تعمیرات پکیج و آب گرمکن

دلایل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان | عیب‌یابی پکیج بوتان

در صورتی که از مدل‌های گوناگون پکیج بوتان استفاده می‌کنید و چراغ قرمز آن روشن شده است، احتمالاً برای یافتن علت قرمز شدن چراغ پکیج نیاز خواهد بود که از تعمیرکاران کمک بگیرید. چون آنها به صورت کامل دستگاه شما را مورد بررسی قرار داده و آن را به صورت صحیح و اصول عیب یابی خواهند کرد. قرمز شدن چراغ پکیج دلایل گوناگونی دارد که در این مطلب دلایل گوناگون خرابی پکیج را مورد بررسی قرار داده و ی جلوگیری از خرابی‌های بیشتر توصیه می‌گردد که در کمترین زمان ممکن با تیم تخصصی و فنی تماس حاصل نمایید.

قرمز شدن چراغ پکیج بوتان

پکیج بوتان در ایران سابقه زیادی دارد و در بین مردم بسیار محبوب می‌باشد. روشن شدن چراغ قرمز به حالت چشمک زن یا ثابت نشان می‌دهد که خطر و ایرادی در این پکیج وجود دارد که باید در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم برای برطرف کردن آن را انجام دهید. دلایل مهم قرمز شدن چراغ پکیج بوتان در مدل‌های مختلف عبارت هستند از:

 • در پکیج فشار آب کم است.
 • گاز ورودی پکیج قطع شده است.
 • برق پکیج قطع است.
 • برق نوسان دارد و روی برد خطا ایجاد شده است.
 • شعله تشکیل نشده است.
 • مدار شوفاژ گرفتگی دارد.
 • مبدل اصلی رسوب گرفته است.
 • فاصله جرقه زن و یون به خوبی تنظیم نیست.
 • دمای مبدل بالا رفته است.
 • پرشر هوا خرابی دارد.
 • فن دستگاه گیرپاژ است.
 • رله فن در برد خرابی دارد.
 • ترموستات مشکل دارد.
 • ارتفاع شعله زیاد است.

باید دانید که تشخیص هر یک از دلایلی که گفته شد، کاملاً تخصصی بوده و نیاز به دانش تخصصی در زمینه مدل‌های گوناگون پکیج بوتان دارد. برای برطرف کردن این مشکلات نیز حتماً باید از تکنسینی که دارای مهارت کافی در این زمینه است، کمک بگیرید. به همین علت برای تعمیر پکیج بوتان و برندهای دیگر از افراد با تجربه بخواهید که دستگاه شما را مورد بررسی قرار دهند. در غیر این صورت خسارت جبران ناپذیر و جدی به دستگاه شما وارد خواهد شد.

بررسی دلایل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان

همان طور که گفته شد قرمز شدن چراغ پکیج بوتان دلایل گوناگونی می‌تواند، داشته باشد. تشخیص برخی از آنها کار راحتی خواهد بود و می‌توانید خودتان نیز دست به کار شوید. در ادامه به برخی از دلایل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان می‌پردازیم و نحوه برطرف کردن آنها را توضیح می‌دهیم.

گاز قطع شده است

در برخی مواقع وقتی گاز ورودی به پکیج قطع می‌شود، می‌تواند سبب شود که چراغ قرمز پکیج بوتان روشن شود. دستگاه شما در این حالت شعله را نمی‌تواند تشخیص دهد. بنابراین باید شیر گاز را باز کرده و هواگیری را انجام دهید. در صورتی که مشکل به وجود آمده برطرف نشد، نشان دهنده این است که بوبین یا شیر گاز پکیج دارای ایراد است. همچنین این احتمال نیز وجود دارد که برد دستگاه ایراد دارد و به شیر گاز فرمان نمی‌دهد.

قرمز شدن چراغ پکیج بوتان

برق قطع است

یکی دیگر از دلایل قرمز شدن چراغ پکیج مربوط به قطع بودن برق است. برای رفع مشکل باید برق ورودی پکیج خود را مورد بررسی قرار داده و اطمینان حاصل کنید که برق وصل است. دو شاخه برق را از پریز بیرون آورید و پس از گذشت ده دقیقه آن را به حالت برعکس اجاق بزنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  پرشر سوئیچ هوا پکیج | علائم خرابی پرشر سوئیچ هوا

برد پکیج خرابی دارد

در مواقعی که برد کنترل سوخته باشد سبب خواهد شد که چراغ قرمز پکیج بوتان روشن شود در مواقعی که برد پکیج با مشکل سوختن مواجه شود پکیج روشن خواهد بود اما کار نمی‌کند برای رفع مشکل در صورت روشن بودن فن و ثابت بودن چراغ قرمز باید بدانید که اشکال از رله‌های روی برد می‌باشد که باید آنها را مورد بررسی قرار دهید.

خرابی در تشخیص شعله و ntc

وقتی که شعله پکیج شما به صورت صحیح تشکیل نشود و یا حسگر فرمان به برد ندهد، این مشکل به وجود خواهد آمد. در مواقعی که مشکلی در ntc سنسور دما وجود داشته باشد، نیز موجب قرمز شدن چراغ بوتان خواهد شد.

راهکارهایی برای رفع قرمز شدن چراغ پکیج بوتان

برای برطرف کردن قرمز شدن چراغ پکیج بوتان پیشنهاد می‌شود که حتماً از تعمیرکاران و تکنسین متخصص در زمینه تعمیرات پکیج کمک بگیرید. اما در مواقعی که خودتان با اجزای مختلف پکیج آشنایی داشته و اطلاعات کافی در این زمینه دارید، می‌توانید این اقدامات را انجام دهید:

 1. در اکثر مواقع قرمز شدن چراغ پکیج بوتان به علت کم بودن فشار آب می‌باشد. فشار پرکن را باز کرده و تا موقعی که به عدد ۱ تا یک و نیم برسد، صبر نمایید و پس از آن مجدداً آن را ببندید.
 2. اگر در این صورت مشکل به وجود آمده برطرف نشد، نوبت به بررسی اکسیژن پکیج می‌رسد. برای انجام دادن این کار باید پرشر هوا یا همان سنسور هوا را بررسی نمایید.
 3. در صورتی که همچنان با مشکل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان مواجه هستید، اطمینان حاصل کنید که شیر ورودی گاز باز است.

چنانچه با انجام دادن این اقدامات، هنوز هم مشکل برطرف نشده است، نیاز به دانش تخصصی‌تر خواهد بود. بنابراین قبل از انجام دادن کاری باید گارانتی دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که گارانتی آن نگذشته است، می‌توانید با نمایندگی تماس بگیرید. در صورتی که دستگاه شما دارای گارانتی نیست، می‌توانید از خدمات تعمیر پکیج مراکز معتبر استفاده نمایید.

دلایل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان مدل اپتیما

یکی از مدل‌های پکیج بوتانی که در بازار وجود دارد، مدل اپتیما است. علت‌های قرمز شدن چراغ پکیج بوتان مدل اپتیما عبارت هستند از:

 • ترموستات قطع است.
 • شعله به علت خراب بودن الکترود یون تشکیل نمی‌شود.
 • در کلید حداقل فشار آب ایرادی وجود دارد.
 • رله‌های روی برد و برد خرابی دارند.

برای برطرف کردن این مشکلات و همچنین سرویس کردن کلی پکیج، باید از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید. در برخی مواقع که چراغ قرمز پکیج بوتان شما به صورت دائمی روشن می‌شود، نشان دهنده این است که در پکیج شما ایراد جدی وجود دارد.

قرمز شدن چراغ پکیج بوتان مدل بیتا

در صورتی که چراغ پکیج بوتان مدل بیتا استفاده می‌کنید و چراغ آن به صورت دائم روشن شده است، امکان دارد که دلایل زیر موجب بروز این مشکل شده باشند:

 • فشار آب مدار گرمایش کم است.
 • در پروسه جرقه زنی شعله تشکیل نشده است.
 • در کلید ایمنی فشار دودکش خطایی وجود دارد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین پکیج دیواری ایرانی کدام است؟ | معرفی 5 برند برتر پکیج دیواری در ایران

قرمز شدن چراغ پکیج بوتان مدل پرلا

در صورتی که چراغ پکیج بوتان مدل پرلا قرمز شده است، معمولاً دو ایراد موجب بروز این مشکل می‌شوند که عبارت هستند از:

 • ترموستات دارای مشکل است و عملکرد مناسبی ندارد.
 • وقتی که در ntc گرمایش آب ایرادی باشد، موجب خواهد شد که پرشر آب و پرشر دود قطع شده و در نتیجه سبب روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مدل پرلا می‌شود.

قرمز شدن چراغ پکیج بوتان مدل Calda Venezia

این مدل از پکیج‌های بوتان دارای استاندارد بسیار خوبی می‌باشد. چنانچه در مدل کالدا ونزیا با مشکل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان مواجه شدید، نشان دهنده این است که برد اخطار می‌دهد که دستگاه شما دارای وضعیت خوبی نیست و فوری باید برای انجام تعمیر را انجام دهید. به صورت کلی در مواقعی که شعله توسط یون تشخیص داده نمی‌شود و یا به هر علتی شعله تشکیل نمی‌گردد، شما شاهد چراغ قرمز پکیج خواهید بود.

همچنین در مواقعی که در حسگر مدار گرمایش یا ntc ایرادی وجود داشته باشد و یا اینکه قطعی در سیم‌های متصل به برد اتفاق افتاده باشد، چراغ قرمز پکیج بوتان در این مدل روشن خواهد شد. همچنین از دیگر دلایل روشن شدن چراغ قرمز پکیج می‌توان به داشتن مشکلات سخت‌افزاری مانند مشکل در فن یا پمپ و همچنین رله‌های جرقه زن و همچنین مشکل نرم‌افزاری مانند برنامه دستگاه اشاره کرد.

مشکلاتی که گفته شد به عواملی مانند قطع بودن گاز ورودی یا قطع بودن برق دستگاه و همچنین سوختگی برد کنترل پکیج ارتباط دارند.

پکیج بوتان

چشمک زدن چراغ قرمز پکیج بوتان

در برخی مواقع نیز امکان دارد که چراغ قرمز پکیج به صورت چشمک زن باشد. علت چشمک زدن چراغ قرمز پکیج بوتان باز شدن کلید حرارتی دستگاه است. برای این مشکل هم روش پیشگیری و هم راه حل کاربردی وجود دارد. در مواقعی که کلید حرارتی باز شده و دمای مبدل به بالای ۱۰۵ درجه می‌رسد، چراغ قرمز پکیج بوتان چشمک می‌زند.

دلیل چشمک زدن همانطور که گفته شد، باز شدن کلید حرارتی است، که دلایل گوناگونی دارد که می‌توان به مواردی مانند ایراد داشتن پمپ، رسوب داشتن مبدل پکیج و انسداد مسیر لوله آب اشاره کرد. برای رفع مشکل در امتداد شلنگ‌ها و در زیر پکیج صافی برگشت قرار دارد، آن را باید باز کرده و به خوبی تمیز کنید. پس از آن فشار پکیج را به صفر برسانید.

سخن تکمیلی

دلیل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان در مدل‌های مختلف به عوامل گوناگونی مانند قطع بودن گاز، ورودی فشار آب کم، تشکیل نشدن شعله، سوختگی برد، قطع بودن برق و… بستگی دارد. در صورتی که فشار آب کم است، باید آن را به صورت درست تنظیم نمایید. در صورتی که مشکل به علت قطع بودن گاز یا برق است، باید آنها را مورد بررسی قرار داده و برطرف نمایید. در صورت خراب بودن برد پکیج، باید رله‌های روی آن را چک کنید. اگر ntc ایراد دارد، باید آن را عوض کنید. توجه داشته باشید که قبل از انجام دادن هر کاری تاریخ گارانتی دستگاه خود را بررسی نمایید.

دلیل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان | عیب‌یابی پکیج بوتان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی دلایل قرمز شدن چراغ پکیج بوتان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا