مجله ساختمان

روش ساخت رنگ ساختمان استخوانی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

برای طراحی یک دکوراسیون مدرن فاکتورهای مختلفی از جمله نوع چیدمان، اندازه فضا، نور محیط، رنگ های فضا، سبک دکور منزل، وسایل مورد استفاده در مکان و … می باشد. این عوامل بر زیبایی و دید بهتر فضای خانه تاثیر می گذارد. انتخاب نمودن رنگ مناسب بر طبق عوامل مختلف از جمله نوع محیط برای کارایی، شناخت خواص رنگ و ابعاد مورد نیاز برای هر رنگ، هر کدام نقش مهمی در بدتر یا بهتر شدن یک فضا خواهند داشت. یکی از زیبا ترین رنگ ها برای فضا رنگ استخوانی است که با شناخت روش ساخت رنگ استخوانی می توانید از این رنگ به راحتی در فضای خود استفاده کنید.

یکی از زیبا ترین رنگ ها که کمک زیادی به زیبا تر شدن فضای خانه می کند رنگ استخوانی است. رنگ استخوانی روشن جزو آن گروه رنگ هایی می باشد که در حین سادگی زیبایی بسیار خاصی در فضای داخلی شما ایجاد می کند. این رنگ بسیار پرطرفدار است. رنگ هایی مثل رنگ کرم روشن یا رنگ استخوانی روشن برای استفاده روی دیوار، نور را بهتر منعکس می کنند و محیط را بزرگتر می کنند.

با استفاده از این رنگ استخوانی به راحتی می توانید به انواع رنگ های کرم روشن دیوار و دیگر رنگ های تیره تر یا روشن تر این طیف رنگ دست پیدا کنید. این رنگ زیبا وقتی با رنگ های مکمل خود ترکیب شود دکوراسیون زیبایی را ایجاد می کند. اما چگونه می توان به ترکیب رنگ های کاربردی آن رسید؟ تولید رنگ استخوانی خانه ها بسیار آسان است و با توجه به چند نکته می توان به این مهم دست یافت.

روش ساخت رنگ استخوانی برای دیوار چیست

طبق مطالبی که اطلاع دارید برای تولید رنگ استخوانی ساختمان یا ایجاد رنگ هایی مانند کرم استخوانی باید مقدار دقیق رنگ های مخلوط را بدانید. زیرا کمترین تغییراتی در کمیت رنگ ها باعث تغییراتی تن رنگ ایجاد شده کند. برای درست کردن رنگ استخوانی ساختمان باید رنگ های نام برده شده در ادامه را به درستی ترکیب نمایید:

 • مقدار ۴ کیلو گرم از رنگ سفید خالص
 • از رنگ مادر سیاه به مقدار ۲ قطره
 • از رنگ گل ماش به اندازه ۴ تا ۵ قطره
حتما بخوانید:   روش تبدیل توالت فرنگی به ایرانی چیست

اطلاع داشته باشید که از این رنگ ها اگر یک تا دو قطره کم تر یا بیشتر اضافه کنید باعث می گردد رنگ درست شده کمی روشن تر یا تیره تر از رنگ دلخواه شود. اگر قصد دارید رنگ کرم روشن یا استخوانی روشن برای دیوار خود داشته باشید می توانید از رنگ گل ماش به اندازه ۳ تا ۴ قطره استفاده کنید. همچنین اگر از رنگ سیاه مادر مقدار کمتری استفاده کنید موجب کمرنگ تر شدن رنگ ساخته شده می شود.

همچنین می توانید از چند قطره رنگ زرد به همراه مقدار اضافی یک یا دو قطره رنگ ماش برای روشن شدن رنگ و ایجاد ترکیب رنگ کرم استخوانی استفاده نمایید. در اصل درست کردن رنگ کرم استخوانی برای ساختمان مقداری گرمتر از رنگ استخوانی اصلی می باشد. به این علت، خیلی از اشخاص ساختار کرم رنگ را به ساختار استخوانی در دیوار ها ترجیح می دهند.

برای تهیه مخلوط رنگ استخوانی پلاستیکی اول سطل مربوط به رنگ پلاستیکی سفید را باز کرده و با مقداری آب مخلوط کنید تا به غلظتی که می خواهید برسد. در ادامه مقدار مشخص شده ماش و رنگ مشکی را به رنگ سفید خود اضافه نمایید. رنگ ها را خوب با هم مخلوط کنید. پیش از آغاز حتما رنگ ایجاد شده را روی دیوار تست نمایید تا اطمینان پیدا کنید رنگ مناسبی را که می خواهید دریافت می کنید.

رنگ ساختمان استخوانی

چگونه رنگ کرم استخوانی روغنی درست کنیم

توجه داشته باشید که رنگ های روغنی به طور معمول به زمان زیادتری برای خشک شدن روی طرح استفاده شده نیاز دارند. 24 تا 48 ساعت طول می کشد تا رنگ روغن کاملا خشک شود. نحوه تولید رنگ استخوانی روغنی و کرمی مشابه ترکیب رنگ استخوانی پلاستیکی می باشد.

تنها فرق در ساخت رنگ روغن این می باشد که حلال روغنی است. دقت نمایید که هرگز نباید برای رقیق کردن رنگ های روغنی از تینر های فوری استفاده کنید. چونکه رنگ درون تینر حل می شود و از چسبیدن خوب آن به دیوار جلوگیری می کند.

مهمترین نکته ها در ترکیب رنگ استخوانی چیست

برای درست کردن رنگ های استخوانی یا کرم روشن در این قسمت از مقاله دو نکته مهم را بیان کرده ایم که رعایت آن بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد:

 • اولین نکته این است که در زمان ساخت رنگ کرم روشن یا استخوانی برای دیوار های منزل خود به هیچ عنوان از رنگ سیاه بیشتر از چیزی که گفته شده است استفاده نکنید. زیرا استفاده بی رویه از این رنگ باعث تبدیل رنگ کرم به خاکستری می شود.
 • همچنین برای اینکه رنگ استخوانی شما به کرم تبدیل نشود بهتر است در استفاده از رنگ گل ماش نیز زیاده روی نکنید و به اندازه گفته شده از این رنگ استفاده نمایید.
حتما بخوانید:   خرید موتور آسانسور | فاکتورهای مهم خرید موتور آسانسور

برای درب حیاط از چه رنگ کرم استخوانی استفاده کنیم

اگر می خواهید رنگ درب گاراژ یا حیاط منزلتان را با کرم استخوانی روغنی رنگ کنید، ما به شما توضیح خواهیم داد که چگونه برای تولید کردن رنگ کرم استخوانی مناسب درب ساختمان ها، رنگ ها را با توجه به مقادیر ذکر شده در بالا ترکیب نمایید. برای به دست آوردن نتیجه عالی و مورد پسند، لازم می باشد قبل از رنگ آمیزی درب گاراژ یا دروازه ساختمان مرحله های ذکر شده در ادامه را با دقت بالایی مطالعه کرده و انجام دهید:

 1. در اولین قدم دری دروازه را به خوبی تمیز کرده و با استفاده از سنباده تمامی ناهمواری های روی دروازه را به خوبی رفع نمایید.
 2. قبل از انجام رنگ آمیزی اصلی ابتدا روی سطح دروازه ضد زنگ بزنید تا در زمان زیاد رنگ تغییر نکرده و کدر نشود.
 3. بعد از زدن زده زنگ دوباره دروازه را چک کرده و اگر ناهمواری مانده بود آن را رفع نمایید.
 4. بعد از آماده کردن سطح به صورت کامل حالا نوبت آن است که رنگ کرم را آماده کنید.
 5. در ادامه رنگ را با استفاده از قلمو های مناسب روی دروازه بزنید.
 6. برای اینکه بهترین نتیجه را به دست آورید پیشنهاد می شود دو تا سه بار دروازه را رنگ کنید.

ترکیبات رنگ سفید استخوانی چیست

هیچ وقت از رنگ سفید خالص برای دکوراسیون داخلی منازل استفاده نمی گردد. به طور معمول در دکوراسیون رنگ هایی که از سفید برگرفته شده اند مانند پوست تخم مرغی، عاجی، خامه ای، وانیلی و رنگ استخوانی مورد استفاده قرار می گیرند. ولی در قرون پیشین با ساخت ترکیبات رنگ سفید با رنگ بژ، ترکیبات رنگ سفید طرفداران زیادی پیدا کرد و افراد بیشتری از آن استفاده کردند. در دنیای رنگ ها امروزه برای رنگ سفید 23 تنالیته وجود دارد. اما در بین تمامی این رنگ ها رنگ سفید استخوانی بیشتری طرفداران را دارد و استقبال زیادی از آن شده است. ترکیبات رنگ سفید استخوانی که کمی مایل به قهوه ای است و از کرم کمی روشن تر می باشد را به اصطلاح سفید استخوانی می نامند.

حتما بخوانید:   انواع مختلف چیدمان مبلمان در منزل | نکاتی در مورد چیدمان مبل

رنگ سفید استخوانی باید با توجه به میزان نور طبیعی محیط انتخاب شود. به این معنی که پنجره های اتاق هر چه بزرگتر باشد و نور زیاد تری به اتاق بتابد می توانید از سفید استخوانی های تیره تر و غنی تر برای دیوار های اتاق خود استفاده نمایید.

رنگ ساختمان استخوانی

رنگ استخوانی برای چوب

بسیاری از اشخاص علاقه دارند مبلمان چوبی خود را با ترکیب رنگ استخوانی روی چوب ها خاص تر نمایند. باید گفت که به منظور انجام این کار می توان اول رنگ مناسب برای رنگ آمیزی چوب را خریداری کرد و آنها را به نسبت مناسب ترکیب کرد. برای رنگ کردن وسایل چوبی ابتدا باید آن را آب بندی کنید. وقتی سطح چوب را لمس کنید متوجه می شوید که سوراخ های زیادی روی آن وجود دارد و این سوراخ های ریز به هیچ عنوان برای رنگ کردن وسایل چوبی مناسب نمی باشند. درزگیر یا همان سیلر ماده ای می باشد که سوراخ های روی چوب را کاملا می پوشاند و از طریق این کار به ما کمک می نماید تا به راحتی رنگ کنیم. بنابراین بهتر می باشد پیش از استفاده کردن از ترکیب رنگ استخوانی برای رنگ آمیزی چوب، قسمت مورد نظر را در قدم اول سیلر کاری کرده و صبر کنید تا خشک گردد، سپس شروع به انجام رنگ آمیزی رنگ استخوانی روی آن سطح نمایید.

ترکیبات انواع رنگ استخوانی چیست

ترکیبات رنگ استخوانی تیره: برای درست کردن این ترکیب رنگ باید مقدار رنگ مشکی را چند قطره بیشتر کرده تا رنگ استخوانی تیره به دست آید . در ساخت آن مراقب باشید از رنگ سیاه بی رویه استفاده نکنید و به صورت قطره قطره آن را اضافه نمایید تا به رنگ مورد نظر برسید.

ترکیبات رنگ استخوانی روشن: برای ساخت این ترکیب می توانید از رنگ سفید بیشتر استفاده کنید و یا از رنگ ماشی کمی بیشتر و یا از رنگ مشکی کمی کمتر استفاده نمایید.

ترکیبات رنگ کرم استخوانی: برای تولید این رنگ می توانید کمی رنگ زرد و یا رنگ ماشی بیشتری در ترکیب خود استفاده نمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش نمودیم که شما را با انواع رنگ استخوانی و ترکیبات آن آشنا کنیم. اگر علاقه دارید که برای رنگ آمیزی منزل خود از رنگ استخوانی استفاده نمایید با این مقاله می توانید به راحتی از رنگ سفید رنگ استخوانی بسیار زیبایی را ایجاد نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای ساخت رنگ ساختمان استخوانی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای ساخت رنگ ساختمان استخوانی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x