تعمیراتتعمیرات یخچال

دلایل بوق زدن یخچال جنرال چیست؟

چه دلایلی باعث بوق زدن یخچال های جنرال می شود ؟

دلایل بوق زدن یخچال جنرال چیست؟ چگونه این مشکل را برطرف کنیم ؟ همانگونه که می دانید اگر درب یخچال شما باز بماند یخچال بوق می زند . اما فقط باز ماندن درب باعث بوق زدن نمی شود، گاهی دلایل دیگر هم باعث بروز این مشکل خواهد شد. ما در ایبک امداد می خواهیم برای شما دلایل بوق زدن یخچال جنرال را توضیح دهیم لطفا با ما همراه باشید.

بوق زدن یخچال جنرال به چه علت است ؟

بوق زدن یخچال

 

حتما برای شما هم پیش آمده که گاهی در اثر زیاد باز ماندن درب یخچالتان ، صدای بوق از آن بشنوید . چون باز ماندن درب یخچال برای دستگاه مضر است و در عملکرد آن ایجاد اختلال می کند دستگاه با بوق زدن به شما هشدار خواهد داد .

ولی گاهی اوقات اصلا شما سر یخچال نیستید ولی یخچال بوق می زند و این احتمال وجود دارد که مشکل جدی بوده  و یکی از اجزای یخچال خراب شده باشد. در ادامه می خواهیم به بررسی دلایل این مشکل بپردازیم .

بررسی علت های بوق زدن در یخچال جنرال

بوق زدن یخچال

اگر یخچال شما صدای بوق بدهد و مطمئن شوید که دلیل، باز ماندن درب یخچال نمی باشد مطمئناً نگران می شوید و به این فکر می افتید که احتمالاً هزینه هایی برای تعمیر یخچال باید پرداخت کنید. می خواهیم در ادامه شما را با دلایل مهم به وجود آمدن این مشکل آشنا کنیم که باعث می شود یخچال شما بوق بزند.

۱- یخچال پر از مواد غذایی است!

یکی از مهمترین دلایلی که باعث بوق زدن یخچال جنرال می‌شود این است که شما درون یخچال را از مواد غذایی پر کنید احتمال دارد در این صورت مواد غذایی، باعث خوب بسته نشدن درب یخچال شود و لاستیک‌های درب به راحتی به همدیگر نچسبد و درب باز بماند برای اینکه این مشکل را برطرف کنید بهتر است که وسایل داخل یخچال را جابجا کرده و از جلوی درب آنها را کنار بزنید تا درب دستگاه به راحتی بسته شود در این صورت صدای بوق قطع می شود.

۲- لاستیک دور درب یخچال خراب شده باشد.

اگر مطمئن شدید که درب یخچال باز نیست و از پر نبودن داخل یخچال هم اطمینان پیدا کردید دلیل دیگری که می‌تواند باعث بوق زدن یخچال شود این است که لاستیک های دور درب خراب شده باشد ابتدا لاستیک های دور درب یخچال را بررسی کنید و اگر لاستیک کثیف شده و یا جرم آن را پوشانده، احتمال دارد بوق زدن یخچال، به همین دلیل باشد. پس باید لاستیک های دور درب را به خوبی تمیز کنید و اگر با تمیز کردن مشکل برطرف نشد باید لاستیک را تعویض کنید. اگر یخچال شما ضمانت نامه دارد و تازه آن را خریداری کرده اید می توانید از نمایندگی درخواست کنید که این کار را به طور رایگان برای شما انجام دهد.

۳- یخ زدن یخدان ، دلیل بوق زدن یخچال جنرال

اگر متوجه شدید که یخدان شما بسیار یخ زده است و در همان هنگام هم صدای بوق یخچال به گوش می رسد احتمالاً دلیل بوق زدن یخچال جنرال شما، یخ زدن یخدان یخچال می باشد. البته همانطور که می دانید بیشتر یخچال های امروزی و مدرن برفک نمی زنند اما یخچال هایی که کمی قدیمی تر هستند باید به فاصله های معین، برفک زدایی شوند تا عملکرد خوبی داشته باشند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش تعمیر یخساز یخچال ال جی

برای اینکه یخچال را برفک زدایی کنید باید در مرحله اول، دوشاخه را از پریز برق بیرون بیاورید و سپس مواد غذایی داخل یخچال را از آن در آورده و ساعتی به یخچال اجازه دهید که برفک ها به آرامی آب شود البته اگر تصمیم به یخ زدایی گرفتید ابتدا باید فرشی که زیر یخچال قرار گرفته را جمع کنید و مطمئن شوید که سیم برق هم در زیر یخچال نیست زیرا در هنگام یخ زدایی یخدان، احتمال دارد آب حاصل از برفک زدایی در زیر یخچال بریزد، برای اینکه راحت تر و سریع تر بتوانید برفک زدایی کنید می توانید از سشوار برای آب کردن یخ ها استفاده کنید وقتی یخ زدایی کردید باید همه جای یخچال را به خوبی خشک کنید و دوباره مواد غذایی را داخل یخچال بچینید و سپس دوشاخه را به برق وصل کنید. اگر مشکل بوق زدن یخچال شما از یخ زدن یخچال باشد حتماً دیگر این مشکل برطرف شده است. شما باید تقریبا ماهی یکبار یخچال خود را برفک زدایی کنید و اجازه ندهید که برفک های زیادی درون جایخی یخچال ایجاد شود تا یخچال بهتر و درست تر کار کند.

۴- تراز نبودن یخچال :

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند باعث بوق زدن یخچال جنرال شود تراز نبودن یخچال است. تراز بودن یخچال بسیار اهمیت دارد اگر یخچال تراز نباشد عملکرد درستی نخواهد داشت. برای برطرف کردن این مشکل می توانید از پایه هایی که در زیر بدنه یخچال قرار گرفته کمک بگیرید و به وسیله آنها یخچال را تراز کنید. اگه یخچال شما کمی به سمت جلو تمایل پیدا کرده و پایه ها کامل روی زمین قرار ندارد، این باعث خواهد شد که یخچال شما بوق بزند. می توانید آن را تنظیم کنید ولی اگر یخچال شما پایه ندارد می توانید خودتان پایه تهیه کرده و در زیر یخچال قرار دهید.

۵- خرابی آلارم درب یخچال

اگر شما روش‌های قبلی را بررسی کردید و مشکلی وجود نداشت احتمال دارد که آلارم درب یخچال جنرال شما خراب شده باشد در این صورت در مرحله اول گارانتی یخچال را چک کنید اگر گارانتی یخچال تمام نشده بود از نمایندگی درخواست کنید تا برای تعمیر یخچال جنرال شما، تعمیرکار بفرستد تا به صورت رایگان برای شما مشکل را حل کند و اگر یخچال شما گارانتی نداشت می توانید از متخصص مجرب درخواست کنید که یخچال شما را تعمیر کند ولی دقت داشته باشید اگر خودتان در این زمینه مهارت ندارید برای تعمیر یخچال اقدام نکنید و این کار را به اشخاص ماهر و باتجربه بسپارید.

۶- خرابی مدار الکتریکی

خراب شدن مدار الکتریکی یکی دیگر از دلایل بوق زدن یخچال جنرال می باشد اگر متوجه شدید که مدار الکتریکی یخچال شما خراب شده است توصیه می کنیم به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر آن نکنید و حتما به تعمیرکار مراجعه کنید تا مشکل را برطرف کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات کولر گازی بوش BOSCH | راهنمای عیب یابی
۷-به وجود آمدن مشکلات فنی می تواند دلیل صدای بوق یخچال باشد

اگر هر یک از اجزای داخلی یخچال شما خراب شود باعث خواهد شد که یخچال فریزر شروع به بوق زدن کند در این صورت شما متوجه می شوید که سیستم داخلی یخچال با مشکل برخورد کرده است و دستگاه می خواهد بروز این مشکل را با بوق زدن به شما هشدار دهد.

همانگونه که می دانید یخچال فریزر از دو قسمت تشکیل شده است: ۱- قسمت الکترونیکی ۲- قسمت مکانیکی

این قسمت ها به مرور زمان دچار فرسودگی و یا خرابی می شود. سیستم دیفراست یخچال، فن داخلی یخچال، نشت گاز و ….  مشکلاتی هستند که می توانند باعث بوق زدن یخچال شوند اگر با این مشکل روبرو شدید حتما به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.

۸- قطع شدن برق می تواند باعث بوق زدن ممتد در یخچال باشد

اگر برق شما در مدت طولانی قطع شد باعث خواهد شد که سرمای یخچال کم شود. با گرم شدن یخچال دستگاه شما شروع می‌کند به بوق زدن و به این صورت به شما هشدار می دهد که فضای داخل یخچال گرم شده است. اگر متوجه شدید که بوق قطع نمی شود بهتر است یخچال را خاموش کرده و مواد غذایی را از یخچال بیرون بیاورید بعد از گذشت چند ساعت می توانید دوباره یخچال را روشن کرده و مواد غذایی را در داخل آن بگذارید اگر برق فقط برای یک مدت کوتاه قطع شده بود می توانید درب یخچال را باز کرده تا دمای آن مناسب شود و به این صورت صدای بوق یخچال قطع خواهد شد

خلاصه مقاله دلایل بوق زدن یخچال جنرال :

  1. پر بودن یخچال از مواد غذایی: در این صورت می‌توانید مواد غذایی را در یخچال کمی جابجا کنید.
  2. خراب بودن لاستیک درب یخچال: اگر لاستیک درب یخچال کثیف است آن را تمیز کرده و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.
  3. یخ زدن یخدان : اگر متوجه شدید که یخدان یخچال شما یخ زده است می‌توانید آن را برفک زدایی کنید.
  4. تراز نبودن یخچال: در این صورت باید به وسیله پایه های یخچال آن را تراز کنید
  5. خراب شدن آلارم درب یخچال: این مشکل باید به وسیله متخصص بررسی و مشکل برطرف شود
  6. خراب شدن مدار الکتریکی: در صورت بروز این مشکل، باید بررسی و حل مشکل را به تعمیرکار متخصص بسپارید.
  7. به وجود آمدن مشکلات فنی می‌تواند باعث صدای بوق در یخچال شود خرابی سیستم دیفراست یخچال، خرابی فن داخلی و نشت گاز از جمله مشکلاتی است که باعث صدای بوق در یخچال خواهد شد.
  8. قطعی برق باعث بوق زدن یخچال خواهد شد. همانگونه که گفتیم قطع شدن برق به مدت طولانی باعث می شود که یخچال گرم شده و به طور مداوم بوق بزند.

نتیجه گیری :

در این مقاله از ایبک امداد برای شما دلایل مهم بوق زدن یخچال جنرال بیان کردیم. همانگونه که گفتیم اگر متوجه شدید دلیل بوق زدن یخچال شما مشکل جدی است حتماً برای حل مشکل به تعمیرکار مراجعه کنید و خودتان بدون مهارت به تعمیر آن اقدام نکنید زیرا اینکار باعث خواهد شد که متحمل هزینه‌های بیشتری شوید. امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

عوامل بوق زدن یخچال جنرال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی علت های بوق زدن در یخچال جنرال

امتیاز کاربر: ۰.۳ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا