تعمیرات کولر گازی

راهنمای استفاده از دکمه اسپیلت و کولر گازی

برای خنک کردن محیط اسپلیت و کولر گازی یک وسیله ی بسیار کار آمد محسوب می‌شوند. وجود کنترل ریموت در این وسیله ی سرمایشی باعث کارایی بیشتر و بهتر آن شده است. اما داشتن دکمه های زیاد، نشانه ها و نام های مبهم روی کنترل موجب می‌شود که افراد زیادی در حین استفاده از کنترل ریموت منگ شوند.  با فشار دادن دکمه ی اشتباه عملکرد کولر گازی را مختل خواهند کرد. با اطلاع از راهنمای استفاده از دکمه اسپیلت و کولر گازی می توانید از کولر های گازی بهتر استفاده کنید.

روش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

مهم نیست که کولر گازی شما از برند آی فادر یا مایدیا، ال جی یا ایران رادیاتور باشد. کولر گازی اینورتر یا معمولی باشد و یا با چه هزینه ای خریداری شده باشد. همه ی ریموت کنترل های کولر گازی از نظر نشانه و ساختار شبیه هستند، و عملکرد یکسانی انجام می‌دهند. اما فقط برای کنترل کردن کولر گازی خود این ریموت ها به کار گرفته می‌شوند، برای استفاده دیگر برند های کولر گازی کاربردی ندارد.
تنوع در برندهای کولر گازی باعث می‌شود که هر ریموت کنترل نشانه‌های مختص به خود را داشته باشند. که توانایی های مختلفی را نمایش می‌دهد. در نتیجه پرداختن به کارکرد همه ی ریموت کنترل ها با برند های متنوع در اینجا امکان پذیر نیست. همانگونه که ذکر شد نشانه ها و علائم مختلف با عملکرد یکسان در ریموت کنترل کولر گازی وجود دارد. با فهمیدن عملکرد و معنای این نشانه ها، شیوه ی استفاده از کولر گازی را آموخته و قادر خواهید بود که دمای محیط خانه را به اعتدال برسانید. استفاده ی اشتباه از ریموت کنترل کولر گازی ممکن است منجر به خاموشی ناگهانی کولر گازی گردد.

مفهوم دکمه های ریموت اسپیلت و کولر گازی

دکمه های روی ریموت کنترل کولر گازی و اسپلیت، از برند های متنوعی مثل: گری، ال جی، سامسونگ، جنرال،فوجی،مدیا و… تا حدودی شبیه است و عملکرد برابری دارند.

حتما بخوانید:   راهنمای فارسی کولر گازی هایسنس Hiesense

راهنمای استفاده از دکمه اسپیلت و کولر گازی

مفهوم دکمه stop/ start

این دکمه برای روشن یا خاموش کردن کولر گازی به کار می‌رود.

مفهوم دکمه mode

دکمه ی mode در بعضی از کنترل ها چهار حالت dry,cool,heat,fan دارد و با فشردن این دکمه می‌توان حالت کولر گازی را تغییر داد. بسته به نوع کولر گازی تصویر، یا علامت هر کدام از این چهار حالت روی صفحه نمایش پنل داخلی کولر گازی یا روی ریموت کنترل کولر گازی نشان داده می‌شود.

مفهوم دکمه cool

این دکمه معمولا ،به صورت دانه ی برف روی ریموت کنترل به تصویر کشیده می‌شود. تولید سرما و خنک کردن محیط از وظایف این دکمه است. همچنین این دکمه در فصل زمستان توان خنک کردن ندارد و مختص به فصل تابستان است.
ریموت کنترل اسپیلت سامسونگ و ریموت کنترل کولر گازی ال جی اینورتر هر دو دارای راهنمای مشابه هم هستند.

مفهوم دکمه fan

با زدن این دکمه چگالنده یا همان کندانسور کولر گازی خاموش شده و دستگاه را در حالت فن قرار می‌دهد. در این صورت به علت خاموش بودن کمپرسور مصرف انرژی کولرگازی کاهش می‌یابد. در فصل بهار این دکمه به جابجایی هوای محیط کمک کرده و به گردش درمی‌آورد. این دکمه قابلیت خنک کردن محیط را نداشته و امکان تنظیم دمای محیط در حالت فن وجود ندارد.

مفهوم دکمه dry

این دکمه دارای نشان قطره آب است. در جاهایی که رطوبت زیاد وجود دارد قابل استفاده است. مفهوم dry در کولر گازی برطرف کردن رطوبت اضافی در هوای محیط است. با فشردن این دکمه فن ها با عملکرد آهسته به کار افتاده و رطوبت اضافی را از محیط می‌گیرد. زمانی که دکمه dry را بفشارید فن داخلی کولر در آرام‌ترین حالت خود قرار گرفته و به کار خود ادامه می‌دهد. در این صورت قابلیت تنظیم سرعت فن غیر فعال خواهد شد.

مفهوم دکمهheat

دکمه heat به معنی استفاده از توانایی گرمایشی کولر گازی است. روی ریموت کنترل کولر گازی این دکمه به صورت خورشید نمایش داده می‌شود. با فشردن این دکمه گرما تولید می‌شود. برای فصل زمستان کاربرد دارد.همچنین این دکمه قابلیت تولید گرما در روزهای فصل گرم تابستان را ندارد .
از طریق کمپرسور، حالت گرمایشی ایجاد می‌شود و برای استفاده از سیستم گرمایشی کولر گازی بهتر است قبلا آن را سرویس کرده باشید.

مفهوم دکمه auto

در حالت خودکار شما امکان کنترل از راه دور تهویه هوا و دما را در اختیار دارید. با فشردن این دکمه کولر گازی بر طبق تنظیماتی که به آن می‌دهید شروع به کار می‌کند.

حتما بخوانید:   دلایل خنک نکردن کولر گازی چیست؟ نحوه برطرف کردن آن

مفهوم دکمه eco

در هر ریموت کنترل پیشرفته و امروزی دکمه eco وجود دارد. که برای هماهنگی دستگاه با زیستگاه است. با قرار دادن کولر در این حالت فن و کمپرسور با صرف انرژی بسیار کم دمای محیط را به حد دلخواه می‌رساند.

مفهوم دکمه temp

از دکمه temp برای کم یا زیاد کردن درجه هوا و تنظیم درجه حرارت خانه استفاده می شود. در بعضی از مدلهای اسپلیت و کولر گازی تنظیم دما با فلش بالا و پایین یا دکمه های مثبت +/و منفی- انجام می‌شود. از دکمه temp استفاده دیگری می‌شود، یعنی برای نمایش دما به کار گرفته می‌شود.

اگر با فشردن این دکمه تصویر یک خانه خالی نشان داده شد کولر دمای تنظیم شده را نمایش خواهد داد. اگر تصویر یک خانه که درون آن دماسنج قرار دارد بر روی صفحه نمایش نمایان شود، کولر دمای کلی از محیط خانه را نشان خواهد داد. اگر نشان دماسنج خارج از خانه قرار گرفته باشد کولر دمای محیط خارج از خانه را نمایش خواهد داد که مسلما در همه ی مدل ها این قابلیت وجود ندارد.

مفهوم دکمه turbo

با زدن این دکمه کولر گازی حداکثر توان و انرژی خود را برای خنک کردن محیط به کار می‌گیرد. استفاده از این توانایی باعث مصرف انرژی بالا شده و در نتیجه هزینه برق هم بالا می‌رود. از این رو بهتر است برای مدت کوتاهی از این قابلیت استفاده نمایید تا از افزایش هزینه ها جلوگیری شود.

مفهوم دکمه ac fan speed

با زدن این دکمه می‌توانید کنترل هوای سرد و گرم را در دست گرفته و آن را در حالت های مختلف قرار دهید.

مفهوم دکمه ac timer setting

با فشردن این دکمه می‌توانید مدت زمان استفاده از کولر گازی را تنظیم کنید.

مفهوم دکمه swing control

مفهوم دکمه swing در کنترل کولر گازی تنظیم چرخش پره ها است. با زدن این دکمه جهت وزش باد کولر را تنظیم می‌کنید. امکان قرار دادن دمپره‌ها در بالا یا پایین وجود دارد.

مفهوم دکمه quiet mode

با زدن این دکمه عملیات سرعت فن دستگاه به حداقل خواهد رسید و کولر گازی تا حد ممکن بی سروصدا کار می‌کند.

مفهوم دکمه reset

ممکن است این دکمه در تمامی مدلها وجود نداشته باشد. این دکمه برای ریست کردن کولر گازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مفهوم دکمهdimmer

با زدن این دکمه نمایشگر پنل داخلی خاموش شده و با زدن هر دکمه دیگر دوباره صفحه نمایش روشن خواهد شد.

حتما بخوانید:   تعمیر تخصصی کولر گازی پاکشوما | نحوه عیب یابی و تعمیر کولر گازی pakshoma

مفهوم دکمه clean

این دکمه در برخی از برندها نظیر گری، سامسونگ و … در ریموت کنترل ها وجود دارد. این دکمه از رشد باکتری های درون پنل داخلی پیشگیری می‌نماید.
به هنگام فعال شدن این قابلیت رطوبت موجود در پنل گرفته شده و بوی بد آن از بین می‌رود. این دکمه فقط در حالت های cool یا dry فعال می‌شود .

مفهوم دکمه health

این دکمه فقط در کنترل ریموت کولر گازی هایی که مجهز به نشان سلامت هستند وجود دارد‌. در اصل این توانایی نوعی سیستم ضد عفونی کننده ی هواست. که با علامت برگ این توانایی فعال می‌شود.

مفهوم دکمه clock

از این دکمه برای تنظیم ساعت کولر گازی استفاده می‌شود.

مفهوم دکمه plasma

برخی از کولرهای گازی فیلتر های تصفیه هوا دارند و دارای تنوع بسیاری هستند و برای پیشگیری از منتشر شدن آلاینده ها در کولر گازی نصب می‌شوند.
این فیلتر باکتری ها، آلرژی ها، قارچ ها، ویروس ها، بوهای نامطبوع، گرد و خاک و هوای محیط را پاکسازی می‌کند

مفهوم دکمه good sleep

این دکمه زمانی که در خواب هستید به کار می‌آید.
با زدن این دکمه ترموستات دمای محیط را تا وقتی که انتخاب کردید در حالت اعتدال نگه می‌دارد و از سرد و گرم شدن نامتعارف آن جلوگیری به عمل می‌آورد. در این حالت دور فن پایین می‌آید.

مفهوم دکمه set/cancel

از این دکمه برای تنظیم یا کنسل کردن تایمر خواب کولر گازی استفاده می‌شود.

راهنمای استفاده از دکمه اسپیلت و کولر گازی

گم شدن یا خرابی کنترل کولر گازی

ممکن است ریموت کنترل کولر گازی گم یا خراب شود. اکثر افراد استفاده از کنترل های همه کاره کولر گازی را در اولویت قرار می‌دهند. به علت وجود نداشتن ریموت کنترل فابریک کولر گازی و یا هزینه ی بالای آن این گزینه را انجام می‌دهند. این کنترل همه کاره فرقی با ریموت کنترل فابریک نداشته و کارایی مشابه آن را انجام می‌دهد. اگر کنترل همه کاره کولر گازی یا ریموت کنترل اصلی کولر گازی دچار آسیب شد، می‌توانید به یک تعمیر کار ماهر برای تعمیر کولر گازی مراجعه کنید.
همانگونه که ذکر شد هر کدام از دکمه های ریموت کنترل کولر گازی عملکرد ویژه‌ای دارد و اگر به اشتباه دکمه‌ای را بفشارید امکان بهم ریختن تنظیمات کولر گازی وجود دارد و برای استفاده از حالت های گرمایشی و سرمایشی دچار مشکل خواهید شد. در نتیجه پیشنهاد ما به شما این است که از افراد مجرب برای نصب کولر گازی کمک بگیرید.

31

دکمه اسپیلت و کولر گازی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مفاهیم دکمه های کولر گازی و راهنمای استفاده از دکمه های کولر گازی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x