تعمیرات مایکروفر

خدمات تعمیرات مایکروفر آریستون Ariston | راهنمای استفاده و سرویس

آریستون یکی از برندهای معروف می باشد و محصولات آن از جمله، مایکروفر آریستون بسیار باکیفیت هستند و کارایی خوبی دارند. اما اگر در طی مدت زمان استفاده از مایکروفر دستگاه شما دچار ایرادی شد، می توانید با تیم ایبک امداد و یا نمایندگی های مجاز مایکروفر آریستون در تهران تماس بگیرید، در این مقاله از بخش تعمیرات مایکروفر ایبک امداد به سراغ آموزش کامل تعمیر و عیب یابی این محصول خواهیم رفت و شما را با راه های ارتباط با نمایندگی ها و همچنین عیب یابی قبل از تماس با تیم پشتیبانی آشنا خواهیم کرد.

خدمات پس از فروش مایکروفر آریستون

برای تعمیر محصولات آریستون راه های زیادی وجود دارد، بدون  شک بهترین و سریعترین راه تماس با تیم ایبک امداد خواهد بود ، اما راه های دیگری نیز وجود دارد که یکی از راه های مطمئن برای تعمیر و عیب یابی مایکروفر آریستون، استفاده از خدمات پس از فروش مایکروفر آریستون می باشد در این قسمت از مطلب به بررسی خدمات و نحوه استفاده از آنها می پردازیم:

برند آریستون یکی از معتبرترین برندهای خارجی است که حضور مستقیم در ایران ندارد و عمده خدمات پس از فروش مایکروفر آریستون توسط شرکت‌های داخلی ارائه می گردد.

نمایندگی رسمی تعمیرات مایکروفر آریستون در تهران

یکی از وسایل پر کاربرد که در صورت بروز مشکل در آن زندگی را مختل می کند، مایکروفر می باشد. چون این وسیله برای پخت و پز و تهیه غذا استفاده می شود. بعضی از مشکلات مایکروفر آریستون را خود مالک نیز می تواند حل کند. اما در صورتی که مشکل پیچیده تر باشد و نیاز به تعمیر مایکروفر آریستون داشتید، نباید از فرد غیر متخصص برای تعمیر آن کمک بگیرید با این کار نه تنها مشکل دستگاه برطرف نمی گردد، بلکه مشکلات دیگر نیز به آن اضافه خواهد شد. شما می توانید با نمایندگی مرکزی تعمیرات مایکروفر آریستون تماس بگیرید.

خدمات تعمیرات مایکروفر آریستون

مزایای استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات مایکروفر آریستون

شما با استفاده از این خدمات، قادر خواهید بود : -همه ی امکانات نمایندگی تعمیرات مایکروفر آریستون را در اختیار خواهید داشت.

 • موجب صرفه جویی در هزینه هایتان خواهد شد.
 • در وقت و زمان شما صرفه جویی می شود.
 • انتقال ندادن مایکروفر به بیرون، موجب کاهش خطر آسیب رسیدن به دستگاهتان خواهد شد. و همچنین برای پیدا کردن نیروی انسانی و حمل و نقل پولی نمی دهید.
 • می توانید بر عملکرد تعمیرکار نظارت داشته باشید.
 • استفاده از قطعه های فابریک و اصل برای تعویض و تعمیر مایکروفر آریستون
 • با ارائه دادن فاکتور موجب  شفاف سازی هزینه های تعمیر و یا تعویض قطعات مایکروفر آریستون می گردند.
 • نمایندگی خدمات تعمیرات خود را در کل طول هفته، حتی در روزهای تعطیل هم ارائه می دهد.
 • تعمیرکار ها بسیار ماهر بوده و دانش کافی در این زمینه را دارند.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات اجاق گاز آریستون Ariston | عیب یابی و تعمیر اجاق گاز

ویژگی های منحصر به فرد مایکروفر آریستون

 • پنج برنامه پخت ترکیبی دارد: گریل، ماکروویو، فن، ماکروویو+گریل، ماکروویو +فن
 • ده برنامه پخت اتوماتیک و برنامه پخت پاستا دارد.
 • ده سطح دما دارد.
 • پایان پخت غذا را اعلام می کند.
 • قفل کودک دارد.
 • سیستم ایمنی خنک کننده اتومات ماکروویو دارد.

راهنمای سرویس کردن مایکروفر آریستون

یکی از اقدامات مهمی که به صورت دوره‌ای باید انجام دهید این است که دستگاه مایکروفر آریستون خود را سرویس نمایید. در زیر به چند مورد از  مزایای سرویس کردن مایکروفر اشاره کرده ایم:

 1. سرویس دستگاه مایکروفر موجب می‌شود تا از خرابی های جزئی دستگاه اطلاع داشته باشید و در کمترین زمان آن را تعمیر کنید.
 2. اگر سرویس کردن مایکروفر در بازه های زمانی مشخص انجام شود می توانید دستگاه خود را در طولانی مدت از خدمات تعمیر مایکروفر آریستون بی نیاز کنید.
 3. در وقت و هزینه شما بسیار صرفه جویی خواهد شد.

مشکلات رایج مایکروفر آریستون

 • زمان شمارش را کم می کند اما دستگاه کار نمی کند. در این صورت دکمه روشنایی را برای ۵ ثانیه فشار بدهید.
 • اگر مایکروفر شما هنگامی که کار می کند دارای سر و صدا است باید پایه های مایکروفر را تنظیم کرده چرخ ها و قسمت حفره زیر چرخ دنده را به خوبی تمیز کنید.
 • ممکن است چگالی روی شیشه در نقش ببندد در این صورت دریچه های دستگاه را باید تمیز کرد.
 • مایکروفر باعث ایجاد جرقه می شود، اگر با این مشکل مواجه شدید، باید بررسی کنید که پشتیبانی چرخ به درستی قرار گرفته است یا نه. دستگاه را کامل تمیز کنید و رسوبات چرب پخت و پز یا هر جسم فلزی را از دیوارهای مایکروفر بردارید.

راهنمای عیب یابی مایکروویو آریستون

مایکروفر آریستون هم ممکن است مانند دستگاه‌های دیگر برخی مواقع با ایراداتی روبرو شود. از طریق راهنمایی های زیر می توانید نسبت به تعمیر مایکروفر آریستون اقدام کنید:

 • علت اینکه لامپ مایکروفر آریستون روشن نمی شود چیست؟ اگر لامپ مایکروفر آریستون شما کار نمی کند، احتمال دارد که لامپ مایکروفر سوخته باشد. همچنین باید تنظیمات مایکروویو را نیز چک کنید.
 • چرا مایکروفر آریستون گرم نمی شود؟ گرم نشدن مایکروفر و عدم ایجاد حرارت در مایکروفر آریستون یکی از متداول ترین مشکلاتی است که برای مصرف کنندگان ممکن است به وجود بیاید که سوختگی دیود باید بررسی شود، معیوب بودن مگنترون هم می تواند دلیل این مشکل باشد.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات یخچال آریستون Ariston | راهنمای عیب یابی

خدمات تعمیرات مایکروفر آریستون

اگر در استفاده های قبلی مواد غذایی در مایکروفر ریخته شده باشد و همچنین چسبیده شدن مواد غذایی به دیواره ها و سقف موجب می شود حرارت به درستی منتقل نشود.

 • دلیل خرابی قفل در مایکروفر آریستون چیست؟ ممکن است قفل ها در گذر زمان پوسیده شده باشند یا به دلیل محکم کوبیدن در خراب شده باشد می توانید قفل در را تعویض کنید و به راحتی این مشکل را برطرف نمایید.
 • چرا مایکروفر آریستون خاموش می شود؟ اگر مایکروفر شما بی دلیل خاموش شد، برای تعمیر آن از این موارد بهره بگیرید: فن موتور را بررسی کنید، قفل در را چک کنید، ترانسفورمر یا یک تاچ پد خراب نیز می تواند از دلایل خاموش شدن مایکروفر آریستون شما باشد. خرابی فن موتور و همچنین خازن فرسوده و خراب آب نیز می تواند موجب این مشکل شود.
 • چرا سینی داخل مایکروفر آریستون نمی چرخد؟ در ابتدا ببینید که چیزی مسیر حرکت غلتک چرخش زیر سینی را مانع نشده باشد. باید بررسی کنید که چرخ های زیر سینی خراب نباشد، موتور گردان نیز یکی از مواردی است که در صورت بروز مشکل باید بررسی گردد.
 • چرا مایکروفر آریستون جرقه می زند؟ ابتدا ببینید که فلزی داخل مایکروفر آریستون باقی نمانده باشد، اشکال جرقه زدن مایکروفر شاید مربوط به آنتن سر لامپ مگنترون باشد، خود لامپ را هم باید چک کنید که سالم باشد، خرابی ورق میکا هم می‌تواند موجب جرقه شود.
 • دلیل کار نکردن صفحه نمایشگر مایکروفر آریستون چیست؟ با بروز این مشکل باید سوکت ها و اتصالات نمایشگر را بررسی کنید اگر مشکل حل نشد برد الکترونیکی را چک کنید.
 • دلیل اینکه در مایکروفر آریستون به خوبی باز و بسته نمی شود چیست؟ قفل و دستگیره های در و همچنین میکروسوئیچ در لازم است که بررسی شوند تا ایرادی نداشته باشند.

خدمات تعمیرات مایکروفر آریستون

راهنمای استفاده از مایکروفر آریستون

مایکروفر آریستون یکی از محصولاتی است که امکانات خوبی در اختیار شما قرار می دهد و استفاده از این امکانات بدون شک نیاز دانش و آموزش می‌باشد، وجود دکمه های متعدد و برنامه های مختلف برای پخت و همچنین نوع راه اندازی و میزان استفاده در این دستگاه تقریبا مشابه با مایکروویوهای دیگر است اما با این حال مقداری تفاوت نیز وجود دارد، در این قسمت توضیح دادیم که روش مناسب استفاده از دستگاه چگونه است:

 1. وقتی از مایکروفر آریستون استفاده می کنید ظروف دربسته در آن قرار ندهید.
 2. اگر در منزل کودک دارید، مایکروفر آریستون مجهز به قفل کودک می باشد هنگام فعالیت مایکروفر این قفل را فعال نمایید.
 3. سعی کنید از ظروف مخصوص مایکروفر برای قرار دادن غذا در مایکروفر استفاده کنید.
 4. در حین استفاده از مایکروفر آریستون اگر دود مشاهده کردید حتماً دستگاه را خاموش کرده و دوشاخه را از پریز بکشید. در این مواقع بهترین کار تماس با نمایندگی تعمیرات مایکروفر آریستون می باشد.
 5. از سینی و جوجه گردان بدون غذا استفاده نکنید، چون این کار به دستگاه شما آسیب خواهد رساند.
 6. اگر از ظرف های یکبار مصرف کاغذی و پلاستیکی در داخل دستگاه مایکروفر استفاده کردید، خیلی مراقب باشید که ظرف آن خراب نشود.
 7. اگر غذای کمی در مایکروفر می گذارید، حرارت را خیلی زیاد نکنید هرچه غذای شما کمتر باشد حرارت نیز باید کمتر باشد.
 8. پس از هر بار استفاده از مایکروفر توصیه می شود که روغن داخل آن را به خوبی تمیز کنید. این روغن امکان دارد به دود تبدیل شده و خطر آتش گرفتگی دارد.
 9. از ظرفهای که برای استفاده در مایکروفر نیستند و روی آنها قابل استفاده بودن در مایکروفر ذکر نشده است استفاده نکنید.
 10. لای در مایکروفر چیزی نگذارید، چون موجب هدر رفتن انرژی مایکروفر می گردد.
 11. سعی کنید در زمان اوج مصرف برق از مایکروفر استفاده نکنید.
 12. از گذاشتن مواد غذایی با بسته بندی آلومینیومی باید خودداری شود.
 13. اگر دستگاهتان نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات داشت باید مطمئن باشید که قطعات اورجینال و اصل برای آنها به کار می رود.
 14. از دستگاه مایکروفر خود به صورت اصولی استفاده کنید و قبل از راه اندازی دستگاه خود اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید، تا عمر مفید دستگاه شما افزایش یابد.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات سولاردام بوش BOSCH | آموزش استفاده سولاردام

سخن آخر

مایکروفر آریستون یکی از زیباترین و کاربردی ترین مایکروفر ها است. این مایکروفر قابلیت های فراوانی دارد و به گونه ای طراحی شده است که دارای ظرفیت های مختلف می باشد. تنوع رنگ و مدل این محصول زیاد است و در هر آشپزخانه با هر دیزاینی می‌توانید از آن استفاده کنید. این محصول بسیار با کیفیت می باشد، اما اگر در حین استفاده از آن دچار مشکل شدید و دستگاه شما ایرادی پیدا کرد از افراد متخصص کمک بگیرید چون عیب یابی و شناسایی درست ایراد و رفع آنها نیازمند تخصص، مهارت و تجربه کافی می باشد و باید برای تعمیر مایکروفر از قطعات اصلی و اورجینال استفاده شود، تا کارایی آن کاهش نیابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا