دکوراسیون داخلی

دکوراسیون اتاق خواب با هزینه کم

صرف زمان و همچنین تلاش بیشتر جهت دکوراسیون سالن نشیمن و یا فضایی که میهمانان وقت بیشتری را در آنجا می‌ گذرانند ایده بسیار خوبی می‌ باشد ولی بی‌ توجهی کردن به دکوراسیون اتاق خواب نیز کار درستی نیست. در هر صورت اغلب افراد معمولاً یک سوم از وقت خود را در شبانه روز داخل اتاق خواب می‌ گذرانند به همین خاطر بسیار مهم است که اتاق خوابی دلپذیر، آرام و دنج داشته باشند. توجه به طراحی و دکوراسیون اتاق خواب به معنای این نیست که هزینه زیادی برای آن خرج کنید. گاهی ممکن است جهت تکمیل دکوراسیون اتاق خوابتان فقط به چند وسایل دکوری نیاز داشته باشید.

راهنمای کامل دکوراسیون اتاق خواب با هزینه کم

همانطور که گفتیم با برخی لوازم بسیار ارزان قیمت هم می‌ توانید دکوراسیون اتاق خواب خود را تکمیل کنید. برای آنکه بتوانید این کار را به بهترین روش انجام دهید ما با متخصصان صحبت کرده‌ ایم و نظرات آنها را جویا شده‌ ایم تا شما بتوانید با هزینه‌ ای کم و روشی مقرون به صرفه دکوراسیون اتاق خواب خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

لوازم دکوری بخرید

بسیاری از متخصصان عقیده دارند که خرید لوازم دکوری می‌ تواند اتفاقی مثبت و خوب جهت بهبود بخشیدن به دکوراسیون اتاق خواب باشد ولی گاهی اوقات می‌ توانید تمام فضای خانه خود را جستجو کرده و وسایل مناسبی که در جای مناسب قرار نگرفته است را به اتاق خواب منتقل نمایید. دکوراسیون اتاق خواب با هزینه کمبیشتر افراد در خانه خود لوازمی به عنوان دکوراسیون و استایل دارند که می‌ تواند برای اتاق خواب بسیار مناسب‌ تر باشد. گاهی اوقات یک آباژور برای آنکه در اتاق نشیمن قرار داده شود مناسب نیست و بنابراین بهتر است آن را به اتاق خواب منتقل کرده و کنار تخت قرار دهید.

از آینه استفاده کنید

چنانچه اتاق خواب شما کوچک است می توانید بر طبق نظر متخصصان عمل کرده و به صورت استراتژیک یک آینه نیز به دکوراسیون اتاق خواب خود اضافه نمایید. قرار دادن آینه در دکوراسیون اتاق خواب موجب می‌ شود که فضای اتاق شما از آن چیزی که هست بزرگتر نشان داده شود و این مورد اقدامی عالی جهت دیده شدن عناصر بیشتری خواهد بود. قرار دادن آینه پشت تخت و یا روبروی پنجره باعث می‌ شود که نور طبیعی به اتاق وارد شده و همچنین دیوارهای خالی را با وسیله‌ های دکوری جذابی می‌ توانید پر کنید.

از قاب عکس‌ ها استفاده کنید

به کار بردن تابلوی جذاب نقاشی که هنر دست نقاشان می‌ باشد می‌ تواند یکی از ایده‌ های بسیار عالی بوده و تأثیر بسزایی نیز در زیباتر شدن طراحی و دکوراسیون اتاق خواب خواهد داشت ولی معمولاً تابلوها دارای قیمت زیادی هستند و ممکن است شما نخواهید که هزینه زیادی برای یک اثر هنری پرداخت کنید. به همین خاطر می‌ توانید از یک نقاشی که روی بوم ساده‌ ای کشیده شده است استفاده کرده و آن را داخل قاب قرار دهید و بر روی دیوار نصب کنید. چنانچه علاقه‌ ای به انجام این کار نداشتید پوسترهای نقاشی آماده و یا عکس‌ هایی که چاپی هستند و طرح دلخواه شما را دارند، برای نصب روی دیوار مناسب می‌ باشند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  اصول فنگ شویی آینه در منزل | بهترین مکان برای قرار دادن آینه

بودجه خود را درست خرج کنید

شما می‌ توانید روی خرید وسایل و آیتم‌ های دکوری مناسب سرمایه‌ گذاری کنید که این کار موجب زیباتر شدن بیشتر دکوراسیون اتاق خواب شما می‌ شود. بر اساس نظر متخصصان سرمایه‌ گذاری کردن بر روی تخت خواب از ملحفه گرفته تا تشک به معنای واقعی کلمه می‌ تواند تغییری در دکوراسیون اتاق خواب ایجاد نماید. حتی چنانچه بودجه کمی برای این کار در نظر گرفته‌ اید سعی کنید بخشی از پولتان را برای خرید ملحفه زیبا و تشک راحت کنار بگذارید. یک خواب درست شبانه همیشه ارزش هزینه کردن را دارد. چنانچه نتوانستید روبالشی، روتختی و ملحفه ست خریداری کنید به جای آن یک ملحفه فانتزی نیز می‌ تواند پاسخگو باشد.

پرده زیبایی انتخاب نمایید

چنانچه می‌ خواهید اتاق خواب شما ظاهر شیکی داشته باشد باید بیشتر به پنجره‌ ها توجه نمایید.دکوراسیون اتاق خواب با هزینه کم انتخاب پرده زیبا که دارای طراحی مناسبی است برای دکوراسیون اتاق خواب چشم نواز و بسیار زیبا خواهد بود. ضخامت پرده‌ ها نیز بر روی نورپردازی اتاق تأثیر گذار می‌ باشد. اتاق پرنور بر روی روح و روان شما تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

به دنبال ظاهر حداقلی باشید

بر هیچکس پوشیده نیست خرید همیشه هزینه به دنبال دارد اما می‌ توانید کمتر خرید کنید. همیشه به بودجه خود توجه کرده و بر اساس آن اقدام به خرید نمایید. برای طراحی و دکوراسیون اتاق خواب خودتان می‌ توانید ظاهر حداقلی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال لزومی ندارد حتماً پرده کتان و یا روبالشی‌ ها و روتختی‌ های جذاب و یا لوازم دکوری آنچنانی خریداری کنید. با هزینه‌ های کمی نیز می‌ توانید وسایل بسیار شیکی خریداری کرده و فضای زیبایی در اتاق خواب ایجاد نمایید. برای انجام این کار از لوازم دکوری با قیمت مناسب بهره‌ مند شوید و زیبایی را در اتاق خواب خود حفظ کنید.

نور را افزایش دهید

متخصصان می‌ گویند ارتقای نور داخل اتاق خواب فضای بهتری می‌ سازد. تقریباً همه افراد نور و روشنایی را دوست دارند و به همین خاطر از لامپ‌ هایی که دارای سطوح روشنایی متفاوتی می‌ باشد مانند چراغ رومیزی و … استفاده می‌ کنند. بر طبق یک قانون کلی اتاق خواب باید دو و یا سه منبع نور در خود داشته باشد. جهت متحول نمودن اتاق خواب از یک آباژور بسیار زیبا استفاده نمایید و علاوه بر آنکه روشنایی را به اتاق می‌ آورید زیبایی را نیز به آن هدیه خواهید داد.

وسایل ترند نخرید

خرید وسایل ترند می‌ تواند ایده خوبی باشد اما همیشه هم مناسب نیست. ترندها ماهانه و یا سالیانه عوض می‌ شوند و ممکن است وسایل دکوری امروز مورد توجه بوده و خیلی زود از مد بیفتند به همین خاطر چنانچه می‌ خواهید بودجه کمی برای دکوراسیون اتاق خواب در نظر بگیرید از خرید لوازم ترند خودداری کنید. به جای آن می‌ توانید لوازمی استفاده کنید که با طراحی کلی اتاق شما متناسب باشد و با سایر لوازم هماهنگی داشته باشد تا هارمونی مناسبی در اتاق خواب ایجاد گردد.

نظر دیگران را بپرسید

اگر می‌ خواهید هزینه زیادی برای دکوراسیون اتاق خواب پرداخت نکنید همیشه قبل از خرید لوازم دکوری باید محل قرار گرفتن آنها را مشخص کرده و بدانید که چه نوع لوازمی برای آنجا مناسب است. شما می‌ توانید با در نظر گرفتن فضاهای خالی اتاق یک دکوری مناسب تهیه نمایید. پیشنهاد می‌ کنیم نظر دوستان و یا اعضای خانواده خود را هم بپرسید. حتی می‌ توانید ایده‌ هایی را در گوگل سرچ کرده و بر اساس آن تصمیم بگیرید که چه نوع لوازم دکوری برای اتاق خواب شما مناسب است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  همه چیز در مورد دکوراسیون داخلی منزل

ملحفه را عوض کنید

یکی از راه‌ های سرگرم کننده جهت جدید و نو نگه داشتن اتاق خواب این است که ملحفه‌ های خود را به صورت فصلی عوض کنید. اگر چه ممکن است این کار نیاز به هزینه داشته باشد ولی یکی از راه‌ های عالی جهت جلوگیری از یکنواخت شدن فضای اتاق خواب می‌ باشد. شما می‌ توانید این تغییرات را هر ۶ ماه یک بار انجام دهید. به عنوان مثال یک بار در ابتدای سال و یک بار نیز در ابتدای فصل سرما

فرش یا کفپوش نرمی تهیه نمایید

انتخاب فرش و یا کفپوش می‌ تواند هزینه میلیونی برای شما به دنبال داشته باشد اما متخصصان می‌ گویند که خرید فرش در واقع نوعی سرمایه‌ گذاری است. اضافه نمودن فرش و یا کفپوشی نرم زیر پاهای شما نه تنها دکوراسیون اتاق خواب را تکمیل کرده بلکه می تواند صبح سرد زمستانی را برای شما دلپذیرتر کند. فرشی که انتخاب می‌ کنید باید با دکور و رنگ دیوارها و یا وسایل اتاق خواب شما هماهنگی داشته باشد تا بتواند تأثیر زیادی در دکوراسیون اتاق ایجاد نماید.

فضایی جهت قرار دادن لباس‌ ها تعیین کنید

معمولاً یکی از مکان‌ های خانه که همیشه به هم ریخته است اتاق خواب می‌ باشد. برای آنکه از این مشکل رهایی پیدا کنید چند سبد ارزان قیمت خریداری کرده و اطراف اتاق قرار دهید و با این کار از به هم ریخته شدن اتاق خواب جلوگیری نمایید. همچنین می‌ توانید از میزهایی که کشو دارند نیز استفاده کنید. فضای نامرتب و به هم ریخته می‌ تواند عامل اصلی در نامناسب بودن دکوراسیون اتاق خواب باشد. همیشه اتاق خواب شما باید مرتب و تمیز نگه داشته شود.

از گیاهان استفاده کنید

گیاهی که داخل گلدانی بسیار زیبا قرار دارد می‌ تواند از ارزان‌ ترین روش‌ ها جهت زیباتر کردن دکوراسیون اتاق خواب باشد.دکوراسیون اتاق خواب با هزینه کم این کار نه تنها می‌ تواند فضای خانه شما را رنگ و لعابی زیبا ببخشد، بلکه هوا را هم همیشه تمیز نگه می‌ دارد. گیاهی انتخاب کنید که مراقبت و نگهداری از آن آسان باشد و وقت زیادی را از شما نگیرد.

سخن پایانی

در این مقاله از مجله آی بک به بررسی ایده‌ هایی جهت دکوراسیون اتاق خواب با هزینه کم پرداختیم. خرید وسایل دکوری ارزان قیمت، استفاده از آینه و قاب عکس، نصب پرده زیبا، تعویض ملحفه‌ ها، فرش مناسب و همچنین استفاده از گیاهان راهی مطمئن برای دکوراسیون اتاق خواب با هزینه کم می‌ باشد. شما با اجرا کردن این ایده‌ ها می‌ توانید یک اتاق خواب زیبا با فضایی دلپذیر و پر آرامش داشته باشید.

دکوراسیون اتاق خواب با هزینه کم، استفاده از گیاهان در دکوراسیون اتاق خواب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دکوراسیون اتاق خواب با هزینه کم،

امتیاز کاربر: ۲.۷۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا