیز به خاطر داشته باشید که به طور معمول هر چقدر کیفیت بیشتر باشد، هزینه آن نیز به مراتب بالاتر می رود.
 • همچنین مدت زمان گارانتی  نیز در میزان هزینه ی تعمیر جارو شارژی آرچلیک، تاثیر دارد.

راهنمای تعمیر جارو شارژی آرچلیک و رفع عیب و ایراد آن

گاهی ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد و بلند مدت از جارو شارژی آرچلیک و یا رعایت نکردن نکات و ایمنی و همچنین مطالعه نکردن دفترچه راهنمای آن جهت پی بردن به چگونگی استفاده ی درست از آن، مشکلات و خرابی هایی برای جارو شارژی آرچلیک پیش آید.

در چنین صورتی بهتر است که با کمک گرفتن از یک متخصص باتجربه و کاربلد، اقدام به تعمیر جارو شارژی خود کنید. زیرا که اگر تعمیر جارو شارژی آرچلیک خود را به دست یک فرد مبتدی بسپارید، ممکن است که نتواند آن را به درستی تعمیر کند و یا حتی امکان دارد، مشکلات بیشتری را نیز برای جارو شارژی آرچلیک به وجود آورد که دیگر نتوان آن را تعمیر کرد.

بنابراین جهت پیشگیری از به وقوع پیوستن چنین مشکلاتی بهتر است که برای تعمیر جارو شارژی آرچلیک خود، نزد یک فرد متخصص و کاربلد بروید.

دلیل کاهش مکش جارو شارژی و اقدامات لازم برای تعمیر آن

اگر چنانچه روزی متوجه کاهش فشار مکش جارو شارژی آرچلیک شدید، می توانید با در نظر گرفتن دلایل وقوع این مشکل که در ادامه به آن می پردازیم، تعمیر جارو شارژی آرچلیک را به درستی انجام دهید.

 • از مهم ترین دلایل کاهش یافتن مکش جارو شارژی آرچلیک، پر بودن محفظه ی آن می باشد. در چنین مواقعی برای افزایش فشار مکشی جارو شارژی آرچلیک، باید محفظه ی آن را خالی کنید.
 • از دیگر دلایل کاهش مکش جارو شارژی آرچلیک که می توان به آن اشاره کرد، کثیف بودن فیلتر آن نیز می باشد.
 • گیر کردن آشغال و اجسام خارجی مانند اسباب بازی و غیره، در لوله جارو شارژی آرچلیک نیز باعث کاهش فشار مکش آن می شود. بنابراین در صورتی که متوجه کاهش فشار مکش جارو شارژی شدید لازم است، برای رفع مشکل به این موارد دقت کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات نمایندگی تعمیرات ظرفشویی آرچلیک arcelik | نگهداری، تعمیر

دلیل کاهش مکش جارو شارژی و اقدامات لازم برای تعمیر آن

دلیل خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی آرچلیک و اقدامات لازم برای تعمیر آن

گاهی اوقات ممکن است که جارو شارژی آرچلیک به صورت ناگهانی خاموش شود. در صورت بروز این مشکل شما با پیدا کردن ریشه این مشکل می توانید، آن را تعمیر کنید.

 • گردش صحیح هوا داخل دستگاه، در کارکرد درست جارو شارژی آرچلیک تاثیر بسزایی دارد. اما انسداد در گردش هوا در داخل جارو شارژی منجر به خاموش شدن ناگهانی دستگاه می شود.
 • از دیگر دلایلی که باعث خاموش شدن جارو شارژی آرچلیک می شود، پر بودن محفظه ی آن می باشد. بنابراین برای پیشگیری و جلوگیری از چنین مشکلی لازم است که پس از اتمام کار خود با دستگاه، محفظه ی آن را خالی نمایید.
 • کثیف بودن فیلتر جارو شارژی باعث می شود که منافذ بسته شود و مشکلاتی برای گردش جریان هوا پیش آید، که در این صورت با خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی آرچلیک مواجه می شوید.
 • همچنین خاموش شدن ناگهان جارو شارژی آرچلیک می تواند به دلیل تمام شدن باتری آن رخ دهد که در این صورت باید باتری را مجددا شارژ کنید.

دلیل شارژ نشدن جارو شارژی آرچلیک و اقدامات لازم برای تعمیر آن

وقتی شارژ باتری، جارو شارژی شما تمام می شود، شما مجددا اقدام به پر کردن شارژ آن می کنید اما در برخی مواقع به دلایلی، ممکن است که جارو شارژی شما شارژ نشود. ما در این مقاله دلایل شارژ نشدن جارو شارژی آرچلیک را مورد بررسی قرار می دهیم تا با استفاده از آن بتوانید مشکل جارو شارژی مصرفی خود را حل کنید.

 • چنانچه پایه های شارژر دستگاه خراب باشد، دستگاه شارژ نمی گیرد. بنابراین هنگامی که جارو شارژی آرچلیک خود را در محل شارژ قرار می دهید از اتصال آن و سالم بودن پایه های شارژر و همچنین وجود جریان برق، مطمئن شوید.
 • در صورتی که عمر باتری جارو شارژی آرچلیک به پایان رسیده باشد، دیگر شارژ نمی شود.

دلیل شارژ نشدن جارو شارژی آرچلیک و اقدامات لازم برای تعمیر آن

دلیل نچرخیدن غلتک برس آرچلیک و اقدامات لازم برای تعمیر آن

در صورتی که با نچرخیدن غلتک برس جارو شارژی آرچلیک مواجه شدید، می توانید با در نظر گرفتن دلایل وقوع این مشکل، آن را نیز تعمیر کنید.

 • از مهم ترین دلایلی که باعث می شود غلتک برس جارو شارژی آرچلیک نچرخد، پاره شدن تسمه ی آن نیز می باشد.
 • همچنین وجود داشتن مو و یا پرز بیش از حد در قسمت پاروی جارو، از دیگر دلایل نچرخیدن غلتک برس جارو شارژی آرچلیک به شمار می آید.

دلیل به وجود آمدن بوی سوختگی در جارو شارژی آرچلیک و اقدامات لازم برای تعمیر آن

گاهی اوقات ممکن است در جارو شارژی آرچلیک، بوی سوختگی را احساس کنید، بروز این مشکل نیز می تواند دلایل متعددی داشته باشد که در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • در صورتی که مدت زمان زیادی از جارو شارژی آرچلیک استفاده کنید، ممکن است به دلیل فشار زیادی که بر موتور وارد می شود، بوی سوختگی را احساس کنید. به همین دلیل برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی بهتر است که مدت زمان استفاده از جارو شارژی آرچلیک را به حداقل برسانید.
 • همچنین پاره شدن تسمه جارو شارژی باعث می شود که موتور نیم سوز شود و بوی سوختگی را ایجاد کند. به همین دلیل هنگامی که متوجه بوی سوختگی از داخل جارو شارژی آرچلیک شدید، لازم است که به این موارد دقت کنید.

دلیل تولید صدای زیاد در جارو شارژی و اقدامات لازم برای تعمیر آن

در اکثر اوقات صدا های بلند بسیار آزار دهنده و نشان دهنده اختلال در کارکرد دستگاه می باشند. در صورتی که جارو شارژی آرچلیک شما نیز صدای بلندی تولید می کرد، می توانید با استفاده از نکاتی که در ادامه به آن ها می پردازیم، مشکل را حل کنید.

 • از مهم ترین دلایل به وقوع پیوستن این مشکل مسدود شدن لوله های جارو شارژی آرچلیک می باشد و این موضوع باعث تشکیل صدای بلندی توسط جارو شارژی می شود.
 • همچنین شکستگی بخش پارویی جارو شارژی و تماس آن با سطح، باعث ایجاد صدای بلندی می شود. بنابراین در هنگامی که صدای بلندی از جارو شارژی به گوشتان رسید، لازم است که به این موارد دقت کنید.
 • از دیگر دلایل تشکیل صدای بلند توسط جارو شارژی آرچلیک، شکسته شدن بلبرینگ جارو شارژی نیز می باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر بخارشور آرچلیک Arcelik | دلایل تمیز نشدن بخارشور

دلیل گرم شدن بیش از اندازه جارو شارژی آرچلیک و اقدامات لازم برای تعمیرآن

تولید گرمای بیش از حد توسط جارو شارژی آرچلیک، نشان دهنده ی خراب بودن آن نیز می باشد. به وجود آمدن این مشکل دلایل متنوعی دارد که در ادامه ی این مقاله به آن ها می پردازیم.

 • در صورتی که مدت زمان زیادی را به استفاده از جارو شارژی آرچلیک اختصاص دهید، ممکن است به دلیل فشار زیادی که بر موتور وارد می شود، گرمای زیادی تولید شود. به همین دلیل بهتر است که برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد جارو شارژی آرچلیک، مدت زمان استفاده از آن را به حداقل برسانید.
 • از دیگر دلایل مهمی که باعث وارد شدن فشار بر موتور دستگاه و در نتیجه ی آن گرم شدن بیش از حد جارو شارژی می شود، پر بودن محفظه ی جارو شارژی نیز می باشد.
 • در صورتی که بخش فیلتر جارو شارژی آرچلیک، بیش از اندازه کثیف باشد، باعث گرم شدن بیش از حد دستگاه می شود.
 • همچنین مسدود بودن لوله های جارو شارژی آرچلیک، نقش بسزایی در تولید گرمای بیش از حد دستگاه دارد.
 • شما نیز می توانید با به حداقل رساندن میزان استفاده از جارو شارژی آرچلیک و همچنین تمیز نگه داشتن آن می توانید از تولید گرمای بیش از حد دستگاه جلوگیری به عمل آورید.

دلیل گرم شدن بیش از اندازه جارو شارژی

دلیل روشن نشدن جارو شارژی آرچلیک و و اقدامات لازم برای تعمیر آن

از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای جارو شارژی آرچلیک به وجود آید، روشن نشدن آن نیز می باشد که در ادامه به دلایل وقوع آن می پردازیم.

 • وجود مشکل فنی در بخش موتور و یا برد جارو، باعث روشن نشدن جارو شارژی آرچلیک می شود.
 • از مهم ترین علل روشن نشدن جارو شارژی آرچلیک نیز می تواند مربوط به خراب بودن دکمه های آن باشد.
 • با گذاشتن جارو شارژی بر روی پایه شارژ، جارو مجددا شروع به شارژ می کند و در این حالت با هدایت جریان الکتریکی از سمت باتری به موتور، جارو روشن می شود. اما چنانچه این مراحل به درستی انجام نشوند، جارو شارژی آرچلیک روشن نمی شود.

نتیجه گیری 

تعمیر جارو شارژی آرچلیک یک امر کاملا تخصصی است و نمی توان از هر کس انتظار داشت تا به درستی تعمیرات آن را انجام دهد. در صورتی که خود شما تخصصی در مورد تعمیر جارو شارژی آرچلیک ندارید از باز کردن آن جدا خودداری کنید. اما برخی از تعمیرات ساده آن را می توانید انجام دهید.

ما در این مقاله به بررسی انواع ایراداتی که ممکن است پیش آید و روش تعمیر جارو شارژی آرچلیک اشاره کردیم. قطعات الکترونیکی در خانه های ما امروزه جایگاه خاصی دارند. نیاز به نگهداری درست از آن ها از مستلزمات استفاده دراز مدت از آن ها است.

سعی کنید از دستگاه جارو شارژی خود به درستی نگهداری کنید و در صورت به وجود آمدن هر گونه ایراد به نزدیکترین نمایندگی مراجعه کنید. مشاورین ما در سایت ایبک می توانند در پیدا کردن بهترین تعمیرکاران و نمایندگی تعمیر جارو شارژی آرچلیک شما را یاری کنند.

خدمات تعمیر جارو شارژی آرچلیک Arcelik

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

تعمیر جارو شارژی آرچلیک. رفع مشکلات جاروشارژی آرچلیک.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا