لوازم خانگی

خدمات تعمیرات اتو براون Braun

نمایندگی تعمیرات اتو براون Braun | خدمات تعمیرات اتو براون در تهران، کرج، گیلان | تعمیرات در محل

یکی از ضروری ترین لوازم منزل اتو بخار می باشد این وسیله بسیار پرکار بوده و اگر دچار خرابی شود نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد قبل از اینکه شما برای تعمیر اتو براون خود دنبال تعمیرکار بگردید بهتر است با مشکلات متداول اتو بخار آشنا شوید تا بتوانید در صورت لزوم خودتان مشکل اتو بخار را در منزل برطرف کنید.

چرا اتو براون آب می دهد؟

یکی از مشکلاتی که بیشتر اتو های بخار با آن روبرو هستند آب دادن اتو می باشد اگر اتو براون شما در درجه حرارت نامناسب تنظیم شود باعث آب دادن اتو می شود قبل از اینکه اتوکشی را شروع کنید بهتر است به نسبت جنس پارچه، دمای اتو را تنظیم کنید تنظیم نبودن سطح دما باعث نشت آب از اتو شده و لکه هایی روی لباس به جا می گذارد.

اگر شما بر اساس نوع پارچه خود دمای اتو بخار را کم کرده اید بهتر است سیستم بخار را هم خاموش کنید زیرا دمای کم، برای بخار شدن آب کافی نبوده و باعث می شود آب از اتو نشت کند. بعضی از اتو های براون فقط در صورت دمای زیاد و در حرارت های کم به طور خودکار خاموش خواهند شد.

اگر شما می خواهید لباس های نازک و پشمی خود را اتو کنید باید ابتدا حرارت اتو را کم کنید و سیستم بخار دستگاه اتو براون را هم خاموش کنید زیرا کم کردن حرارت باعث دچار نشت آب شده و لکه های ریز روی پارچه شما ایجاد شود برای احتیاط می توانید بین اتو و لباس پشمی خود، یک پارچه را به عنوان مانع قرار دهید.

اگر موارد گفته شده را چک کردید ولی بازهم اتو براون شما آب می داد باید به موارد دیگر هم دقت کنید امکان دارد شما بعد از پر کردن آب و قبل از داغ شدن اتو از دستگاه اتو براون استفاده کنید و این باعث می شود اتو دچار نشت آب شود پس اجازه بدهید دستگاه به طور کامل گرم شده و سپس از آن استفاده کنید.

چرا اتو براون روی لباس ها لکه ی زرد ایجاد می کند؟

حتماً شما هم با این مشکل روبرو شده اید که در هنگام اتو کردن لکه های زرد روی لباس شما ایجاد می شود در ادامه می خواهیم دلایل بروز این مشکل را برایتان توضیح دهیم بعضی از افراد فکر می کنند استفاده از آب مقطر برای اتو لازم است ولی بیشتر تولیدکنندگان توصیه کردند که فقط از آب مقطر برای اتو استفاده نکنید اگر آب مقطر به تنهایی در اتو استفاده شود باعث ایجاد رسوب و نشت آب از دستگاه اتو براون شما خواهد شد. به دلیل اینکه آب مقطر فقط در درجه حرارت بالا به بخار تبدیل خواهد شد .

حتما بخوانید:   نحوه خدمات تعمیرات توستر براون BRAUN Toaster | نحوه نگهداری از توستر براون

آب لوله کشی هم برای اتو بخار مناسب است به شرط اینکه شما سختی آب منطقه خود را بررسی کنید اگر سختی آب زیاد باشد مواد معدنی در آب می تواند سوراخ های اتو را مسدود کند و این رسوبات باعث نشت آب از دستگاه اتو بخار خواهد شد و یا باعث لکه های زرد و یا قهوه ای در روی لباس شما می شود.

اتو براون

دلایل داغ نشدن اتو براون چیست؟

یکی از مشکلات متداول در اتو براون این است که اتو داغ نمی شود حتماً شما هم با این مشکل روبرو شده اید برای اینکه مشکل را برطرف کنید ابتدا موارد زیر را بررسی کنید:

 • سیم برق را بررسی کرده و از اتصال آن به پریز اطمینان پیدا کنید.
 • از وجود برق در داخل پریز مطمئن شوید.
 • ترموستات را چک کنید.
 • سیم اتو بخار را بررسی کنید.
 • رسوبات کف اتو را از بین ببرید.

برای برطرف کردن مشکل ابتدا باید مطمئن شوید که سیم برق اتو را درست به پریز برق وصل کرده اید، سپس پریز برق را چک کنید امکان دارد پریز برق شما دچار قطعی شده باشد برای این کار می‌توانید اتو را به پریز دیگری وصل کنید.

سیم اتو را بررسی کنید و اگر دچار قطعی شده بود آن را تعمیر و یا تعویض کنید ترموستات را چک کنید زیرا تنظیم اشتباه می تواند باعث داغ نشدن اتو شود شاید شما درجه را روی مقدار کم تنظیم کرده باشید. یکی دیگر از دلایلی که باعث داغ نشدن اتو می شود رسوبات داخل سوراخ های کف اتو می باشد این رسوبات باعث مسدود کردن صفحه شده و مانع از داغ شدن و یا بخار نکردن اتو خواهد شد در این صورت اتو را از برق بکشید و بعد از خنک شدن آن را جرم گیری کنید.

چرا پارچه به کف اتو براون می چسبد؟

یکی دیگر از مشکلات متداول در اتو براون این است که ممکن است پارچه به کف اتو بچسبد دلیل بروز این مشکل موارد زیر است:

 • زیاد بودن دمای اتو
 •  کثیف بودن کف اتو می تواند باعث بروز این مشکل شود
 • جنس پارچه
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر اتو هیتاچی | آموزش تعمیرات اتو هیتاچی

عوامل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود اولین کاری که شما لازم است انجام بدهید این است که کف اتو را تمیز کنید. استفاده از جوش شیرین و سرکه می‌توانید کف اتو را کاملاً تمیز کرده و از چسبیدن آن به پارچه جلوگیری کنید البته گاهی ممکن است مجبور به تعویض کف اتو شوید.

تنظیم درجه حرارت اتو می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند حرارت اتو را متناسب با جنس پارچه خود انتخاب کنید اگر حرارت اتو بالا باشد و یا پارچه نازک باشد می تواند باعث چسبیدن پارچه به کف اتو شود.

دلایل روشن نشدن اتو براون چیست؟

اگر اتو براون شما روشن نمی شود برای عیب یابی آن باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • از اتصال دستگاه به برق اطمینان پیدا کنید.
 • سوختن و خراب شدن فیوز
 • خرابی کابل اتو
 • خراب شدن ترموستات

اگر اتو براون شما روشن نشد اولین کاری که باید انجام بدهید این است که از اتصال اتو به برق اطمینان پیدا کنید و همچنین از جریان برق در پریز هم مطمئن شوید دلیل دیگری که می تواند باعث بروز این مشکل شود خراب شدن و یا سوختن فیوز دستگاه است اگر فیوز اتو خراب شود اتو روشن نمی شود برای برطرف کردن این مشکل حتماً باید به تعمیرکار مراجعه کنید تا فیوز را تعویض کند.

اگر کابل دستگاه اتو براون خراب شود باعث می شود که اتو شما روشن نشود آخرین دلیلی که می تواند باعث بروز این مشکل شود خراب شدن ترموستات است ترموستات وظیفه دارد دما و حرارت را در اتو کنترل کند برای اینکه از سلامت ترموستات مطمئن شوید چندبار درجه حرارت را تغییر دهید و اتو را چک کنید اگر تغییری در حرارت اتو ایجاد نشد نشانه خرابی ترموستات است.

چرا اتو بخار لباس ها را می سوزاند؟

همانطور که گفتیم حتماً باید درجه حرارت اتو را متناسب با جنس پارچه خود انتخاب کنید اگر درجه حرارت اتو بیشتر از اندازه مناسب باشد باعث سوختن لباس خواهد شد برای اینکه با درجه حرارت اتو آشنا شوید بهتر است دفترچه راهنمای اتو را مطالعه کنید و توصیه های آن را در مورد جنس پارچه و حرارت اتو در نظر بگیرید. توصیه می کنیم حرارت اتو را معمولا روی درجه ی کم تنظیم کنید . برای اینکه لباس شما به وسیله اتو نسوزد یک پارچه نخی سفید را بین لباس و اتو قرار دهید تا از سوختن پارچه جلوگیری شود.

دلایل جمع شدن پارچه در هنگام اتو کردن چیست؟

دلایل مختلفی می‌تواند باعث جمع شدن پارچه در هنگام اتو کردن شود که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • حرارت زیاد اتو
 •  خرابی کف اتو
 • جنس پارچه
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جارو شارژی جیپاس Geepas | نمایندگی تعمیرات جیپاس

اگر لباس شما در هنگام اتو کردن جمع می شود نمی توان گفت که این تنها به دلیل حرارت زیاد دستگاه است بیشتر این مشکل مربوط به کف دستگاه اتو می باشد اگر شما کف اتو براون خود را همیشه تمیز کنید از بروز این مشکل جلوگیری کرده اید کثیف شدن کف اتو باعث می شود پارچه جمع شده و همچنین لکه های رنگی هم در روی پارچه ایجاد شود.

دلیل دیگری که باعث بروز این مشکل خواهد شد جنس پارچه می باشد قبل از اینکه از اتو استفاده کنید جنس پارچه را در نظر بگیرید بعضی از پارچه ها مثل حریر و یا ساتن با حرارت مستقیم دچار سوختگی شده و یا جمع می شوند اینجور پارچه ها را هیچ‌گاه به‌طور مستقیم اتو نکنید باید از پارچه سفید دیگری استفاده کرده و بین اتو و پارچه خود قرار دهید.

دلایل داغ شدن زیاد اتو چیست؟

یکی از مشکلات رایج در اتو های بخار این است که بیش از حد داغ می شود در ادامه می خواهیم چند دلیل اصلی برای داغ شدن بیش از حد اتو برای شما بیان کنیم:

 • تنظیم نادرست درجه حرارت
 • خرابی ترموستات
 • خراب شدن دکمه انتخاب دما

خرابی ترموستات یکی از مواردی است که می تواند باعث بروز این مشکل شود ترموستات وظیفه دارد تا حرارت مناسب را برای شما ایجاد کند اگر شما درجه اتو را به طور درست تنظیم نکنید باعث داغ شدن بیش از حد اتو خواهد شد خراب شدن ترموستات هم می‌تواند باعث داغ شدن بیش از حد اتو و سوختن لباس شود.

نام دیگر ترموستات کنترل بخار است ترموستات وظیفه دارد مقدار بخار را کنترل کند خرابی ترموستات می‌تواند باعث بخار زیاد و آسیب رسیدن به پارچه شود.

اتو براون

سخن پایانی

در این مقاله برای شما مشکلات متداول در اتو بخار براون را به طور کامل توضیح دادیم و روش های برطرف کردن این مشکلات را هم بیان کردیم اگر با راهنمایی های ما موفق به برطرف کردن مشکل اتو خود نشدید با نمایندگی های تعمیرات اتو براون تماس بگیرید و برطرف کردن مشکل اتو خود را به آنها بسپارید.

اگر در این زمینه مشکل و یا سوالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها بیان کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

 

خدمات تعمیرات اتو براون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا اتو براون روی لباس ها لکه ی زرد ایجاد می کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا