تعمیراتتعمیرات یخچال

روش تعمیر یخساز یخچال بهی

آموزش گام به گام یخساز یخچال ساید بهی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اگر یخساز یخچال بهی شما دچار مشکل شده باشد باید هر چه سریع‌تر آن را تعمیر کنید زیرا اگر در یخساز یخچال های بهی خرابی ایحاد شود احتمال دارد باعث خرابی در قسمت‌های دیگر یخچال فریزر شود. اگر شما مهارتی در مورد تعمیر یخچال داشته باشید می توانید با راهنمایی های ما، مشکل یخساز یخچال خود را برطرف کنید ما در این مقاله از ایبک امداد می‌خواهیم برای شما روش تعمیر یخساز یخچال بهی را توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

چگونه می توانیم یخساز یخچال بهی را راه اندازی کنیم؟

یخساز یخچال بهی

برای اینکه بتوانید از یخساز خود استفاده کنید باید آن را راه اندازی کنید برای فعال سازی یخساز بهی می توانید از دکمه هایی که بر روی یخساز قرار گرفته است، استفاده کنید این دکمه ها به صورت on/off می باشد که بر روی بدنه یخچال قرار گرفته و شما می توانید با فشار دادن دکمه on ، یخساز را فعال کنید.

احتمال دارد که یخساز بهی شما از نوع اهرمی باشد یعنی دارای میله آهنی باشد که شما می توانید برای راه اندازی کردن یخساز از آن استفاده کنید باید میله را پایین بکشید تا یخساز روشن شود.

روش خاموش کردن یخساز یخچال بهی

اگر شما برای مدت طولانی از یخساز یخچال به خود استفاده نمی کنید بهتر است که آن را غیر فعال و خاموش کنید زیرا در صورت استفاده نکردن طولانی مدت از یخساز یخچال، مشکلاتی برای یخساز شما به وجود خواهد آمد از جمله این مشکلات به هم چسبیدن یخ ها می باشد و برای جلوگیری از این مشکل بهتر است که یخساز را در هنگام استفاده نکردن طولانی مدت، خاموش کنید. برای خاموش کردن یخساز یخچال مراحل زیر را انجام دهید:

 • برای غیر فعال کردن یخساز بهی کلید ice off/ on روی نمایشگر یخچال قرار داده شده که شما می توانید ice off را فشار دهید تا یخساز شما خاموش شود بعد از این کار، ساخت یخ متوقف می شود ولی پدال های آب و یخ همچنان فعال خواهند ماند.

چه زمانی می توانیم یخساز یخچال را ریست کنیم؟

احتمال دارد که یخساز شما در عملکرد خود دچار اختلالاتی شود اگر با این اختلالات روبرو شدید نگران نباشید زیرا با ریست کردن یخساز می توانید این مشکل را به راحتی برطرف کنید فقط دقت داشته باشید که باید از نیاز یخساز به ریست کردن، مطمئن شوید و بی‌دلیل یخساز را ریست نکنید زیرا ریست کردن زیاد، باعث آسیب رسیدن به یخچال فریزر شما خواهد شد.

زمان هایی که برای ریست کردن یخساز مناسب می باشند موارد زیر هستند:

 •  شنیدن صدای بلند در موقع یخ سازی در یخچال فریزر بهی
 •  کار نکردن درست یخساز یخچال بهی

روش ریست کردن یخچال ساید بهی چگونه است؟

به طور معمول در یخساز بهی دکمه ای قرار داده شده برای ریست کردن و تجدید مجدد کارکرد یخساز، که شما به راحتی می توانید آن را پیدا کنید برای اینکه به دکمه ریست دسترسی پیدا کنید سینی یخ را برداشته و دکمه ریست را که قرمز رنگ هم می باشد در پایین یخساز مشاهده کنید این دکمه را حدوداً ده ثانیه فشار داده و نگه دارید سپس آن را رها کنید به این صورت یخ‌ساز شما ریست خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نچرخیدن غلتک جارو شارژی به چه علت است؟

تعمیر یخساز یخچال بهی

آموزش تعمیر یخساز بهی بسیار مهم می باشد زیرا به شما کمک می کند تا مشکلات جزئی یخساز را خودتان را در منزل برطرف کنید و نیازی هم به مراجعه به تعمیرکار نداشته باشید و همچنین باعث می شود که شما دانش لازم را  در زمینه مشکلات یخساز بهی را پیدا کنید البته دقت داشته باشید همیشه ایرادات یخساز یخچال بهی جزئی نمی باشد گاهی امکان دارد که مشکلات آن فنی باشد در این صورت برای تعمیر یخساز حتماً باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

چرا از یخساز بهی یخ خارج نمی شود

یخساز یخچال بهی

یکی از مشکلات متداولی که احتمال دارد برای یخساز شما هم به وجود بیاید، خارج نشدن یخ از یخساز بهی می باشد اگر با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر به دلیل استفاده نکردن طولانی از یخساز یخ ها به همدیگر بچسبند، باعث می شود که یخ به راحتی از یخساز خارج نشود.
 • احتمال دارد که بازوهای انتقال دهنده یخ خراب شده باشد در این صورت بازوهای انتقال دهنده را بررسی کنید.
 •  اگر محفظه یخساز بیش از حد پر شود باعث خارج نشدن یخ خواهد شد در این صورت باید محفظه را خالی کنید.
 •  خراب شدن مدول یخساز باعث می شود که در عملکرد یخساز اختلال ایجاد شده و یخ نتواند به راحتی از یخساز خارج شود مدول یخساز  را با دقت کامل بررسی کنید.

دلایل زیاد یا کم آبگیری کردن یخساز چیست؟

احتمال دارد این مشکل برای شما هم پیش آمده باشد و به دنبال برطرف کردن آن باشید در ادامه مطالب برای شما دلایل بروز این مشکل را بیان می کنیم:

 • اگر شما برای مدت طولانی فیلتر آب را تعویض نکرده باشید باعث می شود که سرعت تشکیل یخ کم شود دقت داشته باشید که هر ۶ ماه یکبار باید فیلتر آب را عوض کنید.
 •  کم بودن فشار آب می تواند باعث کم آبگیری کردن یخساز یخچال شما شود.
 • اگر قالب یخ بیش از حد پر شود باعث کاهش روند یخ سازی خواهد شد در این صورت باید قالب یخ را تخلیه کنید.

چرا یخساز یخچال بهی کار نمی کند؟

اگر شما متوجه شدید که یخساز یخچال شما کار نمی کند باید برای عیب یابی موارد زیر را بررسی کنید:

 • بسته نشدن کامل درب یخچال باعث می شود که در  یخساز یخچال، یخ تولید نشود پس در این صورت میکروسوئیچ قفل درب یخچال را بررسی کنید.
 •  خراب شدن موتور یخچال و یا برد کنترلی باعث بروز این مشکل خواهد شد پس آن را عیب یابی کنید.
 •  اگر شیر برقی و یا لوله آب خراب شود باعث درست کار نکردن یخساز می شود.
 • در صورت کار نکردن یخساز باید فیلتر آب و سنسور یخچال را بررسی کنید زیرا خرابی سنسور و فیلتر می تواند باعث کار نکردن یخساز شود.

سنسور یخساز بهی در کجا قرار گرفته است؟

اگر شما قصد عیب یابی یخساز یخچال بهی خود را داشته باشید حتماً این سوال برایتان پیش خواهد آمد که سنسور یخساز بهی در کجا قرار گرفته است؟ باید بگوییم که سنسور قطعه ای است که اجازه تولید یخ را به یخساز صادر می کند پس در صورت خرابی سنسور قطعات دیگر یخچال هم کار نخواهند کرد. برای اینکه شما به سنسور یخساز دسترسی پیدا کنید باید پنل مخصوص یخساز را باز کرده تا سنسور را مشاهده کنید و سپس آن را عیب یابی کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونگی رفع نشتی مدار کولر گازی و کمپرسور

ترمودیسک یخساز یخچال در کجا قرار گرفته است؟

در ادامه می خواهیم محل قرارگیری ترمودیسک را برای شما بیان کنیم تا در هنگام نیاز بتوانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید وظیفه ترمودیسک این است که دما را در یخساز کنترل کند و اجازه زیاد شدن دما را به المنت نمی دهد و هشدارهای مورد نیاز را به اواپراتور ارسال می کند محل قرارگیری ترمودیسک یخساز، در مجاورت المنت و اواپراتور می باشد.

شیر برقی در یخساز یخچال در کجا قرار گرفته است؟

تقریبا می توان گفت یکی از مهمترین قطعات در همه یخچال های مدرن، شیر برقی می باشد که به آن شیر ورودی آب هم می گویند شیر برقی نوعی شیر کنترلی می باشد که آب را به وسیله لوله های مخصوص به طرف آبسردکن هدایت می کند اگر شیر برقی خراب شود و یا اینکه فشار آب آن کم شود باعث می شود شیر ورودی باز نشده و یخساز هم کار نکند پس باید محل قرارگیری این شیر را بدانید تا بتوانید در صورت نیاز آن را عیب یابی کنید.

بطورمعمول شیربرقی در قسمت پنل پشتی یخچال قرار گرفته است پس برای بررسی کردن این شیر شما باید پنل پشتی یخچال را باز کنید تا بتوانید به شیر ورودی دسترسی پیدا کنید.

مسدود شدن فیلتر

اگر یخ ساز شما مجهز به فیلتر باشد باید بدانید که فیلتر همه آلودگی و رسوبات آب را که حتی بعد از تصفیه آب هم وجود دارد، حذف می کند بیشتر فیلتر هایی که در بازار موجود هستند از جنس کربن و پارچه می باشند در اثر مرور زمان احتمال دارد که فیلتر آب مسدود شده باشد و این باعث خواهد شد که جریان آب به یخساز کم شود و نشانه این مشکل هم کوچک شدن اندازه یخ و یا حتی تولید نشدن یخ می باشد. شما باید هر ۶ ماه یکبار، بسته به شرایط آب محلی خود، فیلتر را عوض کنید.

نشت یخساز

امکان دارد که در یخساز یخ تولید شود ولی در فریزر آب نشت کند و بر روی زمین هم بریزد نکاتی را که برای بررسی این مشکل باید در نظر داشته باشید موارد زیر می باشد:

 • در ابتدا یخچال فریزر خود را کاملاً بررسی کنید و از تراز بودن آن مطمئن شوید.
 •  در مرحله بعدی یخساز را بررسی کنید که آیا یخساز تراز است یا نه؟
 •  سپس لوله تامین کننده آب را هم چک کنید که دارای برآمدگی، پیچ خوردگی و آسیب نباشد.
 •  در مرحله بعدی مخزن آب را بررسی کنید و ببینید آیا قیف آب درست تنظیم شده یا خیر؟

اگر مواردی را که گفتیم بررسی کردید ولی باز هم مشکل نشت آب برطرف نشد بهتر است که با یک تعمیرکار یخچال تماس بگیرید زیرا با ادامه داشتن نشتی، احتمال دارد که دیواره های اطراف آسیب ببیند.

نتیجه گیری:

تعمیر یخساز یخچال ساید بهی یکی از موارد مهمی است که شما باید با آن آشنایی داشته باشید ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلاتی را که احتمال دارد برای یخساز یخچال بهی شما پیش بیاید به طور کامل بیان کردیم و روش رفع این مشکلات را هم توضیح دادیم اگر شما با راهنمایی های ما نتوانستید مشکل یخساز خود را برطرف کنید بهتر است که به تعمیرکار مجاز یخچال خود مراجعه کنید و تعمیر یخساز خود را به آنها بسپارید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا