تعمیراتتعمیرات یخچال

نحوه تعمیر افتادگی درب یخچال

چگونه افتادگی درب یخچال را تعمیر کنیم ؟

مشکلات درب یخچال مثل افتادگی درب یخچال و نحوه تعمیر آن یکی از رایج ترین مشکلات مصرف کنندگان می باشد ، به همین دلیل قصد داریم در این مقاله از ایبک امداد در مورد تعمیر لولای درب یخچال ، تعمیر درب یخچال، افتادگی درب یخچال ، رگلاژ درب یخچال و تنظیم کردن آن را برای شما توضیح دهیم . در ادامه مقاله به روش تعمیر درب یخچال و بررسی آن خواهیم پرداخت و در مورد مشکل لاستیک دور درب یخچال ، پوسیده شدن درب یخچال ، آموزش تعمیر کردن لولای درب یخچال و … مواردی را بیان می کنیم .

چگونه درب یخچال را تعمیر کنیم ؟

افتادگی درب یخچال

از مهم ترین بخش های یخچال درب آن است ، چون اگر درب یخچال به درستی و به خوبی بسته نشود باعث خروج هوای سرد از آن خواهد شد و یا اینکه هوای گرم وارد یخچال شود که این امر باعث متعادل نبودن دمای یخچال خواهد شد ، هر چه بیشتر از بروز این مشکل بگذرد به مرور زمان یخچال مشکلاتی را پیدا خواهد کرد ، درب یخچال به طور معمول به علت هایی مانند پوسیدگی  ، زنگ زدگی یا شکستگی لوله باید مورد تعمیر قرار گیرد ، اگر درب یخچال شما مشکلی دارد حتما آن را در الویت قرار دهید و سریعاً آن را تعمیر کنید .

یکی از رایج ترین مشکلاتی که کاربران با آن رو به رو می شوند ، خراب شدن لولای درب دستگاه است. در صورتی که لولای مناسب را پیدا نکردید می توانید با مراجعه به فروشگاه های معتبر آن را تهیه نمایید .

شایع ترین مشکلات درب یخچال چه می باشد ؟

ما در ادامه مطلب به بعضی از شایع ترین مشکلات درب یخچال خواهیم پرداخت تا ادامه با ما همراه باشید :

افتادگی درب یخچال و چگونگی تعمیر آن

موردی که زیاد گزارش شده است افتادگی درب یخچال می باشد ، به طور معمول وقتی که وسایل یا مواد غذایی زیادی را در درون درب یخچال قرار می دهید باعث افتادگی درب یخچال خواهد شد ، وقتی که درب یخچال افتاده باشد به سختی درب باز و بسته خواهد شد و یا درب به طور کامل جدا خواهد شد و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید.

در قسمت پایینی درب یخچال قسمتی که لولای درب یخچال در آن قرار گرفته است ، یک واشر و یک قاب پلاستیکی وجود دارد. به طور معمول پس از استفاده کردن طولانی مدت باعث می شود که لولا ی یخچال از جای خود در آمده و بشکند ، معمولا لولای درب یخچال قدرت زیادی ندارد و اگر به اشتباه از آن استفاده کنیم ممکن است باعث افتادگی درب یخچال شود .

روش تعمیر درب یخچال در هنگامی که لولای درب آسیب دیده است .

بهتر است که وسایل سنگینی را در درون قفسه های درب یخچال قرار ندهید ، تا جایی که می توانید از زیاد باز و بسته کردن و یا محکم باز و بسته کردن درب یخچال جلوگیری کنید ، مخصوصا مراقب کودکان باشید زیرا بعضی از کودکان عادت دارند که درب یخچال را محکم بهم بزنند. وقتی که لولای درب یخچال شما بشکند تنها روشی که وجود دارد عوض کردن لولای درب یخچال است .

خراب شدن لاستیک درب یخچال و چگونگی رفع این مشکل

افتادگی درب یخچال

یکی از مهم ترین بخش های دستگاه لاستیک درب یخچال می باشد که باید همیشه آن را بررسی کنیم تا مشکلی ایجاد نشود و مطمئن شویم که کار خود را به خوبی انجام می دهد ، این لاستیک ها دور تا درو درب یخچال کشیده شده و به طور معمول از جنس پلاستیک نرم و رنگ خاکستری ساخته شده است .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  استپ آسانسور چیست؟ و چه وظایفی بر عهده دارد؟

لاستیک هایی که در دور درب یخچال پیچیده شده است با پرچ به در یخچال متصل می شوند و باعث جلوگیری از رد و بدل شدن هوا در درون یخچال می شوند ، وقتی که لاستیک دور درب یخچال خراب یا فاسد شود درب یخچال به خوبی بسته نمی شود ، البته در بعضی اوقات کثیفی لولای درب یخچال باعث خوب بسته نشدن درب خواهد شد و شما می توانید با تمیز کردن این کثیفی ها این مشکل را حل کنید .

روش تعمیر کردن لاستیک درب یخچال

اگر لاستیک دور درب یخچال شما پاره نشده است به نکاتی که در ادامه بیان می کنیم توجه کنید :

به این نکته توجه داشته باشید که قبل از شروع کار تعمیر، حتما یخچال خود را از برق بکشید .

۱ . در اولین مرحله شما با یک دستمال و آب و صابون، می توانید تمام بخش های لاستیک درب یخچال را به خوبی تمیز کنید .

۲ . در مرحله ی بعدی شما میتوانید  با استفاده از آب جوش یا باد سشوار  خاصیت مغناطیسی آن را دوباره برگردانید، برای انجام این کار باید یخچال را از برق کشیده و آن را به طور کامل خالی کنید.

۳ . شما باید باد گرم سشوار و یا آب جوش را در تمام قسمت ها ی لاستیک پخش کنید و پوشش دهید.

۴ . حالا درب یخچال را ببندید و بگذارید که چند ساعت بماند و درب یخچال حتما باید بسته باشد .

بعد از انجام مواردی که بیان کردیم درب یخچال را باز کنید دقت کنید که این کار را به آرامی انجام دهید و بعد از آن دقت کنید که کار هایی که انجام دادیم تاثیری داشته یا خیر ؟ اگر لاستیک درب یخچال شما مشکلش حل نشد باید آن را تعویض کنید . البته لازم به ذکر است که تعویض لاستیک یخچال حتما باید توسط تعمیرکار متخصص انجام شود.

یکی از دلایل بسته نشدن درب یخچال تراز نبودن آن است

یکی دیگر از دلایل بسته نشدن درب یخچال می تواند تراز نبودن آن باشد و باعث شود که درب یخچال خوب بسته نشود ، شما با تراز کردن درب یخچال خود می توانید این مشکل را حل کنید تا درب یخچال بخوبی بسته شود. تراز نبودن درب یخچال به این معناست که درب یخچال به خوبی در جای خود قرار نگرفته است و درب به خوبی بسته نمی شود و گاهی هم ممکن است که به یک سمت افتادگی پیدا کند و سریعا آن را باید حل کنید .

خراب شدن و تعمیر لولای درب یخچال

همانطور که در قسمت بالا برایتان توضیح دادیم یکی از دلایل باز و بسته نشدن درب یخچال خرابی لولای درب می باشد ، به طور معمول این مشکل با استفاده طولانی و زیاد از یخچال و یا گذاشتن وسایل سنگین در درب یخچال ایجاد می شود ، همین امر باعث می شود که بعدا از مدتی لولای درب از حالت روان بودن خارج شود و برخی از اوقات باعث شکستگی لولای درب هم خواهد شد .

اگر لولای درب یخچال خوب کار نمی کند بهتر است که سریعا قفسه های درب یخچال را سبک کنید و آن را خالی کنید ، بعد از آن می توانید که با گریس یا روغن خوراکی آن را روغن کاری کنید تا مثل روز اول عمل کند .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و راه اندازی یخچال فریزر و ساید بای ساید اسنوا

همانطور که گفتیم بعضی وقت ها امکان دارد به دلیل سنگین شدن ، درب یخچال شما توانایی نگه داری وسایل را نداشته باشد و بشکند . شما در این مواقع باید سریعاً لولای درب یخچال را تعویض کنید .

آموزش از بین بردن گودی و فرورفتگی درب یخچال

به طور معمول موقع جا به جایی نادرست یخچال در راه پله و جاهای مختلف،  قسمت های مختلف یخچال احتمال دارد به جایی برخورد کند و فرو رفتگی به وجود بیاید ، اگر میزان گودی ها بیش از حد است درب را حتما تعویض کنید ، ولی اگر فرو رفتگی درب یخچال شما کم باشد شما می توانید با انجام دادن چند کار مشکل را حل کنید:

برای بر طرف کردن فرو رفتگی درب یخچال می توانید از مطالبی که در پایین بیان کردیم استفاده کنید :

  • در مرحله ی اول حتما یخچال را از برق بکشید تا خطری شما را تهدید نکند
  • سپس تمام مواد غذایی را که در یخچال قرار داده اید خالی کنید .
  • حالا درب یخچال را از بدنه یخچال نیز جدا کنید .
  • تمامی طبقات درب یخچال را خالی کنید .
  • شما می توانید با دم باریک یا آچار گودی را صاف کنید ، در انجام این کار حتما دقت داشته باشید که رنگ یخچال شما آسیب نبیند .
  • شما می توانید از مخلوط  پلی پروپیلن  و پلی ونیل کلراید در جای لولای درب یخچال قرار دهید و بگذارید خشک شود ، لولای درب یخچال با این مخلوط خشک خواهد شد ، اگر که اشتباهی رخ دهد باید با دریل آن مخلوط را خارج کنیم .
  • در مرحله آخر با دقت کامل درب یخچال را روی یخچال نصب کنید .

روش تعمیر پوسیدگی درب یخچال

شما برای تعمیر پوسیدگی درب یخچال می توانید از روش های زیر که برایتان بیان کردیم استفاده کنید :

۱ . مثل همیشه برای امنیت خودتان، یخچال را از برق بکشید .

۲ . اول از قسمت هایی که پوسیده شده است را با سمباده صاف کنید .

۳ . با پارچه نمناک درب را تمیز کنید.

۴ . شما باید به وسیله ی بتونه، قسمت های سنباده شده را بتونه کاری کنید .

۵ .  قبل از اینکه درب یخچال را رنگ کنید بهتر این است که درب و پنجره ها را باز کنید .

۶ . پس از اینکه کار های بتونه کاری تمام شد حالا وقت رنگ کردن درب یخچال می شود .

۷ . شما از روش های مختلفی می توانید درب یخچال را رنگ کنید : رنگ ، قلمو یا اسپری

۸ . بهتر است که از اسپری برای رنگ کردن استفاده کنید .

۹ .  پس از تمام شدن رنگ کاری ، چند ساعتی اجازه دهید تا رنگ خشک شود بعد از آن می توانید درب یخچال را به بدنه متصل کنید .

سخن آخر

در این مطلب از ایبک امداد دلایل افتادگی درب یخچال، خراب شدن درب یخچال و روش های تعمیر یخچال برایتان بیان کردیم ، در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با مشکلاتی که ممکن است با آن روبه رو شوید آشنا کنیم ولی لازم به ذکر است که موارد بیان شده نیاز به تخصص دارد اگر شما در این زمینه مهارتی ندارید بهتر است که از یک شخص متخصص و ماهر کمک بگیرید.

در پایان اگر سوالی در مورد بسته نشدن درست درب یخچال داشتید می توانید از قسمت دیدگاه ها با ما در جریان بگذارید.

نحوه تعمیر افتادگی درب یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش تعمیر پوسیدگی درب یخچال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا